Téma: A kísérlet

monnci 2008 okt. 14. - 20:22:15
(48/188)
Az én tesitanárom kinézetre is ilyesztõ, nem kell ahhoz horrorfilm!:P
Am hány éves??
Chily 2008 okt. 14. - 20:19:23
(47/188)
de ott ijesztgetett minket a tanár! persze pasi!:)
monnci 2008 okt. 14. - 20:13:11
(46/188)
Ja bocs, tesin horrort nézni tök megszokott dolog..:PPPPP
Chily 2008 okt. 14. - 20:10:48
(45/188)
mér etikán mit tudunk csinálni? egy csomót írtunk meg ezt néztük egyszer! idén médián vetítettünk! de mi ilyen szar sektrumos filmet a b-sek persze filmezhettek!:P tavaly tesin meg horrort néztünk!:D
monnci 2008 okt. 14. - 20:08:31
(44/188)
Milyen suliba jársz te???
Asszem átiratkozok..:DDDDDDDD
Chily 2008 okt. 14. - 20:05:17
(43/188)
ez tök jó! én suliban etikán láttam! hehe voltak bizarr részek!:)
9/10
yabbi 2008 szept. 22. - 20:54:33 9/10
(42/188)
Pár perccel vagyok utána...fúú.
inkább ezt olvassátok:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Stanfordi_b%C3%B6rt%C3%B6nk%C3%ADs%C3%A9rlet
8/10
Zempy 2008 jún. 20. - 22:22:35 8/10
(41/188)
Hmmm, szerintem nem magasztaltam! Legalábbis azt írtam, hogy egész jó, és úgy általában ajánlom megnézni. Ezt pedig rengeteg filmrõl el lehet még mondani...
7/10
Hörcsögg 2008 jún. 12. - 02:12:37 7/10
(40/188)
Érdekes film volt, a néhol eltulzott jelenetek miatt 7es.
csancsy 2008 ápr. 20. - 17:03:39 Előzmény Bru
(39/188)
ja, akkor te is tudod az áramütéses kísérletet!!! jól van, pont azt ecseteltem:)
csancsy 2008 ápr. 20. - 17:02:03 Előzmény Bru
(38/188)
én láttam, olyan képet, ahol mutatták, hogy fekvõtámaszra kényszerítették a rabot, de tényleg nem volt olyan, hogy nemi erõszak, lövöldözés, klotyó, hugyozás ez tényleg nem történt meg, de a fekvõtámasz igen. ha megtalálom azt a képet megmutatom.
csancsy 2008 ápr. 20. - 16:57:43
(37/188)
amúgy ha már itt kísérletrõl van szó, meséltek nekem még egy kísérletet, amin teljesen kiakadtam. a lényege a kísérletnek, hogy volt egy színész, meg egy általános ember, és a lényeg, hogy azt mondták az embernek, hogy adjon be áramot a színészbe (nem tudták, hogy színész), és a színész eljátszotta, hogy szenved és fáj neki, ha bevezetnek áramot (nem raktak bele áramot, csak eljátszottak), és mikor megtorpant az illettõ, mondták, a tudósok, hogy vállalják a felelõsséget, semmi gond nincs, és 300 V alatt senki nem hagyta abba, elég durva. én biztos már elején abbahagytam volna, legjobban a szenvedéstõl, fájdalomtól félek, és utálok nagyon.
8/10
Zempy 2008 ápr. 02. - 23:55:27 8/10
(36/188)
Egész jó. Nagyon nem is lehetett volna elrontani az elképesztõ alaszitu miatt. Kíváncsi lennék, az alanyok hogyan nyilatkoztak késõbb errõl az egész horrorról. Így mindjárt más szemmel nézünk az életfogytiglant kapott elítéltek büntetését.
Amúgy szerintem nem vált elõnyére ez a szerelmi szál, vagy csak én nem fogtam fel, mire volt jó. Engem legalábbis nem hatott meg a néha bevágott csaj képe, sokkal érdekesebb volt, hogy mi fog a rabok életében jönni. A másik az, hogy a film a végére átcsap hatásvadásszá, látszik, hogy azért alaposan el akarták rettenteni a nézõt, nehogy csalódottan távozzon. Legalábbis halálról én nem tudok, és nem tetszett, hogy már kezdték pszichopata állat módjára ábrázolni minkét felet. Pedig ennyire nem durvult el a helyzet, fõként lelki alapon sérültek a résztvevõk, nem pedig agyonverték egymást. Amit meg a doktornõvel csináltak, az végleg túlzás volt, bizonyára az igazi résztvevõk sem voltak boldogok mikor ezt látták. Szóval kicsit a végére elszálltak a készítõk, ami a hitelességt rontja. Ettõl eltekintve izgalmas és lebilincselõen megkapó képet ad a kifürkészhetetlen emberi természetrõl, mikor hatalomhoz jut. Ajánlott mindenkinek a megtekintése.
8/10
ther 2008 jan. 09. - 19:04:35 8/10
(35/188)
http://epiteszforum.hu/node/5425

itt van 1-2 részlet a 71-es börtönkísérletrõl, hogy hogy is zajlott.
8/10
ther 2008 jan. 09. - 18:57:20 8/10
(34/188)
A percen fejeztem be a filmet, összességében tettszett. A végén viszont maradtak bennem kérdõjelek. Egy jobb, magyarázóbb befejezést vártam. Pl. az õrök "vezetõje", akivel leginkább elszaladt a ló, olyan volt az elejétõl fogva, mintha lenne vmi elmebaja, és a többi õrt is õ lovallta bele a dolgokba. Kicsit a közepe táján vontatottnak éreztem, utólag belegondolva viszont szükséges volt így mutatni a dolgokat.

