Utazás az Univerzum peremére

Bakancslistához adom
Journey To The Edge of The Universe
angol-amerikai dokumentumfilm

Értékelés:

182 szavazatból
Szerinted?

A National Geographic Channel kozmikus utazásra hívja nézőit. Starthely: a Föld nevű bolygó. Célállomás: az Univerzum peremvidéke. Eszközök: űrhajók, gigantikus földi teleszkópok és a Hubble űrtávcső valós felvételei, valamint látványos számítógépes grafikák és illusztrációk. A film elkészítésének indítéka: megalkotni az első pontos és tudományos igényű útifilmet lakhelyünk és a végtelen között.

Stáblista:

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?
rené2010 2013 aug. 23. - 19:58:15
Kár, hogy már alig van ilyen mûsor a tematikus csatornákon. Átvették a helyüket a nézhetetlen alkudozós mûsorok.
***RS*** 2013 márc. 17. - 20:34:09
Hidd el, teljesen megalapozatlanok voltak azok az elképzelések. W. von Braun az 1980-as évekre más Mars-utazásban gondolkodott, kb 150 fõs legénységgel. Ma már egyre kevesebb pénz van az ilyen küldetésekre, és a technikai problémák nagy része még nincs megoldva.
***RS*** 2013 márc. 17. - 20:30:23
Nem olyan nagy kérdés ez. Összesen 7 holdraszállási kisérlet volt, ebbõl hat volt sikeres. Az Apolló expediciók összesen kb 380 kg közetet hoztak vissza hat különbözõ pontról, ami elég volt az elemzéshez. Még két expediciót terveztek, de ezeket törölték. Az egyik saturn-5-öst felhasználták a szojúz-apolló közös ürrepülésen. Már nem hozott volna több eredményt így nem volt értelme folytatni.
De volt politikai oka is. A holdutazás Kennedy programja volt, és akkor már egy Richard Nixon lakta a Fehér Házat, aki nem akarta ezt a programot folytatni. Az oroszokat legyõzték, és amerika népe elfordult a holdutazástól. Más országok meg nem fejlesztettek ki erre megfelelõ technológiát, és ilyen tulajdonképpen ma sincs. A jelenlegi technikával (ürrepülõgép stb) nem tudunk eltávolodni a Földtõl.
9/10
sanderb 2012 dec. 25. - 23:33:06 9/10
Én jól utaztam, jó lenne tudni, hogy végül is meddig. 10/9
10/10
emirates82 2012 okt. 18. - 22:25:11 10/10 Előzmény neutrinoo
Mi az hogy túljászotta magát?
8/10
neutrinoo 2012 jún. 15. - 09:17:12 8/10
Könnyen megjegyezhetõen ,szemléletesen mutatja be a világûrt. Ami nem annyira tetszett,hogy az égitestek nem fotórealisztikusan jelennek meg. Pld a Hold,vagy a Mars inkább néz ki egy mûanyagból fröccsöntött golyónak. Ezeket inkább hagyományos élethû képekkel kellett volna mutatni,ahol lehet. A narrátor kissé túljátszotta magát. Ezeken felül jó,hasznos film.
tombenko 2012 ápr. 10. - 01:27:07 Előzmény dantonb
Einstein megdöbbent, amikor az egyenletei alapján feltételezhetõ volt egy véges idõvel ezelõtt létrejött Univerzum. Be is vezette a kozmológiai állandót, amit kicsit késõbb saját kezûleg hajított ki, mivel bizonyítékot találtak a nem állandó állapotú Világegyetemre.
A Biblia pedig egy-két valós tényt ugyan tartalmaz, de egyébként egy zavaros, önellentmondó rémmese. Kb. a Piroska és a farkas c. mesével egy szinten, de annál durvábban.
dantonb 2012 ápr. 09. - 00:09:55
Tuti hogy ez nem lesz a jövõje,hamarabb elpusztul ill. elpusztítja önmagát.
dantonb 2012 ápr. 08. - 20:11:09
Na ez már a sci fi világa.Te elmennél a Holdra tartósan? mert szerintem csak egy õrült élne ott állandóan.
dantonb 2012 ápr. 08. - 00:33:52 Előzmény tombenko
Gondolom nem arelativitáselméletre gondolt ,hanem pl arra hogy a világegyetem gyorsulva tágul ,amit Einstein tagadott,valamint õ még végtelennek gondolta az universumot,és nem hitt a fekete lukban sem.A binblia pedig nem a levegõbe mesélõ kitaláció,mert pl az egyiptomi tíz csapás tény volt,és az özönvíz is valószínüleg egy hatalmas szökõár leírása volt.
dantonb 2012 ápr. 08. - 00:26:43
Egyáltalán nem olyan nagy kérdés.a holdraszállás egy projekt volt ,amikor sikerült ,akkor még ismételték párszor ,hogy a költségeket némileg racionalizálják,és gyûjtsék a megfigyeléseket.de aztán amikor vége a projektnek már nem fordítottak rá milliárdokat ,mert már túl sok eredményt nem hozott volna.Az ûrsikló program is véget ért meghatározott repülés után.Ez teljesen logikus.csak a naívak gondolták ,hogy majd menetrendszerinti járatok fognak a Holdra indulni ,mint a 15 -ös buszjárat:)
TerMiki 2012 ápr. 07. - 16:45:55
Én nem értem, hogy miért nem alkotnak egy hosszú élettartamú holdjárót - a mai fejlett technológiáknak megfelelõen? 40 évvel ezelõtt az Oroszoknak remekül, de rövid ideig mûködött a Lunakhod holdjárója az akkori technika alapján. Három másodperc késéssel a földrõl vezérelve lehetne vele bejárni az egész Holdat. Mi van, ha bedöglik? Semmi! Ember nem veszett oda. De amig mûködik, egy csomó infót tudna találni a Holdon.
TerMiki 2012 ápr. 07. - 16:38:34
Nagyon klasszak az ilyen ismeretterjesztõ filmek. Kár, hogy ezt épp "hálivúdi" szappanopera stílusban adják elõ, mintha az összes nézõ gyerek lenne. Persze amerikaiaknak készült. :D
10/10
J.Veronika 2011 jún. 19. - 20:09:55 10/10
Szuper,fantasztikus,észveszejtõ,lehengerlõ,pazar....!!!
JohnnyBGood 2011 jún. 18. - 01:06:40
A jó hosszan írt kis elméletem pontosításra szorul, a vége így pontos:

