1/10
magyar krokodil 2011 jún. 02. - 01:15:40 1/10
(77/217)
botrányosan rossz film. nem is értem, a készítõk nem nézték meg és mondták azt maguknak, hogy gyerekek, ez szar??? ilyen unalmas, semmitmondó, pocsék filmet régen láttam. nevetséges volt, a színészi játékról meg csak azért nem írok , mert konkrétan nem volt. Amand Seyfried bociszemeivel azért minden vackot nem fognak eladni.
angolul pedig élvezhetetlen a film, a szereplõk fele motyogott. 10bõl 0 pont
Teszka 2011 jún. 01. - 11:32:52
(76/217)
Tegnap megnéztem a filmet feliratosan...Hát...1 x nézhetõ.Nem izgultam magam halálra,és nem fogott meg igazán a film.Valahogy a "falu" c.film jutott egybõl eszembe róla bár az 100x rosszabb volt...Én sokkal jobbra számítottam.10/6
Naphinel 2011 máj. 31. - 22:58:39
(75/217)
Sokkal jobbra számítottam. :(
Cullangka 2011 máj. 31. - 17:01:32
(74/217)
Nekem lényegében tetszett! Nem az a film amit ha megnézek szivesen ujranézném máris, de nem rossz, engem végig lekötött vajon ki a farkas hát én mindenkit meggyanusitotam csak azt nem akit kelett volna, pedig utolag belegondolva logikus:D sztem 1x minimum megnézhetõ de sztem még ezután elõveszem még.. :D

10/7,5
6/10
Matt Vampire 2011 máj. 28. - 23:36:44 6/10
(73/217)
Azért meg lehet nézni, hogy ki volt a célközönség és ki ad rá 10 pontot... (:
Szerintem eléggé langyosra sikerült a sztori, sokkal többet ki lehetett volna belõle hozni... Viszont a hangulat és a képi világ tetszett... Szóval egy 10/6-ot a gyengébb fajtából megérdemel...
Viszont valaki árulja el legyen oly' szíves, azok a tüskék vagy micsodák mik voltak a fák törzsén?
1/10
11messi87 2011 máj. 27. - 23:54:19 1/10
(72/217)
Ez mekkora egy hurka film volt. De csak végigszenvedtem, a fenébe...soha többet ilyet!
Assa 2011 máj. 21. - 14:29:28
(71/217)
Mielõtt nézni kezdtem, azt hallottam, ha valamiért, hát akkor egyedül a képi világ és a hangulat miatt érdemes végigülni. Csakhogy abban a verzióban, amihez sikerült hozzájutnom, a nem túl fényes minõség miatt ezek egyáltalán nem érvényesültek. És mi maradt? Unalom - és idegeskedés. (Mégis végignéztem, mert kíváncsi voltam, tényleg csattanó-e a farkas kiléte.)
Összességében fájdalmasan mû az egész. A minimum az lenne, hogy Peter ne mászkáljon felzselézett hajjal, és ha tél van, akkor legyen is tél, és ne bóklásszanak rövid ujjú holmikban az emberek. Henryt meg pont kovácsnak beállítani... lett volna akármi más helyette: kereskedõ vagy a helyi földesúr fia, és máris egy hajszálnyit hitelesebb a film.
Azt felhozni "gyere velem"-érvnek, hogy hiszen te is gyilkoltál, emlékezz csak a nyúlra... Nevetséges. Egyrészt, hol vethetõ össze egy nyúl élete egy emberével, másrészt meg ne vicceljünk már: aki húst akar enni egy ilyen ál-középkori (ál-koraújkori) világban, az még szép, hogy elvágja egy nyúl vagy egy például tyúk nyakát; teljesen hétköznapi feladat, és amúgy is többnyire a nõk dolga. (Na, nem mintha itt bárki túlzásba vinné a munkát.)
A szereplõk közötti kapcsolatok kidolgozatlanok - ahogy maguk a szereplõk is. Henry, nagyi, Valerie apja, Valerie anyja... tesznek dolgokat, de se elõzmények, se következmények nincsenek. Valerie ugyanolyan ijedten, kíváncsian, szerelmesen, Valerie apja is ugyanolyan részegen, gyászolva, ádázon, reménykedõn, és lehetne tovább sorolni - de hát igazából nincs is mit eljátszaniuk a színészeknek. Egyedül Gary Oldman és Julie Christie figurájával lehet kezdeni valamit, és õk próbálkoznak is - Julie Christie például az egyetlen a filmben, aki tényleg képes ijesztõ és gyanús lenni.
