jani-wan 2016 dec. 17. - 12:12:26
(364/644)
Elég ha csupán rásütnek a fejére két kakaós csigát, és távolról mutatja csak a kamera :)
1/10
István Pityu Herczeg 2016 dec. 17. - 12:00:00 1/10
(363/644)
Nem én tehetek róla hogy ez egy marxista propaganda, ezt a Disney is beismerte. A fekete, az ázsiai, a pakisztáni és a hispán összefognak a fehér feminista nõvel, hogy legyõzzék a csak fehér férfiakból álló gonosz birodalmat.
10/10
misachan 2016 dec. 17. - 11:57:31 10/10
(362/644)
szerintem zseniális
Danecay 2016 dec. 17. - 10:41:35
(361/644)
Érdekes azt olvasni, hogy ki játszotta Leia-t lévén CGI karakter volt, maximum a mozgását (motion capture) és a hangját kölcsönözhette neki valaki :)
elemes 2016 dec. 17. - 10:38:17
(360/644)
köszi, nem vettem észre :) kiváncsi vagyok, mennyire sikerült Carrie Fisherhez hasonlóra sminkelni
csincsilla72 2016 dec. 16. - 23:17:06 Előzmény B4lukapit4ny
(359/644)
Leiát Ingvild Deila játszotta. Rajta van a stáblistán.
csincsilla72 2016 dec. 16. - 23:12:27
(358/644)
Nekem tetszett, pedig a hetes miatt én is morogtam. Kicsit talán túl sötét, hiányzik belõle az a játékosság és könnyedség, ami a klasszikus részekre jellemzõ volt, de a prequel 3-as sokkal nyomasztóbb volt.
jani-wan 2016 dec. 16. - 19:39:49
(357/644)
Oké, jegy megvéve.
De ha ez sem lesz jó tényleg nagyon mérges leszek.
8/10
Dalmát 2016 dec. 16. - 19:22:21 8/10
(356/644)
Akik Az ébredõ erõ miatti csalódásból kifolyólag, vagy csak simán elõítéletbõl kihagyják a Zsivány Egyest, nagy hibát követnek el. Nem egy tökéletes mestermû, de az utóbbi 35 év Star Wars filmjeit simán veri, beleértve a plüssmacis A jedi visszatért. Vannak benne elõre-hátra utalások, de ezek többsége nem zavaró, és szerencsére a folytatásra nem kell évekig várni, már 39 éve elkészült.
8/10
JeffLebowski 2016 dec. 16. - 17:52:09 8/10
(355/644)
"Vader valaha volt legerõsebb jelenete
WTF????? Jézusom... Ebben a filmben sok minden más mellett még Vadert is sikerült elrontani és súlytalanná tenni a jelenlétét. Legerõsebb jelenet? Hú.."

Igen. Végre mélységet kapott a karakter és megtudhattuk miért rettegett tõle a galaxis. A IV-VI-ban kevesebbet mutatott ebbõl, arról nem is beszélve, hogy az I-III-ban annyit tudtunk meg róla, hogy egy homokot utáló rinya-p*na, akinek Lucas megadta a kegyelemdöfést a film végi "noooo"-val.
4/10
cellasto 2016 dec. 16. - 12:24:51 4/10
(354/644)
te mennyit kapsz a pozitiv kritikáért? :D
mecsoka 2016 dec. 16. - 10:56:35
(353/644)
Összeségében csalódás volt :(
Tetszett a látvány, a csaták. Hogy visszaadta a 4. rész hangulatát.
De a zene felejthetõ, nem volt meg a Star Wars érzés. Feleslegesen próbáltak mélységet adni a karaktereknek, ami miatt sok helyen lassú és vontatott volt a film. És ilyenekkel képesek voltak a pörgõsebb részeket is megakasztani.

*SPOILER*
Attól kiakadtam, hogy minden fõbb szereplõtõl kvázi könnyes búcsút vettünk a halála elõtt....még a robottól is..... Sokkal hatásosabb volt a pilóta karaktere és halála is. Pont annyira volt felépítve, amennyire ez a rész igényelte és a halála is \"beleillett\" a képbe.
*SPOILER VÉGE*

Összeségében arra tökéletes volt ez a rész, hogy összekösse a 3-at és 4-et. Mondhatni hiánypotló alkotás. De ennél sokkal jobb is lehetett volna....
8/10
jmisi31 2016 dec. 16. - 09:11:09 8/10
(352/644)
Kövezzetek meg, de nekem eddig ez tetszett a legjobban - na meg a Sithek Bosszúja - az eredeti trilógia után... a többi silány utánzat!!! Nálam ez 8/10
2/10
tammal 2016 dec. 15. - 23:49:08 2/10
(351/644)
Vader valaha volt legerõsebb jelenete
WTF????? Jézusom... Ebben a filmben sok minden más mellett még Vadert is sikerült elrontani és súlytalanná tenni a jelenlétét. Legerõsebb jelenet? Hú..
8/10
JeffLebowski 2016 dec. 15. - 21:05:00 8/10 Előzmény zsotya010
(350/644)
"Ha nem dobnak ide egy olyan úrcsatát és felszíni csatát, amilyet még nem láttunk az eddigiekben, akkor a Jedik nélkül ez lesz a leggyengébb darab."

