Téma: Zöld zóna

5/10
Verion 2010 júl. 25. - 12:53:10 5/10
(36/76)
Nagyon szeretem a háborús filmdrámákat de ezt a filmet csak azért néztem végig mert tiszteletben tartom a film készítõit amiért energiát fektettek a filmbe,meg persze kiváncsi voltam a sztorira.Egyébként pedig nem volt egyáltalán szórakoztató.A téma amit meg akar fogni az nekünk lajikusoknak (mármint a háborúra vonatkoztatva)nem mondd semmit és nem is érdekes.
Ha egy iraki vagy egy delta force-os nézi meg szerintem egészen másképp látja a filmet,de számomra érdektelen a téma.
Lélekrajz sincs a filmben szerintem,Miller-rõl semmit nem tudunk ami kiváncsivá tenne minket.Van szövevény de nem bonyolult.
Freddy véleményem szerint feldobja a filmet mint mellékszereplõ,egyébként a filmtõl eltekintve Damon igazán jól alakit.
A zenei aláfestés az nem sikerült egyáltalán,viszont a képi világ az tetszetõs.
Összegezve:ahogy mondani szokás;egyszer nézõs.
valamit 2010 júl. 21. - 00:29:49
(35/76)
Azér a vége szívhez szóló, ahogy nézi azt a levelet és ott "kapják még" és ott a fél világ...
:)
3/10
salvadorlynx 2010 júl. 20. - 23:53:04 3/10 Előzmény zoolan
(34/76)
Demagóg gagyi.
1/10
zoolan 2010 júl. 20. - 18:58:06 1/10
(33/76)
Miért néztem meg? Azért mert jónak igérkezett, de egyáltalán nem tudott lekötni,
kíváncsi voltam a végére úgyhogy végigszenvedtem.
Nálam ez D film. D=delete
Akinek tetszett egészségére, tudod izlések és pofonok.......
nyikimó 2010 júl. 20. - 18:52:36
(32/76)
Nagyon igaz,szuper bonyolultnak van beállítva a cselekmény de sajnos rémesen egyszerû a sztori,nagyot csalódtam.
1/10
tusinger 2010 júl. 20. - 15:36:08 1/10
(31/76)
Vannak a rossz és vannak a jó amerikaiak. A rosszak áskálódásai miatt szállták meg Irakot. A jók nem tudtak a rosszak hazugságairól, így mentek õk is, hiszen azt hitték jó ügyért harcolnak. Végülis aztán a jók rájönnek, hogy rászedték õket a rosszak és ezt el is mondják a világnak. De addigra már a jó amerikaiak és a jó irakiak megszeretik egymást, és rájövünk, hogy bár a rosszak hazudtak, de azért mégis van valami jó ebben az invázióban.

Huh, ennyire bárgyú, mézes-mázos propagandafilmeket anno a szovjet filmgyártás tudott produkálni. Sajnálom, hogy megnéztem, kár volt az idõért!
F_E_B 2010 júl. 20. - 13:51:11 Előzmény zoolan
(30/76)
Ha ilyen gyenge, miért nézted meg?
Rev722 2010 júl. 19. - 20:18:00
(29/76)
Üdv elvtársak!

Ez a film egy kalap sz@r. Rohadt propaganda mûalkotás semmi más, unalmas és gagyi, ha ez nektek szólt valamirõl akkor üdv az agymosott kabátok közt rajongótáborban és Go Amerika!!!!!!!!!!!!!! Move in!!!!!!!!!!