Szerencsétlen Valerie meg: úgy tûnik ezeknek a Twilight-típusú filmeknek a velejárója a jellegtelen és idegesítõ nõi fõhõs.
Tényleg elnézést mindenkitõl, akinek tetszett. Én sajnos semmit nem találtam benne, ami megfogott volna, emiatt viszont hibát annál többet, de nem részletezem tovább.
Segítõ Béka 2011 máj. 20. - 16:28:40
(70/217)
elég bénácska történet. ezzel a technikával egy zseni rendezõvel ,egy kreatív íróval többet is ki lehet volna hozni belõle.
elég unalmas, na.
és én mindig a farkasnak drukkolok, és menjen már el vele az elsõ alkalommal, ha a farkas kéri, hadd lássunk már egy újszerû történetvezetést.
ilyen rossz filmek után mindig azt gondolom, h a filmkészítés meghalt.
gyoppka 2011 máj. 18. - 06:58:09
(69/217)
Igen én is így gondolom, hogy nem egy életre szóló élmény, és nem tudom,hogy miért hasonlítják az Alkonyathoz, szerintem teljesen más :)
5/10
M.Zs.F 2011 máj. 17. - 17:40:25 5/10
(68/217)
Nem rossz kis filmecske, bár 3 hét múlva már nem valószinû, hogy fogok rá emlékezni. Olyan "elmegy". Az Alkonyathoz max képvilágában van némi köze, bár szerintem a Twilight egyik része sem volt ennyire sötét.

10/5
gyoppka 2011 máj. 16. - 10:23:23
(67/217)
Nekem tetszett. Mondhat akárki akármit, szerintem jó kis film. Elnézegettem, mert szép volt, látványos, és elfeledkeztem arról, hogy én nézem, és nem a saját fejemmel gondolkodtam, hanem beleéltem magam. Szeretem a gondolkodós filmeket, ez nyilván nem az volt, de sebaj, legalább kikapcsolódtam. Mese...ennyi. Nem kellenek naturalisztikus díszletek, mocskos ruhák, jó a porhó, a mûanyag díszletek, hiszen ez egy naiv mese, megengedettek ezek az elemek:)szerintem...
Imre_ 2011 máj. 15. - 20:17:34
(66/217)
A film összességében tetszett, jó volt a történet. Kissé egyetértek azonban azokkal, akik azt hangsúlyozták, hogy annyira építkezett a film, hogy a végsõ "durranás" épphogy csak puffant egyet. A színészi játékok jók voltak. Lehet, hogy el kéne olvasni könyvben :)
stalker1 2011 máj. 14. - 15:04:58
(65/217)
bocs a sok melléütésért, az unokaöcsém besegített a gépelésbe
stalker1 2011 máj. 14. - 15:03:00
(64/217)
Hát kedves elõttem szóló lényegében mindenben igazad van, de nekem mégis tetszett! Elõtte elolvastam a filmrõl szóló kritikákat. Mindben lehúzták, ezért nagyon fanyalogva ültem be rá. Mondjuk a fõhõs srác tényleg nagyon hasonlít az alkonyatosra, bár az utóbbi jobb színész. Az általad említett mellékinformációk hiánya nekem pl pont elég volt. Szerintem jól szerkesztették össze a Grimmes mesével, sõt még (a persze nem túl bonyolult)jelképisége is megfogott. Gyerekkoromban mindig utáltam a Piroska és a farkast, most így kifejezetten értelmet nyert. remélem nem lesz folytatása, mert akkor biztos elrontanák, mint az alkonyatot is, (amibõl a film százszor jobb a regénynél). Egyébként éna sáros naturalizmust sem hiányoltam belõle, mint néhányan elõttem. Ja és pl ezt a színésznõt én eddig nem igazán kedveltem, még szépnek sem tartottam, bár tudtam hogy az, de ez a szerep nagyon rá illik, kihozza a finom báját. Eddig a nagy "gülü" szemei kissé idegenkedtem a filmjeitõl, itt pedig még ezek is értelmet nyernek, olyan mintha a filmbe ezt is belelépítenék. Üdv mindenkinek.
delamico 2011 máj. 11. - 13:02:56
(63/217)
***SPOILER PÓTOLVA***
Ez is egy nagyon csavaros, nagyon félelmetes, nagyon rejtélyes film akart lenni. Akart. De addig csavargatták, hogy film se lett belõle. Mint amikor elkezdem csavarni a mosott ruhát és addig csavarom, csavarom meg csavarom, hogy az összes víz kijöjjön belõle és nagyon száraz és nagyon mosott és nagyon friss legyen, hogy középen kettészakad az egész. Mit lehet erre mondani? Azt, hogy Hát jó, És?.