..Mondjuk hogy nincs kezdet és nincs vég, csak Folyamat van, és a sok egyedi folyamat kisebb-rövidebb idõre egymásba olvad, és a gyengébb alkalmazkodik az erõsebb fizikájához, akár az életünk az általunk ismert térhez és annak fizikai szabályaihoz. Ha az egyéni élet erõsebb lenne mint az univerzum amivel épp együtt mozog, akkor lennénk mindenhatók :) és akkor se örökre : ))
JohnnyBGood 2011 jún. 18. - 00:53:03 Előzmény NANU..! NANU..!
Érdekes a gondolatmenet, hogy ha valaminek kezdete van
annak vége is.

A mai napig nem tudják, mikor/mitõl "keletkezik" például az élet, mi hívja azt elõ.
Leírom hogy kapcsolódik ez az Univerzumhoz:

Mondják ismerõseim, hogy a fogantatás pillanatában látszik a nõ arcán hogy élet születik, hogy megtörtént, és ezt férfiak mondják, hogy gyakorlatilag olykor látható a pillanat és be is igazolódik. Mégis, hogyan-mitõl? Nyílván nem attól hogy A anyagot hozzáérintem B-hez és akkor hopp, élet születik. nagyon érdekelne, mitõl 'tudja' az új élet, hogy eljött a pillanat, minden körülmény megfelelõ, namost! Az érdekes a dologban, hogy szerintem nem kell tudnia.

Azt írod, ha valaminek kezdete van akkor vége is, ez alól az Univerzum 'határa', vagy idõbeli vége sem kivétel. Én nem vagyok róla meggyõzve, hogy a kezdet definiálható, még ha azt is hisszük, hogy igen, és el is kezdjük a másodpercet kisebb egységekre bontani és még kisebbre és még kisebbre és kezdünk elbizonytalanodni, mi is a pontos érték amikor valami, bármi, a kezdetét veszi.

Szerintem sem a kezdet sem a vég pillanata nem határozható meg pontosan, ergó az Univerzum halála éppen olyan lehet, mint a születése, az Univerzum határa éppenolyan lehet, mint a határ ellentéte (gömb esetében egy középpont) megfoghatatlan és definiálhatatlan, térben és idõben egyaránt. Miért?:

Szerintem egy nagy hurok (képzeljük karikának) az Univerzum léte és visszafordul önmagába, mi pedig csak belecsatlakozunk valahol ebbe a körfolyamatba (bár annak pillanatát sem lehet meghatározni, mert valószínûleg az életünk is egy körfolyamat mint két karika ami éppen metszi egymást egy rövid idõre) ezért nem találjuk se a végét se az elejét. Mondjuk hogy nincs kezdet és nincs vég, csak Folyamat van, és a sok egyedi folyamat kisebb-rövidebb idõre egymásba olvad. És semmi sohasem kezdõdik, végzõdik, csak VAN. :) védjegyzem a gondolatot;)
tombenko 2011 márc. 26. - 21:50:45 Előzmény drabál
Milyen ellentmondásokat tartalmaz a relativitáselmélet? Honnan veszed, hogy Hawking (vagy bárki más is) valaha is axiómának tekintett egy elméletet? Mi bizonyítja, hogy a Biblia történelmileg hiteles?
Finneas33 2011 márc. 26. - 20:35:15 Előzmény drabál
mi is az pontosan amiben tévedett Einstein???
Már Hawking is túlhaladott...
drabál 2011 jan. 07. - 23:33:26
Tudjuk hogy Te vagy a lángész:),aki a zenétõl kezdve a fizikán át mindenhez a legjobban ért autódidakta alapon két vacsorafõzés között:)
zampano 2011 jan. 07. - 23:30:40
Ez persze nem így van, csak a fantazmagóriáidat írod le.
Összes hozzászólás