Téma: 65

10/10
Ezokincs 2023 jún. 04. - 08:43:47 10/10
(35/55)
Nekem tetszett!
3/10
IamTwo 2023 máj. 31. - 19:16:10 3/10 Előzmény karesz76
(34/55)
Nincs jelen, jövő.

A nyitóban is elmondják, hogy az emberiség előtt már más civilizációk az űrt kutatták.
Ezek nem földi emberek, akik a múltba kerültek, hanem olyan "emberek", akik 65 millió évvel ezelőtt éltek egy másik bolygón.


1/10
3,14159 2023 máj. 26. - 16:43:38 1/10
(33/55)
De jó, ismét van egy hetero fehér férfi, aki tök véletlenül egy rakás szerencsétlenség, egy töketlen lúzer, akit rendszeresen megment egy 12 kg-os kislány, az 5 tonnás dínóktól.
Közhelyes, kommersz, tele értelmezhetetlenül érzelgős, milliószor látott klisékkel. Kár, hogy nem lehet mínuszt adni, senkinek nem ajánlom.
3/10
sawyerx 2023 máj. 22. - 19:02:07 3/10
(32/55)
Szerettem volna egy agykikapcsolást alvás előtt, de még annak is gyenge. Végül a másfél órát sikerült belepörgetve 15 perc alatt letudni. Borzalmasan gyenge minden tekintetben, ha három negatívot kéne gyorsan írni:
1. steril, élvezhetetlen képi világ
2. gyengén megírt karakterek (kettőt kellett volna csak normálisan, de tökmindegy :D), akik csak az időt húzzák
3. nulla feszültség

És akkor gondoljunk bele, hogy hasonló téma a Pitch Black, ami 23 éves, hol volt akkor még a mai filmes technika, és akkor nézzük meg a minőségi, "izgulási" minőségkülönbséget. De halványan rémlik egy A kívülálló c. is, ahol a sci-fit kombinálták a vikingekkel és egy sárkánnyal, de erre nem annyira emlékszem.
Röviden: hatalmas kihagyott ziccer.

