menekse76 2011 márc. 05. - 16:56:36
(382/462)
Rákosi fotósa.....(végül is ki volt?)

Én Törökországban éltem. Számomra is érdekes ez a történet, mert valakitõl, akivel ott évekig dolgoztam együtt, egészen másképpen hallottam ezt a régi történetet. Elbeszélése után sok magyar linket áttanulmányoztam, õ (az elbeszélõ mutatta meg õket) és mindegyikben az elbeszélõvel azonos nevû úrt hozták ki alkotóként. Most, amikor a riport lement, újra és újra rákerestem, de még mindig nem találtam az új alkotó nevét. Kérem Önöket, hogy írják át a neveket. Nem tudom, hogy lehet-e ilyet technikailag. De akkor az összes régit is legyenek szivesek kijavítani.
Sziasztok:Menekse Tuna
BMilly 2011 márc. 05. - 15:55:11
(381/462)
Mélységes döbbenettel néztem a 2011.02.22-i mûsort.
A mûsorban bemutatott és BS-nek tulajdonított fotók nagy részét Bass Tibor, Bojár Sándor, Rév Miklós készítette.
A mûsorban elhangzott tévedésekrõl az RTL Klub szerkesztõit és a riportereket is tájékoztattuk minden esetben elküldtük a megfelelõ hivatkozásokat melyek állításunkat igazolták.
Velti úr egy telefonhívással próbálta „rendezni az ügyet”. Ennek lényege az volt, ha a mi történetünk igaz és a kételyeit a tények nem oszlatták el, akkor legyenek ketten Rákosi fotósai és a többi hamisítással nem is kívánnak foglalkozni. Az RTL Klub teljes vezetõsége elzárkózik - bár automata válasz szerint már többször olvasták akár provokáló leveleinket is - hogy egy sor választ adjanak.

Bár hozzászólásom kicsit hosszúra sikeredett, de remélem, hogy elolvassák és nem moderálják ki, s így talán Önökön keresztül sikerül visszaadni azoknak a már nem élõ nagyszerû embereknek, azt amit a bulvár a nézettség érdekében ellopott tõlük.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 11. - 01:19:33 10/10
(380/462)
Hát, gondoltam hogy már van ilyesmi, de attól még jó lenne... :)
Amúgy meg szerintem csak a fõ bejáratok számától függene a költség növekedése... ?:(
Mert mi is kell hozzá nagy vonallakban... ?:(
Annyi elektromos zárszerkezet, amennyi ki és bejárat van, de ez esetben elég lenne szerintem egy be és egy kijárat. :)
Majd egy beléptetõ szenzor, ami érzékeli a vonal vagy a chip kártyát... :)
A másik kijáratnál nem is kellene ilyen. :)
Ezt összekötni egy pc -vel, amin van egy softver és nyitná zárná az ajtót valamint kezelné a kártya olvasót és a számlálót, de még a PC sem kell úgy lehet, ha van készen gyártott olyan egység, amiben mind ez benne van egy vezérlõben a PC már csak formaság lenne pluszba... :)
Valamint ha Profik benyomását akarjuk kelteni, és tájékoztatást is akarunk nyújtani az érkezõ vendégek számára, hogy épp mennyien mehetnek be, akkor egy szegmenses kijelzõre, valamint némi vezetékkelésre, ha csak nem rádió vezérelt a kütyünk... ;)
Szerintem 1 milla alatt lenne simán és egy ekkora szórakozóhely esetén már ez el is várt lenne a korunkban és ez is fog lenni, mert megunják a sok hatósági ellenõrzéseket és zaklatásokat, így rá fognak kényszerülni is. ;)
offtopic
csengõ_zoli 2011 febr. 11. - 00:57:01
(379/462)
Rossz hírem van :)
1.Ezt már kitalálták rég,így jelzik csomó parkolóban,hogy mennyi a szabad férõhelyek száma!
2.Milliós befektetés lenne és minden ,ami digitális,elromlik.
3.Ettõl még pont ugyanennyi bizti õr kéne mindenhová,így hüle lenne bárki bevezetni :)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 11. - 00:20:43 10/10
(378/462)
Továbbá, egy digitális számláló kijelzõ jelezné a kint tartózkodó vagy érkezõ vendégek számára, hogy jelenleg hány férõhely van a szórakozó helyen... :)
Így, ha éppen két XX társaság érkezik és mondjuk az egyik társaság 4 fõbõl áll a másik 10 -bõl és a kijelzõ jelezné számukra, hogy éppen mennyi ember fér be, azaz mennyi embert fog pillanatnyilag beengedni a szórakozóhely… J
Ezáltal a társaság remélhetõleg mérlegeli, hogy ha mondjuk, épp 6 szabad helyet jelez a kijelzõ, van-e értelme tovább várakozni, míg ürül a szórakozó hely létszáma vagy sem... :)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 10. - 23:57:32 10/10
(377/462)
Erre is van egy kézenfekvõ ötletem a Digitális korunkban, ezt nem is értem, hogy miért kell ezt ennyire túl lihegni... ?:(
A következõ az ötletem, amibõl megint más fog hasznot húzni, mint ahogy az lenni is szokott... :(
Az ilyes fajta szórakozó helyek beengedési módszerében alkalmazni kell a Digitálisan üzemeltettet automatikus beengedõ rendszert, mégpedig úgy, hogy egy vonalkódos vagy chipes kártya lenne a beléptetõ és így, ha elérte az össz férõhely számának a max. +10%-os teltségét, nem nyílna ki a beérkezõ vendég számára az ajtó, míg ki nem jön a szórakozó helyrõl x mennyiségû személy. :)
Így, egyfajta létszám önszabályzó rendszer jönne létre. :)
Ha baj van vagy tûz esetére, akkor a rendszer minden ajtót automatikusan kinyitna, hogy szabaddá váljon a menekülés... :)
Na, milyen jó ötletet találtam ki… ?:)))
Valamint, nem is lenne akkora plusz nagy befektetés és még talán annyi beengedõ személyre se lenne szükség ez által... ;)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 10. - 23:38:05 10/10
(376/462)
Tessék, hát errõl ugatok... :(
10/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 febr. 10. - 21:56:07 10/10
(375/462)
Jav. :(
Ma is még 100.000- Ft alatt van a min. éhbér... :(
10/10
NANU..! NANU..! 2011 febr. 10. - 21:48:27 10/10
(374/462)
Az elõzõt kérem törölni, mert valamiért véletlenül rányomhattam az Enterre és így ment be, amit még nem fejeztem be. :(
Köszöntem. :)

