Téma: X-Faktor

olahmiki1959 2014 szept. 21. - 08:01:53
(105/385)
A vietnámi srác tényleg nagyon szimpatikus, és nagyon jól énekel, drukkolok neki.

Ma este megint rendesen el voltunk eresztve szupertehetségtelen õrültekkel, de számomra most már nem világos a zsûri tevékenysége.
Most akkor elhülyéskedjük a versenyt, és továbbengedünk - mint a múltkor - mulatós zenét éneklõ srácokat, egy értelmes szót (szándékosan) ki nem ejtõ, éneklés helyett hörgõ akárkit, vagy komolyan vesszük a dolgot?
Mert egy hülye döntés poénnak egyszer elmegy, csak ne legyen gyakorlat belõle.
Számomra mindig az a kérdés, hogy MÁSODSZORRA mit fog elõadni a továbbengedett énekes.

Tóth Gabi egyébként pszichológiailag rendben van, hogy annyira elalélt egy szerinte jó külsejû sráctól, hogy szinte ráugrott egy ország szeme elõtt? Minden oké, de emberi tartást azért nem kellene elveszíteni, drága "mûvésznõ"!

A versenyzõk között a legdöbbenetesebb a két gyáli szerelmes fiatal volt, akik egyformán katasztrofálisan, õrületesen hamisan, értékelhetetlenül, borzalmasan énekelték Rúzsa Magdi számát, és amikor a zsûri beszélt hozzájuk,
LÁTSZOTT A HITETLENKEDÕ, KISSÉ BUTA ARCUKON, HOGY IGAZÁBÓL NEM NAGYON HISZIK EL, AMIT MONDANAK NEKIK, ÉS FOGALMUK SINCS ARRÓL, HOGY MILYEN ROSSZAK!

Azt hiszem, a magyar televíziózás történetében ilyen embertelen rossz éneklést még nem hallhattunk.
Ez jelzi egyébként, hogy milyen az, amikor valakinek ennyire nincs zenei hallása, - világrekord, hogy a két fiatal hogy talált egymásra, és hogy ennyire egyformán "süket" legyen mind a kettõ, ez hihetetlen - egyszerûen nem tudják, nem hallják, hogy hogyan énekelnek.
A szörnyû viszont az, hogy a környezetükben sincs senki, aki megmondaná nekik.

Amikor Tóth Gabi azt mondta az egyik lánynak, hogy õ még az X Faktor színpadán ilyen jól éneklõ nõi énekest nem hallott, akkor felszisszentem kissé, mert minden idõk legjobb X Faktoros bemutatkozását Szabó Mariann produkálta, aki úgy énekelte el Beethoven "Örömódáját" gospel stílusban, hogy azonnal lemezre lehetett volna venni, és ami az éneklést illeti, azóta sem jött a közelébe senki, még a nyertesek közül sem.
(Danics Dóra Mariannhoz képest a futottak még kategória...:)
Egyébként, hogy a csaj hová tûnt, az már egy másik tanulságos történet, és jellemzõ, hogy mennyire nem tudjuk megtartani az igazi tehetségeket...
ponca 2014 szept. 21. - 06:10:10
(104/385)
Eddig azt mondtam mindég, hogy legalább a család, a barátok fogná vissza az önjelölt tehetségtelen nagy egósokat.
De tegnap a testvérek, amikor azt mondták, hogy lehalkítják a TV-t, hogy a fiú testvér énekét hallhassák.....aztán jött a fahangú szerencsétlen, rájöttem, hogy a család és barátok legalább akkora lúzerek, mint a fahangú szereplõ.
De a mûsor ezen része felér egy kabaréval.
A verseny többi részét nem is nézzük, csak ezt a kabarét.
2/10
szabyy 2014 szept. 20. - 20:14:52 2/10
(103/385)
A mai adás eddig = a 0-val....
reay 2014 szept. 20. - 20:13:40
(102/385)
Vissza Ferenczet! :D:D Pozitívan csalódtam a mentorokban, hogy volt ehhez humoruk!
malvinkicska 2014 szept. 20. - 19:48:39
(101/385)
Az embereknek nincs önkritikájuk, ország világ elõtt nevettetik, magukat igaz nagy az Isten állatkertje, sokan elférnek benne, az eddig látottak minõsíthetetlenek.
olahmiki1959 2014 szept. 14. - 18:03:26
(100/385)
"Ez kb olyan, mint olahmiki fórumozó kolléga, aki mindig óvatos, ha zenei témában kell nyilatkozni, pedig tud õ, csak nem mondja mindig ki."

