Morgan Freeman: A féreglyukon át

Bakancslistához adom
Through the Wormhole with Morgan Freeman
korhatárra való tekintet nélkül megtekinthető amerikai ismeretterjesztő filmsorozat, 2015

Értékelés:

148 szavazatból
Szerinted?

Az Oscar-díjas színész, Morgan Freeman a producere, a házigazdája és a narrátora a Discovery Science legújabb sorozatának, amely a világegyetem legnagyobb rejtélyeire keres magyarázatot. A "Morgan Freeman: a féreglyukon át" című sorozat az univerzum nagy kérdéseire koncentrál. Egyedül vagyunk-e a világegyetemben? Honnan származunk? Van-e élet más bolygókon? A sorozat a NASA és különböző magánvállalatok legfrissebb eredményeit, valamint a tudósok és a kutatók legújabb elméleteit felhasználva vizsgálja meg a fekete lyukakhoz, a bolygók gyarmatosításához, illetve a húrelmélethez kötődő teóriákat. A világűr megszállottjának társaságában rácsodálkozhatunk a valóságra, ami bolygónkat körülveszi.

Évadok:

Stáblista:

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?
Adri0010101 2021 szept. 05. - 10:49:48 Előzmény Mikeeee1986
Akkor mit mondasz a táguló kozmoszra,minek a tömege és területe folyton nő?
Elvileg egyre gyorsabb...már rég átlépte a fénysebességet
1/10
kékibéla 2020 máj. 09. - 17:10:43 1/10
Isten, isten, isten... Minden második mondatban szerepel. Egy állítólag tudományos ismeretterjesztő filmben...
1/10
robi_69 2019 jún. 08. - 13:30:13 1/10
Nem.
Lex Ikon 2018 jún. 20. - 20:37:43 Előzmény attikaivan
Az eredeti cím is ez: Are We All Bigots?
attikaivan 2016 nov. 11. - 18:35:39
A bigott szó nem jó fordítás, inkább rögeszmés vagy valami más... a filmben nem csak a vallási bigottságról van sz
Salabok 2016 júl. 05. - 13:17:10 Előzmény illuminator
A létfennmaradásra törekvés nem egy emberi tulajdonság, minden élõlényben megvan szóval ezzel nincs is semmi gond.
Minden életformát az evolúció során létrejött génjeik irányítanak, van amiket közvetlenül (pl. növények-nincs semmiféle tudat vagy ösztön), van amiket már közvetett módon - állatokban az ösztönök munkálnak, azok segítségével élhetnek, de persze ezek az ösztönök is az evolúció során jöttek létre. És persze van az ember, ami már egy sokkal nehezebben átlátható valami, nyilván azért még itt is mûködnek az életfenntartó viselkedési ösztönök. Az evolúció úgy mûködik, hogy a rosszabb génekkel rendelkezõ egyedek elpusztulnak, a jobbal rendelkezõk életben maradnak. Arra nem nagyon volt eddig példa a Földön élõ lények között, hogy valamely faj azért pusztult ki, mert túlszaporodott és a bolygó már nem is volt képes eltartani azt. Erre tehát az evolúció nem készíthetett volna fel minket. Ha meg tudnánk oldani ezt a problémát, csak a magasabb intelligenciánknak lenne köszönhetõ (talán azt lehet mondani, egy emberi tulajdonságnak, nem csupán a természet erejének). Nem sikerül. De nyilván ennek is van oka. Az emberben vannak olyan dolgok hogy érzelmek. Mindenki arra törekszik, hogy a lehetõ legboldogabb legyen, az egyén sorsa így már sokkal nagyobb jelentõségû lesz (állatoknál a fajfennmaradás MINDIG az egyedfennmaradás elõtt van).
Szexelni jó, úgyhogy az emberek szexelnek. Mostanában a gyerek már annyira nem jó (lásd népességcsökkenés Magyarországon), így egyes helyeken már nem szaporodunk olyan nagy sebességgel pl. Európában (lám, egy természetes folyamat ami csökkenti a népességet).
Szelektív hulladékgyûjtés kényelmetlen, nem gyûjtünk tehát szelektíven szemetet.
Sokáig az élet élvezése jó (vajon te így vagy-e ezzel?), találjuk hát fel az örök fiatalság gyógyszerét. Természetes hát hogy sok tudós ezzel foglalkozik. És valószínûleg több pénzt is kap érte mint koton árulásért.
Az örök élet sokkal érdekesebb téma mint a túlnépesedés (amit nyilván nem is szívesen hall az ember), többet hallasz róla emiatt, de hidd el, sokan foglalkoznak a túlnépesedéssel is (a hozzád hasonlók).
Sok ember él a világon nem is törõdhet mindenki ugyanazzal.
Teljesen természetes hát hogy az emberek az örök élettel foglalkoznak, nincs okod, hogy haragudj rájuk.
Ha más nem majd a természet megoldja a problémádat. Ha kihal a fél világ valami járvány miatt, a probléma megoldva és tanulhatunk a hibáinkból. :)
illuminator 2016 jún. 22. - 09:35:50
javítás:
...szóval tudósok keresik az emberi élet meghosszabbításának módját, de mivel ennek semmi értelme nem LENNE akkor, ha csak az öregkort
illuminator 2016 jún. 22. - 09:33:58
az élhetünk-e örökké részhez...