Idedobták. :)

Ami nagyszerû ebben a filmben többek között, hogy lép egyet elõre és szakít a fekete-fehér Star Wars univerzummal. Bármennyire is szeretjük az eredeti trilógiát valljuk be elég kétdimenziós volt. Vader végsõ karakterfejlõdésén kívül vannak a jók meg vannak a rosszak. A rideg, fegyelmezett, gépies Birodalom és a Lázadók. A sithek és a jedik. Ebben a filmben végre bemutatták, hogy ez egy szürke világ. Láthattuk, hogy ebben az egységesnek tûnõ birodalmi gépezetben mennyi belsõ ellentét feszül különbözõ vezetõk között, akiket egyéni motivációk is hajtanak és ugyanez megtalálható a Lázadók oldalán is. Különbözõ csoportok másként látják a megoldást, vannak kevésbé önfeláldozóak és vannak, akiket az sem riaszt vissza, ha be kell mocskolni a kezüket. Nincsenek idealizált karakterek. Nincsenek sebezhetetlen Marvel hõsök, akik mindig megússzák bármi történik, és pont ezért van súlya a történetnek. Amikor elõször bejelentették, hogy ebbõl film lesz csak néztem nagy kerek szemekkel, hogy "de miért?" Hát most megmutatták, hogy ezért.

Vannak gyengébb és erõsebb részek a filmben, tételesen:

Negatívum:
- az elsõ fél óra unalmasan indul
- a zene nem mindig mûködik (ahol igen ott viszont nagyon)
- SPOILER(?) Forest Whitaker karaktere

Pozitívum:
- nem fekete-fehér világ
- nem csilli-villi, mindenki jólfésült és minden egyenruha a helyén van
- dramaturgia
- K-2SO, aki nem egy szimpla comic relief karakter..
- látvány, és itt nem színorgiára, meg agyonkoreografált jelenetekre gondolok, hanem a sokszor sivár, rideg,sáros, kopottas világra, ami igazivá teszi az egészet
- nem csak a jedik és a sithek körül forog a világ
- nagyon finom, nagyon jókor bedobott cameok és easter eggek
- Vader valaha volt legerõsebb jelenete
- választ kapunk rá, hogy ami a IV-ben banálisnak tûnt a Halálcsillag kapcsán az miért is van úgy ahogy..
- az utolsó fél óra feszültsége és végkifejlete.. ahol a látvány, a zene, a dramaturgia tökéletesen a helyére került

Igazából nehéz spoiler nélkül beszélni a cselekményrõl így sok dolgot ki kell hagynom, amit itt még megemlítenék.

Összegzés:
Közel sem vártam annyira a Rogue Onet, mint a VII. részt és semmilyen elvárásom nem volt, feleslegesnek is éreztem kicsit, de óriásit csalódtam. Azt gondoltam beülök a filmre és kirándulok egyet nyugodtan a Star Wars univerzumban, felülök a nosztalgia vonatra és csak bámészkodok.. ehhez képest odatoltak elém egy háborús drámát.
PG-13?? Hát nem tudom.. Hévégén megyek rá a gyerekekkel, kicsit félve.
1/10
István Pityu Herczeg 2016 dec. 15. - 15:31:16 1/10
(349/644)
Ez akkora egy érdektelen trehány hulladék, hogy az valami elképesztõ. Nem érdekel hogyan lopták el a hallcsillag terveit, hiszen tudjuk hogy sikeresen ellopták. Semmi izgalom nincs ebben multikulti propagandafilmben.
elemes 2016 dec. 15. - 08:40:59
(348/644)
"A tervrajzok ellopására induló hajó hívókódja Rogue One. Aztán gondolom a tiszteletükre jött létre a Rogue Squadron a megmaradt pilótákból."

Nem olvastam SW4 utáni idõszakot felõlelõ fanfic-eket, szóval nekem ez a szál nem volt meg, csak sejtettem, hogy ezt keveri bele a szerzõ.

"Csak egy keresztkérdés. a stáblistán nem szerepel Leia. Hogyhogy?
Sokan nem szerepelnék még a stáblistán... Gondolom nem véletlenül."

Már az imdb stáblista is rontóc-mentes lenne...? :)

"Te láttad amúgy a filmet?"

Még nem, írtam alább, hogy jövõ hét kedden vagy szerdán nézem :) csak engem nem zavarnak a rontócok.
A jobb SW filmeket (SW4-5) többször is meg lehet nézni, a szarabbakat meg egyszer sem érdemes.
10/10
B4lukapit4ny 2016 dec. 15. - 08:26:02 10/10
(347/644)
2. itt zavart érzek az erõben:

"A Rogue Squadront egyébként még Az új remény végén a Halálcsillag elleni támadást vezetõ Vörös Osztagból megmaradt pilóták hozták létre."

ez valami idõhurok, vagy csak a Rogue szó etimológiája?"

Mit nem lehet ezen érteni? A tervrajzok ellopására induló hajó hívókódja Rogue One. Aztán gondolom a tiszteletükre jött létre a Rogue Squadron a megmaradt pilótákból.


SPOILER

Csak egy keresztkérdés. a stáblistán nem szerepel Leia. Hogyhogy?

Sokan nem szerepelnék még a stáblistán... Gondolom nem véletlenül.


Te láttad amúgy a filmet?
elemes 2016 dec. 15. - 00:50:23
(346/644)
Csak egy keresztkérdés. a stáblistán nem szerepel Leia. Hogyhogy?
elemes 2016 dec. 15. - 00:40:00
(345/644)
http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/12/14/star_wars_zsivany_egyes_rogue_one_mirol_szol_filmek_2016/

itt zavart érzek az erõben:

"A Rogue Squadront egyébként még Az új remény végén a Halálcsillag elleni támadást vezetõ Vörös Osztagból megmaradt pilóták hozták létre."

ez valami idõhurok, vagy csak a Rogue szó etimológiája?