Amanda Seyfried testvérét megölte a farkas. Hát jó. És? Nem is ismertük. Amanda Seyfried anyja megcsalta a férjét. Hát jó. És? Õt se ismerjük. A férjét se. Amanda Seyfried szerelmes. Hát jó. Peterbe. Baszki, ez PONT úgy néz ki, mint Edward Cullen. Amanda Seyfriedet hozzá akarják adni Henryhez. Hát jó. Az ki? Henry apja meghal farkasvadászat közben. Hát jó. És? Amanda Seyfried anyja meg a falu siratják. Hát jó. És? Amanda Syfried húga Henry apjának a gyereke volt. Hát jó... És ez a siratásból következett? Amanda Seyfried nagymamája vagy 5 Grimm elemet elõszedett. Hát jó. És ez mire jó? Megérkezik Gary Oldman két színesbõrû lovaggal. Hát ööö izé.. jó. ÉS? Amanda Seyfried beszél a farkassal. Hát õ már csak Amanda Seyfried. Amanda Seyfried a csali. Hát õ már csak Amanda Seyfried. Na most mindjárt kiderül végre, hogy ki a lótúró az a nyomorult farkas, aki nem a gülüszemû szentember, nem Gary Oldman, nem a nagymama, nem az anyuka, nem Amanda Seyfried, nem a két színesbõrû lovag, nem valamelyik legjobb barátnõ, nem a bolond gyerek és nem Henry. Tehát Peter a farkas? Nem. Az apuci a farkas. És Peter megöli. Hát jó. És most? Peter mégis farkas lett. Hát b***meg. És? Hát semmi. Hát jó.
Már csak az az egy probléma van, hogy Hát-tal nem szabadna mondatot kezdeni.
10/10
valaky 2011 máj. 09. - 19:00:26 10/10
(62/217)
Én imádtam a filmet!
Annyira jó volt, és szerintem cseppet sem unalmas. (na meg Peter sem semmi...<3)
Nodissa 2011 máj. 09. - 11:29:10
(61/217)
Nos, én megnéztem moziban, és megnézem újra. Szerintem jó film. Nagyon egyszerû története miatt könnyen emészthetõ, nem igényel nagy agymunkát mégis szívdobogtató sejtetõ momentumai, kicsit rejtélyes hangulata, szívdöglesztõ szereplõi által. A fõszereplõket imádtam benne... de valóban nem kellett nagyot alakítaniuk. Rengeteg hibája van a filmnek, és mégis nagyon elvezhetõ.
Világéletemben a gondolkodtatósabb filmeket szerettem, ez azonban mese. Mese. Nem a Grimm mese, nem is olyasmi. A piroska és a farkas címû mese nem a kedvencem, olyan... semmilyen. Gyerekeknek való mese, mégis olyan fantasy ami szerintem nem az óvodásoknak való. A lány és a farkas azonban... igazán mese. :) Szerintem semmi koppintás nincs benne.
raczkia 2011 máj. 09. - 07:39:34
(60/217)
Még jó, hogy nem moziban néztem!Felesleges pénzkidobás! Borzasztóan gyenge az egész film! Sokkal jobbat vártam! :(
2/10
bubuka.b 2011 máj. 08. - 16:32:01 2/10
(59/217)
Megavideoval néztem online.. 1 óra után ugye leállt..hátra volt még asszem talán fél óra a filmbõl.. de nem érzem a kényszert hogy végig nézzem.. eléggé lagymatag.. pénzkidobás volt
10/10
Daniella93 2011 máj. 08. - 15:45:46 10/10
(58/217)
én tegnap néztem meg és wáááá nagyon jó volt! én imádtam! és aki Peter-t alakítja Shiloh <3
néhol éreztem a Twilight-ot, de nem baj, mert az is az egyik kedvencem!! :) jövõhéten megyek és megnézem moziban is, mert hát online nem éppen a legjobb a minõség! :D