pisti801227 2010 jún. 20. - 21:42:08
(302/462)
ha azt nézem, hogy mik futnak ma a kereskedelmi csatornákon, ez még egy egész jól megcsinált mûsor.
winniethepooh74 2010 jún. 01. - 19:43:19
(301/462)
Az elõbb azt elfelejtettem leírni, még jó, hogy nem Rózsa Sándort írtak....
winniethepooh74 2010 jún. 01. - 19:42:00
(300/462)
De azért a Port.hu is hozza a formáját.... Rózsa György helyett Jánost írni.... Ajaj! Még a végén õk is kapnak csúnya leveleket....
conchita 2010 máj. 29. - 05:11:01 Előzmény Rebbeka
(299/462)
Igazad van!... azt én is értékelem, hogy ez csak hetente van :)
Rebbeka 2010 máj. 25. - 17:32:03 Előzmény conchita
(298/462)
Bocsi, de itt idonkent vannak olyan emberekrol riportok, akiket szivesen latok, meg a legrosszabb talalasban is.
Az sem lenyegtelen, hogy merhetetlenul magasabb szinvonalu ez a musor, mint a "beszuntetett Monika show" ami a mai napig sajnos adasban van. ...es akkor mar ne is beszeljunk a tobbi szemetrol amit napi szinten leadnak.
conchita 2010 ápr. 27. - 19:51:24
(297/462)
Ennek a mûsornak a témái sokkal érdekesebbek, mint a riportok maguk, ezért akármennyire is felcsigáz egy egy téma, néhány óriási csalódás után már tudom, nem érdemes idõt pazarolni rá. Ha néha oda is kapcsolok, nem bírom pár percnél tovább. Feltételezem a mûsorkészítõk felsõoktatásban vettek részt valamikor, ott legalább hallaniuk kellett volna a hitelességrõl, a források tiszteletérõl és megválogatásáról. Olyan mint a ReflektorTv-n a sztárok életét bemutató filmek, ez a stílus ott még elmegy (sajnálatos ugyan, de már megszoktuk ),de egy ismeretterjesztõnek szánt történelmi mûsorban nekem nem hogy nem megy el, de FÁJ.Mi ez?! Bulvárdoku? Na és a másik, elhanyagolható idegesítõ tényezõ: a mûsorvezetõi követelmények közt szerepel a beszédhiba és a bádogos tekintet? Mert legalább az egyikkel minden olyan mûsorvezetõ rendelkezett, akikkel én találkoztam eddig a képernyõn. ?Már bocs, de a betelfonálós-nyerõs-jóslós adásokban is jobb a felhozatal mûsorvezetõkbõl... Azért él még ez a mûsor mert megfelõen késõn van ahhoz hogy ne zavarjon vizet, de kitöltsön 50 percet?
Yuliusz 2010 ápr. 09. - 14:02:24
(296/462)
Ez a mûsor néha nagyon bosszantó!
Tudálékos, felszínes, közhelyekbõl építkezõ.
És már nem elõször fordul elõ olyan baklövés, mint most is, a Psota Irénrõl készült adásban. Psota fõiskolai osztálytársai felsorolásakor Váradi Hédi nevénél Medgyesi Mária képe jelent meg.
Hogy nem lehet az ilyet észrevenni egy szerkesztõnek?
Már, ha ismerik egyáltalán azt, amirõl vagy akirõl mûsort készítenek.
Mellesleg Váradi Hédi is Kossuth-díjas, kiváló és érdemes mûvész volt. Ha úgy tetszik, õ is egy "legenda".
Rebbeka 2010 ápr. 06. - 18:46:26
(295/462)
Vegre, Imadom! A legnagyobb magyar szineszno! Ha nem ide szuletik akkor vilag star lett volna! A legnagyobb ostehetseg. Legyen egeszseges! Szeretem, imasom es jo lenne, ha tobbet szerepelne a TV-ben is, az en draga Psota Irenem.
norange 2010 ápr. 06. - 18:07:26 Előzmény Lak
(294/462)
gratulálok! használd privát üzenetekre a mobilod, vagy az email címedet, vagy bármit, de ha közösség által látható, olvasható fórumra írsz, akkor erõltesd meg magad és ne monogramokat írj, mert lesz olyan aki nem tudja miért játszod a túlmûveltet és elmegy a kedve az egésztõl.
Lak 2010 márc. 21. - 17:27:56
(293/462)
Aki kedden nézi az RTL-t korán reggel meg késõn este, annak elmondom hogy lesz SW :) Elvileg a Reggeliben is lesz róla szó, ami nem is olyan fontos mint a 21. század késõ este, ami az SW-rõl fog szólni. Volt szerencséje az 501-es légiónak is nyilatkoznia róla, és mivel Nomival mi is ott voltunk a Jedi Camprõl is sikerült néhány szót ejtettem. De persze rengeteg érdekes dologról lesz szó, és akinek késõn van az se csüggedjen, mert tuti felnyomjuk netre, illetve az RTL honlapján bármikor megtekinthetõ lesz az adás!
Elvileg megyünk a Reggelibe is, de ami biztos: 23.10-kor kedden a 21. század az SW-rõl fog szólni.

