Téma: X-Faktor

papzo 2014 nov. 30. - 07:38:45
(285/385)
Ez jó kérdés.
De talán a sok kis pisisnek, akik a telõt nyomkodják egy-egy ficsurra.
Mi már nem nézzük, idegesített a sok reklám és a sok színvonal alatti elõadás.
Talán minden idõk leggyengébb versenyzõit gyûjtötte össze a 4 fõs zsûri és a mûsorvezetõktõl is szõr feáll(t) a hatunkon.
Így már hetek óta nem nézzük. Már gyorsítóval sem, illetve más fel sem vesszük.
Semprini 2014 nov. 29. - 22:57:06
(284/385)
Hazai tehetségkutatóban még nem volt férfi kedvencem, akinek szurkoltam volna, ezt készséggel elismerem, sem olyan, akinek a gyõzelmével egyet tudtam volna érteni. Viszont a profi elõadók közt jóval TÖBB férfi kedvencem van, mint nõi. Na ezt add össze... :)
Semprini 2014 nov. 29. - 22:16:20
(283/385)
Na, a Tha Shudras- Borbély Ricsi párbaj kb. a legjobb, ami a mûsornak ebben a szakaszában történhetett. Kár, hogy csak az egyik fog hazamenni, és nem mindkettõ...
Bár Horányi Juli nem volt ma a legjobb, (konkrétan végigüvöltötte a dalt), azért örülök, hogy továbbment, Tóth Andi nincs vita, a mezõny legjobbja, a Spoon ma egész elviselhetõ volt, Benji viszont most volt a legrosszabb, amint a mentorok is mondták, a két Ricsit meg alapból nem bírom.
Irgum76 2014 nov. 29. - 21:26:50
(282/385)
kinek csinálják ezt a mûsort? nyugdíjasoknak?
sunny_days 2014 nov. 29. - 20:32:34
(281/385)
Komolyan mondom, ha rajtam múlna, a saját mentoráltat csak felkonferálni engedném, a produkcióhoz viszont csak a másik három mentornak volna szabad hozzászólnia. Undorító, ahogy mindegyik egekig magasztalja a maga versenyzõjét, sõt, ha a mentortárs kritikát merészel megfogalmazni, még le is ordítja (pl. Alföldi rendszeresen) és elharsogja, hogy márpedig ez nággggyon jó volt. Pedig gyakran nem is...
filoszemitabélus 2014 nov. 25. - 12:23:48
(280/385)
Valóban baromi tehetséges Tóth Andi. És valóban rossz ómen ez a túl korán jött siker. A gyereksztárok élete általában egy katasztrófa: pia, drog, promiszkuitás a showbusinessben érdekelt kiégett vén palikkal stb.
Én egyben bízom, hogy nagyon értelmesnek is tûnik a kiscsaj és nem veszti el a fejét. Azért fogadni nem fogadnék erre.
Semprini 2014 nov. 25. - 10:06:31
(279/385)
"Táutandi, spec. nekem irritáló, de biztos jó, sokan el vannak ájulva tõle.:)"
Én nem vagyok ugyan elájulva tõle, igaz, nem is irritál (már), de végülis meg tudom érteni mindkettõt. Az, hogy valaki 15 évesen ennyire öntörvényûen gátlástalan és magabiztos legyen a színpadon, kis hazánkban nem túl gyakori jelenség, tehetségkutatóban pedig még nem nagyon fordult elõ, legalábbis én nem emlékszem rá. Az 5. Megasztárt Radics Gigi nyerte ugyan, de õ akkor "már" 16-17 éves volt és színpadi magabiztosságban fényévekre volt Anditól. Ráadásul Andi meglehetõsen manírosan, affektálva énekel - "mint a nagyok", mondhatnánk, de igazából még a befutott sztárok közt is ritka az ennyire pózolós, maníros éneklés. A bemutatkozón engem is irritált és szerintem nem is jó irányba tereli a mentora, az utolsó két produkciója nem mondhatnám, hogy tetszett. Viszont mindezekkel együtt is EBBÕL a mostani mezõnybõl így is kiemelkedik átütõ tehetségével, és elképesztõen erõs színpadi kisugárzásával, ami megint csak nem egyszerûen a 15 évéhez képest meglepõ, de befutott énekesek közt is ritka. Nem lehet rá nem odafigyelni, de ha odafigyel rá az ember, azért azt is észre lehet venni, hogy nem kiforrott még. De hát van még ideje, csak a TÚL korán jött siker nem biztos, hogy jót fog tenni neki. Közhely, de bármennyire is tehetséges és színpadra való - mert odavaló, ez elvitathatatlan, - még egy darabig az iskolapadban van (lenne) a helye.
mapk 2014 nov. 24. - 23:53:52
(278/385)
Most néztem vissza a múlthetit. Kegyetlen továbbra is mindenki.

