Téma: Zöld zóna

7/10
Rahar 2012 febr. 22. - 22:09:04 7/10
(56/76)
Nekem tetszik a film, nincs problémám a cselekményvezetéssel, elsõre minden érthetõ. A színészek hitelesek. A filmnek van mondanivalója is, bár még ez a film is csak bizonyos határig megy el a felelõsök firtatásában és az okok bemutatásában. Többen hasonlították a Bombák földjén címû filmhez, én láttam azt is, de a kezdõ igényes képsorokon kívül számomra semmit nem adott az a film, ergo kifejezetten gagyinak tartom, ellenben ez a film tetszik. De ez az én véleményem, másnak meg más.
9/10
Sergeant Thomas 2011 máj. 10. - 13:40:10 9/10
(55/76)
Jó, az tény, h a Bombák Földjén jobb. De annak nem olyan a mondanivalója, mint a Zöld Zónának. Az arról szól, hogy a háborútól nehéz elszakadni. Ez meg az, hogy mi a fasznak robbant ki Amerika háborút. Az olajért. És a valóságban is így volt. Ha vki odafigyel, az megértheti. Nézni kéne, nem csak porfogónak használni! Ha nem is a legjobb háborús film, de az eddigiek közül kiemelkedõ alkotás. Mondjuk 8/10.
Senhora 2011 márc. 06. - 08:03:36
(54/76)
"A "Bombák földjén" sokkal jobb mint ez."
Akkor ez a világ legrosszabb filmje:)
Mr4r0n 2011 febr. 20. - 13:42:30
(53/76)
A "Bombák földjén" sokkal jobb mint ez. 115 percbõl 95 perc unalmas az elsõ 20 perc még jó,de aztán.
duckshoot 2011 febr. 19. - 16:11:48
(52/76)
Vagy másfélhónapja, hogy megvettem és azóta sem jutottam el odaáig, hogy megnézzem.
Gondolom egy szintet azért hoz a film. Bár még trailer-ét sem láttam.
2/10
Segítõ Béka 2011 febr. 16. - 23:36:50 2/10
(51/76)
ez a film a nagy Change! :D
azok akik kirobbantották a háborút most minden felelõsséget a báb, buta bushra tolnak.
csak filmben! :) mert bíróság elé nem kerül a háborús bûnös.

üres lózung obama-báb kampányában a változás, ez a változás. degenerált ameriakiak, mindaddig azok is lesznek, amíg ron pault nem választják elnökké.
a buta demokraták meg el is hiszik, hogy bush tehet mindenrõl... bohócország. bár a magyar átlag se sokkal különb átlagba sajnos, de mi nem is vagyunk a legerõsebb állam, max csak a legöregebbek között versenghetünk. ebbõl meg nem tudunk prfitálni, amíg elnyomják a nacionalizmusunkat.

borzalmas film, amúgy. vagy 6x futottam neki, az operatõrnek nem tudnom miért engedték meg hogy igyon, a remegõ kamera már elavult az ideglelés és a ryan közlegény óta.
itt csak idegesítõ a remegés.
7/10
jani-wan 2010 dec. 11. - 17:16:22 7/10 Előzmény Sadenal
(50/76)
Nem csak az olajért.
A háború jó az ország gazdaságának (na nem az iraki gazdaságnak), meg a gazdagoknak akik érdekeltek.
Ez a republikánusok programja. Meg az adócsökkentés.
9/10
lesku 2010 nov. 02. - 21:34:43 9/10
(49/76)
hi - én most néztem meg, szerintem nagyon jó film annak, aki nem akarja mélyen elemezgetni akár a helyzetet, akár a rendezést - leírások alapján rosszabbat vártam.
Félek - szokás szerint - a szinkron tehetõ felelõssé a sztori nehéz megértéséért, én legalábbis így láttam és furcsállanám, hogy annyi ellenõrzés, teszt nézõk, meg minden után egy nagy kiadó többértelmû dialógusokat hagyna benne.
A zenéje nekem kifejezetten tetszett, ha valakinek ez fontos! :)
7/10
Sadenal 2010 okt. 31. - 18:49:08 7/10
(48/76)
Egyetértek azzal, hogy szerintem ez a film nem durrant akkorát, amekkorát ki lehetett volna hozni belõle...már mindenki tudta, hogy nincs ott semmi és az amerikaiak csak az olajért mennek oda. A tömegpusztító fegyverek csak ürügy volt....A bombák földjén sem szólt akkorát, habár azért jobb volt egy fokkal.


