West 2011 jún. 26. - 09:42:14
(137/297)
Számomra eddig a legjobb X-Men jók a szereplõk a zene jól idézi a kor hangulatát.Noha ellentmondásos kicsit az eddigi részekkel de attól még 10/10. Várom a folytatást.
9/10
Mr. D 2011 jún. 25. - 21:00:17 9/10
(136/297)
Örülök, hogy tetszett, de sajnos azt kell mondanom, hogy nem láttad a filmet. Az nem számít megnézésnek, hogy egy felkamerázott ratyi videót megnézel a gépeden.
10/10
Viktor6665 2011 jún. 25. - 18:56:37 10/10
(135/297)
Végre egy sorozat film(5.rész), aminek nem romlik a minõsége. Imádtam ezt a filmet, mozis minõségben néztem ugyan itthoni géprõl, de így is nagyon élvezhetõ volt és sok kérdésre választ kaptam.
1/10
magicvoice 2011 jún. 23. - 18:59:16 1/10
(134/297)
Ez a film egy veszélyes, és nagyon aktuális ideológiát terjeszt, ezért óvatosabban kellene rajongani érte. A kulcsmondatok a film csúcspontján hangzanak el: (Shaw) "Sajnálom, ami a lágerben történt, õszintén. ... Miért harcolsz az emberekért, akik ránk rontanak, amint rájönnek, hogy az uralmuk végetér?... Ez a mi idõnk, a mi korunk, velünk újul meg az emberiség! Ha összefogunk, ez a világ a miénk lehet!" (Erik válasza)"Ha hall engem, szertném, ha tudná, hogy minden szavával egyetértek. Mi vagyunk a jövõ. De ez nem változtat azon, hogy megölte anyámat." (majd bosszúból megöli Shaw-t) ... (Charles) "Több ezer ember van azokon a hajókon, becsületes, ártatlan emberek, csak parancsot teljesítenek." (Erik válasza) "Épp elég parancsteljesítõ kínzott már meg, több nem fog." (majd visszafordítja a rakétákat a hajók felé)
Ebbõl is látszik, a mai napig nem hajlandók megérteni, hogy önmaguknak köszönhetik, amiért a történelem folyamán folyamatosan üldözték ezeket a torz lelkületû és külsejû "mutánsokat", és ha az ebbõl fakadó "emberekkel" szembeni gyûlöletük és bosszúvágyuk miatt uralkodni akarnak minden és mindenki felett, azzal csak tovább rontanak a saját helyzetükön.
7/10
sawyerx 2011 jún. 23. - 18:33:39 7/10
(133/297)
nagyon jó lett ez a film, általában a képregényadaptációk ratyik, de ez a sorozat tényleg jó. kihoznak belõle egy jó kerek kis sztorit : )

Murdanom hozzászólásához írom:
ezt a logikai bukfencet én is észrevettem, a Farkasban nem emlékszem, hogy feltûnt Xavier, viszont a 3. részben, a visszaemlékezésben már jóval idõsebbek a mostaninál, és Xavier ugyanúgy tud járni, szóval elvileg nem annál fiatalabb korábban kellett volna elveszíteni a járását, hanem utána.
a barátságot viszont nem nevezném bakinak, mert a trilógiában ellenségek, de mégis ugyanúgy barátok, ahogy voltak.
Mermaid. 2011 jún. 23. - 04:41:24
(132/297)
Szerintem mondjuk könnyebb valakinek egy hozzászólást szemmel átugorni, mint valakinek egy valagat átolvasni. :)
Scarecrow 2011 jún. 22. - 20:21:10
(131/297)
"Nem tudom, hogy mondták már-e"...
Nagyon könnyen meg lehet tudni! Tessék elolvasni a többi hozzászólást! Unom, hogy mindig ugyanaz a téma, és kérdés jön elõ.
KurtWagner 2011 jún. 22. - 19:41:30 Előzmény Mermaid.
(130/297)
De. Viszont jelenleg a képregényben is halott, szóval az élet megy tovább, bár Jean esetében azért óvatos lennék. Volt õ már halott, és akkor a pápaszemes beleszeretett egy másik nõbe és el is vette, igaz, hogy tulajdonképpen az is Jean volt (egy klón vajon megcsalásnak számít...). amúgy ha a kapcsolatairól, és többi X kapcsolatáról is töbet akarsz tudni, ez a kis térkép talán útbaigazít:

http://www.uncannyxmen.net/images/article/relationship/relationshipmapv2.jpg

És karakterekrõl bõvebben (bõvebben,mint a wikin vagy a marvel honlapján) úgyan ezen az oldalon olvashatók:

http://www.uncannyxmen.net/db/spotlight/
http://www.uncannyxmen.net/db/spotlight/characterprofiles.asp
http://www.uncannyxmen.net/db/pov/

