Téma: 500 nap nyár

mizuki 2010 jún. 11. - 08:47:18
(52/152)
Se az film közben se utána, sõt még most, másnap sem tudom egyértelmûen eldönteni, hogy nagyon jó vagy gyengébb filmet láthattunk.
Igazából jókat mosolyogtam közben, aranyos volt az egész sztori de nem érzem, hogy maradandó élményt adott.
A zenék viszont szuperek voltak, a film hangulata is tetszett, azt hiszem úgy általában inkább pozitívan ítélem meg :)

500 days of Summer... Summer 500 napja... Nem 500 nap nyár !! :o

Vagy rosszul logikázom?
8/10
morzsa 2010 jún. 10. - 15:52:49 8/10
(51/152)
(többnyire átolvastam a hozzászólásokat és bár nem hiszem, hogy bárkit is meg kellene gyõznöm/tudnék gyõzni, csatlakoznék a film kedvelõihez.)
tény, hogy nem az eredetisége miatt fog megmaradni az emlékezetekben, persze, hogy láttunk már nem szerelmes filmnek beállított szerelmes filmet, idõben ide-oda ugráló történetet, egyoldalú szerelmeket, összetört szíveket. naná, hogy ezeket már láttuk, nem is egyszer.
de könyörgöm, nem ettõl zseniális.
némi SPOILER következik.
hanem a szereplõktõl, ahogy Summer/Zooey kiszipolyozza a fiút, de mégsem utáljuk érte (igazán), mert 1. akkora szemei vannak, mint Tompos Kátyának és Audrey Hepburnnek együttvéve, 2. mert copfos-szalagos, igazán bájos, énekel, táncol és szimplán imádnivaló. Tom/Joseph pedig olyan természetesen hozza a naív, már-már lúzer figurát, hogy szinte a homlokán villog a ments meg!-felirat. és ez a két tökéletes szereplõ van nyakon öntve millió apró és okosan elhelyezett ötlettel, finom utalásokkal (svédek-->Bergman, IKEA...) és geggel (Ford). az egész képi világról pedig senki nem mondhatja, hogy nem úgy tökéletes, ahogy van. kicsit ódon, kicsit modern, szépen visszaadja az aktuális hangulatot.
a legnagyobb pozitívum viszont egyértelmûen az, ahogy össze van rakva a film, végtelenül ügyesen van adagolva, derûre ború, tányértörés, kacagás, aztán szomorkodás majd megint madárcsicsergés. ettõl igazán pompás ez az alkotás, és ez az amiért gond nélkül adok neki 8/10-et.
1/10
cilih 2010 jún. 07. - 19:17:01 1/10
(50/152)
szerintem egy kicsit innen onnan összeszedet jellegû. csomó részébõl ráismertem más filmekre. jó ötletek vannak benne, de a pasi nem egy adu.
azért jó, de csak egyszernézendõ. 10/6
Cheers79 2010 jún. 06. - 23:40:07
(49/152)
Lúúúúú:

Sajnos (?) bizton állíthatom, hogy ilyen pasik igenis léteznek, merthogy én fájóan magamra ismertem a fõhõsben... ;)
Cheers79 2010 jún. 06. - 23:37:39
(48/152)
Ez a film.. uhh, nagyon betalált nálam.

(spoiler)
Hosszasan lehetne taglalni miért is jó, a technikai megvalósítások miatt (valóság vs. elvárás, a szerelem beteljesedését mutató utca-tánc,az utca kifakulása rajszerûen, stb.), vagy a szereplõk miatt (a fõszereplõ srác arcáról minden egyes rezdülés leolvasható, a csajszi kellõen "hideg" és mégis vonzó, kishúg zseniális), a filmzene miatt (szinte bármelyik fõbb jelentet ki lehetne emelni, nekem személyes kedvencem a "talpraállás" alatti zene), a történet miatt (hétköznapi és mégis megkapó és mennyire kellett ez a lezárás, mert ilyen az élet is: mindig van új s még újabb!), de felesleges boncolgatni: a hangulata és maga az egész, úgy ahogy van jó.
(spoiler vége)

Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki már volt szerelmes vagy tervezi mostanság. :)

"This is not a love story, it is a story about love" ;)
1/10
balgad 2010 máj. 24. - 18:02:55 1/10
(47/152)
Annak ellenére, hogy a film úgy indul, hogy ez nem egy szerelmes film, ott van az elsõ hiba. A másodikat pedig ott, amikor valaki megnézi :) Nagy nulla az egész, semmit nem mutat fel történetben, amit ezerszer le nem játszottak volna már elõtte. Egyedül a idõben való ugrálás (és az a rövid rész, ahol párhuzamosan megy a történet, reality vs expected) volt, ami nem egy szokásos kellék, az összes többit a garázsból húzták elõ. Egyáltalán nem vicces, romantikusnak pedig tucatfilm. 1/10
5/10
gimbiikeeh 2010 máj. 19. - 19:11:58 5/10
(46/152)
Az értékelések és hozzászólások alapján sokkal jobbat vártam. Kissé csalódtam, engem nem fogott meg annyira a történet, sõt néhol nagyon unalmas és lapos volt. :/
5/10.
8/10
beo71 2010 máj. 18. - 17:03:11 8/10
(45/152)
Egy igaz szerelmes film.A szenvedõs rész erõsebb hangsúlyt kap,egyértelmû az életben ez gyakoribb,mint a rózsaszínû álom.8/10.Ritka,egyedi film ebben a témában.
10/10
Sexspear 2010 ápr. 18. - 02:48:17 10/10 Előzmény Nagyszem
(44/152)
Hát akkor azokat feltétlenül meg fogom nézni. Viszont nekem itt ami tetszett az a kitartása a srácnak, a vége meg már nem... Valamikor majd végignézem az Egy csodálatos elmét, de az nekem most olyan döcögõsen indul pedig kedvelem Jim-et.:)
6/10
Nagyszem 2010 ápr. 15. - 17:11:58 6/10 Előzmény Sexspear
(43/152)
Nem vagyunk egyformák, de ettõl szép a világ :)
Az az igazság, hogy az elmúlt 4-5 napban több mint 30 filmet néztem meg és azt hiszem bizonyos filmféléktõl, már csömöröm lett. Már nem nyújt élményt, kikapcsolódást az olyan film ami nem gondolkodtat el, és talán ez lett a legfontosabb egy filmben. Jó a "limonádé" is, de nem a buta változat, ahol már a x. percben tudni lehet hogyan folytatódik és ér véget a film.
Nem azt mondom, hogy ez egy borzasztóan rossz film, csupán nem kötött le. Valójában komolyabb filmektõl szoktam meg a cselekmények idõbeli össze-vissza kuszáltságát, pl. hogy a párkapcsolatoknál maradjunk, ilyen a Closer, vagy a Szeretni bolondulásig c. film.
DE!, ez az én véleményem :)
10/10
Sexspear 2010 ápr. 13. - 23:43:26 10/10 Előzmény Nagyszem
(42/152)
Na lám! Még egy film amit nem felejtek el, és feltétlenül szerepelnie kell a gyûjteményemben. Számomra kevés az igazán jó film, de ez köztük van.
+++++SPOILEREK SZEREPELNEK NYOMOKBAN!!!+++++
Szögezzük le, hogy nem szeretem a „depiendet”, de talán jobb lett volna ha az marad, vagyis vegyesek az érzéseim a végét tekintve. Egyik szemem sír a másik nevet. Nagyon magával ragadott az érzelmek ábrázolása és könnyen tudtam azonosulni szegény sráccal. Hitelesnek tartottam, és a színészi játékát kifogástalannak.
A történetet viszont a hírtelen házasság terén megkérdõjelezném, itt már nem logikus az egész. De nem kell, hogy mindent a saját szájízem szerint kapjak, mert ez az összeállítás is igazi ínyencség.

