Téma: X-Faktor

Semprini 2014 dec. 06. - 22:40:19
(305/385)
A párbajdalban a Spoon elviselhetetlenül nyálas volt, Benji legalább két klasszissal múlta felül õket. Menjen a Spoon végre.
Irgum76 2014 dec. 06. - 22:24:43
(304/385)
ha Benji hozza a formáját akkor neki kell tovább menni mentori döntéssel
Semprini 2014 dec. 06. - 22:20:20
(303/385)
Benji és a Spooon ma volt a legjobb (a duettben), logikus, hogy PONT MA kell elõször párbajozniuk. Benji alighanem hazamegy, a TOP5ben pedig két zenekar is bent lesz, de ne legyen igazam!
Irgum76 2014 dec. 06. - 21:57:02
(302/385)
nekem az Andi Shudras jött be legjobban eredetit is szeretem de így adok-kapok verzióban is nagyon jó volt
de Benjiék is tetszettek
2/10
szabyy 2014 dec. 06. - 21:53:46 2/10
(301/385)
Akkor megnyugodtam.... de hogy a mentorok ennyire dícsérjék õket... tudom mûsor meg minden de akkor is. Valóban a Spoon - Benji páros volt most a legjobb. Én is azt mondom hajrá Andi!
Semprini 2014 dec. 06. - 21:49:36
(300/385)
Katasztrofálisan nem passzoltak össze, kicsit hamis is volt (sztem Ricsi), és szétgesztikulálták a dalt.
Viszont a Benji-Spoon duett mindkét versenyzõ egyik legjobb produkciója volt, a Shudrasnak meg majdnem sikerült a saját szintjükre lehúzni Tóth Andit, aki ha csak nem történik valami égbekiáltó dolog, meg is fogja nyerni ezt az egészet...
Irgum76 2014 dec. 06. - 21:48:27
(299/385)
ordibálda verseny volt konkrétan
szar
2/10
szabyy 2014 dec. 06. - 21:44:54 2/10
(298/385)
Kiváncsi lennék, hogy nekem nincs érzékem, fülem stb. a zenéhez vagy ez a Juli-Ricsi duett valóban szörnyû volt?
Irgum76 2014 dec. 06. - 20:56:18
(297/385)
javítanék mindnek meg a mentoroknak is
Irgum76 2014 dec. 06. - 20:53:59
(296/385)
tha Shudras-nak valaki elmagyarázhatná mi is az a swing
southwind 2014 dec. 06. - 20:46:06
(295/385)
az történik, hogy annyi rengek idõ megy el éneklés nélkül, vagy duma, ami nem érdekel, vagy reklám...hogy muszáj elkapcsolnom, aztán nem nagyon találok vissza. Nem tudom volt e összesen 2 dal amit végig tudtam hallgatni :))))
2/10
szabyy 2014 dec. 06. - 20:32:11 2/10
(294/385)
Teljessé tetted az idei versenyzõkrõl és mûsorról alkotott véleményemet! :D
Semprini 2014 dec. 06. - 20:26:56
(293/385)
"a két csapat kellene párbajozzon ez egyértelmû. Az is, hogy Benjinek nincs még helye ott."
Egyetértek, hozzátenném még, hogy a két zenekarnak már rég ki kellett volna esnie, és Bellának valamint Kállai-Kiss Zsófinak még mindig versenyben kéne lennie. Akkor azt mondanám, hogy egy viszonylag erõs gárda maradt a végére. Ez így viszont kontraszelekció, Tóth Andinak pedig egyszerûen nincs potenciális versenytársa.
2/10
szabyy 2014 dec. 06. - 20:13:08 2/10
(292/385)
Szép estét mindenkinek. Nem igazán követtem a hozzászólásokat de a mûsort többé-kevésbé igen. Röviden összefoglalnám az eddig kialakult véleményem: a két csapat kellene párbajozzon ez egyértelmû. Az is, hogy Benjinek nincs még helye ott. A döntõbe Andit és Nagy Ricsit (jó lenne ha már újra megmutatná mit tud, az elsõ 2 adás óta folyamatosan gyengül) szeretném. És késõi mikulási ajándékként azt szeretném kérni, hogy Istenes Bencét cseréljék le.
charles58 2014 nov. 30. - 14:19:19
(291/385)
Úgy látom, a mentorok elmulasztották a második esélyt is, hogy a mutáns csótányokat végre hazaküldjék a Bolygó nevü bolygóra. Ha Alföldi a múlt héten õket küldi haza,akkor most Szikora sunyi módon nem vehetett volna revansot. Egyébként az álarcos kapitány pont úgy nézett ki, mintha törppapát szteroidokkal felturbózták volna.
Ha nem a szavazatokból befolyó pénzre menne a játék, csak úgy próbaképpen bevezetném a következõket:
Szavazni csak adásnapon lehetne, a szám elhangzását követõ 30 percben.
Egy készülékrõl csak egy szavazatot fogadnék el.
Csak szavazati joggal rendelkezõ felnõttek szavazhatnak.
A szavazás végén a legkevesebb szavazatot kapó versenyzõ párbaj nélkül kiesne.
Kiváncsi lennék egy ilyen szavazás végeredményére.
olahmiki1959 2014 nov. 30. - 14:04:42
(290/385)
"engedd meg, hogy ezek után az ízlésedben és a szakértelmedben némileg kételkedjek."

