Téma: A halállista

10/10
Shirahime 2008 szept. 23. - 17:32:50 10/10
(13/213)
KRITIKA
A Death Note fantasztikus film, szerintem kötelezõvé kéne tenni. Van, akinek nincs 20 órája az animére és két év türelme, amíg kiadják a képregényeket magyarul /beszúrás: 19 millió példányban kelt el a nagyvilágon/, szóval, az átlagos rohanó ember. Szerintem ezeknek az embereknek is látniuk kell.
Olyan ideológiai kérdéseket fejteget, melyekkel sokszor nem merünk szembenézni, úgy mondanám, hogy a japán Bûn és bûnhõdés- ugyanakkor a végletekig fokozza az izgalmakat, két zseniális elme párharcát követhetjük végig, és összességében, ezer forintot minimum megér, pláne kétszázat moziünnepkor.

VÉLEMÉNY

Nekem is megvan mind a két rész, de szeretném az ottlétemmel kimutatni, hogy szükségünk-van-a-japán-filmekre. Jól írták elõttem, hogy a mai magyar ember röhög tudatlanságában, kultúrálatlanul elfanyalodik, ha egy film feliratos (ezerszer inkább legyen az, mint hogy úgy elvgáják a szinkronnal, mint a sorozatot) vagy ha japán, ilyen kis rassista ízzel.
Ez csak akkor fog megváltozni, ha hozzászoktatjuk az embereket, és megszerettetjük velük. El tudtuk érni, hogy mangákat adjanak ki, már a Libriben is kapható, bárhol jár az ember, komplett polcok vannak tele; magazinok jelennek meg; éttermek nyíltak; létrejött egy animecsatorna; álmodtunk volna errõl három évvel ezelõtt?
Most remélem, a Death Note a jele annak, hogy végre beengedjük az amerikai és francia filmek mellé Ázsia mestereit is.

A Jövõ Japánban van, oda helyezõdött át a tudomány centruma, gazdaságilag veri az Egyesült Államokat - és szerintem az a kultúrális hatás, amit tõlük kaphatunk, elképesztõen pozitív, és Európának nagy szüksége van rá, hogy túlláson a saját vonalain, hogy "höhöhö, képregény" meg "karate - ááááá!".
Nõjünk fel.
10/10
Android666X 2008 szept. 22. - 20:31:57 10/10
(12/213)
jó szórakozást elõre is! Nekem megvan a két rész, inkább nézem angol felirattal és egyedül, mint moziban. Ráadásul így csak egy DVD-be került nekem. XDDD
10/10
maceszgomboc 2008 szept. 22. - 20:24:28 10/10 Előzmény Android666X
(11/213)
Szerintem csak azok fognak elmenni akiket érdekel a film. Bár moziünnep lesz.... lehet hogy páran betévednek.
Hogy növeljem a nézõk számát én elráncigálom a haverjaimat is :)
10/10
Android666X 2008 szept. 21. - 11:04:37 10/10 Előzmény maceszgomboc
(10/213)
Feliratos lesz, de szerintem a fanokon kívül kevesen mennek el rá. Fõleg, mert ugye nem is angol nyelvû hanem japán. El tudom képzelni hogy sok barom elkezdi "mi ez a csingcsangcsung öcsém? Tanuljanak má' meg emberi nyelven beszéni!" Már elõre hallom a röhögéseket a moziban.
9/10
Gaudeama 2008 szept. 21. - 10:53:59 9/10 Előzmény Millagro
(9/213)
Ahhoz képest, hogy LiveAction film, egész jól megcsinálták, nekem legalábbis tetszett. Ennek ellenére szerintem (de remélem nem lesz igazam) itt Magyarországon ez a film bukás lesz, nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy átlag magyar beüljön rá pláne, hogy felirattal vetítik (szerencsére).
Millagro 2008 szept. 20. - 17:38:34
(8/213)
Sajnos mivel film, sok dolog maradt ki belõle, de attól még nagyon jó film, jobb mint az általános Live Action.
Sliyu 2008 szept. 20. - 17:03:46
(7/213)
Szerintem marhajól megcsinálták a filmt. a szereplõk is nagyon jól alakítanak. Fõleg Kenichi. Már alig várom, hogy moziban is megnézhessem! Remélem Szhelyen is vetítik majd.
Amúgy nekem az L change the world is nagyon tetszett. Igaz a fõszereplõn kívül semmi köze az animéhez de nagyon jó lett. + mind3nak a fõcímdala szupper!
ja és ajánlom, hogy ne szinkronizálják! :D
10/10
maceszgomboc 2008 szept. 19. - 17:23:07 10/10
(6/213)
ugye nem szinkronos lesz???????? nagyon remélem....
10/10
Android666X 2008 szept. 19. - 10:15:44 10/10 Előzmény Kil
(5/213)
A magyar szinkron rettenet!
10/10
Android666X 2008 szept. 18. - 10:20:29 10/10 Előzmény Asha
(4/213)
A filmet most fogját vetíteni 25-étõl egyenlõre csak Pesten. De aki megy AnimeConra és felmutatja a belépõjét a moziban, az ajándékot is kap.

Remek film, mindkét részét imádom, fõleg a két fõszereplõ, Fujiwara Tetsuya és Ken'ichi Matsuyama miatt, de Toda Erika is remekel benne, mint Amano Misa. De a történetet is imádom, mert nagyon jól meg lett csinálva, látszik, hogy rengeteg pénzt áldoztak rá.

A mangát és az animét is fanolom, még azelõttrõl, hogy nálunk megjelent volna. Szóval nem azért bírom, mert behozták. A mangát már olvastam végig, az animének sajna nem jutottam még a végére.

Ja igen, úgy tudom a film felirattal fog menni, elõbb Pesten, majd késõbb vidéken is.
Kil 2008 szept. 17. - 17:15:37 Előzmény Asha
(3/213)
Asha, már behozták a mangát, az AXN Sci-Fi csatornán megy pár hónapja, szoktam nézni. :) Kiváncsi vagyok milyen lett a mozifilm.
Sliyu 2008 jún. 07. - 23:08:02 Előzmény Asha
(2/213)
feliratok itt :)
http://feliratok.ircbot.hu/index.php?keres=death+note

amúgy jön a manga magyarul vmikor most júniusban! és ha jól tudom a Death Note 3. film (L change the world) is elérhetõ már a neten! :DDDD
Asha 2007 jún. 04. - 19:38:26
(1/213)
Nagyon szeretem ezt a filmet, meg az alapjául szolgáló mangát is... Csak kár, hogy nem hozták be Magyarországra. Ennek ellenére, nem tud valaki hozzá (és a második részhez) magyar feliratot? A Battle Royale 1-2-höz is keresem, ha tud valaki segíteni!