KurtWagner 2011 júl. 05. - 20:10:46 Előzmény Rahar
(157/297)
Meglepõdnél hány 18 év feletti játszik számítógépes játékokkal és azon meg pláne, hányan olvasnak ebbõl a korosztályból képregényt. Sokan gondolják, hogy a képregény, már mûfaji jelegénél fogva is a gyerekeknek készül, de ez nem igaz még a szuperhõs képregényekre nézve sem. Attól, hogy "mese", még nem biztos, hogy gyerekeknek szól. A mese is tág fogalom. Egyébként én csak azért nem adnám kisgyerek kezébe, mert egy nem biztos, hogy értené, kettõ, azért van jó pár erõszakos történet, hogy csak kettõt mondjak az x-men környékérõl: Mutáns mészárlás, Apokalipszis kora, amik azért elég dúrvák és még lenne pár jó pár ok (politika, mondanivaló, ideológia, nemiség stb.).
A Rozsomák nagyon sok minden miatt nem tetszett. Kezdjük azzal, hogy számomra az X2 az etalon, a harmadik rész tiszteséges volt,különösen annak fényében, hogy Rattner elég késõn ugrott be és elég rövid idõ állt a rendelkezésére, hogy megcsinálja, de ha nem lett volna az elsõ két rész, ami, megalapozta a harmadik részt, akkor igen csak gyenge lett volna. Legnagyobb hibája a filmnek az volt, hogy túl rövid lett és túl sok karaktert préseltek bele, tök feleslegesen: az eredeti Angyal (az ebben a filmben szereplõ Angyal, az csak a második a sorban és neki nem a kódneve az Angyal, hanem a rendes neve, Angel Salvatorénak hivják) súlytalan volt, Bulldozer-Xavier kapcsolata még csak utalás szintjén sem bukkant fel, pedig lehetett volna rá építeni, Árnymacska-Jégember románca sem müködött és sorolhatnám. Ezen kivül Rattner nem tudott olyan mélységet adni a filmnek, mint Singer. Singer dagályos duma nélkül el tudta érni azt, hogy a film több legyen egyszerû csihi-puhinál: Pyro Bobbyék családi fényképe elõtt, vagy amikor ott hagyja az X-eket, a csapattagok nézése stb. Ennek ellenére jó volt a film, de nem a legjobb. Aztán jött a Rozsomák, ami egy szoló karakter története, és ennek ellenére, túl rövid film, túl sok felesleges karakter: igaz, hogy benne volt a címben, hogy X-men, de akkor sem X-men film volt, minek kellett bele Küklopsz, meg Gambit (ez utobbi csak azért mert, a rajongók annyira akarták, akkor rakták volna bele a csapatfilmek valamelyikébe). A többiekrõl nem is beszélve: egy Maverick, vagy Bolt, de még Haspók és a Deadpoolnak csufolt karakter is többet érdemelt volna. Nem is beszélve arról, hogy a képregénybeli megfelelõjüknek egyáltalán nem feleltek meg semmiben sem és így meg pláne színtelenebbek lettek. Szóval számomra valahol csalódás volt.
A Heroest meg igen, kedvelem.
KurtWagner 2011 júl. 05. - 16:44:41 Előzmény bmcml
(156/297)
Az igaz, de õ volt a producer és a forgatókönyvhõz is volt közze. A harmadik részhez, meg az originshez, viszont egyáltalán nem volt közze. Az a jó viszony meg... alapvetõen, bár ellenségekké váltak, a szó igazi értelmében nem voltak halálos ellenségek és pl, ki tudja, hogy milyen más, nagyobb ellenség miatt szervezik be Jean-t... és így nézve már csak a járás a baki...
bmcml 2011 júl. 04. - 23:58:17
(155/297)
Hmm errõl is volt már szó, elõbb kéne visszaolvasnom... :$
bmcml 2011 júl. 04. - 23:52:34 Előzmény KurtWagner
(154/297)
Az elsõket sem Singer rendezte... Amúgy nem csak ez a logikai baki, hanem az is, hogy az X-Men 3 elején még úgy látszik nagyon jóban van Xavier és Magneto, pedig Az elsõk végén (jóval korábban) már igencsak ellenséges a viszonyuk... Kár ezért... :( Mindenesetre remélem, hogy megoldják majd valahogy, ha lesz folytatás...

Amúgy nagyon szeretem az X-Men filmeket, rengetegszer megnéztem már az eddigieket, nálam így van a sorrend:

1. X2
2. X-Men - A kívülállók
3. X-Men - Az ellenállás vége
4. X-Men - Az elsõk
5. X-Men Kezdetek - Farkas
7/10
Rahar 2011 júl. 04. - 23:48:37 7/10 Előzmény amd33
(153/297)
A játék kizárt, hogy jobban sikerült, mivel eddig ez az egyetlen szoftver, melyet abbahagytam, nem játszottam végig, pedig ebben aztán lehet hentelni rendesen.