Õ pl. Emma Frost:

http://www.uncannyxmen.net/db/spotlight/showquestion.asp?faq=10&fldAuto=69
murdanom 2011 jún. 22. - 17:46:02
(129/297)
Nem tudom hogy mondták e már de valami nagyon sántít ebben a filmben:
SPOILER
A végén Magneto és Xavier(bocs ha rosszul írom) ellenségek és Xavier lábai lebénulnak.Az X-men kezdetek: Farkas c.filmben pedig amikor Xavier megjelenik már kopasz, idõs és TUD járni.Aztán ott van az X-men 3 aminek az elején visszaugrunk az idõben hogy megmtassák Jean kiskori találkozását Xavierel és Magnetoval akik idõsek és jó barátok.
SPOILER vége!
Amúgy nagyon jó volt látvány, sztori és hatás szempontjából is.
Mermaid. 2011 jún. 21. - 22:58:36
(128/297)
Köszi a kimeritõ választ. :) Igy már kicsit világosabb az egész. Bár maradt még egy kérdésem. A Küklopsz nem a Jane-el kavart? utána meg meghalt. Az jó lenne ha lenne még folytatás mert az sem derült ki mi lett Logan tesójával, és végül visszanyeri e az emlékeit, ha igen, akkor is mit ér majd vele?
KurtWagner 2011 jún. 21. - 19:18:03 Előzmény Mermaid.
(127/297)
Nem, hanem pont fordítva. "Gonoszból" lett jó. Eredetileg Shaw embere volt,õ volt a Fehér kírálynõ a Pokoltûz klub-ban (a Pokoltûz klub belsõ körének vezetõi a sakkfigurák után kapták a nevüket Shaw volt a Sötét király), és elvileg elég gonoszként mutatták, bár ez is relatív, mert õ is egy hasonló iskolát müködtetett mutánsok számára, mint Xavier, és feléjük eléggé elkötelezett volt, ami azért nem a feltétlen gonoszság jele. Aztán amikor Fitzroy és robotõrök kinyírták az összes tanítványát a Pokolfajzatokat, akkor utána állt át a jó oldalra és a Falanx támadása után Vészmadárral együtt megalapítja a Generation X-et, ami egyfajta utánpotlása az X-eknek, aztán annak feloszlása után csatlakozik az X-men-hez, mondhatni egyik vezetõje is lesz, fõleg az M-nap után, és Küklopsszal kavar már egy jó ideje.
Amúgy meg az a csaj õ is, meg nem is. Eredetileg semmi közze sem volt Silver Fox-hoz, szóval még csak a húga sem volt. Az originsbe szerintem csak azért tették be, hogy eggyel több ismert mutáns rakjanak be a filmbe - annak a filmnek szerintem ez az egyik legfõbb baja - de szerencsére a neve csak a stáblistán szerepel, így nyugodtan mondhatjuk, hogy képesség ide vagy oda, semmi közzük egymáshoz.
Mermaid. 2011 jún. 21. - 13:46:20
(126/297)
De ez az eredeti történetben is igy volt szerinted? gonosz lett a csajból?
Mermaid. 2011 jún. 21. - 03:54:47
(125/297)
Nem tudom másnak is feltünt e, ami nekem. Ebben a részben a gyémánt bõrü szõke csaj, nem véletlenül a Logan Kyla nevü barátnõjének tesója? Aki szintén gyémántbõrü volt!? A csaj a Wolwerine részbe szerepelt ahol a nõvére kiszabaditja Logannal, a többi mutánssal együtt. Talán még reális is lehetne a feltételezésem, mert mikor Xavier elmegy értük a repülõvel, még nem tolókocsis, hanem a saját lábán jár, amibõl azt feltételezhetném hogy még jóban voltak Magnetóval.
Az már egy másik kérdés amire nem kapunk választ hogyha a két gyémántbõrü csaj ugyanaz, hogy kerül Xaviertõl az elsõ fõgonoszig, aki Magneto elõtt volt és annak hogy lett a "barátnõje". A motivációja mondjuk érthetõ lenne, mivel az "emberek" megölték a nõvérét...