A mai Híradóból látva az a észrevételezésem, hogy mint mindig, most is a jól keresetû emberek fizetése emelkedik és Annácskánk azt nyilatkozta, hogy ez nem is fog másként lenni soha, hisz ez reális... :(
Na kérem, akkor felvetek néhány dolgot, hátha más is hasonlóan rosszúl gondolkodik és Önzõ, mint most leszek Én is. ;(

Nos, aki eddig kapott 74.000- Ft Fizetést, az jobban jár, mert mostantól 69.000- Ft-ot vihet haza. :(
Idáig remélem mindenki ért, mert ez a (természetes)... :(
Aki meg kereset 210.000- Ft-ot és él minden zökkenõ mentesen, az kap pluszba 12-14.000- Ft-ot pluszba, ez természetes... :(
Ugye érti kedves (Birka)... :(

Az Én meglátásom az, hogy nem fordítva lenne a hasznos és természetes, hogy mondjuk aki kis keresetû, annak emelem meg az elsõ évben 12.000- Ft Plusal.
Aztán a következõ évben csak 6 ezerrel és ezt váltogatni minden évben, hogy az a kis keresetûnek is legyen már valami élet célja és értelme az életének és munkájának, hogy esélyt adjon és egy kicsi lendületet adna a társadalom szélére sodródó (birkáknak) is... :(

Ezen kéne mánn elgondolkodni Annácska, hogy mi lenne, ha egy kicsit igazságosabb lenne ez a igazságtalanul szét szórt pénz... :(
Ugyan is még 20 év után is 100.000- Ft a min. éhbér a pénz értéke meg csak lefelé inflálódik azóta is, és a hiányt is a (Birkák) által összegyûjtött mag.nyugdíjból tudják garantálni az UNIO felé, hogy 3% körüli legyen a hiány… :(
pimi 2011 jan. 30. - 18:22:39
(373/462)
Úgy beszélünk a demokráciáról, mintha az valami megfogható, létezõ, mûködõ valami volna. Ilyenkor kerül szóba az ókori Görögország, mint a demokrácia õshazája. Igen megvalósult, néhány ezer athéni polgár számára, akiket rabszolgák tízezrei tartottak el. Hogy is van ez ma? Most ki a polgár, és ki a rabszolga?
fredi60 2011 jan. 19. - 12:53:55 Előzmény thomy87
(372/462)
Igazad van! :)
Kommunizmus nem volt még sehol. Egyes országok (Kelet-Európában) csak építették a szocializmust, míg egy helyen (Szovjetunió) megállapították, hogy a szocializmus felépeült. És nekiláttak - mint következõ fejlõdési folyamat- a kommunizmus felépítésének. Ami nem jött össze nekik. Persze a keleti "csatlós" államok még eddig sem jutottak. Hál' Istennek, mert én élhettem Moszkvában, a "megvalósult szocializmusban"!

És ahogyan elõttem már mások rögzítették:
A demokrácia NEM EGYENLÕ a kapitalizmussal.
(De ezt megállapíthatod magad is, ha után olvasol...)
vadocka84 2011 jan. 18. - 20:37:46 Előzmény ceia
(371/462)
az államforma pedig a köztársaság:))