:)
Borda4444 2010 márc. 09. - 19:32:39
(292/462)
...hát igen. "Nem a dalnok szüli a dalt, hanem a dal szüli a dalnokot". És jól van ez így...
aa194545 2010 márc. 09. - 14:46:57
(291/462)
Ezt a megjegyzést már korábban is olvastam. Úgy tapasztaltam, hogy egy filmsorozat különbözõ epizódjaihoz írt hozzászólások megmaradnak, annak ellenére, hogy azok tartalma esetleg merõben különbözõ. Korábban volt egy epizód, Õze szerepelt benne. Amit róla írta, arról nem kívánok állást foglalni. Nem ismerem, mint embert. De mint magánemberhez nincs közöm, másoknak is inkább a mûvészete iránt kellene érdeklõdnie. A magánélethez senkinek semmi köze.
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 21:32:07
(290/462)
Nem vérségi leszármazottak és nem vallásgyakorlók. Nem zsidók, hanem magyarok.
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 00:50:34
(289/462)
Na akkor maradjunk ennyiben.
offtopic
linga 2010 febr. 07. - 12:13:42
(288/462)
Ja és üldözik õket a "hinduk" :) akik szintén egyáltalán nem vallásos emberek, csupán az elõdeik voltak azok; és mivel egyikük sem vallásos, ezért aztán mindegyikük ragaszkodik ahhoz, hogy önmagát és a másikat is a vallással definiálja, hogy így "világos" és "egyértelmû" kategória alapján mûbalhézhasson és átélhesse a "vallási üldözöttség" kéjes ingerét.
offtopic
linga 2010 febr. 07. - 12:02:35
(287/462)
"A keresztény vallási tanok alapvetõen antiszemiták, továbbra is ez a véleményem.
Amit a szemitákról írsz az meg nem több szócséplésnél.
Még mindig itt tartunk?
Ismétlem: nem is kell tudnia, nem kell még vallásos se legyen."

Ez aztán végképp blabla. Elõször is teljesen értelmezhetetlen, üres halmazzá teszel két vallási kategóriát, deszakralizálod és virtualizálod, majd kijelented, hogy az egyik üres halmaz tagjai üldözik a másik üres halmaz tagjait.