Megengedem... Azzal a kiegészítéssel, hogy az egyik szubjektív (az ízlés), a másik objektív (a szakértelem), ami persze lehet hiányos, hagyhat kívánnivalót maga után, de egy három akkordos, faék egyszerûségû dal a számomra akkor is gyenge, minden szempontból, - az általad belinkelt Animals elõadás ennek az iskolapéldája, ami abszolút felejthetõ, közepesnek is alig mondható színvonalú, mind a hangzást, mind az éneklést, mind a dalt összességében tekintve.:D
filoszemitabélus 2014 nov. 30. - 12:34:29
(289/385)
Bár "De gustibus non est disputandum" azaz "Márpedig a Gusztiról ne vitatkozzunk", azért engedd meg, hogy ezek után az ízlésedben és a szakértelmedben némileg kételkedjek.
Ugyan nem ez a lényeg, de rémlik, hogy a szám annak idején a slágerlistákon is jól szerepelt, mint, ahogy pl. a "White room", vagy a "All along the watchtower" is. Akkoriban még jobb volt a közízlés.
olahmiki1959 2014 nov. 30. - 11:47:52
(288/385)
Jó, talán túloztam, valószínûleg hallottam annak idején a rádióban, de annyira nem maradt meg bennem, hogy nem emlékeztem rá. Benji teljesen jellegtelen elõadásában pedig pláne nem.
Egyébként nagyon gyenge szám, még a latinos feldolgozás is sokkal jobb, mint az eredeti.
Az meg abszolút nem igaz - és tulajdonképpen ezért is írtam róla, - mert a mûsor úgy lett meghirdetve, mint "a beatkorszak legnagyobb slágereinek" feldolgozása.
Mikor, és hol volt ez a szám a legnagyobb slágerek között???
Sehol, semmikor.
De kösz a linkeket.
Képzeld el, ha én nem ismertem fel ezt a számot, - ebben a harmatgyenge elõadásban - akkor egy átlag magyar nézõ mennyire ismerhette fel...:)
filoszemitabélus 2014 nov. 30. - 11:09:00
(287/385)
, "Benji számát - hivatásos zenész létemre - életemben nem hallottam, mondjuk nem volt kár érte, mert nem egy jó szám,"

Most azért megleptél: az Animals egyik leghíresebb száma volt, de amikor Eric Burdon szólóénekesként fellépett Budapesten, akkor is elõadta. Sõt született belõle latinos feldolgozás, nem is rossz.

https://www.youtube.com/watch?v=mfwN0X8YnWo

https://www.youtube.com/watch?v=8O0y3Rg2SnI
olahmiki1959 2014 nov. 30. - 10:21:27
(286/385)
Hihetetlenül gyenge volt a mai adás.

Benji olyan hamisan énekelt végig, hogy azt hittem, elpattan a pohár az asztalon, - lehet, hogy nem hallotta rendesen a kísérõzenét, de végig felülénekelt legalább egy negyedhanggal, és senki nem említette meg a zsûribõl!
Ezek tényleg ennyire süketek, vagy van köztük egy hallgatólagos megállapodás, esetleg a csatorna direkt arra kéri õket, - hogy a nagyon nagy hibákat ne említsék meg a mûsorban, mert az negatívan befolyásolja a szavazást, vagy káros a versenyzõk lelkivilágára???

Borbély Ricsi dettó, a párbajdalt végigüvöltötte, és bizonyos részeknél õ is hamis volt, mint a bûn, bár az õ kiesését egy kicsit sajnáltam, mert egyébként nagyon kellemes hangszíne van.