Én????... Óvatos?...
Drága Cordélia, rám sok mindent lehet mondani, - meg is történt már számtalan alkalommal - de azt, hogy óvatos lennék, - pláne zenei témában?...:)
Ezt most hallom elõször, le is fagytam tõle, hogy õszinte legyek...
Nagyon kedves tõled, hogy megemlítettél, de valamit talán elnézhettél, - vagy én csinálok valamit nagyon rosszul, ha "ez jön át" az írásaimból, - minden esetre most teljesen paff lettem.:DD

Nálam keményebb, szókimondóbb, senkit és semmit nem tisztelõ, mindig szakmai szempontokat figyelembe venni próbáló kritikus kevés van a Porton, - talán Semprini fórumozótársunk hasonló egyéniség, akinek az írásaiból egyértelmûen látszik, hogy ért ahhoz, amihez hozzászól, és a véleményét mindig el is mondja, kendõzetlenül.:D
A zenei tehetségkutató versenyekhez azért szólok hozzá mindig szívesen, mert nagyon sok hiányosságot, melléfogást, rossz döntést látok ezekben, és szeretnék - tudom, naiv és megmosolyogtató módon - hinni abban, hogy ezekkel a hozzászólásokkal talán egy nagyon picit tudok javítani, változtatni a trendeken, a versenyek jellegén, tisztaságán, - miközben persze pontosan tudom, hogy ezek a jószándékú hozzászólások - amiket mi itt mindnyájan leírunk a Fórum oldalaira - az égvilágon semmit sem jelentenek, hiszen senki nem olvassa el õket azok közül, akik ezekben a mûsorokban döntési helyzetben vannak, és változtathatnának a dolgokon.:D

Pedig megtehetnék.
Ugyanis amikor egy-egy felháborító döntést, melléfogást látunk, és szóvá is tesszük nagyon sokan, arra fel kellene figyelniük az illetékeseknek, mert ilyen sokan nem tévedhetünk egyszerre.
De nem teszik meg, nem figyelnek "a nép hangjára", mert akkor be kellene ismerniük, hogy nagyon rosszul csinálnak bizonyos dolgokat.

Alföldi nagyképû és mostanában sokat téved - azonkívül tõle szokatlan módon, a személyes szimpátiáját vagy éppen antipátiáját is beleviszi a döntéseibe, ami nem szerencsés
Tóth Gabi számomra most már teljesen hiteltelenné vált a teátrális felugrálásaival, és az arcára kiülõ leplezetlen utálkozásaival
Szikora Robi egyelõre abszolút jelentéktelen tagja a zsûrinek, szakmailag emlékeim szerint még soha nem tett hozzá semmit a mûsorhoz, ebben a szériában pedig egy-két gyenge poénra futotta tõle, semmi többre
Little G (maradok ennél a névnél, ennyit még meg tudok jegyezni) nekem eddig a legszimpatikusabb zsûritag - mondjuk, ez nem egy nagy dolog ebben a társaságban - jó dolgokat mond, általában jó meglátásai vannak, de még nagyon új itt, kissé még súlytalan, kissé még bátortalan, nem tud, vagy talán nem mer igazán keményen kiállni a véleményei mellett, emiatt - ahogyan láttuk is,- rendszeresen alulmarad a többiekkel vívott szócsatákban.
Remélem, ez a mûsor elõrehaladtával változni fog.:D

Kellemes hétvégét!...:)
Cordelia 2014 szept. 14. - 16:44:58
(99/385)
a sapkás fickó túlságosan csendes, pedig érdekelne a véleménye. Ez kb olyan, mint olahmiki fórumozó kolléga, aki mindig óvatos, ha zenei témában kell nyilatkozni, pedig tud õ, csak nem mondja mindig ki.

lehet, szavazást indítani, hogy a blues énekes zsûri tag vegye le a sapkáját?