Itt vannak a maszkosvalamik(baromi eredeti!), a surda. Ezt nem alternatív, underground zene, szimplán rossz, elöbb alter a spún, a kiherélt tigrisével.:D
Bordély, abban a bõrdzsekiben, majdnem elérte a Hasselhoff-i magaslatokat, de végül, nem.
Nagyricsi nagyon nagy, mindig az a tanár ugrik be róla, a twistwe sister klipbõl, https://www.youtube.com/watch?v=SRwrg0db_zY egyszer ha lesz duett, ezt kéne elõadniuk pl. a maszkosokkal, tuti siker lenne.
Horányinak van hangja, de azzal együtt is semmilyen, amiket meg nyilatkozott, az álmom, az álmom, az álmom...... GÁZ.
Miss vietnám, nagyon gyengus volt.
Táutandi, spec. nekem irritáló, de biztos jó, sokan el vannak ájulva tõle.:) És nem semmi, hogy oláhgergõ leszállt hozzá... a pláza elött parkoló kamion platójáról. (Lehet ez jel, és õ nyeri?)
Ki volt még? Ja, a határontúli. Õ, kiesett.:D
szonya1 2014 nov. 23. - 16:59:35
(277/385)
Azért vedd figyelembe, hogy a szavazók nem feltétlenül olyan képzett zenészek, mint te, sõt. Sem a számokat nem ismerik tökéletesen, sem a hallásuk nem olyan jó, mint neked. Pl. én is hiába tanultam évekig hegedülni, mégsem mindig vagyok benne biztos, hogy hol énekelnek tisztán vagy hamisan. Ezért nem mondanám, hogy mindig csak a szimpátia dönt, lehet, hogy valóban arra szavaznak, akit jobbnak éreznek. Viszont éppen ezért nagyon hiányzik nekem ezekbõl a mûsorokból egy igazi szakértõ zsûri, amelyik elfogultságtól mentesen tudná értékelni a produkciókat. Aztán, ha akarják, még mindig rá lehetne bízni a döntést a nézõkre, de akkor legalább több támpontjuk lenne, hogy kire érdemes szavazni. Kíváncsi lennék, mennyire lehetne ily módon befolyásolni a nézõket.
jani-wan 2014 nov. 23. - 14:33:11
(276/385)
Megint belenéztem a mûsorba, de a neveket nem jegyeztem meg hogy ki kicsoda.

