Téma: X-Faktor

Cordelia 2014 szept. 08. - 13:53:37
(45/385)
hogy is hívják azt az egyáltalán nem csúnya fekete hajú modellt, aki mindig sportol valamit és naptárakat készít? valami szilvi.. megvan. Bódi Szilvi. Úgy írja a nevét, hogy Sylvie. Nem anyakönyvezhették így, ez a mûvész neve. Vagy a Lipták, liptay, nem tudom mi a neve, aki Claudiá-nak írja magát, de színte biztos, hogy Klaudia. te is hívhatod magad Oláh Nicholas-nak, senki sem tudja mi van pontosan a születési anyakönyvi kivonatodban, Niki.
Edmond Dantes 2014 szept. 08. - 10:48:04
(44/385)
Hááát, nagyjából ennyi. Figyelem! Nem derogál, nem vetem meg, nem fintorgok mint sokan mások, egyszerûen csak sok: hónapokig tart, túl sok a reklám (fölvehetném, aztán "vághatnám", de nem teszem), amennyire hallom, a gyõztes nem is (mindig) a legjobb. Tudom: van olyan egyáltalán h "legjobb"? Esetleges kontraszelekció az élet más területein is elõfordul, de itt könnyebben ki tudom kerülni az e miatti bosszankodásomat. Egy db ilyesmi szériát anno többé-kevésbé végig követtem, ahol végül Caramel gyõzött, asszem az egy Megasztár volt. Talán olykor majd mégis belenézek ebbe :)
Találkozni: fogunk! Jön a film-, színház- muzsika :) saison...és máris van jó pár jegyem. Kövesd (ha eddig nem) uitt a színház rovatot is, oda is "járok", mármint nemcsak színházba, hanem a port Színház rovatába is.
Edmond Dantes 2014 szept. 08. - 10:29:51
(43/385)
OFF
"...hogy létezik az, hogy pont a legszegényebb néprétegek egyszerû lelkületû emberei között ilyen népszerûek manapság ezek az angolszász, - meg spanyol - hangzású nevek......"
Igen helyesen, n e m írtad h "nálunk", mert 1) így nem nyitottál terepet mások sanda célzatú (...) hszainak 2) valóban nem csak nálunk terjed(t) a szokás 3) nem hinném h csak "a legszegényebb néprétegek" között terjed.
A "lelkület", az más, az nem okvetlenül pénztárca-függõ.
Terjedésnek elsõ ránézésre két magyarázata van számomra: szappanoperák mint "múzsa" (nem Rúzsa!), -bár nem nézek szappanoperákat- továbbá a globalizáció által generált divat.
Jenifert "felkutatni" nem -volt- nagy kunszt, a derék öreg gugli dolgozik..és nem csak éjjel, mint a Darmol :)
Bónusznak pedig íme: http://hu.wikipedia.org/wiki/Dzsenifer
olahmiki1959 2014 szept. 08. - 09:32:50
(42/385)
Nagyon köszönöm a figyelmességedet, ezek után sokkal nyugodtabban fogok aludni, és nem fogok forgolódni órákig álmatlanul, verejtékben úszva...:)
Viszont - sajnos - ki kell hogy ábrándítsalak, - már ami a csatorna hanyagságát illeti, - ugyanis a kislány már régebben is elindult egy másik tehetségkutató mûsorban, a Megasztárban, és ott is így írták a nevét, ami azt jelenti, hogy bizony, így lett anyakönyvezve, ami nonszensz. Olyan mértékû tudatlanságot árul el a szülõk és a hivatalos szervek részérõl, ami egészen elképesztõ.
Köszi a gyorstalpaló tanfolyamot az anyakönyvezés rejtelmeirõl, megint tanultam valamit...:D
Szia!
Cordelia 2014 szept. 08. - 09:20:32
(41/385)
nem vitatkoztam, megosztottam a rettenetes nagy tudást a nevek anyakönyvezése terén, hogy nyugodtabb álmod legyen, Nickie:)

ha a csatornánál (mit is nézünk most?) egy hülye elírta a jennifert vagy dzsenifert az a csatorna admin problémája, nem hiszem, hogy ki fogják rúgni, ha már alkalmazták a tudatlant, aki félregépel és nem néz utána annak sem ki hogy írja a nevét
olahmiki1959 2014 szept. 08. - 00:29:33
(40/385)
"ezeket a külföldi eredetû neveket Magyarországon csak a magyar helyesírás szabályai szerint szabad anyakönyvezni, tökmindegy, hogy vidéki az anyakönyvvezetõ vagy fõvárosi:

jennifer = dzsenifer" - ezt írtad, és nem világos, hogy most velem nem értesz egyet, vagy az anyakönyvezési gyakorlattal.
Ugyanis, én azt írtam, hogy a Jennifer névalak a helyes, - két darab "N" betûvel, - és szerintem is, ha magyarosan, fonetikusan írod ezt a nevet - Dzsenifer - akkor viszont az egy "N"-nel írott alak a helyes.