7/10
Rahar 2011 júl. 04. - 23:45:07 7/10 Előzmény KurtWagner
(152/297)
"Hát azért a képregények nem kimondottan gyerekeknek készülnek, legalább is a szuperhõs képregények többségét nem szívesen adnám kisgyerekek kezébe. Aki, ezt mondja, nem ártana, ha jobban elmélyülne a képregények világában."
Ha elsõsorban nem gyerekeknek készülnek akkor kiknek? Unatkozó felnõtteknek? Nem definiáltam a kisgyerek fogalmát, most pótolom: 6-12 év közötti életkorú személy. Én sem adnám kisgyerekek kezébe, de ez nem tõled vagy tõlem függ, mások viszont adják. Ugyan ez a helyzet a számítógépes játékokkal is, néhány stratégiai játéktól eltekintve szintén a gyerekek vannak megcélozva, bár egy kicsit idõsebbek, elsõdlegesen a 8-16 éves kor közöttiek. Hiába vannak a játékok korhatárhoz kötve, a 18+-os szoftverek nagy részével õk játszanak. Gyerekoromban szerettem az akkori képregényeket, most már kevésbé és valóban nem mélyedtem el a Pókember, Superman, Batman, stbman képregényekben és nem is akarok, sajnálom rá az idõt, meg nem is érdekel.

"Nem azt, mondom, hogy mindegyik komoly, de attól, hogy szuperhõsõk szerepelnek benne, még nem mese, sõt... persze, ha valaki az X-men origins: Wolverine-t tekinti a sorozat legjobb darabjának... Én minden filmet megszereztem eddig eredetiben DVD-n és az elsõkkel is így fogok tenni, de azt a filmet, még akciós áron sem. Szörnyû volt."
Többek között éppen azért mese, mert szuperhõsök szerepelnek benne. Ezek a képregények és az ilyen filmek is mind-mind mesék, annyi a különbség, hogy ha összetettebb a történet, látványosabb és igényesebb, mint például ez a film, akkor nem kisgyerekeknek, hanem felnõtteknek szól mese. De attól, hogy mese nem baj, mivel neked és nekem is tetszik, legalább látunk egy jó mesét.
Nekem azért tetszik a X-men origins: Wolverine mert egyrészt a rozsomák karakter rendkívül szimpatikus, másrészt a történet számomra jobban kimunkált, érdekesebb, kiszámíthatatlanabb, pörgõsebb mint a többi részé, valamint az összes rész közül a legkevésbé meseszerû :) Gondolom neked meg pont ezért nem tetszik.
Ha szereted az X-men-t és az ilyen jellegû képregényeket, akkor a Heroes sorozatot is kedveled?
7/10
Rahar 2011 júl. 04. - 23:25:58 7/10 Előzmény amd33
(151/297)
Azt azért közölhetnéd, hogy miért tartod a legrosszabbnak?
amd33 2011 júl. 03. - 22:26:11 Előzmény Rahar
(150/297)
Húha nem tudom lehet ízlésficammal küzdessz de akár hogy is nézem az eddigi x-men részek közül a legrosszabb pont hogy a Wolverine még a játék is jobban sikerült mint a film,de ettõl függetlenül nézhetõ csak messze a legroszabb darab...
KurtWagner 2011 júl. 03. - 19:19:14
(149/297)
Ezt már többször elmondtuk eddig, hogy elvileg ez egy igen súlyos logikai baki (bár azt nézve, hogy se az ellenállás végét, se az X-men originst nem Synger jegyezte, talán még sem), de a képregényt ismerve, rengeteg megoldás létezik ennek a feloldására. Bizzunk az alkotókban, hogy talán élni is fognak vele.
KurtWagner 2011 júl. 03. - 19:15:42
(148/297)
Hát azért a képregények nem kimondottan gyerekeknek készülnek, legalább is a szuperhõs képregények többségét nem szívesen adnám kisgyerekek kezébe. Aki, ezt mondja, nem ártana, ha jobban elmélyülne a képregények világában. Nem azt, mondom, hogy mindegyik komoly, de attól, hogy szuperhõsõk szerepelnek benne, még nem mese, sõt... persze, ha valaki az X-men origins: Wolverine-t tekinti a sorozat legjobb darabjának... Én minden filmet megszereztem eddig eredetiben DVD-n és az elsõkkel is így fogok tenni, de azt a filmet, még akciós áron sem. Szõrnyû volt.
bmcml 2011 júl. 03. - 18:50:53
(147/297)
<SPOILER>
Egy dolgot nem értek: ha Xavier már az X-Men - Az elsõk idején tolószékbe kényszerül (a végén), akkor hogy a fenébe járkál utána mégis kétlábon késõbb, mondjuk az X-Men - Az ellenállás végében, vagy az X-Men Kezdetek: Farkas-ban? Mert az kronológiailag késõbb van, mint Az elsõk, és már Patrick Stewart játssza.