Szóval én meg sajnáltam volna ha az "UFO" együttes esik ki, mert az egyik legjobbak voltak az Abba feldolgozással. Már párbajozniuk sem kellett volna, annyi sokkal gyengébb produkció volt, élen a másik zenekar katasztrofálisan pocsék Eye of the Tiger feldolgozásával. Egyszerûen rosszul voltam tõle.
A kínai gyerek közepes, igazából semmilyen.
A piros ruhás csaj is jó volt.
A Sting feldolgozás teljesen mellésikerült azzal az üvöltözéssel.
A Madonna feldolgozás nagyon gyenge volt.
A Cabarét elõadó kiscsaj nagyon jó. Egyértelmûen a legjobb volt.
És volt még egy srác aki még volt de nem alakított nagyot, de elfogadható volt.
Nálam a kiesõ a Rocky elcseszett változatát elõadó együttes.
olahmiki1959 2014 nov. 23. - 10:58:47
(275/385)
Sajnálom, hogy a Tha Sudras ma nem esett ki, szerintem bennük ennyi volt, a mai mindkét produkciójuk katasztrofálisan rosszra sikeredett, az újdonság, a különlegesség - ami eddig jellemezte, és továbbvitte õket, - mára már megkopott, elveszett, unalmasak lettek, az énekesük hangja továbbra is erõtlen, néha hamiskás, éneklés helyett sokszor erõlködik, a zenekar pedig - akik eddig tetszettek szakmailag, - elég sok kisebb-nagyobb hibát követett el ma, az ABBA számban egyszer sem játszották be a jellegzetes bevezetõ frázist, a gitáros pedig mindannyiszor elrontotta, helyesebben, hibásan tanulta meg, és játszotta el a refrén elõtti, egyébként nagyon könnyû motívumot.
Jakab Péter Izabella jobb volt, mint a zenekar, az, hogy mégis õ esett ki, tökéletesen elárulja a szavazók mentalitását, szimpátiaszavazását, és mindenféle szakmai szempont mellõzését.

Benji dög unalmas, nincs karaktere, helyes arcú, kellemes hangú srác, de ezenkívül semmi emlékezeteset nem csinált még eddig. Nem tudom, a tinilánykák SMS-ei meddig tartják még bent a versenyben, remélem, elõbb-utóbb most már kiesik.

Tóth Andi egyértelmûen a legjobb, valószínûleg bent lesz az elsõ 3-ban, én nem bánnám, ha végül õ nyerne, nála egy nagy kérdés van csak, nevezetesen, a jövõben talpon tud-e maradni ebben a gyilkos médiavilágban, vagy bedarálja-e õt is a celebvilág, az ismertség, a csillogás, a pénz, fel kell-e adnia az egyéniségét, a romlatlanságát az érvényesülés érdekében...

Borbély Ricsi és Nagy Ricsi.
Mindketten jól énekelnek, erõteljes tiszta hangjuk van, de ma mindketten inkább hangerõvel próbáltak a nézõkre hatni, a meghittség, az érzelmek, az intimitás, a belsõ, szívbõl jövõ érzések kivetülése teljesen hiányzott az éneklésükbõl. Belõlük bármi lehet, de meg kell találniuk a saját hangjukat, mert az még nincs nekik, egyelõre mindketten a mentoruk jó, vagy kevésbé jó dalválasztásának vannak kiszolgáltatva.

Horányi Juli profi, gyönyörûen énekel, csak valahogy kezd elveszni belõle az érdekesség, az izgalom, a nézõ nála mindig számíthat egy jó, egyenletes teljesítményre, de az igazi nagy dobás, a lélegzetelállító éneklés az még várat magára.
Igazi egyéniséget, saját hangot még õnála sem látok, (helyesebben, hallok), valami olyasmit, hogy a rádióban egy dalt meghallva, az elsõ néhány hang után felkiáltanék, hogy - Hoppá! Ez a Horányi Juli!
Erre azt hiszem, még várni kell.

A Spoon ma kifejezetten tetszett, tiszta volt a vokál, jó volt a hangszerelés, ma gyakorlatilag nem lehetett beléjük kötni.