3/10
5/10
nonus77 2023 máj. 16. - 21:28:20 5/10
(31/55)
Ha kettő darab rendező is, legfeljebb egy halott down kóros szintjén képes csak forgatókönyvet írni, akkor inkább menjenek utcát seperni.
5/10
Rotovics Kázmér 2023 máj. 16. - 17:55:47 5/10
(30/55)
Limonádé ifjúsági kalandfilmnek nevezném leginkább... Az előttem szóló Atis88 és karesz76 már tökéletesen leírták a többit.
5/10
Atis88 2023 máj. 14. - 16:14:01 5/10
(29/55)
Max egyszer nézős ez is, mint mostanában sok film. Sajna túl sok kérdést vet fel, amire nem kapunk választ. Például, hogyan jutottak vissza az időben? Vagy minek kellett erőltetni a lányának a szálát, mert a sztori szempontjából totál felesleges és még csak azt sem tudjuk meg, hogy miben halt meg. Amúgy a két főszereplő legalább kihozza, amit ki lehet hozni az amúgy gyenge karaktereikből.
5/10
karesz76 2023 máj. 12. - 08:47:49 5/10
(28/55)
Nézhető a film, de több sebből is vérzik.
Egyfelől nem ad magyarázatot arra, hogy kerültek a "jelenből (jővő)"-ből a múltba.
A főszereplő állandóan a kislányára emlékszik vissza. Nem igazán értem, hogy ennek mi köze volt a filmhez, enyi erőből egy jó kajálásra is emlékezhetett volna. (Még egyszer elment volna, ha ezt megmutatják, de hogy minden 5-10. percben ebből játszották be ugyanazokat, azért ez már unalmas volt)
12 km-t nem tudtak megtenni 1 nap alatt. Aki jár túrázni az tudja, hogy ez kb: 4-5 óra alatt letudható akár gyerekkel eggyütt is, erőlködés nélkül.
Az is rossz, hogy nincs igazi párbeszéd a szereplők között, a lány valami Klingon nyelven hablatyol ezt is megoldják kb. 10 szóból amit ismételget. Ez is csak elvett a filmből semmit nem rakott hozzá.
Sokkal jobb lett volna, ha pár szereplő még életben marad, és mondjuk menet közben ezek egyesével meghalnak.
És ha lett volna valami párbeszéd, valami megbeszélés, mit kellene csinálni, hogy kellene eljutni a mentőhajóhoz.
Bírtam amikor főhőseink megküzdöttek egy adag Dinóval utánna nekiállnak értelmetlenűl várakozni (nézelődni), hogy biztos odaérjen a következő dinó aki elől el kell szaladni, vagy meg kell vele küzdeni.
Én ha látom azt, hogy csapódnak be a meteoritok akkor amilyen hamar lehet megprobálok onnan eltünni, de ezek olyan lassan mozognak, hogy komolyan már azt kivántam, hogy találja el őket egy meteor.
Amugy nézhető a film, egy jó nagy adag Jurasic Park koppintás, sok bénázással. Mondjuk én inkább megnézném még egyszer a Jurassic Park 1-2-t , mint ezt mert azok klaszisokkal jobbak.
3/10
nriko 2023 máj. 11. - 15:58:19 3/10
(27/55)
Ez kár volt szponzorálni. E film kreálásának semmi értelme sem lett. Ötlet jó, de a megvalósítás olyan, mintha a 70-es évek beli StarTrek sorozat egyik epizódja lenne. Ebben nem szabadott volna részt venni semelyik szereplőnek sem. 2 nap a földön. Hú, de jól sikerült bemutatni. Micsoda veszélyes hely. Mi ez a kreténség? 12 km-en csak ragadozók. Ahová lépek szörny terem, de itt szó szerint?
Természetismeret: ZÉRÓ.
Látvány: 3.
Mi is volt még benne? Dráma: 2,5
Szinészi játék: 5
Történet: majdnem
Ötlet: 10

