Téma: X-Faktor

8/10
atticusworld 2014 szept. 14. - 10:44:19 8/10
(85/385)
Valamennyi soroddal messzemenõen egyetértek.
stalone 2014 szept. 14. - 09:51:16
(84/385)
Nem a Stallonét írják két " l "-lel, hanem Sly írja úgy, én csak egyel írom, nehogy bárki is összekeverjen bennünket.
jani-wan 2014 szept. 14. - 09:22:23
(83/385)
Most néztem ugyan elõször ezt a mûsort, de megengednék magamnak egy hozzászólást.

És egybõl úgy kezdeném hogy megvédeném Alföldit, habár szerintem is volt egy-két ember akit nem kellett volna elküldenie (egyet azért szerencsére visszahívtak), de az esetek döntõ többségében igaza van.
Szerintem egyértelmû hogy Alföldi azonnal látja a tehetséget, a legjobban az összes zsûritag közül, és képes kevésbõl is megítélni hogy ki mire képes jelenleg.
Nem kifejezetten az énektudást tekintve, mert az csak egy része az elõadásnak, és bár lehet valakinek jó hangja, de ha nem színpadképes, akkor nincs mit keresnie itt.
Egy elõadás nem arról szól hogy eléneklek egy számot. Az elõadásnak a közönséget magával kell ragadnia, és ezt csak úgy érheti el az elõadó, ha az elõadásba beleadja a személyiségét (szívét-lelkét). A közönséggel kommunikálni kell! Erre mondta Alföldi hogy unatkozott. És ha ez a képesség hiányzik az elõadóból, akkor még nagyon komoly munka áll elõtte.
Amirõl beszélek például tisztán látható volt számomra a zongorista srác Let it be elõadásán. Az elején középszerû, sõt helyenként rossz volt, pedig ez tényleg nem egy nehéz szám, és én nem is engedtem volna tovább ha így folytatja, de ahogy feloldódott, és már képes volt arra hogy beleadja magát, és átalakuljon elõadómûvésszé aki le tudja kommunikálni a közönség felé az érzéseket, az elõadása rendkívüli mértékben feljavult. (persze az is kiderül majd hogy mit tud ha fel kell állnia a zongora mögül, és nem egy tökéletesen rászabott dalt kell elõadnia).
offtopic
-csengõzoli-- 2014 szept. 14. - 09:01:08
(82/385)
"a kezdetek kezdetére, amikor a másik csatornán a szakma színe-java volt a zsûriben"

Úgy,mint Pierot? Soma? Pély Barna?
offtopic
-csengõzoli-- 2014 szept. 14. - 09:00:58
(81/385)
"a kezdetek kezdetére, amikor a másik csatornán a szakma színe-java volt a zsûriben"

Úgy,mint Pierot? Soma? Pély Barna?
olahmiki1959 2014 szept. 14. - 04:57:14
(80/385)
Nekem jó hírem van minden X Faktor nézõnek...
Baromi jó volt tegnap az ebéd, kétszer is szedtem a brassói aprópecsenyébõl...:)))

Na, de hogy adjunk egyet a szakmának is, csak úgy ismeretterjesztéses alapon... (Én úgy tudtam, a stallonét két "l"-lel írják, de lehet, hogy rosszul emlékszem...:)

Mint tv nézõt, abszolút nem érdekel, hogy milyen figurák kerülnek be egy tehetségkutató mûsor válogatásába.
Szórakozni szeretnék, - néhány százezer nézõtársammal együtt, - jókat röhögni a csetlõ-botló, magukról teljesen irreális dolgokat képzelõ lúzereken, vagy éppen szánakozni az önkritika teljes hiányával a színpadra lépõ szerencsétleneken, akikkel a családjuk, vagy a baráti körük elhitette, hogy jó, amit csinálnak.
Viszont!
Elvárom, hogy a zsûri, - aki horribilis összegekért osztja az észt adásról adásra, - csalhatatlan biztonsággal ítéljen meg egy-egy versenyzõt, és ne engedjen bizonytalan hangú, megkérdõjelezhetõ tehetségû embereket tovább, miközben tehetséges, jó hangú indulókat - mindenféle mondvacsinált, fanyalgó arccal elõadott ürügyekkel - elküld.