</SPOILER>
Akkor ezt elcseszték, vagy csak én nem értem mi van? %O
7/10
Rahar 2011 júl. 03. - 17:38:31 7/10
(146/297)
Engem nem érdekelnek a képregény adaptációk, mert ezeket a képregényeket eredetileg kis gyerekeknek írták, csak az amerikai felnõttek egy része is el kezdte gyûjteni. A belõlük készült filmek is tükrözik ezt a színvonalat (Superman, Batman, Daradevil, Gyökérman, stb), gagyi alaptörténet, retardált, szellemileg visszamaradott forgatókönyv írók általi cselekményvezetés és nagyon szép, látványos kivitelezés. Ezen véleményem az X-men elsõ mozifilmje, A kívülállók, után megváltozott, nem lett a kedvencem, de jó filmnek tartom, majd az X-men kezdetek: Rozsomák címû filmmel számomra egy igazán nagyot alkottak. Ez a film is hozza az elõzõ X-men filmek szintjét. Bár én örültem volna, annak, ha lehetne tudni, hogy kivel mi történt ezen film vége és az X-men kezdetek: Rozsomák között, de így is egy kerek egész történet. Jól kezdõdik és a cselekményvezetés is izgalmas, a képi megvalósítás kiváló. Az elõzõ részhez képest annyi bajom van vele, hogy ez meseszerûbbre sikerült, ebben több igencsak furcsa képességû karakter szerepel, ami számomra már igencsak túlzás, de hát ez végtére is egy képregénybõl készült alkotás :) Nálam ez 10 pontból 7 pontot ér, mivel történetileg igencsak elmarad a Rozsomák mögött :), ja persze tudom farkas.
10/10
oszkos 2011 jún. 29. - 20:17:02 10/10
(145/297)
A legjobb X-Men film sztem. Tökéletesen beleillik az eddigi részekbe. Iszonyat jó volt 10/10
8/10
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 17:26:01 8/10
(144/297)
.
8/10
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 17:25:05 8/10
(143/297)
.
8/10
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 17:23:28 8/10
(142/297)
.
8/10
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 17:22:11 8/10
(141/297)
.
Charles Foster Kane 2011 jún. 26. - 15:42:56
(140/297)
Azt tudtatok, hogy Magneto anyjat egy magyar szineszno, Magyar Eva jatsza? Csak nem reg figyeltem fel erre.
10/10
beo71 2011 jún. 26. - 11:04:00 10/10
(139/297)
James Bond és társai filmekben a világuralomra törõ gonoszai olyan marha jól eltaláltak lettek?Számtalan film elhasal azon,hogy a sötét erõ nevetségessé,hiteltelenné válik,itt a motiváció tökéletesen érthetõ,a jó és a rossz közötti vékony határvonal is jól látható,még a mellékszereplõk mozgatórugója is érthetõ,világos és egy élvezetes,látványos nyári blockbuster,ahol egy pillanatra sem az ugrik be a nyitott nézõnek,hogy újabb bõrt húznak le egy sorozatról,hanem kellemesen és gondolkodva szórakozhatunk a kiváló minõségû filmen.
10/10
beo71 2011 jún. 26. - 10:51:39 10/10
(138/297)
Felejtsétek el Hanula Zsolt kritikáját(elolvasva az írásait,hosszú távon kiderül,õ egy pöcs)ez igenis egy nagyon jó film,a képregényadaptációk legendája lesz,teljesen elfeledteti az emberrel,hogy rajzolt figurákból kanyarított történet domborodik a vásznon.Izgalmas,fordulatos akció-krimi,ami az utóbbi idõk ostoba James Bond filmjei és a 3D förmedvények sorából kiemelkedik és visszaadja a hitet,hogy az akciókat nem kell 2 centirõl,villámsebesre vágni,hogy a nézõ feje belefájduljon,nem kell 2 soros forgatókönyvektõl tartanunk és lehet egy elõzményfilm jobb,izgalmasabb,mint legendává nemesült elõdei.10/10.
Bár,ha egy cinikus segg,úgy ül be rá,hogy egy újabb rész csak szar lehet,annak csak az esik le,hogy a németül az igen azt jelenti:ja,oroszul pedig:da.Nem ezzel kell törõdni,örülni kell ennek az eszes,jól megcsinált filmnek.