Valaki másnak is feltünt ez?
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 jún. 21. - 03:35:06 10/10 Előzmény pepeninho
(124/297)
Amit T. Pepeninho írt, arról annyit, hogy Magneto késõbb éppen hogy úgyszólván életpárti és békepárti, ha tehetné megváltaná a világot...
Spoiler
A 3-asban Pyro-nak mondja az erdõben, hogy õ lényegében siratja a professzort stb.; Magneto módszerei a rosszak...
10/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 jún. 21. - 03:20:31 10/10
(123/297)
Olvasom, T. Watchmen hozzászólása egy kiválló rövid filmkritika (enyhe túlzással, a maga módján, de azt írja, amirõl a film szól). Bocs mert sok hozzászólást még nem olvastam. Én gondoltam, korábbi írásaimhoz hozzátenném, hogy bár én a számítógépen, rosszabb minõségben láttam a filmet, de az nagyon ott volt.
Spoiler
Na de az elején, többek között amikor Shaw lelõtte Eric anyját, meg amit azon kívül tett, "érdekeskés" volt hallani, amint (Shaw) azt mondogatja, hogy õ nem náci, hát õ, ugyan már. Ez a S. Shaw hasonlít a Kommandó c. Schwazenegger-filmbõl a (volt) diktátorra és talán a Vörös Skorpióból pár alakra(fickóra). A Kommandó c. filmben a John Matrix ezredes által megbuktatott diktátor is élvezettel kínozta halálra az embereket (ért. szerepben) és azt mondta Matrix-nek hogy oda olyan vezetõ kell, aki nem érzelgõsködik.
Itt Shaw-n látszik, hogy õ is ugyan ilyen (mint ott a diktátor), de magának ugyan világuralmat akart mindvégig, az viszont igaz, hogy nem egészen hitlerista volt és pl. nem a Mein Kampf és az NSDAP-s elvek szerint cselekedett.
Azért hozzáteszem, félre ne értse mondjuk egy fiatal az írásomat, a Mein Kampot csak nagy vonalakban ismerem, nem úgy mint a történészek, természetesen a hitlerizmussal (és a sztálini Szovjetúnióval is) nagy, nagy baj volt. Borzasztó dolgok történtek ott is (csak Sebastian Show nem ezeknek volt a kiszolgálója). Majd folytatom...
agarik 2011 jún. 18. - 13:05:13 Előzmény Naphinel
(122/297)
Bizony, õ az (Hex-bõl Azazel itt Magneto).
agarik 2011 jún. 18. - 13:02:03
(121/297)
Lehetne viszont valami újabb történetet is feldolgozni. Valamit az Összetört Csillag környékérõl, teszem azt :ábrándos sóhaj:
9/10
ZoLiZ 2011 jún. 18. - 08:49:00 9/10
(120/297)
Tegnap néztem meg a Westendben: jó lett! Nem vok nagy X-men rajongó, de a film készítõi tényleg kitettek magukért! Nagyon jól felépített története van a filmnek, a zenék, a vicces jelenetek, és a szereplõk egyaránt szuperek voltak! Lehetett volna kicsit csavarosabb is a sztorija, mint mondjuk Christopher Nolan Batman-je, de így is jó volt! 9/10
Valezius 2011 jún. 17. - 21:51:22
(119/297)
Nem tartozom a legnagyobb képregény film rajongók közé. Superman és Batman nekem elég. :)

Jól összerakott film. 9/10

Spoiler

Láttam a 3 X-men filmet, (a 4. már nem), de nem sokra emlékszem, úgyhogy én teljesen elégedett voltam a prof lebénulásával. Az embernek egy pillanatra elakad a szava tõle :) A sablonos folytatás, "nem az én hibám, hanem a tiéd" annyira nem jó, de a prof még rá tudja venni Eriket, hogy nyugodjon meg.

Kicsit több 60-as évek feelingnek örültem volna, például az Indiana Jones 4 szerintem nagyon jól hozta az 50-es éveket pár éve.

Az utolsó két oldalt elolvastam, de csak engem ragadott magával az a jelenet, amikor Erik megöli Showt? A prof mondja neki, hogy ne, ne, ne csináld. A proftól azt vártam, hogy megmenti Show életét, amit nagyon könnyen megtehetett volna, egyszerûen el kellett engednie. Ehelyett végig az uralma alatt tartotta, és hagyta, hogy Erik megölje.

/Spoiler

Mystique nagyon emberire sikerült. Ahogy Hank ellöki magától, egyenesen Erik karmaiba bámulatos :)

A két hajas poén ütött :)
offtopic
Segítõ Béka 2011 jún. 17. - 18:16:24
(118/297)
mirõl beszélsz???
hagyjál már békén!