Tóth Gabin látszik, hogy nagyon jól akarja csinálni. Most jöttem rá, hogy az éneklése is ilyen: jól akar énekelni. (Gondolom, ezért énekel kiabálva.)
A nõvére spontánabb ember, nem állít rendõrt minden szava mellé. Az éneklése is természetes. Ideírom az énektanára nevét, mert megérdemli: Halápiné Kálmán Katalin, Tapolca.

Persze nem kellene állandóan összehasonlítgatni a két lányt, elég szerencsétlen fordulat, hogy mindketten ezt a pályát választották. Talán egyiknek valami mûvésznevet kellene választani, esetleg elhagyhatnák a vezetéknevüket. Adele-nek sem tudjuk a vezetéknevét. Pink-nek sem.
Cordelia 2014 szept. 14. - 16:20:12
(98/385)
Ahh, viszont Eszenyire bármit rá lehetett adni. És nem utolsósorban kiváló színházi rendezõ :)
jani-wan 2014 szept. 14. - 15:35:17
(97/385)
"Szerinted az a két mulatós ember produkciója több volt a vásári komédiásokénál?"
Igen.
Te még nem láttál ezek szerint vásári komédiást.
Én abban a pillanatban mondtam igent amikor belépett a RAP. Az a mûsor jó volt. Az énektudás hiányossága nyilván kijön ha egy komolyabb kihívás elé lesznek állítva, de egy továbbjutást megért egy ennyire kész produkció.
Viszont ha nem tudnak többet mutatni, a következõ körben mennek haza.
Egyébként Alföldi nagyon határeset volt az Igenjével, és azért mosolygott hogy Igent mond, és nem azért mert hû de nagyot alkottak a színpadon.