Írok még egy példát, ez talán közelebb lesz a gondolkodásodhoz. Attól, hogy tudok olyan rokonomról, aki elméleti fizikát tanul az ELTÉ-n, még nem mehetek oda, hogy nekem is adjanak diplomát elméleti fizikából, mert a rokonom itt tanul.
De az indiai-kínai példa is világos, sõt: a példa szerint azt kellene mondanom: a buddhizmus már egy kihalóban levõ vallás, amit alig gyakorolnak; és nem csak a vallásos kínaiak tartják magukat buddhistának és India õslakóinak, hanem a szekularizált világiak is, akiknek csupán az elõdeik gyakorolták a vallást, de nekik semmi közük hozzá. Tehát sem a buddhizmushoz, sem Indiához - mégis ragaszkodnak hozzá, hogy õk a buddhisták és õk India jogos és eredeti lakói, ezért mindenki más takarodjon onnan.
offtopic
linga 2010 febr. 06. - 20:31:40
(286/462)
"A röhej,hogy úgy szólván igazuk van az antiszemitizmus, mint az emberiség örök szégyne keresztény vallási eredetû"
Látod, ezért muszáj tisztázni a fogalmakat. Elég csak belepislantani valahová, hogy ezt a képedbe tolják. Hogy lehetne az antiszemitizmus keresztény vallási eredetû? Amikor szemiták alapították?
Azonkívül jelenleg az arabok szemiták, mind nyelvileg, mind genetikailag, tehát az antiszemitizmus most arabgyûlöletet jelentene, ha rendeltetésszerûen használnák a kifejezést. Akik zsidónak nevezik magukat, azoknak csak kis része szemita genetikailag, de õk a Közel-Keleten élnek, Izraelben vagy a környékén, nem itt. Itt nem élnek szemita "zsidók".
Ha minden fogalmat tetszés szerint bárhogy lehetne használni, akkor semmivel sem lehetne semmit sem jelölni, mert semmi sem kötõdne semmihez. A kenyér jelenthetne cipõt is, a kazánkovács pedig szociálpolitikai elõadót.

Ha valaki azt állíja magáról, hogy "magyar vagyok" és ezt a két szót nem tudná magyarul elmondani, akkor érvelnie kellene amellett, mégis miért definiálja magát magyarnak.

A vallásokkal kapcsolatban a Biblia ismeri a téves definiálás problémáját, tehát igencsak fontos problémának látja azt, hogy valaki azt állítja magáról, hisz, de ezzel ellentétesen cselekszik. Például ez a részlet is taglalja a kérdést:
33. Felelének néki: Ábrahám magva vagyunk, és nem szolgáltunk soha senkinek: mimódon mondod te, hogy szabadokká lesztek?
37. Tudom, hogy Ábrahám magva vagytok; de meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nálatok.
38. Én azt beszélem, a mit az én Atyámnál láttam; ti is azt cselekszitek azért, a mit a ti atyátoknál láttatok.
39. Felelének és mondának néki: A mi atyánk Ábrahám. Monda nékik Jézus: Ha Ábrahám gyermekei volnátok, az Ábrahám dolgait cselekednétek.
40. Ámde meg akartok engem ölni, olyan embert, a ki az igazságot beszéltem néktek, a melyet az Istentõl hallottam. Ábrahám ezt nem cselekedte.
41. Ti a ti atyátok dolgait cselekszitek. Mondának azért néki: Mi nem paráznaságból születtünk; egy atyánk van, az Isten.
42. Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentõl származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem õ küldött engem.
44. Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.
48. Felelének azért a zsidók és mondának néki: Nem jól mondjuk-é mi, hogy te Samaritánus vagy, és ördög van benned?
52. Mondának azért néki a zsidók: Most értettük meg, hogy ördög van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is; és te azt mondod: Ha valaki megtartja az én beszédemet, nem kóstol halált örökké.
56. (Jézus): Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült.
57. Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendõs nem vagy, és Ábrahámot láttad?
58. Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielõtt Ábrahám lett, én vagyok.
59. Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtõzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék.
offtopic
ondok 2010 febr. 06. - 17:27:12
(285/462)
Mér szeretnél az lenni? Egyébként amit írtál az alapján betyár még lehetsz:)
offtopic
linga 2010 febr. 06. - 17:25:13
(284/462)
A nagypapi kóser húst evett meg fûszerboltjuk volt? Ne röhögtess, ez nem identitás.
Az ükapám meg kocsmáros volt, járt hozzá a Rúzsa Sándor. De ettõl még nem vagyok zsidó.
offtopic
ondok 2010 febr. 06. - 17:17:59
(283/462)
Na azért ne általánosítsunk,biztos van köztük ,aki sokat tud ,és van aki már nem gyakorolja õsei vallását ,csak szimplán zsidó ,mert a nagypapa még csak kóser húst evett, a Dob utcában laktak ,és kis fûszerboltjuk volt.