dohi35 2023 máj. 30. - 13:17:01 Előzmény Sz. Péter
(16/56)
Tulajdonképpen érdekes tény, de a Disney is szőkén képzelte el, de akkoriban került a mozikba a Csobbanás című film, s nem akarták, hogy a mese utánzásnak tűnjön, ezért történt a hajszín változás... Nekem a bőrszíne még hagyján lenne, bár azt nem mondom, hogy nem lett volna jobb, ha jobban hasonlít az animációs változatra, de az tény, s nehezen lehet elsiklani fölötte, hogy ez a lány nem tud színészkedni, s hasonlóan Kristen Stewarthoz (aki szintén nem egy színészi tehetség) nem sok szerepe lesz.
2/10
Ayola_007 2023 máj. 29. - 23:22:00 2/10
(15/56)
Engem nem zavart, hogy Ariel sötét bőrű, sőt szerintem aranyos ötlet volt a sztorit a Karib-térségbe rakni. A karibi tengerparton táncolós jelenet külön tetszett. Az viszont zavart, hogy mennyire élettelen volt a színészi játék. Ez a csaj egyszerűen nem tud színészkedni, egy darab intenzív érzelmet sem tudott kifejezni az arcával. A többi színész is annyira sterilen játszott, mintha unnák az egészet. A legtöbb jelenetből is mintha szándékosan kiszívták volna a feszültséget. Lehet, hogy ez most egy új irányvonal a Disney-nél, hogy ezeknek az élőszereplős remake-eknek kötelezően dögunalmasnak kell lenniük? Az eredeti rajzfilmek sokkal jobbak, és nem a bőrszín miatt, hanem az érzelmek intenzitása és az egyes jelenetek feszültsége miatt. Szerintem.
Sz. Péter 2023 máj. 29. - 11:55:25 Előzmény dohi35
(14/56)
A Disney a hajszínt is megváltoztatta szőkéről vörösre. Érdekes módon akkor nem volt ez a hiszti.
Most újra csak a színekkel van baja egyeseknek.
Mondjuk nekem a bőrszín kb. annyit számít mint a haj, vagy a szem színe.
De nem vagyunk egyformák.
7/10
MonaLisa27 2023 máj. 29. - 10:09:40 7/10
(13/56)
Gyermekkorom kedvenc meséje volt az 1989-es verzió, Oszvald Marika hangjával. Nem mondom, hogy ezt a mostanit annyira utálom, na de meg sem közelíti a régit. (Sőt tudtommal az eredetiben meghal a Kishableány) Nem vagyok fajgyűlölő, de számomra is bosszantó a sok színes bőrű karakter. De csak, azét mert elkanyarodnak az eredetitől! Azért, mert belepiszkálnak egy szép mesébe! Én enélkül is elfogadom, ha valaki nem fehér! Miért kell ennyire erőltetni?! Na és vajon mikor csinálják már meg Pocahontast?! Nekem Ő is nagy kedvencem (és láss csodát nem fehér) Egyébként Ficánka, Hablaty és Sebastian sem nyűgözött le. De azért nem volt rossz megnézni. Egynek elmegy :)
frenchbully 2023 máj. 29. - 06:28:20
(12/56)
Üdv!Az előítéleteket félretéve, megnéztem ezt az élőszereplős mesét. Egyedül, mert a család néhány perc után elmenekült a történet elől:-)
Érdekes volt, na, érdekes:-)
Távol keletitől a skandináv típusig mindenféle hableányt (meg habfiút) láthatunk:-) Disney megmutatta, hogy manapság már idejét múlt a kákán is csomót keresés, hogy a vizek világánál maradjunk:-) Így nem kérdés Ariel bőrszíne sem. Nekem inkább az arca/arckifejezése volt különös, de a lányom szerint direkt lett ilyen halfejű:-) Sikerült újdonságot is megtudnunk, ami a meséből kimaradt: Eric herceg édesanyja szintén fekete bőrű. Ééés legalább van édesanyja, ha már menet közben az édesapja kiíródott a sztoriból. Egyébként a látványvilág illett egy mese világához, emiatt nem zavaróak a számítógépes mismásolások, szerintem. Javier Bardem pedig mindenben is jó. Ariel nekem Oszvald Marika hangján szól jól, általa él. Az új dalok furán szóltak, nekem nem jelentettek pluszt. Így inkább a rajzfilmre szavazok, ha összevetem az élőszereplőssel.
4/10
offtopic
Xxy92 2023 máj. 29. - 01:21:04 4/10 Előzmény Sz. Péter
(11/56)
Kérlek, ne beszélj baromságokat! Eredeti nyelven olvastam a történetet, hol egyértelműen lányról van szó, ami többek között a dán "hun" (angol "she") névmás használatával is bizonyítható.

