Ragyogás

The Shining
18 éven aluliak számára nem ajánlott angol-amerikai thriller, 115 perc, 1980

Értékelés:

621 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

621 szavazatból
Szerinted?
Gondolj a legfélelmetesebb terrorra, ami csak érhet! Egy földönkívüli szörny támadása? Egy végzetes kór? Vagy a rettegés attól, hogy olyasvalaki fenyegeti az életed, akiről azt hitted, ő lesz, aki megvéd és szeret, ha bajba kerülsz, a családod egyik tagja!

Kubrick hátborzongatóan izgalmas remekművében - amelyet a Newsweek kritikusa az első epikus horrorfilmnek nevezett - az ember ezen utóbbi, mindenkiben mélyen megbúvó félelme jelenik meg. A Stephen King azonos című regénye alapján készült mesterműben Jack Nicholson élete egyik legjobb alakítását nyújtja, mint Jack Torrace, aki a családjával a téli holtszezon idejére egy, a világtól elzárt kísérteties hotelba költözik gondnoknak. Ha az évszázados falak mesélni tudnának, hátborzongató történetek tucatjai kerülnének a felszínre. Úgy tűnik, hogy Jack kisfia előtt nincsenek is titkai a háznak, mert látja a fürdőkádba fulladt nőt, az elegáns lakosztályban kivégzett férfit és az összes holt lelket, amelyek nem találnak nyugalmat. De lehet, hogy mindezek a rémképek csupán jeleznek valamit. A Jack agyát elborító őrületet, a folyamatot, amelynek hatására a szerető apa vérszomjas, gyilkos indulatokkal teli szörnyeteggé válik.
Forgalmazó: Warner Home Video

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
9/10
nagi69 febr. 16. 18:42:48 9/10
Miután ezt megnéztem, kezdtem el szeretni a XX. századi modern komolyzenét és a kakofóniát. Kubrick (v akit megbízott ezzel) zseniálisan választott zenét is a filmhez. És a bevezető Wendy Carlos-Rachel Elkind darabok fantasztikusan megadják az alaphangulatot a képi összhanggal. A többit már leírták előttem a filmet méltatók.
Joan Fontaine jan. 11. 14:51:28
Ennek a filmnek nem a történet az erőssége, hanem a látvány, és az operatőri munka. Nagyon látványos, inkább az épület, és a benne lévő fantasztikus terek, meg a kert beszélnek, a hangulatok, és az a lebilincselő táj, amit az elején, és néha közben is láthatunk felvillanni. A sztori maga egy közepes szintű thriller, horrornak nem mondanám, mert annál jóval igényesebb.
2/10
Timetta jan. 03. 17:47:22 2/10 Előzmény Dzsuduu
Szerintem is sz.r. De mitől ilyen népszerű és imádott?
2/10
Timetta jan. 03. 17:46:15 2/10
Borzalmas egy film, nem is thriller, inkább fantasy vagy horror. Sz.r és kész
3/10
Dzsuduu 2025 dec. 13. - 16:03:40 3/10
Napokban gondoltam megnézem, bár nem nyerte el a tetszésem. Stephen King könyveket nagyon szeretem, gondoltam a Halálsoron után ez is jó lesz. Tévedtem. Nagyon sok fontos részlet ki lett hagyva a filmből, ami alapján követni tudná az ember, hogy Jack pl mit miért csinál. A végén a képet igazából nem is értettem, hogy miért így lett lezárva a film.
5/10
sawyerx 2025 dec. 07. - 17:39:51 5/10
Most újrázva sem nyerte el a tetszésem, vagyis egyrészt a vizuális világa igen, másrészt a koherensség nem. Baromi jól kezdődik, megy a sínen a kamera végig a tereken, a szállodát folyamatosan hagyják el a vendégek és a személyzet, kis ízelítő a hotel negatív múltjából és a "ragyogók" létezéséről, tökéletes felvezetése egy potenciálisan fasza történetnek. Utána viszont összevissza dobálják be az öncélú horrorkliséket, amikről azt gondolná az ember, kapunk rá magyarázatot, de se a gyerek másik énje, se a szálloda és a szellemek nincsenek megmagyarázva, a végén a kép pláne érthetetlen. A néger szakácsot is egy csomót mutatják a sok felesleges jelenetben, holott az ő szála sem fut ki sehova, Jack karakter(vissza)fejlődése pedig nincs levezetve, nincs mögötte semmi motiváció vagy külső behatás, ami indokolná.
Pár rész azért igazán nyomasztó volt, ami azért is elismerendő, mert pusztán a kamerakezeléssel és a csenddel tudták ezt elérni, egyébként a film megint elvesztett kábé a negyedénél, így inkább a képi világban gyönyörködtem, ezen kívül Shelley Duvall színészi játéka tetszett nagyon.
5/10
10/10
Péterrrrrr 2025 szept. 23. - 15:01:37 10/10 Előzmény pihes
Attól még adhatnál reális pontot, mert ez a 3-as a vicc kategória. Komolytalan vagy.
3/10
pihes 2024 szept. 15. - 14:50:49 3/10
Megtudtam nézni szinkron hanggal és felújított minőségben, egy idő után még így is elnyomott, és untam mint régebben HÁROM/TÍZ
10/10
KriszXD56 2024 jún. 01. - 16:14:35 10/10
Alap klasszikus 😁 Minta arra hogy lehet egy könyvet jól filmvászonra adaptálni. Nicholson hatalmasat alakít benne. 100%-ig minden jelenetben hihető hogy egy eszelős pszichopata.
Aki a magyar szinkron miatt fanyalog az nézze felírattal! Sokáig csak úgy volt neten elérhető. Jó hogy most már szinkronnal is fellelhető.
Rainwalker 2024 ápr. 05. - 20:40:08
Jack Nicholson magyar hangja Király Attila??? Aki még az "S"-betűt sem tudja kimondani és abszolute nem illik sem a színészhez, sem a karakterhez.
Összes hozzászólás