Van a mûsornak egy szórakoztató része, és van egy kõkemény, szakmai része.
A két rész nem összekeverhetõ, és nem összekeverendõ.
A móka, a hülyéskedés, a szellemesnek szánt beszólogatás, a verseny félvállról vétele egy pontig mûködik, - nagyon helyesen - de egy bizonyos pillanattól kezdve, át kell vennie az irányítást a profizmusnak.
Miért?
Mert tehetséges fiatalok egész életére hathat ki a zsûri egy-egy rossz döntése, melléfogása, könnyelmûsége.
Sajnos, az X Faktor - csakúgy, mint eddig az összes, kereskedelmi tv-kben zajló tehetségkutató verseny - a különbözõ háttér-összefonódásoknak, protekcióknak, médiamanipulációknak köszönhetõen abszolút megbízhatatlannak bizonyult, mindig rossz szájízt, csalódást okozott az eddigi szériáiban, és félek, hogy ezt most sem fogjuk tudni elkerülni.:D
Semprini 2014 szept. 14. - 01:31:45
(79/385)
"Egy szórakoztató mûsor 12 énekelni tudó embert keres."
Persze, ez így van, csakhogy ez még csak az elsõ rosta, aztán majd a tábor és a mentorház következik, ahol a delikvensek zöme ki fog hullani, a 12 döntõs csak azután lesz meg. Itt még nem kell akkora szigor szerintem sem, fõleg hogy pl a mulatós duót (akik kétszer áthúzott nulla produkciót nyújtottak) továbbengedték.
Alföldi meg megint baromi komolyan veszi magát, mintha csak a saját színházában tartana felvételit, azt már nyilván elfelejtette, hogy az elõzõ szériában bizony csúfosan leszerepelt, hiszen õ volt az a mentor, aki a leghamarabb elveszítette mindhárom mentoráltját.
stalone 2014 szept. 14. - 00:34:33
(78/385)
Van egy rossz hírem minden felháborodott X faktor nézõnek. Ez a mûsor nem a klasszikus értelemben vett tehetségkutató, tehetség gondozó mûsor. Ne várjunk többet tõle mint ami valójában. Egy szórakoztató mûsor 12 énekelni tudó embert keres. Enyi és nem több. Bizonytalan, még nem kiforrott énekes is bekerülhet ugyan, de nagyon jónak kell lennie. Hiába a jó hang, ha nem tud "közölni" érzéseket átadni. Lehet háborogni, hogy pedig milyen jó hangja volt bárkinek is, hiába ha csak 12 énekes kell akkor sorry, a többinek kívül tágasabb, aztán azt csinál a tehetségével amit akar, a mûsor köszöni szépen, hogy idejött, de ha nem fért be akkor nem fért be. Lehet hazamenni.Az elõzõ szériáknál is a mentorházból kiesetteket simán lehetett volna vinni az élõ showba mindegyiknek jó hangja volt, de sajnos csak 12 -re volt szükség.............:(
olahmiki1959 2014 szept. 13. - 23:56:46
(77/385)
Alföldi Róbert ma nagyon elvágta magát nálam - persze jól tudom, hogy emiatt nem fog nyugtalanul aludni - ugyanis mintha elfelejtette volna, hogy mi egy tehetségkutató verseny lényege!
Hihetetlen, hogy mennyi jó hangú, tisztán éneklõ versenyzõt elküldött - Tóth "Mi a francot keresek én itt?" Gabi asszisztálásával - valamiféle lilagõzös mûvészi elvárások vélt hiánya miatt, sokszor láthatóan erõlködve, hogy kitaláljon valami indokot, hogy miért nem engedi tovább az énekest, holott

A JÓ HANGI ADOTTSÁGÚ, TEHETSÉGES FIATALOKAT FEL KÉNE KAROLNI, ÉS NEVELNI, TANÍTANI KELLENE ÕKET, DRÁGA MÛVÉSZ ÚR, HA EL TETSZETT VOLNA FELEJTENI!!!!

A mûvészi mélységet, az átlényegülést, az egyéniség kibontakozását, a "közlést" késõbb is elõ lehet hozni belõlük, de az elsõ lépés, hogy meg kell ragadni mindenkit, akiben valamilyen tehetség mutatkozik, az után a hihetetlen mennyiségû hamis, erõtlen hangú, komoly személyiségzavarral küszködõ tehetségtelen félõrült után, akiket láttunk.