7/10
5/10
h.tibi91 2010 okt. 30. - 20:35:30 5/10
(47/76)
Kissé nehezen követhetõ lehet a film az átlagnézõ számára. Bevallom én is vissza-vissza tekertem néha, hogy most akkor ki mit kivel? Melyik oldal a jó vagy a rossz?
Tehát túl tekervényesre sikeredett és az alkotók fakanállal szeretnék a torkunkon lenyomni véleményüket, ezért nekem nem nagyon imponált.
A kézi kamera viszont meglepõ módon nem zavart. A vágás nagyon jól sikerült, szerintem a gyors vágás pont illett a filmhez.
Ami pedig a látványt illeti, nem lehet okunk panaszra. Összességében nem lenne ez rossz film, ha szétszórtságát mellõzte volna...
Az összeesküvés elméletek és a Diamant13- hoz hasonló logikai felépítésû mozik kedvelõinek elsõ osztályú lehet...
5/10
10/10
Arkagyin 2010 szept. 19. - 14:55:45 10/10
(46/76)
Igen, sajna elkéstek ezzel a filmmel. De ahogy már korábban írtam, ez a film Amerikában csak 35 millió dollárt keresett, vagyis az amcsiknak nem tetszett ez a lehetõség, ez a kritika, amit ez a film mutat be.
10/10
alex4427 2010 szept. 18. - 10:08:48 10/10
(45/76)
Igen, de legalább náluk van néhány nagynevû/nagyszerû filmes, akit legalább utólag nem hagy nyugodni a világméretû hazugság.
Szívesen látnék a mi kis (nem világméretû, de minket igen csak zavaró) hazugságainkról is egy-két rendszerkritikus filmet! De a mi nagynevû (nagyszerû!?) filmeseinket mintha nem érintenék meg a mai valóság problémái.
10/10
alex4427 2010 szept. 17. - 22:47:12 10/10
(44/76)
Bizony nem. Sokkal inkább szemnyitogató az iraki háborút kirobbantó amerikai hazugság-gyárról.
10/10
alex4427 2010 szept. 17. - 22:08:32 10/10 Előzmény beo71
(43/76)
Egyetértek. Fontos és nagyon jó film.
Talán a legjobb, legfontosabb az iraki háborúról.
8/10
beo71 2010 aug. 20. - 19:59:45 8/10
(42/76)
Az iraki háború kicsit más megvilágításban,érdekes és izgalmas film.8/10.Kedveltem ezt a filmet,mert több szempontból is szórakoztatott.
jikov 2010 aug. 10. - 19:15:02
(41/76)
SZtem nem rossz film. Maga a sztori nem egy nagy durranás, és lényegében semmi újdonság nem derül ki belõle, de attól maga a film jó. Jók az akciójelenetek, a kézikamerázás egyáltalán nincs eltúlozva
10/10
Arkagyin 2010 aug. 07. - 11:53:39 10/10
(40/76)
Nekem tetszett ez a film. Pár Irakról szóló filmet már láttam, hogy mindig az Irakiak voltak a rosszak, és az amerikaiak a megmentõk, vagyis a jó fiúk. De ez éppenséggel az ellenkezõjét mutatja be.
Mi van ha tényleg így történt Irak leigázása? Mi van, ha tényleg nem is léteznek azok a tömeg pusztító fegyverek? Mi van, ha Irak tényleg jó volt, csak az amerikaiaknak kellett egy bûnös, hogy háborút indíthassanak, és kipróbálhassák az új "játékszereiket"?
Eléggé érdekesnek tartom ezt filmet. Ez nem propaganda film. És nem is demagóg. Mivel ez a film Amerikában csak 35,053,660 millió dollárt keresett, azaz ez egy kicsit fájt az amerikai népnek, hogy most õk a rosszak, és nem a jófiúk.
nightingale01 2010 aug. 03. - 21:52:41 Előzmény poczi
(39/76)
szeretem ezeket a felettébb értelmes hozzászólókat, azért egy meghatározást adok nektek a demagóg szó jelentésérõl.
A demagógia (a görög δημος (demos, nép) és αγωγειν (agogos, vezetés) szavakból) a retorika azon fajtája, amely az érzelmekre és az elõítéletekre próbál hatni. Na most, egy háborús drámáról beszélünk, a dráma igencsak az a mûfaj amely az érzelmekre hat, és jelen pillanatban az amerikaiakat érinti ez a háború, így õket mutatják be nyilván vászonképes szépítésekkel, színezésekkel de felettébb fontos tény az is, hogy az irakiak nem gonosz, kegyetlen szemétként vannak beállítva, hanem inkább áldozatként, az amerikaiak pedig nem hõsök, hanem inkább zsarnokok(kivéve persze a fõszereplõt, de hát mit várunk). Nézzétek meg a pearl harbor címû szennyt és akiknek ez a film nem tetszett, elõtte azért keressenek kötelet magatoknak és legyen készenlétben. Na az, az a film demagóg, hamár így szeretjük ezt a szót. Nem tudom hogy mit okoskodtok itt, ha valós dolgot és nem "rossz katona jó katona" konfliktust akartok látni akkor kapcsoljatok a viasat historyre vagy lökjetek be valami dokumentumfilmet. Jó film volt.
florca 2010 aug. 03. - 13:45:44
(38/76)
Nem tudom.. nekem akkor is tetszett ez a film. Igen, az a tipikus egyszernézõs.. De szerintem akkor is van mondani valója, még ha nem si ránk vonatkozik, azért mégis csak el lehet rakta gondolkodni...
1/10
balgad 2010 júl. 29. - 20:15:02 1/10
(37/76)
Tényleg demagóg amerikai gány. Van benne néhány jó felvétel (a helikopteres rész a vége felé), és elég hatásos látványvilággal mutatták be az iraki viszonyokat, de csak ennyit tud felmutatni. A jó katona vs rossz katona játékra épített tucatrettenet. 1/10