...szóval tudósok keresik az emberi élet meghosszabbításának módját, de mivel ennek semmi értelme nem akkor, ha csak az öregkort
tudnák meghosszabbítani, így a tudósok az "örök" fiatalság kulcsát keresik. meg a hallhatatlanság forrását. nos, a tudomány már ezen a ponton egyenlõ az alkímiával, a boszorkánysággal.
de az igazi probléma nem is ez.
M. F. is megemlíti a részben, hogy az emberiség már most is durván túlnépesedett, és hát felmerül a kérdés, hogy mégis hol akar örök életet élni az ember?
szóval csak azt nem tudom eldönteni, hogy nevetséges-e, vagy szánalmas az ember részérõl az örök élet, vagy meghosszabbított élet lehetõségének kutatása, miközben ez az ember vadul száguld önmaga garantált felszámolásának irányába a túlszaporodással.

tehát nagy tudós elméink nem az amúgy is létkérdéssé fajuló problémával ill. annak megoldásával foglalkoznak gõzerõvel, hanem éppen ellenkezõleg, azon dolgoznak, hogy ezt a végzetes problémát a lehetõ legdurvább módon tetézzék.
mert hát barátim, abban a létformában, mely a szabad akaratból végzett szaporodás általi túlszaporodással eleve veszélyezteti önmaga létét, - vagyis éppen a fennmaradásért folytatott tevékenységgel jelenti önnön létére a legnagyobb veszélyt!!!!!! - ott az egyének életének meghosszabbítása az elképzelhetõ legidiótább elgondolás.
mert akkor ezek szerint az elmebetegek szerint nem csak az a cél, hogy sima halandóként túlszaporodva fulladjunk bele saját magunkba és az általunk termelt hmm hulladékba, hanem - mivel ez eszméletlenül élvezetes és kib...tt jó buli, - mindent kövessünk el, hogy lehetõleg meg se haljunk, és akkor lesz csak igazán eszméletlen nagy király a buli.

szóval az emberiség alaphelyzetbõl túlszaporodik egy véges élettérben, miközben tudósai a halhatatlanság, az emberi élet meghosszabbításának módját keresik, és nem áll össze a fejükben a folyamat....és állítólag az emberiség a fennmaradásra, a túlélésre játszik...
...hát csak állítólag.
offtopic
olang 2016 ápr. 04. - 14:14:40
A mûsorkiírás szerint most a National Geographic-on a Morgan Freeman sorozat egyik részének kellene mennie. Izgatottan vártam, ám helyette valami ûrhajós dokumentumfilm megy.

