Téma: Zöld zóna

lng 2010 jún. 13. - 20:16:27
(16/76)
Nekem bejott a film, a kezi kamerat kicsit szokni kellett, de utanna nem volt gond. Nalam 7,5/10
babrafax 2010 jún. 11. - 16:06:53 Előzmény Sherlock75
(15/76)
Sherlock75 téged jól raktak össze agyilag??"Jason Bourne Irakba megy" ?Te ezt honnan vetted?Gondolom te se voltál katona és összevissza vagdalkozol meg játszod a szakértõt!Én voltam!A film nagyon is a helyén van és jól megcsinálták!Az Irakiakat is normálisan emberszámban kezelték.A filmnek semmi köze a Bourne filmekhez!Pupák,úgy reklámozták hogy a Bourne filmek rendezõjének legújabb filmje aki nem véletlenül Matt Damonra bízta ebben a sztoriban is a fõszerepet.A film megérdemel egy 8-ast.A kézi kamerázás meg csak életszagúbbá tette az eseményeket.A Bombák földjén ehhez sehol sincsen!Az a film csak azért kapott annyi Oscart ,mert a sok mûvész sznob berzenkedett az Avatartól!De kérdem én mire föl?Az a film télleg unalmas volt még katonai szemmel is.Iszonyú sok volt benne az üresjárat.És volt benne egy jó nagy baki:ha te csak úgy ki mész civilben egy háborús övezetben kirándulni minimum elzárás és egyebek.A zöld zónában Damon mindent levédve csinált:CIA utasításra,bajtársi fedezettel és háttér támogatással mozgott a harci zónákban.A bombák földjén nõi rendezõjét különben néhány amerikai veterán megkritizálta amit a hölgy válasz nélkül hagyott.Miért is?Na ennyi.

Üdv
offtopic
guzmika 2010 jún. 08. - 11:57:29
(14/76)
A különleges filmek kedvelõinek:

Június 16-ig még játsszák a mozik a Buddha elsüllyedt szégyenében címû filmet, ami egy afgán kislány hányattatásairól szól. Június 12-én az Európa moziban a fél 7-es vetítés után beszélgetés is lesz Afganisztánt megjárt segítõkkel!
Dyrtyho 2010 jún. 07. - 17:51:35
(13/76)
Na,én ma megnéztem ezt a filmet,és igen én nem csalódtam a a filmben,mert szerintem mind látvány világban,mind tartalmilag nagyon ott van a film,és szerintem igenis hogy illik rá az a jelzõ,hogy Jason Bourne Irakba megy,mert a film tényleg nagyon Bourn-os lett,és ez köszönhetõ Matt Damon-nak.Amúgy meg csomó igazság van a filmben,bár van benne 1-2 túlzás,de hát istennem melyik filmben nincsenek...

Köszönöm Matt Damon hogy annak idején elvállaltad a Bourn trilógiát,és remélem hogy a továbbiakban még elvállalsz ehhez hasonló filmeket :)

***********SPOILER*********************

Azért az egyik jelenetbe dúrva volt,hogy amig kint az utcán harcoltak,addig bent a palota medencéjénél,meg nagyba buliztak