A Tha Sudras most már elhúzhatna abba a jó édes... (öncenzúra...:)
A "Come together" címû Beatles számot - ami egyébként egyáltalán nem egy ilyen versenybe való, ezt a hülye mentornak mondom - hibás akkordokkal, és egy helyen rossz dallammal adták elõ, amire nem mentség a "feldolgozás".
A párbajdal hangneme - Freddie Mercury repertoárjából a "We are the champions" - pedig túl mély volt az énekesnek, végig erõlködnie kellett, hogy valahogy ki tudja énekelni a mély hangokat, nagyon nem tetszett, a dal abszolút nem nekik való volt, most már nagyon remélem, hogy kiesnek végre, bár ha a tinicsajok szavazatain múlik a dolog, akkor még bármi megtörténhet - sajnos...:)

Tóth Andi mentorának a dalválasztását nem értem, ez az LGT szám egy abszolút fiúszöveggel, fiúszemszögbõl megírt nóta, - "õ még csak most tizennégy" - ezt hogy képzelték, Tóth Andi majd kézenfog egy tizennégy éves srácot, és kavarni akar vele, vagy mi volt ez az egész?...
A kislány nagyon tehetséges, - ezt más unalomig elmondtuk sokan, sokszor, - de a dalt neki is rosszul tanították be, vártam az ismerõs hangokat, azt a részt, amikor felmegy a dallam egészen magasra, és nem jött...
Az ember pedig ilyenkor önkéntelenül feszengeni kezd, mert nem érti, hogy mi történik.
Amit Somló Tamás ki tudott énekelni, azt Tóth Andi nem tudja?
Biztosan nem errõl van szó, egyszerûen rossz a feldolgozás.

Ma egyébként nem tudom, mi történt, az a szöveg, hogy "a beatkorszak ismert, nagy slágereit fogják elõadni az énekesek" egyáltalán nem volt igaz, Benji számát - hivatásos zenész létemre - életemben nem hallottam, mondjuk nem volt kár érte, mert nem egy jó szám, Benji pedig még rontott is rajta, ha ez egyáltalán lehetséges.

A Spoon mai produkciója olyan vacak volt, hogy ügyesebb diákzenekarok a gimnáziumi bulikon jobban zenélnek.
Erõtlen ritmusszekció, nem pontosan behangolt gitárok, kölyökéneklés - ez volt az összkép.
Meg a nézõtéren õrjöngõ kiscsajok, akiknek teljesen mindegy, hogy egy jó külsejû fiúkból álló zenekar mit csinál, vagy egy jóképû srác hamisan énekel-e, õk nyomják az SMS-eket ezerrel.

Horányi Juli és a "Nem leszek a játékszered"...
Szerintem túl nagy falat volt neki, Kovács Kati még rosszabb napjain is fényévekkel jobban, erõteljesebben, magabiztosabban énekli el ezt a számot, ami - talán mondanom sem kell, - szintén össze-vissza zagyvált részekkel lett elõadva, az eredeti dallamhoz majdhogynem semmi köze nem volt.
Horányi Juli pedig talán azt hitte, hogy Kovács Kati elhíresült, kidagadó nyaki erekkel történõ éneklését követve, neki is üvöltenie kell, ezért becsülettel õ is végigüvöltötte-erõltette a dalt, aminek meg is lett az eredménye, soha ilyen rossz nem volt még a verseny folyamán, mint ma.

A Kossuth-díjas meglepetésvendég Kern Andrásnál - Hú de meglepõdtem! Aztaaaa! - az jutott eszembe, hogy EZÉRT be kellett hívni a stúdióba Kern Andrást?! - akit egyébként nagyon csípek, csak ha már ezt a számot adták elõ, akkor miért nem hívták be inkább Zoránt, aki az eredeti számot énekli?... És aki mellesleg szintén Kossuth-és Liszt díjas elõadómûvész...:)
Nagy rejtélyek vannak itt, kérem...

Az Illés zenekar - már ami a sajnálatos veszteségek után megmaradt belõle, - végre maradéktalanul és valóban tetszett, - az üvöltõ Istenes Bence a három legenda, Szörényi Levente, Bródy János és Szörényi Szabolcs köszöntése MELLETT megemlíthette volna a háttérben játszó zenészek neveit is, de hát nem lenne õ a jelenlegi kereskedelmi televíziózás egyik legharsányabb, legfelületesebb, legbunkóbb mûsorvezetõje, ha eszébe jutott volna egy ilyen apró gesztus...

A mai este számomra legnagyobb tanulsága az, hogy a mai "tehetséges" fiataloknak - Tóth Andival, Horányi Julival és másokkal együtt - még nagyon sokáig kell énekelniük, zenélniük, rutint és tapasztalatot szerezniük, életutat bejárniuk ahhoz, hogy egyszer majd eljussanak odáig, - tudásban, súlyban, mûvészi színvonalban, - hogy az igazi "nagy öregeknek" egyáltalán a cipõjét letörülhessék...:)))