Tehát a Jenifer név ilyen formában semmilyen esetben sem lehet jó, - még akkor sem, ha Edmond Dantes kolléga sietett felkutatni néhány ellenpéldát, amik az én szememben csak kivételt erõsítõ szabályok...:))) - üdvözöllek, Eddie!:DDD
Az egyébként megérne egy külön beszélgetést, vagy tanulmányt, hogy hogy létezik az, hogy pont a legszegényebb néprétegek egyszerû lelkületû emberei között ilyen népszerûek manapság ezek az angolszász, - meg spanyol - hangzású nevek...
Valahol nagyon nevetséges, egyben nagyon szánalmas, és szomorú is ez a jelenség...
Cordelia 2014 szept. 07. - 22:13:02 Előzmény Edmond Dantes
(39/385)
TG-n jól állnak a ruhák, tavaly olyan franciás külsõt csináltak neki, hogy gyönyörködtem benne, mint egy festményben (rövid barna haj, térdig érõ fehér francia ruha). Ha nem kiabálna, hanem énekelne, még sokra vihetné.
Azt hittem csinálnak valami casting-ot a zsûri tagoknak, itt õk szórakoztatnak. Fura ezt a hallgatag sapkás figurát nézni.

Ennyi volt számodra a mûsor? Ne csináld, tessék ide is járni, a zene, az zene, különben hol fogunk találkozni?
Cordelia 2014 szept. 07. - 22:04:54 Előzmény olahmiki1959
(38/385)
ezeket a külföldi eredetû neveket Magyarországon csak a magyar helyesírás szabályai szerint szabad anyakönyvezni, tökmindegy, hogy vidéki az anyakönyvvezetõ vagy fõvárosi:

jennifer = dzsenifer
nicolette = nikolett
emily = emili
jacquelynne = zsaklin
madelynne = madlen
cynthia = szintia, cintia

Mennyivel szerencsésebbek a kevinek és brendonok:)

külföldön meg bárminek hívhatod magad, bicikliláncnak is (L'Wren, T.R., Traverse), ott nincs szabály, kivéve az Aryan Nation-re
Suziy 2014 szept. 07. - 16:45:47
(37/385)
Michelle Pfeiffer
Suziy 2014 szept. 07. - 14:19:47
(36/385)
"A mûsorokból kikerülõ, azokat megnyerõ, és helyezett énekesek egymás sarkát tapossák, annyian vannak, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük. ...."

A "legjobb" a legszívósabb a legrátermettebb a legmagabiztosabb, a "legalkalmazkodóbb".... marad talpon.
Ez mindenhol, mindenben (iparágban)a világban így van. Gyõzni és Veszíteni is tudni kell.
Vagy csak evezgetsz hol így hol úgy.
Suziy 2014 szept. 07. - 13:51:54
(35/385)
Jézus Máriám :)
Edmond Dantes 2014 szept. 07. - 13:22:45
(34/385)
http://www.littlegweevil.net/

Amennyit láttam az egészbõl, nem sok vizet zavart...arra ott van TG, de neki meg az a dolga. Ezt a szerepet kapta itt és eléggé passzol is neki. Hogy ez dicséret-e rá nézvést v micsoda, magam se tudom. Aki nem fogja fel h ebbe ilyen zsánerû zsûritag is kell (nem te!), az meg ekézheti rendületlenül. Idei X-adagom kb le is tudva. Alföldit meg majd a saját igazi terepén keresem.
Edmond Dantes 2014 szept. 07. - 13:13:15
(33/385)
olahmiki1959 2014 szept. 07. - 12:58:23
(32/385)
Még valami eszembe jutott - mert ilyenkor, amikor belelendülök az írásba, úgy zúdulnak rám a saját gondolataim, hogy alig tudok elugrani elõlük. (hihihi!)
Egy jelentéktelen apróság, egy talán említésre sem méltó észrevétel.
Én eddig úgy tudtam, hogy a Jennifer nevet 2 darab "N" betûvel kell írni.
Jennifer Lopez
Jennifer Aniston
Jennifer Lawrence - és mások.