*************SPOILER VÉGE**************
kreat 2010 jún. 06. - 21:34:42
(12/76)
Igazából érdekelt volna a film, de 10 percig birtam a kézikamerás stilusú operatõri technikát. Reménykedtem hogy csak az akciójelenetek egy része lesz ilyen a hatás kedvéért, de hamar kiderült, hogy még az irodai vagy sajtótájékoztatós jelenetek is ilyenek. Ugyhogy egy újabb 10 percig csukott szemmel néztem, de azért az úgy nem az igazi. Raadásul voltak arabul beszélõ jelenetek, amit ugye auditiven nem lehetett követni. SZóval szégyen ide vagy oda, 20 perc után kijöttem (életemben elõször, még soha nem jöttem ki filmrõl vagy szinházból), és a film hátralevõ több mint másfél órájában a többieket várva kint pihegve nagyjából sikerült a tengeribetegségbõl kikeverednem. Nem ajánlom a filmet azoknak akik nem birják a szerpentines autózást, ringlispilt, hullámvasutat ilyeneket....
9/10
PivarnyikKrisz 2010 jún. 06. - 15:12:11 9/10
(11/76)
Nekem nagyon tetszett!!!!
A Bourne filmek is bejöttek!
Ez a film nekem: 10/9!!!!
hErO 2010 jún. 05. - 22:36:54 Előzmény Sherlock75
(10/76)
Bocsi, hogy a valóság ilyen unalmas, majd legközelebb megnézed a 26. Bourne-filmet.;)
Eerf 2010 jún. 04. - 21:26:26
(9/76)
Én montam, jó?
7/10
baz00kahu 2010 jún. 03. - 09:35:01 7/10
(8/76)
Valóban a bambákfölgye, nomeg a testvérek címû mozik egyik mettdémonos változatát látjuk.
Úgy néz ki, hogy amerikában a forgatókönyvírók igen nagy válságban vannak, mert egymásról lenyúlják a rosszabbnál-rosszabb sztorikat.
No nembaj... majd kirobbantanak valahol valamilyen másik háborút, katasztrófát....stb-t, amirõl megint lehet filmet készíteni.
Amúgy nézhetõ, akár többször is, de a megtekintések között legalább 10-12 évnek el kell telnie. :-)
7/10
10/10
sparrow007 2010 jún. 03. - 08:17:57 10/10
(7/76)
Már 1.5 éve így reklámozzák!
7/10
mclane 2010 jún. 02. - 18:32:08 7/10
(6/76)
Megnéztem a filmet hát mit mondjak nekem sem tetszett annyira néhol igencsak untam a filmet az utolsó 20 perc nem volt rossz, 7 pont
Endrev 2010 jún. 02. - 11:10:47
(5/76)
Amúgy nem a "háború kimenetELére" van hatással...? Kétszer is elírták... :) A háború nem egy gép, aminek van bemenete meg kimenete. Tudom, csak nyelvtan...
5/10
Sherlock75 2010 jún. 01. - 21:28:21 5/10
(4/76)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz. Unalmas. Olyan beharangozással ment a film, hogy Jason Bourne Irakba megy és hasonlók. Hát Matt Damonba tized annyi Bourne szorult ebben a filmbe. Olyan kapitális igazság és rejtély derül ki benne, hogy (nem is tudom, hogy ideírjak egy SPOILER-t) nincsenek tömegpusztító fegyverek Irakban és az olajért megy a harc. Az egyetlen normális szereplõje a filmnek az iraki férfi. 5/10
10/10
sparrow007 2010 ápr. 26. - 21:04:03 10/10 Előzmény White Nigga
(3/76)
Hát nem is tudom , nekem nem tetszett. Szenvedés volt a 105 perc, pedig szeretem az ilyen jellegû filmeket ls a film készítõit is csípem ,de sztem ez a film nem mond többet mint az eddigiek. Bár volt pár jó jelenet benne.

Ízlések és pofonok:)
White Nigga 2010 ápr. 05. - 11:26:53
(2/76)
nekem nagyon nagyon tetszett szerintem ezrszer jobb mint a bombák földjén nem is értem hogy hogyan kaphatott meg az a film annyi oscart mikor még arra is lusták voltak hogy egy rendes sztorit kitaláljanak nem csak a katonák "hétköznapi" életét bemutassák. szerintem az a film harmatgyenge bár az tény hogy jobb mint az avatar. a green zone viszont szerintem teljesen korrekt megérdemelne pár oscart. (ja és van valóságalapja, wikipédián utánanéztem) 10/9,5
7/10
bee eater 2010 márc. 21. - 14:30:16 7/10
(1/76)
tetszett a film, pörgõs, izgalmas, de a Hurt Locker (Bombák földjén) nekem jobban bejött. hasonló témakört dolgoznak fel, a Hurt Locker kicsit hihetõbb volt. nem tudom, mennyi a Green Zone valóság alapja.