Tény, hogy a Disney egy kommersz semmit gyártott ebből a csodálatos történetből, de azért ne próbáljuk már meleg románcnak beállítani!
kybuck 2023 máj. 28. - 21:27:04
(10/56)
A címszereplő bőrszíne természetesen nem önmagában baj – aki amúgy egy helyes kis csaj –, hanem azért, mert az erőltetett PC áll mögötte, ezzel az erővel lehetne a következő Hófeherke is fekete vagy eszkimó! Hogy jó példákkal is éljek: a Mulan vagy A hercegnő és a béka szereplőivel sincs semmi baj, az előbbi egy kínai mesén alapszik, utóbbi a 20. század első felének Louisianajában játszódik, adottak tehát az ázsiai és afroamerikai karakterek. Vagyis lehet autentikus környezetben, kultúrkörben is legitimen működő történeteket csinálni, ahol nincs tolakodó woke. Ez azért is lényeges, mert az ilyen Ariel féle húzások pont az egyenjogúság kérdésének amúgy fontos élét veszik el. Mindettől függetlenül maga film az eddigi kritikák alapján a közepes és a gagyi közt ingadozik, amin nem lepődök meg a Disney lelketlen, kapzsi feldolgozáscunamija mellett.
10/10
blood.1 2023 máj. 27. - 18:19:25 10/10
(9/56)
Nem irigylem azokat, akik fenn tudnak akadni és csak azért lehúzni egy filmet, mert a hableány nem europid nagyrasszba tartozó hófehér tónusokkal rendelkezik. Legfeljebb a nosztalgia iránti igény miatt hagyhat űrt bennünk a barna sellő. Én élveztem a filmet és a mondanivalója is szép. Bennem szájhúzást az ismert állathősök (Ficánka, Hablaty) realisztikus ábrázolása keltett, viszont csalódást mondhatni nem okozott ismerve már az Oroszlánkirály állatkáit.
10/7 legalább.
dohi35 2023 máj. 27. - 14:57:17 Előzmény Sz. Péter
(8/56)
Ez butaság, egyrészt Andersen meséjében nem volt neve a sellőlánynak (és igen lány benne), az Ariel nevet a Disney adta neki. Másrészt Andersen kb. havonta szerelmes volt, pl.: egy testvérpárba is, aminek az egyik tagja valóban férfi volt, de Andersent nem a nemiség hanem a személyiség vonzotta, így szerelmet vallott nőknek és férfiaknak is. De mivel senki se viszonozta, ezért írt egy tragikus mesét a viszonzatlan szerelemről, mivel az ő vágya, akárcsak a címszereplőjének a vágya, az volt, hogy szeretve legyen. Egyébként ez az új feldolgozás szörnyű, ez a lány nem tud színészkedni, s a hangja is kevés, hogy jó legyen a film, főleg, hogy a történnet nagy részében néma.
Sz. Péter 2023 máj. 27. - 07:33:28 Előzmény pikigeri
(7/56)
Az eredeti (Andersen) mesében Ariel (ami férfi név) maga is férfi és egy férfiba szeret bele.
Csak a Disney csinált belőle habLEÁNYt.
1/10
pikigeri 2023 máj. 27. - 02:29:39 1/10
(6/56)
Fekete Ariel?! Ráadásul fekete Ariel vöröses hajjal?! Ez a természetellenes és undorító woke világ tényleg megérett a pusztulásra! Ariel fehér és vörös hajú. Inkább mindenki nézze meg az 1989-es A kis hableány Disney mesét, mert az normális és minőségi rajzfilm (akkor még nem gurult el a Disneynél a gyógyszer)! Azt hittem, hogy a The Last of Us 3. részénél, ahol nyíltan tolják a nézők arcába két meleg férfi csókolózását és ágyjelenetét nincs lejjebb, de tévedtem, mert itt a bizonyíték, hogy mindig van lejjebb!
1/10
Tigas 2023 máj. 26. - 07:12:39 1/10
(5/56)
Parodiának tökéletes lenne, amúgy meg siralom.
Vadóc87 2023 ápr. 20. - 09:52:06 Előzmény Gabi8472
(4/56)
Engem is ez bosszantott fel.
Gabi8472 2023 febr. 05. - 13:52:31
(3/56)
Ariel mióta színesbőrű?
1/10
.Nikol. 2022 szept. 14. - 15:09:44 1/10
(2/56)
Szégyen ahogy van! Ilyen nyomorék dízni hogy írhat át ennyire szabadon egy Andersen regényt?... Ha lehetne mínusz pontot adni, adnék. Unom már ezt a hülyeséget!
10/10
Dr. McFly 2022 aug. 16. - 14:58:51 10/10
(1/56)
Évek óta várom! Lesznek benne új dalok is az eredeti zeneszerzőktől, köztük egy Ariel-Eric duett, amelyben feltehetően gitározni is fog a herceg. Imádom! :)