"A zongorista fiatalember hamiskás, erõlködõ, középszerû volt. Viszont a kisfilmjében kihangsúlyozta hogy mennyire vallásos"
Hiába vallásos valaki, ha sz@rul énekel nem jut tovább. A többirõl írtam.
Azt még érdemes kiemelni hogy az plusz volt és érdekessé tette hogy a Let it be-t gospelben csinálta meg. Valószínûleg ez is hatott a zsûrire és a közönségre. Legközelebb egy komoly zsûrit nem tud ugyanezzel "megvenni", ha nincs mögötte igazán nagy tehetség, tudás.
zsirosdeszka_purpleonion 2014 szept. 14. - 15:06:27
(96/385)
Én is úgy gondolom, hogy Hörcher úr pár tízezer forintért hülyét csinált magából.
Nézzétek a szemeit amikor ordibál, semmi érzés nincs benne. Látszik rajta, hogy nem indulatból, dühbõl teszi, hanem nála ez egy szerep, vagy ha úgy tetszik performansz.
Ez volt a mûsor "balhés" része amiért mindenki várhatta egy héten keresztül, hogy mi fog történni. Gondoljátok ha komoly lett volna akkor Szikora megy utána és nem két szekrényre hajazó biztonsági?
Az ilyen mesterséges sz*rságoktól eltekintve volt pár jó produkció is. A végén a Tanító bácsi nagyon jó volt szerintem, bár ott is már kicsit átestek a ló túloldalára a nagymama képe a zsebben dologgal pl.
Semprini 2014 szept. 14. - 14:44:27
(95/385)
Tóth Gabi engem is irritál, ha nem lett volna Soma, akkor õt mondanám minden idõk legelviselhetetlenebb magyar zsûritagjának, bár még ott van Keresztes is, õ talán még rosszabb volt egy fokkal, de legalábbis holtverseny. A sapkás fazon (sose fogom megjegyezni a nevét) jókat mond, de õtõle vágnak be a legkevesebb értékelést, mintha ritkán szólalna csak meg. Alföldi nekem már az elõzõ szériában sem tetszett, eleinte a megmondóember szerepét osztották rá, aztán mentorként enyhén szólva elvérzett: elsõként neki esett ki mindhárom mentoráltja, és nem azért mert rosszak voltak (na jó, Eckert Anikó azért). Szikora néha mintha azt se tudná, melyik bolygón van, neki az a szerepe, hogy hülyébbnek mutassa magát mint amilyen, iszonyú ökörségeket tud mondani, de mivel eben a szakmában lassan 4 évtizedet eltöltött eléggé nagy rálátása van, és nyilván jó füle is, amit néha ügyesen titkol.
Tényleg nagyon nagy kár, hogy nem cserélték le az egész zsûrit.
stalone 2014 szept. 14. - 14:30:20
(94/385)
No de kanyarodjunk vissza az X faktorhoz. Jelenleg Tóth Gabi az aki legjobban irritál. Túl sokat képzel magáról, a tekintetében néha ijesztõ fények csillanak meg, ami végtelenül visszataszítóan hat. Alföldit bírom, õ az intellektus a zsûriben, Szikora kellemes csalódás , végtelenül jóindulatú, úriember. A fejfedõs figura is szimpatikus...
Semprini 2014 szept. 14. - 13:52:24
(93/385)
Számomra egyértelmûen Soma volt a magyarországi tehetségkutatók legirritálóbb zsûritagja. Csak úgy sütött belõle a tudálékosság és a szakmai féltékenység. Nagyon lerítt róla, hogy a konkurenciát irtani ment oda, ugyanakkor a fiúkkal hatványozottabban engedékeny volt, mint a lány versenyzõkkel - itt is eléggé kilógott a lóláb. Mindemellett énekesnõként egy nagy nulla. Nem mondom, hogy teljesen tehetségtelen, valamihez biztosan õ is ért, de az a valami elég távol eshet a zenétõl, illetve énekléstõl.
stalone 2014 szept. 14. - 12:21:03
(92/385)
Tényleg, ha már itt tartunk tud valaki egy Soma slágert. Bárhogy eröltetem, nem jut eszembe egy sem. Na de félre a tréfát én Soma mamagésát bírom, jó volt zsûrinek, színes egyéniségnek tartom akinek volt véleménye és megis tudta azt normálisan fogalmazni, nem úgy mint Eszenyi aki csak mórikálta magát....
2/10
szabyy 2014 szept. 14. - 12:02:50 2/10
(91/385)
Szép napot mindenkinek. Elég gyenge az idei X-Faktor felhozatal, legalábbis az alapján amit eddig láttam. Viszont a port.hu fórum jóval érdekesebb :D
offtopic
-csengõzoli-- 2014 szept. 14. - 11:45:26
(90/385)
Õt nyilván nem véletlenül nem húztam le...
-csengõzoli-- 2014 szept. 14. - 11:23:38
(89/385)
Pély barnát még alá is írom,bár azidõtájt szerintem sokra nem tartották.
Soma egy..... énekesnõ, Pierot egy üzletember, aki remekül értett a külföldi számok koppintásához, kb ennyi köze van a zenéhez.
Cordelia 2014 szept. 14. - 11:13:32
(88/385)
figyelj, azért Tóth Gabi nem rosszabb Körösztös Ildinél. De nem is jobb.
Cordelia 2014 szept. 14. - 11:11:41
(87/385)
Pély Barna zenetanár, sikeres zenész, Pierrot sikeres zenész, üzletember, Soma konzervatóriumot végzett énekes. Mi a gond velük? Te kiket szeretnél a zsûribe?

Csinálnak egy casting-ot és válogatnak karaktereket Simon Cowell módjára: van fanyalgó, sírós, korrekt, szexi.
raczkia 2014 szept. 14. - 10:49:02
(86/385)
Iszonyat gyenge az idei felhozatal. 2 adás után nem vagyok elájulva. A tegnapi adásban 3 értékelhetõ ember volt, a többieket kész szenvedés volt hallgatni.Kíváncsi leszek, hogy kik jutnak majd be a 12-be :)