A film témájáról már elõtte olvastam, most hogy láttam, sztem el fogom olvasni a könyvet meg neten utánanézek. A filmes elemekrõl (újságíró,katona, szerelmi szál) meg annyit, hogy szerintem szükséges volt ahhoz, hogy ne legyen dögunalmas. Lecsupaszítva egy ilyet filmre vinni kb egy órába belefér.

Aúmgy a végén észrevettétek, hogy már a kiképzett, lelkileg "edzett" katona sem bírt leállni a veréssel? A "képzetlen" újságíró persze észnél volt.

Aki meg a filmben lévõ jelenetekre azt mondja, hogy gusztustalanok, meg hogy túl erõszakosak, azok még nem nõttek fel ehhez a filmhez.
pozsizsuzsi 2008 jan. 09. - 14:54:18
(33/188)
Milyen fõsuli?
bree-gee 2008 jan. 09. - 12:34:26
(32/188)
Nekünk anno ezt a fõsulin kötelezõ jelleggel kellett megnézni.
Nem volt egy jó élmény.
rockqueen 2008 jan. 09. - 12:30:51
(31/188)
Nekem tetszett maga a film.Az elején rögtön azért,mert az egyik kedvenc együttesemtõl,a Linkin Parktól a One step closer-t hallgatták pár másodpercig.Voltak benne nagyon megalázó és undorító dolgok,pl.:SPOILER!!!!amikor 77-est kiráncigálták a cellájából levágták a haját(ez még nem volt megalázó)és leh.gyozták.A másik pedig amikor a ruhájával kellett kitisztítani a klotyókat és utána azt a ruhát fel is kellett vennie.Igazából megdöbbentõ,hogy vannak ilyen megalázó dolgok amiket az õrök a rabokon csináltak.Jó,tudom,hogy mondtátok,hogy igazából ezek nem történtek meg benne,de számtalanszor lehet olyan dolgokról hallani,hogy a rabokat megerõszakolták,megverték meg ha nem is tett semmi rosszat a fogdában az a szerencsétlen ember.
A vége szerintem jó volt,mert végülis mindenki megkapta a maga bûntetését.
10/10
Bru 2008 jan. 09. - 03:13:35 10/10
(30/188)
Jah és nem volt benne se katona, se újságító. Ezzel a "fordulattal" csak a forgatókönyvírók éltek. És persze nem volt megmentésre sietõ külsõ személy, asszisztens vagy pl a tûzoltókészülékes jelenet. Itt egy kicsit megszaladtak a tollak. Tehát a másik érdekessége a dolognak hogy semmilyen fizikai bántalamazás nem történet (az elõbb a fizikális kínzás alatt fekvõtámaszra, megalázó tettekre való kényszerítést értettem) és mégis sorra törtek meg a rabok.
10/10
Bru 2008 jan. 09. - 02:59:01 10/10
(29/188)
A kísérlet ismereteim alapján nem követelt emberéletet. Több rabon pszichoszomatikus tünetek és akut emocionális zavarok jenetkeztek így manapság már jogilag is kivitelezhetetlen lenne ez a kísérlet. Bár a mai napig a pszichológiának az egyik jelentõsebb mérföldköve volt ez a kisérlet.
Amit nem emeltek ki a filmbe (bár már régen láttam így könnyen tévedhetek): A sok megszorítás, fizikális és mentális kínzás, a rabok megalázása vált az elsõdleges céljukká az õröknek. (Más eszözük nem volt.) Így pl egy idõ utána WC használatot is korlátozták. Kész kiváltásg lett ha haszálhattak WC-t. Bevezették a vödörbe WC-zést melyet a raboknak a cellájukba kellett tárolni és használni. Kézzel takarítatták ki a WC-ket, eltávolították sok ágyból a martacot (maradt a fémháló),bünetésképpen sokszor megvonták az érelt a raboktól, az egyre hosszabbra nyúló névsorolvasás során rendszeressé vált a pucérra vetköztetés és a homoszexualitásra kiélezett megalázás.
A pár napos (6) kísérlet folyamán az "õrök" egyre szadistább viselkedést tanúsítottak a rabokkal szemben fõelg esténként mikor azt hitték hogy a kamerák nem forognak.
És még hosszasan lehetne regélni errõl a kísérletrõl mivel valóban hátborzongató. Ugyanezt az emberben lappangó szadizmust boncolgatta szintén botrányos Milgram-kísérlet, melyben átlagos embereket arra utasítottak (sikerrel!!), hogy halálos áramütéseket adjanak a kísérletben részt vevõ másik személynek. Hát igen. Félemetes dolog az emberi elme. Egy adott szituáció tejesen áttudja formálni elménket, míg magunkra se ismerünk. (Mint ahogy az õrök is meséltek magukról utólag.) De legalább mi tanulhetunk ezekbõl mivel változtatni ezeken szinte lehetetlen...