NATIONAL GEOGRAPHIC: Hétfõ (Április 4.) 14:00

???
offtopic
Torolt Felhasználo 2016 febr. 19. - 11:13:55
De még azt az egy osztályt se végezte el!
offtopic
Rövid G. atya 2016 febr. 19. - 09:17:28 Előzmény illuminator
Szegénykém... neked is 8 év volt az általános iskola... elsõ osztálya...
illuminator 2016 febr. 19. - 08:56:37 Előzmény rondakutya
Talán elkerülte a figyelmedet rondakutya, hogy a tudománytól (sem) kapsz válaszokat, magyarázatokat, csakis a tudósok csökött elméjének elméleteit arról, hogy vajon hogyan keletkezett és miként mûködik a fizikai világ. A tudomány csakis újabb és újabb teóriákat, valamint újabb és újabb kérdéseket képes felmutatni, mert azok az "eredmények" amelyeket elérnek igazából nem jók semmire, egyetlen milliméterrel sem vitték õket közelebb a tényleges magyarázathoz. És persze orbitális szemfényvesztés az egész, mert egyetlen tudományos teória sem bizonyítható, igazolható, bárki képes ilyen elméleteket gyártani. Ez a mûsor a legkevésbé sem a valós válaszokról szól, csakis a tudósok igazolhatatlan agymenéseirõl, amelyekben kizárólag hinni lehet, hajszál pontosan úgy, mint a hagyományos vallások esetében, és persze az igazi hívõknek már ennyi is éppen elég.
A vallás két nagy csoportra osztható. Az egyik a tudományos vallás, amelyik isten és az isteni teremtés kizárásának alapjára építgeti az elméleteit, a másik a hagyományos, az meg éppen istenre és a teremtés aktusára építgeti teóriáit. Egyik sem ad kielégítõ magyarázatot semmire, éppen ezért mindkét oldal verzióiban kizárólag hinni lehet, és mindkét oldalon ugyanúgy a hívõk számának nagysága "igazolja" az egyes elméleteket, csak ez határozza meg "erejüket". Ráadásul tekintettel arra, hogy csak egyetlen igazság létezik, már két db elmélet is pont egyel több, mint kellene, ehhez képest a két nagy csoport összes igéje ezres nagyságrendû. Ez már önmagában nevetséges. Jól mutatja, hogy az emberiség milyen sûrû sötétségben tapogatózik saját világával, saját létével kapcsolatban. Ostoba találgatásoknál és primitív hazug meséknél egyszerûen nem futja többre. DE PERSZE mivel csak ennyire képes, ezt nevezi ki eredménynek, ezt nevezi ki szellemi teljesítménynek, erre veregeti önmaga vállát nagy-büszkén. És közben úgy hadakozik egymással a két fõ birkacsorda, mintha bármelyik rendelkezne a végsõ, megcáfolhatatlan igazi válaszokkal, holott csakis és pontosan azért nem képes egyik sem kiütni, megsemmisíteni a másikat, mert egyik sincs a közelében sem a valós magyarázatoknak. (Ez a tény logikai következmény, nem szükséges hozzá a valós válaszok ismerete) vagyis éppen párhuzamos virágzásuk a bizonyítéka annak, hogy mindkettõ légbõl kapott hülyeség. Az végsõ, megcáfolhatatlan igazság ugyanis azonnal megsemmisítene minden baromságot a földön.
offtopic
rondakutya 2015 máj. 20. - 16:51:11 Előzmény illuminator
Hogy te mekkora "isten"verte baromságokat hordasz össze.
offtopic
Kálmán Pál 2014 szept. 07. - 20:09:03 Előzmény illuminator
Hú de igazat szóltál!!!!
Kálmán Pál 2014 szept. 07. - 20:06:08 Előzmény Emilienn84