Tóth Gabi viszont egyre szánalmasabb és nevetségesebb, ahogy a saját mentoráltjai produkciója alatt, - ha kell, ha nem, ha indokolt, ha nem - állandóan felugrál, és a karjait a levegõbe lökve, teátrálisan eljátssza, hogy milyen baromi jó, amit hallunk, - közben meg a közönség dermedten ül, és furcsa arckifejezéssel nézik Gabikát, aki nem veszi észre, hogy csak saját magából csinál totálisan hülyét - már elnézést a kifejezésért...:)

Oláh Gergõ nagyon jól énekelt, és még a dal szövege sem volt tele prozódiai hibákkal, ami a mai viszonyok között meglehetõsen ritka...:)
papzo 2014 nov. 20. - 15:16:15
(274/385)
Ezek szerint nem csak mi kapunk herótót a Juli nevû borzalomtól?!
Ezüstliliom 2014 nov. 20. - 13:28:04
(273/385)
Szerintem a kipontozott szót nem kerül nagy erõfeszítésbe kitalálni, de utal rá a dalválasztás.
offtopic
Ezüstliliom 2014 nov. 20. - 13:09:42
(272/385)
Köszönöm, kedves moderátor, hogy értelmetlenné tetted a hozzászólásomat!:/ Csak egyetlen szót kellett volna kivenned, ha úgy gondolod, a sok ... szavazó érzékeny lelkét megbántottam vele.

Akkor jisóraz!
Csak a sok ... szavazónak szerettem volna üzenni, hogy ha hagyják Julit kiesni, aki kimagaslik énektudásban, tehetségben, hangban, elõadásmódban, intelligenciában a többiek közül, akkor kívánom, hogy ne hallgathassanak mást, csak a Boci, boci tarkát Byealex feldolgozásában végtelenítve.:///////
Ezüstliliom 2014 nov. 20. - 09:18:38
(271/385)
***moderalva***, hogy hagyják Julit kiesni, aki kimagaslik énektudásban, tehetségben, hangban, elõadásmódban, intelligenciában a többiek közül, akkor kívánom, hogy ne hallgathassanak mást, csak a Boci, boci tarkát Byealex feldolgozásában végtelenítve.:///////
Ezüstliliom 2014 nov. 20. - 08:45:52 Előzmény olahmiki1959
(270/385)
"Arról már nem is beszélve, hogy fordítva - McCartney-Lennon - eléggé hülyén hangzik ez a két név..."

Csak azért, mert nem így szoktad meg.:)
Cordelia 2014 nov. 18. - 22:18:53
(269/385)
A könyv címe: "Drága Nagysád! Tudja mi a trén?"
Hencsei Kálmán írta
Elsõ világháborús katonák leveleit gyûjtötte össze

A táskából tényleg semmi nem tûnt el, csak ez a könyv. Pedig volt még benne két mobiltelefon, töltõvel, hogy a költözés alatt el ne keveredjen, jófajta napszemüveg, amiben jó vezetni, de az ember azért nézzen ki benne jól.

Hogy a te fantáziád hogy be tud indulni egészen a sztratoszféráig? Még mindig csuklom az örmény delegáció miatt, amit egy éve írtál.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 17. - 21:44:04
(268/385)
Valszeg akkor írta, amikor már "kinõttem" a mûfajból és még nem nõttem vissza :)
Ja és a SZIG sztorim része még h miközben vártam h a rendész kihozza hátulról (egy szupermarket pénztárában hagytam!), az egyik éppen nem mûködõ pénztár-állásban megláttam egy degeszre tömött pénztárcát, persze nem tudom, mivel volt tömve, de egy ezres tuti kilógott és pont annak a pénztárosnak adtam oda, akinél a saját cuccomat felejtettem elõzõ nap. Ha más meséli ezt, nem hiszem el..
Koncert: menni kéne https://www.youtube.com/watch?v=fYYJKU2QSS0 jóóó, tudom, ez nem Bródy, de most hirtelen ez jutott eszembe :)
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 17. - 19:37:30
(267/385)
Nekem van egy pesszimistább verzióm: higiéniai célra használta fel a tolvaj és kiscsáládja.
offtopic
olahmiki1959 2014 nov. 17. - 19:24:06
(266/385)
"ezen a nyáron az én táskámat is elvitték... volt benne a szokásos dolgokon kívül egy dedikált könyv... Minden meglett (nem volt benne kp) három hétig verte az esõ a mezõn, csak a könyv nem."