A zsûri jobb szélén ülõ sapkás fazonnak - a nevét most már meg fogom tanulni, ígérem, - az esetek 80 százalékában igaza volt, amikor megpróbált harcolni egy-egy kiesõ versenyzõért, nagyon jó hangú, nagyon tisztán éneklõ - és még ráadásul színpadképes külsejû, ami nem utolsó szempont ebben a szakmában - indulókat sikerült a zsûrinek sorban elküldenie, ami gyalázat.

A népes gyereksereggel érkezõ "Ricsi bácsi" produkcióját a zsûri szépen "megette", a fickó jól énekelt, de néhány helyen egy-egy hamis hang azért becsúszott, a hangja szép, meglátjuk, meddig jut. Elájulni nem kellett tõle, mint ahogy a "Let it be" címû, Beatles számot éneklõ, szemüveges, zongorázó srác elõadásától sem, aki néhány helyen nagyon erõlködve énekelt, a magasabb hangok elég nehezen jöttek ki neki.

Ezt a mezõnyt nézve - fõleg az agresszív õrülteket, a sértõdékeny mimózalelkûeket, az embertelen hamis, szuper tehetségteleneket - tulajdonképpen meg is ijedhetnénk, hogy ezek a figurák közöttünk élnek, szabadon mászkálnak, ilyenekkel vagyunk körülvéve...

Egy jó dolog azért volt a mûsorban - gondolom, ez nem lesz mindig így, de - Istenes Bence eddig nagyon kevés szerephez jutott, minden perc ajándék, ameddig ez így marad...:)))
8/10
atticusworld 2014 szept. 13. - 21:26:18 8/10
(76/385)
Tóth Gabi igazán visszavehetne az igazi énjébõl. Visszataszító, ahogy grimaszol, kifigurázza-majmolja a versenyzõket. Igaz ugyan, hogy a tehetség áldás, de csak akkor, ha hozzá megfelelõ tartás is párosul. Na ez utóbbinak igencsak hijjában van Gabika.
8/10
atticusworld 2014 szept. 13. - 21:16:56 8/10
(75/385)
Köszönöm. Meg kell jegyezni.
10/10
stenimore 2014 szept. 13. - 21:11:17 10/10
(74/385)
Hát vazze ez a Tóth Gabi olyan sötét, hogy nincs rá jelzõ,ráadásul nem csípi a csajokat irigykedik valószínû hogy azok nem olyan hülyék mint õ.Alföldi meg összetéveszti az énekversenyt egy szinész felvételivel.A zsüri alkalmatlansága nyilvánvaló.
fo.ma 2014 szept. 13. - 21:11:06
(73/385)
Ja, és Ricsi néni sem volt olyan jó, mint ahogy el voltak ájulva tõle!
10/10
stenimore 2014 szept. 13. - 21:08:25 10/10
(72/385)
Horányi
fo.ma 2014 szept. 13. - 21:01:01
(71/385)
Mekkora nagy ........ ez az Alföldi! De a még nagyobb ....... a Tóth Gabika! Ezennel nem nézem tovább ezt a...........!
8/10
atticusworld 2014 szept. 13. - 20:50:26 8/10
(70/385)
A néhány perce gyönyörûen éneklõ-jelelõ nevét tudja valaki? Júlia a keresztneve...
cika 2014 szept. 13. - 20:02:59
(69/385)
Ja, bocsi! Szervusztok!
cika 2014 szept. 13. - 20:01:12
(68/385)
A szemüveges srác mit énekelt? Ebben a pillanatban léptem a lakásba, s lemaradtam róla. :(
offtopic
moderator3 2014 szept. 12. - 15:03:44
(67/385)
Szívesen. A híresztelésekkel ellentétben a moderátor nem ördögtõl való. :)
offtopic
olahmiki1959 2014 szept. 12. - 12:35:49
(66/385)
Tisztelt moderátor!

Többünk nevében szeretném megköszönni, hogy visszatette a hozzászólások közé az elõzõleg eltávolított, néhány fórumozó társammal egymásnak írt csipkelõdõ, vicces, senkit meg nem bántó üzeneteinket, ez egyértelmûen azt jelzi a számunkra, hogy önök - a közvélekedéssel szemben - mégiscsak érzõ lelkû, a humort értõ, és kedvelõ emberek, ami optimizmusra adhat okot nekünk a jövõt illetõen.
Köszönjük.