Eerre az X faktorban megjelent egy nagyon kellemes külsejû - és összességében elég jól éneklõ - lány, Ilyés Jenifer, amely név láttán felkaptam a fejem.
Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy annak idején, amikor a kislány született, az egyszerû lelkületû vidéki szülõk - talán valamelyik tv-ben látott sorozat hatására, - ezt a nevet adták a születendõ gyermeknek, azt azonban már nem tudták - és ezek szerint a vidéki anyakönyvvezetõ sem állt a feladata magaslatán, aki szólhatott volna... - hogy ezt a nevet hogyan kell helyesen leírni.:D

Látszatra jelentéktelen apróság, de egyben félelmetesen pontos képet, helyzetjelentést ad jelenlegi közéletünkrõl, kultúránkról, lelkivilágunkról, és sok minden másról...:)))
olahmiki1959 2014 szept. 07. - 12:37:07
(31/385)
Köszönöm, "vettem az adást!".:DDD
olahmiki1959 2014 szept. 07. - 12:31:47
(30/385)
"Miért nem csinálsz egy Menedzser Marketing tehetségkutató stúdiót.
Annyira értesz hozzá (megkérdõjelezhetetlenül).
Felfedezed a megfelelõ alanyokat, legyártod a mûsorokat, szerzõdsz tv csatornákkal, csak ennyi, nem több."

Oké, ha megtiszteltél a bizalmaddal, - amit köszönök, - akkor vegyük sorra az általad felvetett szempontokat.

1. "Miért nem csinálsz egy Menedzser Marketing tehetségkutató stúdiót?" - kérdezed.

Mert az egyáltalán nem olyan egyszerû, ráadásul szembe mennék az általam már nagyon régóta hangoztatott véleményemmel, miszerint "Ez a kis ország egyszerûen nem bír el ennyi énekest"!!!
Én nem szeretném ezeknek a számát szaporítani.
Nonszensz, hogy az utóbbi években az X Faktor, Megasztár, Csillag születik, Voice, a nemsokára kezdõdõ Rising Star, és ki tudja még, hányféle énekes tehetségkutató mûsor árasztott el bennünket, és nem hogy kevesebb lenne, hanem egyre nõ a számuk, mintha mindenki elvesztette volna az agyát a magyar médiában!
Jól tudom persze, hogy az egész az anyagi bevételrõl szól, - a szavazásoknál a több százezernyi SMS és telefonhívás szépen hizlalja a tv társaságok bevételét, de a végeredmény szempontjából ez mindegy.
A mûsorokból kikerülõ, azokat megnyerõ, és helyezett énekesek egymás sarkát tapossák, annyian vannak, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük. Ebbe az õrületbe én nem szállok be.

2. "Annyira értesz hozzá (megkérdõjelezhetetlenül)."

Ez lehet egy ironikus megjegyzés is a részedrõl, de lehet komoly is. Én is úgy válaszolok, hogy többféleképpen is értelmezhetõ legyen, amit leírok.:D
Igen, értek hozzá.
A "megkérdõjelezhetetlenül" szót azonban erõs túlzásnak tartom, jobban szeretem a "vitathatatlanul" kifejezést...:)))
Az azonban biztos, hogy bármikor be tudnék ülni bármelyik tehetségkutató zsûrijébe, és nem csinálnék olyan szarvashibákat, hogy nyilvánvalóan hamisan éneklõ embereket továbbengednék, ugyanis - és ezt a zsûrik tagjainak egyszer valakinek el kellene már mondania - a hamis hang GYAKORLÁSSAL ÉS HANGKÉPZÉSSEL IGAZÁBÓL NEM JAVÍTHATÓ, ÉS CSAK MINIMÁLIS MÉRTÉKBEN FEJLESZTHETÕ!
A zenei hallás születési adottság, ugyanaz, mint a testmagasság, vagy a szemszín.
Éppen ezért, amikor azt mondja egy zsûritag, hogy "voltak hamis hangok, azokra majd legközelebb vigyázz!", azzal a versenyzõ nem ér semmit, hiszen nem tehet róla, hogy hamisan énekel, és ha megfeszül, sem fogja tudni kijavítani.

Néhány szemléletes példa.
Pál Dénes.
Alsó regiszterekben elképesztõen kellemes, bársonyos a hangja - ebbõl él évek óta - a magasabb fekvésekben azonban egybõl elvékonyodik, meggyengül, és hamis lesz a hangja!
És megnyerették vele a Voice-t!
Danics Dóra.
Tisztán, jól énekel, azonban a felsõbb hangoknál megjelenik a hangjában egy hihetetlenül kellemetlen karcosság, amit azóta sem sikerült kigyomlálni belõle.
Megnyerte a legutóbbi X faktort.
Talán Attila - van, aki még emlékszik erre a névre?...
3. lett - Radics Gigi és Szakos Andrea mögött - a legutóbbi Megasztárban, amivel automatikusan õ lett az Év Férfiénekese!
Erõtlen hangú, hamis, tehetségtelen srác, és egy ilyen címet el tudott nyerni!
Na, ha én ott lennék, - valószínûleg pontosan ezért nem lehetnék ott - ez nem fordulhatna elõ!...:))

3. "Felfedezed a megfelelõ alanyokat, legyártod a mûsorokat, szerzõdsz tv csatornákkal, csak ennyi, nem több."