Peace! (jó anyázást zombik) :)
8/10
macb1 2010 júl. 19. - 19:09:22 8/10
(28/76)
Lehet nem ugyan azt a filmet néztük?
Amit én láttam abban minden percbe történt valami ami befolyásolta a történet menetét. Információk tömkelege amiket csak sorba kellet illeszteni és a végére minden letisztulttá vált. Akciódús, izgalmas és mondanivalót közöl. Rég láttam ilyen jó háborús drámát. 8/10
6/10
atomgoa 2010 júl. 19. - 15:55:25 6/10
(27/76)
A film nézhetõ és simán jobb mint mostanában bármelyik "esti szupermozi" valamelyik kertévében. Nem mondom, hogy nem lehetett volna kihozni belõle többet, pl az újságírós vonalból vagy akár a CIA-s vonalból, de kb ennyit vártam az elolvasott kritikák alapján. Nincsenek nagy jellemrajzok, nem hemzsegnek az apró érdekes részletek és csavarok...ez egy egyszerû, egyenes vonalakból tisztességesen összerakott amerikai háborús akciófilm. Se több, se kevesebb. Láttam már sokkal rosszabbakat is, úgyhogy nekem 6,5/10
9/10
eXraYo 2010 júl. 19. - 03:27:07 9/10
(26/76)
Értelmetlen, unalmas, zavaros, amcsi köcsögség? Öregek, ti kurv&ra befigyeltetek valamit, vagy legalábbis nem azt a filmet néztétek amit én. Akinek ez értelmetlen, nyilván nem értette, ebbõl következik hogy az unja is egészet, mert hát fingja nincs mi történik éppen, ebbõl következik a zavarossága is. Nézzétek akkor továbbra is a bharátok köztöt józsival együtt meg a megaszart, azt biztos megértitek..csakhogy még kevesebb fogalmatok legyen a valódi világról...
1/10
zoolan 2010 júl. 18. - 23:35:57 1/10 Előzmény poczi
(25/76)
Amennyiben ezt netán moziban néztem volna meg a jegyszedõ valószínûleg nem ússza
meg verés nélkül, amiért nem figyelmeztetett a majd két óra unalomra.
5/10
poczi 2010 júl. 18. - 21:47:40 5/10
(24/76)
semmi egy film ,igazi amcsi köcsögség
Királysirály 2010 júl. 14. - 23:32:55
(23/76)
A film teljesen értelmetlen, talán ennek csupán az a magyarázata, hogy nincs semmi értelme. Aki szereti a piff-puff filmeket annak persze jó. Természetesen Matt Damon is egy fasza gyerek, és voltak benne jó részek. Nem került pénzembe a megnézése, de annyit se ért meg!
batagy 2010 júl. 11. - 00:27:24
(22/76)
Most láttam. Maga a film kiváló, de a kézikamerás, állandóan erõltetett kamera-mozgatás agyonvágja a filmet. Én ezt nem értem hogy minek kell ezt erõltetni. Nincs a filmben egy stabil képkocka!
Tvastar 2010 jún. 28. - 02:56:12
(21/76)
Objektív kritika következik
****SPOILER (AZT HISZEM) SPOILER***
A film valóságalapja csak annyi, hogy az amerikai kormány valóban hazudott a fegyverekrõl, tényleg nem léteztek.
*SPOILER VÉGE*
Eltelt 7 év, és csináltak errõl egy akció-mozit az USA-ban.
Hát igen, Hollywood malmai gyorsan õrölnek.
De! Amíg a Bombák földjében ostoba állatoknak mutatták be az irakiakat, az ellenállókat meg gonosz barbár gyerek-hasfelmetszõ vadállatoknak, és az amerikaikat pedig az igazság felkent bajnokainak...
Addig ez a film embereket ábrázolt mindkét oldalon.
Akciófilm volt, és tényleg erõsen USA kritikus.
Support our troops, mondják odahaza. És a Bombák földjén pedig valóban háborúpárti és amerikai igazság párti. Elég csak a film végére gondolni. Tehát így támogatja a csapatokat.
A Zöld zóna ugyancsak támogatja a kint lévõ amerikai katonákat, de úgy, hogy szerinte az egész értelmetlen háború, illetve az olajért megy a küzdelem (utolsó képkocka). Hozzák haza mielõbb a fiúkat. Legalábbis az igazságérzet odaát van.
Matt Damon, akció és krimiköntöst pedig azért kapott a film, hogy minél több nézõ jöjjön be a moziba. így többeknek lehet eljuttatni azt a rengeteg rejtett információt, amit a filmbe belecsempésztek.
Nem láthattunk olyan nagy alakítást a fõbb színészektõl, ellenben a sok mellékszereplõ játéka adta meg az alaphangulatot.
A fények és hangok telitalálat volt, krimiszerûségre törekedtek.
A kamera tényleg mozog, de nem olyan mértékben, hogy kifolyjon a szemem, na meg a vágás is rendes volt. Szerintem az akciórészek kellõen láthatóak és élvezhetõek voltak.
A sztori kissé szokványos, de az üldözés a végén igen izgalmas.
Szubjektív:
Szóval összességében nem rossz film, ha megnéztétek a Bombák földjét, akkor nézzétek meg ezt is, tökéletes ellenpárja. Bár én nem vagyok az ilyen háborús akciófilmek (vagy vígjátékok, bármi is ami háborút választ játszótérnek) lelkes híve, de azért tisztességes volt.
Bár pár év múlva mát igen kopottnak fog számítani.
Mozijegyet érdemes-e fizetni rá? Spórolj inkább valami jobbra, de ha beültél nem fog becsapni, mint az a Bombák földjén.