Milyen dráma, milyen érdekes, az életünkrõl, a mindennapjainkról egy groteszk, szokatlan, egyáltalán nem jellemzõ pillanatképet kapott el ez a történet, amit megemlítettél.
Nem a táska ellopása, az sajnos, nagyon sokunkkal elõfordult már - velem szerencsére még nem, remélem, ez az egy dolog ezután is kimarad majd az életembõl, - hanem a könyv, a KÖNYV!!! eltûnése...:)

És mekkora szerencse, hogy minden papír meglett, manapság valami elképesztõ Canossa-járás, talpalás, fél napokat különbözõ irodákban várakozás az összes elveszett, ellopott okmányt újból beszerezni, a személyes adatokat, egyáltalán, a földi létünket igazolni, papírokat kitölteni, aláírni, a kész okmányokért visszamenni, idegeskedés, bosszankodás, a mindennapos tevékenységünk átmeneti felfüggesztése, - hiszen amíg az új papírokra várunk, meg van kötve a kezünk, és nagyon sok ügyben nem tudunk intézkedni, amikhez szükségesek a személyes irataink, - közben pedig az állandó, a tudatunk mélyén megbújó, folyamatos aggodalom, hogy vajon mire használják fel a tõlünk ellopott okmányokat, milyen kétes üzleteknél, pénzfelvételnél, áruvásárlásnál mutatják be a mi személyi igazolványunkat, meg amúgyis, úgy érezhetjük, hogy a legintimebb szféránkba hatoltak be, ellopták az életünk egy darabját azzal, hogy minden adatunkat, lakcímünket, szüleink, házastársunk, gyerekünk nevét megtudja valaki, lapozgathatja, csemegézhet belõle, az útlevelünk átnézésével még azt is megtudhatja, merre jártunk eddig a nagyvilágban...

Ugyanakkor - és ez a szerencse a szerencsétlenségben, - ezek a számunkra életbevágóan fontos papírok azok számára, akik azonnal pénzt remélnek egy táska ellopásával, általában nem bírnak anyagi értékkel, ezért dobták el a táskát úgy, ahogy volt, viszont a KÖNYV eltûnése beindította a fantáziámat.
Elõször romantikusan arra gondoltam, hogy a tolvaj talán egy szegény sorsú fiatalember, aki valamikor nagy reményekkel indult az életben, aztán rossz társaságba keveredett, anyagi gondjai lettek, amiket nem tudott megoldani, rossz irányba fordult a sorsa, és pitiáner bûnözõ, tolvaj lett, de a könyv - az írott szó, a kultúra, az emberi értékek eme kis darabkája, apró letéteményese, - megpillantásakor talán felébredt benne a kultúra szeretete, a valamikori tanultság, az emberi tartás maradéka felülkerekedett benne a bûnözõi hajlamon, és magával vitte a könyvet, lapozgatja, olvasgatja, és talán elgondolkodik azon, hogy ideje jó útra térnie, hogy az eddigi élete zsákutcának bizonyult, hogy talán még nincs veszve minden, talán van még visszaút, talán egyszer még a társadalom hasznos tagja lehet.:D

Ez volt a romantika, és a szentimentalizmus, a távolba révedõ tekintettel való elgondolkodás a részemrõl, aki mindig is hittem a világ jobbá tételében, és a szakadék felé rohanó emberiség utolsó pillanatban való megmentésében...:)))
Aztán, miután eloszlott a rózsaszín köd a szemem elõl, rájöttem a sokkal egyszerûbb, prózaibb megoldásra:

...A tolvaj valószínûleg bevitte a könyvet a legközelebbi antikváriumba, és néhány száz forintért eladta.:D...

Aki pedig egyszer majd megveszi a könyvet, és hazaviszi, az nem is fogja tudni, hogy ez a könyv micsoda viszontagságokon ment keresztül addig, amíg az õ polcán a méltó helyét megtalálva, végre megpihent...:)