Kedves Nagyszem! :) Te vagy a kedvencem!
Mi a baj a szerelemmel? Nekem nem az jött le, hogy a lány érettebb lett volna a fiúnál, szerintem a sráccal nem volt baj, sõt ha megfigyelted igazán jól kezelte a legkiakasztóbb helyzeteket is, csodáltam a végletekig nyugodt önuralmát, hogy egyszer sem fakadt ki, még a padon sem amikor a lány azt a képtelen választ adta a táncra, hogy ehhez volt kedve. Valljuk be nagyon jó a film, de a végletek és a birkatürelem és a másik fél megérteni akarásának tökéletes elegye. Szerintem ilyen fiú nem terem minden bokorban, és átérzem az érzéseit épp ezért sajnáltam, hisz megérdemelte volna a nõt. Leadta a repülõn is a büszkeségét, és az önvédelmi reakcióját is, emlékszel majdnem lemondta a kávét.
Mindenesetre pont ettõl jó ez a film, elgondolkoztat több embert több szempontból, jó lenne még több ilyen. Veled meg remélem, még találkozunk.:)
10/10
Lúúúúú 2010 ápr. 11. - 18:32:40 10/10
(41/152)
Zseniális. De ilyen pasik nem léteznek.
1/10
Illumination 2010 ápr. 06. - 22:36:55 1/10
(40/152)
Ekkora fos filmet is rég láttam, kb. a 3. legrosszabb film életemben. Nem tudom, hogy a rendezõt vagy a forgatókönyvírót verte-e át a csaja, hogy ezt muszáj volt filmbe öntenie. Egy idióta csajról szól akit már a film közepén arcon csapnánk egy fapapuccsal, akkora idegesítõ krva. A szerencsétlen srác meg nem vágja mi van. Minden városban történik vagy ezer ilyen, semmi de semmi nem indokolta ennek filmre vitelét. 10/1
8/10
mench 2010 ápr. 06. - 16:23:36 8/10
(39/152)
Szerintem nagyon jó film, csak ajánlani tudom a mûfaj kedvelõinek. Nekem a filmben a többek által kritizált idõben való ide-oda ugrálás nagyon tetszett, és az eleje a filmnek a történetbe való bevezetés is remek.
slate777 2010 ápr. 06. - 04:47:04
(38/152)
Aláírom a musicales részek tényleg nem kellettek volna...DE...ezt a filmet nem úgy kell nézni, mint egy amerikai csodás nyálcsorgatást. Szerintem ez a film eléggé a realítás talaján mozog és tényleg azt kapja benne vissza az ember egy az egyben, ami a való életben is van. Aki szerint ez csöpögõs, az nem szereti az életet és a valóságot, aki szerint rossz a film, annak ajánlom az igazi szerelmes filmeket..
,, This is not a love story...''.

Mindenkinek szíve joga véleményt alkotni, nem akartam megsérteni senkit, akit mégis sikerült, attól elõre is elnézést!
9/10
luppe 2010 ápr. 05. - 13:57:38 9/10
(37/152)
Valóban, a cím fordítás/választás engem is zavar, de hát a magyarok már csak ilyenek!
6/10
Norbii93 2010 ápr. 05. - 13:27:40 6/10
(36/152)
sztem nem, de lehet h vkinek SPOILER...

az angol cím "500 days of Summer".. Ebbe a SUMMER nem a nõt takarja?! Szóval nem 500 nap a Summer-rel? vagy vmi?!

SPOILER vége!
Amugy teccik a film, bár nekem túl romantikusos, de 10/7
9/10
luppe 2010 ápr. 05. - 11:14:34 9/10
(35/152)
Nagyon kedves szerelmes film és tetszett a fordulat a végén... így volt teljes!
Imádom Zooey Deschanel-t, örültem, hogy õ alakította Summer-t, illet hozzá a szerep.
10/10
cosmicgirl 2010 ápr. 05. - 09:02:59 10/10
(34/152)
Ez a film szuper! Kicsit talán az Annie Hallra és az Amelie csodálatos életére hasonlít.
9/10
NADAL14 2010 márc. 31. - 16:53:24 9/10 Előzmény Nagyszem
(33/152)
Én nem vagyok tini ,de még nõ sem ,túl romantikus sem ,de mégis szerintem egy tök ari film-nem egy idióta mû történet -pont olyan életszagú történet ,ami egy párkapcsolatban megtörténhet ...