(10 perc alatt lehetne egy jobb forgatókönyvet a budin összedobni úgy, hogy még sosem írtam olyat.)
2/10
nikato 2023 máj. 10. - 13:06:09 2/10
(26/55)
Dögunalom. SPOILER: A beteg lány történetszál se kellett volna bele, illetve lehetett volna még egy-két szereplő. SPOILER VÉGE
6/10
The_Sandman 2023 máj. 08. - 23:41:06 6/10
(25/55)
Horrornak nevezni kicsit meredek (akkor a Jurisics park gyerekhorror?) Egy esti kikapcsolódásnak jó.
10/10
offtopic
Atimati02 2023 máj. 08. - 18:46:43 10/10
(24/55)
Nagyon jó kis film lett! Másik civilizációból érkező férfi és kislány, akik hazafelé tartva lezuhannak a 65 millió évvel ezelőtti Földre. Remekül érzékelteti, milyen kegyetlen világ volt az akkor. Adam Driver remek választás volt, hisz tengerészgyalogosként is látszik a teljesítményén, a kislány által pedig még némi kis humort is bele tett. Összességében egy remek dínós sci-fi lett!
Akik meg megpróbálják lehúzni azokra ne hallgasanak rá!!!
Egyszer érdemes megnézni és végre (nincs semmi bajom ezekkel) nem LMBTQ-ról szól, amit manapságban tesznek.
4/10
Hócipellő 2023 ápr. 24. - 13:24:14 4/10
(23/55)
Az indulás kecsegtető volta után egy igazán semmitmondó történet bontakozott ki. Unalmas. Adam Driver magyar szinkronja volt a legidegesítőbb. Ha most megkérdezné valaki miről szólt. Tényleg, miről is szólt?
Anna Dé 2023 ápr. 22. - 02:27:00
(22/55)
Nekem úgy összeségében tetszett. A dinóknak szurkoltam, de hát sajna nem ők nyertek a végén. A kiscsaj meg szerintem cuki volt. Egyszer majd nagyon szép nagylány lesz belőle. :) (8 pont a filmnek)
5/10
offtopic
Böhöm 2023 ápr. 20. - 13:26:20 5/10
(21/55)
Csak jelzem, hogy ez egy filmes fórum, ami azt jelenti, hogy az adott filmről kell véleményt írni, és ízlés szerint pontozni. Ha ezt elég sokan megteszik, kialakul egy átlag. Persze mindig lesznek nagyon eltérő vélemények, ami nagyon jó, mert ha mindenkinek minden ugyan úgy tetszene vagy nem tetszene, akkor mindenki ugyan azzal a nővel / férfival / egyébbel szeretne moziba menni, amiből hamar káosz lenne.
A filmes fórum nem arra való, hogy másokat minősítsünk azért, mert más a véleménye. Az eltérő vélemény az nem fikázás. A különböző véleményekből alakul ki egy átlag. Hogy ez mit is jelent, arról számos helyen lehet tájékozódni a neten, vagy a kocsmában.
Véletlen egybeesés egyébként, hogy az itt véleményezők 26 szavazatának átlaga pont annyi, mint az imdb-n kattintók 32 ezer szavazatának átlaga. Ettől még természetesen mindenki egyéni véleménye külön-külön érvényes. Mármint a filmről. Azon kívüli hozzászólásokkal meg magáról állít ki mindenki bizonyítványt, ezért jobb ezt inkább kerülni. Már ha érthető, amiről írok. Nem biztos…
10/10
tamas.kozsup@gmail.com 2023 ápr. 19. - 19:59:15 10/10
(20/55)
Hála az égnek, hogy nem az itt olvasott kommentek alapján választok filmet, mert ha azt tenném, akkor legfeljebb híradót néznék életem végéig.
Valószínűnek tartom, hogy az itt fikázók mindegyike letett már legalább 3 kasszasikert az asztalra, és mindenki sikeres rendező, producer vagy épp író.
Ez minden fikázónak szól:
Ha nem tetszik, akkor tudd be a gyökérségednek, vagy annak, hogy nincs ízlésed, nem vagy elég értelmes ahhoz, hogy megértsd a film lényegét vagy épp annak, hogy egyszerűen túl sötét vagy ahhoz, hogy megnézd a filmet. Ez egy film, úgy is kell hozzáállni. Nekem tetszett, izgalmas és a végén meg is lepődtem. Ez egy jó film!
8/10
bynowsky 2023 ápr. 15. - 09:08:18 8/10
(19/55)
Nem volt ez olyan rossz!
5/10
ForgácsAntal 2023 ápr. 09. - 13:01:47 5/10
(18/55)
Jurassic parkos kutyulós katyvasz. Lehetett volna ebből egy jó film, de sajnos nem lett az. JÓINDULATTAL az öt pont.
go84 2023 ápr. 08. - 11:30:54 Előzmény Kutasi Kovács Zoltán
(17/55)
Konkretan tegnap netem volna meg. 40 perig birtam. Elkepesztonek tartom, hogy el alapvetoen jo koncepciot, hogyan lehet ilyen igenytelenul filmre vinni. Nem is vagyok dino manias, gyerek koromban sem voltam az es nem is egy JP-ot vartam de ez a film tenyleg kritikan aluli... meg csak 1x nezos sem mert birtam vegig nezni. Ergo 1-es.
1/10
Kutasi Kovács Zoltán 2023 ápr. 08. - 03:13:13 1/10
(16/55)

Emlékeztek még a A Föld után-ra?
Na, ez a film annak a filmnek a „zs” kategóriás változata.
Ha beletekersz, még akkor is azt érzed, mintha reggel óta ezt néznéd. Bűn rossz ez a film.

Nézhetetlen és ezzel mindent elmondtam a filmről.