én is szeretem Kovács Katit. A régi hangjától jó értelemben libabõrzök
vadocka84 2011 jan. 18. - 20:36:35 Előzmény thomy87
(370/462)
hello te önjelölt történész:D
bocs, de van az a komment, amit okosabb nem bedobni. pláne ha éppen valami elméset szeretnél megosztani a többiekkel, nagyon kellemetlen amikor ennyire balul sül el.
A demokrácia, mint ALAPELV, ókori találmány;)
A mûsor meg jó. több kéne ilyenbõl és nem ebben a mûsoridõben, amikor a valóvilágon és ezekmegõrülteken megfáradt nézõk már nem képesek befogadni az emberhez méltó szintû információtömeget...
Roland86 2011 jan. 04. - 23:29:56
(369/462)
Jó ez a mûsor. Tetszett, hogy ez a rész Kovács Katiról szólt. Az egyik kedvenc énekesnõm.
ceia 2011 jan. 04. - 20:04:11 Előzmény thomy87
(368/462)
Te is hülyeséget írsz. A demokrácia nem egyenlõ a kapitalizmussal! A demokrácia államforma, a kapitalizmus gazdasági rendszer.
Olyan rendszer pedig nincs, ami mindenkinek egyformán jó lenne. Az lenne a kommunizmus - csak sajnos annak mûködése ellentétes az alapvetõ emberi természettel, így nem is lesz mostanában..
thomy87 2010 dec. 23. - 10:01:32
(367/462)
Ahogy olvasgattam a hozzászólásaitokat nem tudom kihagyni,hogy ne szóljak közbe. Érdekes amiket írogattatok.Történelem,politika stb. stb. stb.

Szerintem az a nagy igazság,hogy a TV-ben nem is fogják elmondani az IGAZAT soha.Ezt mindenki tudja,hogy miért és hogyan.Nem kell firtatni.

Viszont aki azt magyarázza,hogy KOMMUNIZMUS így volt szar,meg úgy volt szar... Nem tudom,nem éltem benne,és senki nem élt benne,ugyanis nem volt még SOHA kommunizmus.Olvassatok utána.A másik,hogy a demokrácia,azaz a KAPITALIZMUS szépen lassan teszi tönkre a piciny életünket.Nem kell messzire menni:csövesek.

Na de ennyi okoskodás elég is volt. :) Jah és még valami,az önjelölt történészek és hozzájuk hasonló beszólásokon lehet a legtöbbet nevetni.Egy történész,még ha önjelölt is,mindig OBJEKTÍV.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 dec. 17. - 21:17:56 10/10
(366/462)
Akkor meg minek, csak azért tartanak minket, hogy igába és kontrol alatt tudják tartani az embereket. :(
Semmi szükség rájuk, de akkor is lesz helyettük más, mert az emberiséget irányítani kell, mivel nem sok választ el minket a birkáktól, csupán a birka egy hasznos, míg az ember önpusztító rossz. :(
pimi 2010 dec. 17. - 17:22:10 Előzmény NANU..! NANU..!
(365/462)
Errõl szólt a XX. század második fele, és nem csak nálunk!
Gondolj csak a mccarthyzmusra, az OAS-ra, a véres angliai bányássztájkokra, a SZU-ról nem is beszélve.
Mára a tecnika hatékonyabbá tette a diktatúrákat.
Ne gondold, hogy valaha vagy valahol is volt jobb, csak nem veszed észre. A demokrácia kb. olyan utópia, mint a kommunizmus.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 dec. 15. - 00:19:12 10/10
(364/462)
„Nem lehetett beszélni róla”… :(
Holnaptól, megint visszajön a Híradások Cenzúrázása. :(
Nem elég, hogy lehallgatják már megint az emberek telefonjait és olvassák a levelezéseiket... :(
Holnaptól már megint nem lehet, akármi híradást leadni, és szép lassan el is jutnak a 100%-os Cenzúrához is, lassan már a fórumokat is megölik és cenzúráznak mindent... :(
Az a baj, hogy már nem tudom magam sem, hogy mi készülõdik kibontakozni, visszajön a Kommunizmus, vagy csak kommunizmusnak álcázott Fasiszta Diktatúra… ?:(
Az a baj, hogy egyik sem jobb a másiknál, jó lenne már, ha döntene ez a rabszolga társadalom és felébredne az álomból és rájönne már, hogy mit is szeretne… :(
Mert megint a 90-es évek elejére kerültünk vissza. :(
Úgy látszik, hogy a Magyar szeret szenvedni, mert még a rabláncot mindig nem sikerült le ráznunk magunkról Én úgy látom… :(

Itt az új korszaknak az új Világrend kezdeti lépései... :(

’Rabok voltunk, Rabok vagyunk és Rabok is maradunk’
pimi 2010 dec. 14. - 17:11:36
(363/462)
Kíváncsi vagyok, hogy a mûsor szerkesztõi olvassák e ezt a topikot...
Ilyen bulvár stílusban és ilyen sekélyes módon nem szabadna foglalkozni a közeli múlttal (sem). A mûsorvezetõk autentikust parodizáló lelkesedéssel mondanak itéletet olyan korszakról, amelyikben õk legjobb esetben is a csttogós lepkét húzogatták. Ez nem lenne baj, mondjuk 50 év múlva, de ma még szép számban élnek olyan emberek, akiknez az a "szemét" idõszak volt az ÉLETE, ami azért nem csak a vörösterrorról szólt. Ha a maiak annyival jobban csinálnák...
Ha már a napi politika írja is a történelmet, azért az lehetne mottó, hogy NE HAZUDJ.