Kedves Wendy!

Bakancslistához adom
Dear Wendy
16 éven aluliak számára nem ajánlott dán-francia-német-angol filmdráma, 105 perc, 2005

Értékelés:

18 szavazatból
Szerinted?

Nevenincs, idilli kisváros valahol a hegyekben. Dicket apja bányaszerencsétlenség során bekövetkező halála után a gondoskodó, de folyton gondterhelt színesbőrű házvezetőnő, Clarabelle neveli fel - a fiút az egész város jóravaló, kedves gyereknek tartja, aki a légynek se tudna ártani. Egy nap azonban Dick eseménytelen élete váratlan fordulatot vesz, amikor egy igazi lőfegyvert talál. A fegyver barátokat szerez Dicknek, akikkel titkos klubot alapít az ellentmondásosan hangzó "pacifizmus és fegyverek" jelszavával.
Bemutató dátuma: 2006. június 1. Forgalmazó: SPI

Stáblista:

Szereplők

Hozzászólások

Szerinted?
Redfield 2013 jún. 24. - 00:17:43 Előzmény Redfield
SPOILER!!!

Hú, ideje frissíteni az olvasatomat a filmrõl.
Szóval szerintem ez egy baromi jó film a mondanivalóját tekintve, mert remekül bemutatja azt, hogy nem a fegyverek a felelõsek az erõszakért. Adott egy csapat lúzer, akik megkapták a társadalomtól a rossz szerepét, és hogy jónak érezzék magukat: kreáltak egy kontextust. Fegyvert kezdtek viselni, hatalmat adva ezzel maguknak és azt mondták: mi jók vagyunk. Jónak is kezdték érezni magukat, de a társadalom ignoráns begyöpösödött nézetei szerint akinek fegyvere van, az veszélyes és rossz, így hamar meg lettek kérve, hogy fejezzék be a játékot és nincs választásuk. Reakciójuk és elkerülhetetlen végzetük azt mutatja, hogy nem voltak hajlandóak magukra vállalni azt a szerepet, amit rájuk akart húzni a világ, tetteikkel mégis azt igazolták. A kérdés rengeteg egyéb morális témára átvetíthetõ, mint például Vinterberg újabb munkájára: a Vadászatra is. Minden embernek szüksége van rá, hogy egy közösségen és egy értékrenden belül jónak, erõsnek, erényesnek érezhesse magát, és amikor két közösség értékrendje összeütközik, rend szerint a kontrollt átveszik a félelmek és a tényekre süket fülek, ami valódi ellenségeket kreál. Vinterberg (és ennél a filmnél Trier is) komoly leckét ad fel a felelõsség vállalásáról.
Redfield 2006 dec. 14. - 12:10:09 Előzmény Nandi
Ha unod az Amerika-témát, nézd meg a régi filmjeit. Az Európa-trilógiát pl. 1-2 részt talán még adnak a mozik a retrospektív hét óta...
Redfield 2006 aug. 04. - 16:43:54
Kicsit furcsán hangzik, de az Amerika Kommandóhoz tudnám hasonlítani. Az is pont így mutatja be az eseményeket, talán a végét leszámítva. Pártatlanul, de egy csoport szemszögébõl. Bemutatja a különbözõ igazságokat, az elveket, és nem mondja meg, hogy mi a helyes, és mi a rossz, egyszerûen csak dramatizálja a dolgokat olyan tipikus Trier módon, és ott hagy minket. Habár látjuk mi történik, és tudjuk, hogy erõteljes, és elfgoadható befejezést csak így kaphatott a film, mégsem tudunk teljesen állást foglalni, mert mindegyik igazság vonatkozik ránk is. A népre.
Redfield 2006 aug. 04. - 12:01:54 Előzmény Nandi
Szerintem nem rossz, csak nehezen érthetõ. Lars Von Trier keze van a dologban, ez már mérföldekrõl szaglik, de nem csak amerikáról szól ez, hanem az egész világról, mindenhol vannak fegyverek. A lelki mélységein a filmnek nehezen igazodok ki, mert egy ellentét van benne: meghalni valamiért, amiben hisznek, de ugyanakkor meg is szegni azt a valamit. Hát van benne valami. A vége felé már nagyon beborult, de mégis könnyedén tálalta az egészet. Érdekes volt, és kicsit szomorú.
Nandi 2006 jún. 05. - 13:01:49
Nagyon rosz... a forgatokönyv miat... Lars Von Trier mindig ugyan az a témával... Amerika... én már meguntam...
Facing.the.Plastic 2006 jún. 05. - 10:24:56
számomra ez nem meglepõ :) hiszen Lars Von Trier jegyzi a forgatókönyvet..ez számomra már garancia valami különlegesre :))
tamás16 2006 jún. 05. - 07:16:27
Jó a film, a színészek nagyon jól játszottak. El nem tudtam képzelni, vajon végig tudok-e nézni olyan filmet, ami egy fegyverrõl. De ez annál sokkal több volt!