Igen... Ahogyan azt Móricka elképzelte - mondanám humorosan, ha még eddig nem ment volna el a kedvem a viccelõdéstõl.
Ahhoz, hogy bekerülj ebbe a körbe, nagyjából 20 év kitartó munkája, ismeretségek szerzése, gyomorforgató kompromisszumok százainak megkötése, megfelelõ anyagi háttér, folyamatos viaskodás a konkurenciával, - akik ha észreveszik, hogy tehetséges vagy, megpróbálnak elnyomni, és kiszorítani a szakmából ezerrel, - és még millió más dolog szükséges.

Nagyjából ennyi, amit hirtelen a felvetéseidre válaszolni tudok.:DDD
Kellemes hétvégét!...:)))
lilalibaláb 2014 szept. 07. - 11:40:47
(29/385)
Jó neked. Én még egyet sem láttam/hallottam eddig, aki igazán megérintett volna.
robicsek2 2014 szept. 07. - 11:07:56
(28/385)
Gusztustalan hogy manapság a hülyék nem maguktól jelentkeznek, hanem azért fûzetik õket, hogy leégessék magukat, nagyon át látszó. mostanra már nagyon rá mentek erre. Még a dal elõtt elmondanak egy hossz monológot is. Na meg az ott ülõ közönség is áá, nehéz elhinni hogy ilyenre van igény. A zsúriról meg nem is beszélek. Nem értem miért ezt a idióta Tóth Gabi-t favorizálják, mikor ,nála még a testvére is normálisabb. Ja lehet hogy ö nem akarja leégetni magát ország világ elõtt.
olahmiki1959 2014 szept. 07. - 10:58:27
(27/385)
Teljesen igazad van, azon viszont csodálkozom, hogy ezúttal Te nem vetted észre az én, teátrálisan az ég felé fordított tekintettel elzokogott mondatomban, - "Könyörgöm, csak aktuálpolitikát ne!" - a szarkazmust.
Ismerlek - annyira, amennyire az Internet erre lehetõséget ad - és Te is ismersz (lásd, mint fent). Politizálni nem nagyon szoktunk, illetve, csak annyira, amennyire a felsõbb erõk... khm... engedik...:D
Nekem ezzel kapcsolatban régebbrõl vannak felejthetetlen élményeim, ifjonti lelkesedésemet az igaz(nak vélt) ügyek melletti kiállás tekintetében azóta sikerült alaposan lehûteni, bár ebben segített a sorra megszüntetett politikai topikok elenyészõen kevésre apadt száma is...
A "merjünk nagyot álmodni" kifejezés egyébként - szerintem - önmagában nem rossz dolog, hiszen akár magánemberként is megfontolandó lehet, amikor például egy fiatal elindul a nagybetûs ÉLET-be, és elhatározza, hogy nem törõdve azzal, hogy honnan indul, megpróbál mindent elérni, ami csak lehetséges, sõt, még annál is többet.
Pontosan emiatt, soha nem tudnám magamévá tenni azt a szlogent, amit egy másik, jelentõs, K.L. kezdõbetûkkel bíró politikus mondott egyszer, mármint, hogy "merjünk kicsik lenni".
Az nem az én világom, a beletörõdés, a restség, a helyzet szó nélküli elfogadása, a küzdelem nélkül való feladás soha nem volt szimpatikus a számomra...:)

Az általad "garázsbandának" - egyébként találóan - elnevezett vidéki zenekar számomra is nagyon rokonszenves volt, és közben az jutott eszembe, hogy a vidéki Magyarország eldugott településein hány tehetséges ember kallódhat el egyszer és mindenkorra - zenészek, írók, költõk, színészek, képzõmûvészek,- akik talán nem is tudják magukról, hogy milyen tehetség lakozik bennük, mert egyszerûen, - az ingerszegény környezet, a taníttatás hiánya, és még millió más dolog miatt - soha nem derül ki...
fo.ma 2014 szept. 07. - 09:29:42
(26/385)
Szerintem is. Nekem már meg is van a gyõztes!