Azért nem becsülném ennyire alá az EMBERT.vagy talán nem közülünk kerültek ki a "nagy"gondolkodók?
culas25 2014 ápr. 03. - 17:31:17 Előzmény illuminator
Való igaz, hogy a sorozatban nem mutatnak be bizonyításokat, de ez nem azt jelenti, hogy a legtöbb elhangzott dolog ne lenne bizonyítva. A világ mûködését nem találgatjuk, hanem számításokkal igazolt módon haladunk elõre. Nyilván még nem ismerjük a felét sem a valóságnak, de vannak már biztos pontok, és ezek nem spekulációk. Ez a valóság.
Azt meg ne várja senki, hogy a sorozatban bizonyítanak bármit is, az átlag TV nézõ még a középiskolás matekkal is hadilábon áll, pedig hol van az még a kvantumfizikát leíró matematikától.
10/10
detox 2014 jan. 07. - 02:56:34 10/10
igazán dicséretes, hogy Morgan Freeman a sok hollywoodi gyökér filmért kapott gurigáiból ilyen remek fejtágító sorozatra is költ. respect 8)
Emilienn84 2013 dec. 02. - 23:19:45 Előzmény illuminator
Ember, ez elméleti fizika.Ezt nem lehet csak úgy egyik percrol a másikra elmagyarázi.Az emberi agy, fel sem lenne képes fogni az igazságot, ahhoz mi nagyon kevesek vagyunk.
illuminator 2013 ápr. 09. - 11:51:24
A középkori alkimisták megközelítõleg sem voltak akkora sarlatánok, mint azok, akik ma tudósoknak nevezik magukat.
Elképesztõ, h mennyi baromságot összehordanak, miközben egyetlen lépést sem tesznek semerre. Már abban sem vagyok biztos, h tudják, h egyáltalán mit akarnak.
Idõrõl idõre elõhúznak a cilinderükbõl egy új arcot, akirõl elmondják, h na õ most minden eddiginél közelebb került a megoldáshoz. És ez az új arc elõvezet egy akkora kapitális tudományos baromságot, ami tényleg überel minden eddigit, de pont úgy ahogy a korábbi baromságok, semmiféle választ nem ad arra a kérdésre, hogy van-e isten, vagy egyáltalán hogyan keletkezett ez az egész fizikai világ, benne pedig maga az ember. Szánalmas ökrök, akik semmivel sem többek, vagy jobbak a vallások papjainál. Pont ugyanolyan hülyeségeket hirdetnek tudományos elméletekként, mint a papok vallásos igeként. Minden tudományos elmélet megfelel egy vallásnak. Egykutya.
boom47 2013 febr. 14. - 19:11:42
Viszont nincs semmi más eszközöd, mint a tudomány a valóság megismerésére.
És a tudomány volt az, ami mindig is ösztökélte az új felfedezéseket, és mihelyst bizonyítékkal szolgáltak, el is ismerte az új eredményeket.

Egyszerûen nem tudja visszavetni magát a tudomány, fõleg nem évszázadokkal.
Amirõl Te beszélsz, az az autoriter viselkedés, más szóval a tekintélyelvûség, ami a vallási rendszerekre jellemzõ (amiknek ezen kívül is számos problémája van).

Amúgy ha néznéd pl. ezt a sorit, tudnád, hogy lehetetlen mindent tudni. A természet egyik alapvetõ építõköve ugyanis a véletlenszerûség (quantum-szinten).


Bégül pedig: a Tudomány pont attól tudomány, hogy mindennek ad esélyt. Ugyanis egyik alapvetõ jellemzõje, hogy nem gyárt igazolandó téziseket - ellentétben a vallással.
A Tudomány alapvetõ megközelítése ez: "Nem tudom. Lássuk az adatokat, és meglátjuk mi a legjobb módja annak, hogy magyarázzuk õket".
Összes hozzászólás