Értékelés a maga kategóriájában: 7.5/10
9/10
Henci8 2010 jún. 25. - 09:40:08 9/10
(20/76)
Kb. 4* jobb film mint a Bombák földjén!! Ezért újra elkezdett háborogni a gyomrom, hogy mennyi oscárt kapott az utóbbi... pfujjj
Nade inkább errõl a filmrõl. Tegnap láttam moziban, tök véletlen, mert nem volt jobb, csak Alkonyat szarásig, meg Perzsia hercege. Hát legyen akkor inkább Matt Damon. És hát sokkal inkább legyen Matt Damon.
Szó nincs arról, hogy "Bourne Irakban", ahogy azt a mélységesen tiszteletre még véletlen sem méltatott kritika írja. Sokkal többrõl van itt szó. A Bourne filmek látványos akciófilmek, ahol a trükkös halálosztó gépként mûködõ fõszereplõ mindent túlél és kivágja magát bármibõl. Hát itt még véletlen sem errõl van szó. Jó ha 2 embert lelõ Matt és nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy kimondottan jó akciójelenetekkel tûzdelt, komoly mondanivalóval ellátott összeesküvés-elmélet mozi, ami nem egy amerikai nagyvárosban játszódik, hanem Irakban. Aki szereti az efféle elméleteket és még Amerikával sem szimpatizál annyira, annak ez maga lesz a manna.
A sztori jó, a szereplõk nagyon jók, egészen az irakit játszó mûlábútól a genyót játszó Isaacs-ig. Aki a Hazafiban megmutatta már mire képes ebben a szerepkörben. Matt Damonra pedig szinte ráöntötték ezt a szerepet. Mimika az talán egyszer látható az arcán, végig terminátor szindróma, de valahogy ezt is képzelem egy iraki küldetésben lévõ amerikaitól, aki ha már ott van, jól akarja végezni a munkáját és tele van a töke azzal, hogy szivatják.
A lényeg, hogy bátran ajánlom a filmet, bátran be lehet ülni a moziba rá, hiszen a mondandója tanulságos és sajnos úgy gondolom nem is áll messze az igazságtól, mindemellett pedig igen látványos és izgalmas mozi.

9/10
10/10
Garfimacs 2010 jún. 21. - 19:19:01 10/10 Előzmény atomix1977
(19/76)
Szerintem ritka jó film, végre nem a szirupos szuperamerikai hõs a nagy igazságaival, hanem egy árnyalt film, ahol nem minden fekete vagy fehér... jó karakterek, izgalmas sztori... csak azért nem 10 mert


TRAILER - az iraki lövi le a tábornokot, hogy azért a' zigazságérzete a nézõnek meg legyen cirógatva és nehogymá' a 'zamerikai - TRAILER
1/10
atomix1977 2010 jún. 17. - 20:36:08 1/10
(18/76)
Szerintem egy dög unalmas film :-(
Kár a pénzért
6/10
tzzttzzt 2010 jún. 15. - 13:06:57 6/10
(17/76)
Szerintem egy végtelen közepes film, Amerika (majdnem) feltárta az univerzális igazságot, amit az egész világ tud, csak eddig õk nem ismerték el. Matt Damontól jobbat vártam, de egyszer nézhetõ.

10/6

Ui.: Ha csak így tudnak kézikamerázni, akkor ne tegyék, nagyon átestek a ló túloldalára...