twillight 2011 febr. 25. - 18:05:42
(29/189)
Nem mondják hogy jó film. A díjat a rendezõ azért kapta, mert ez várhatóan az utolsó filmje, és életmûdíjként adtak neki egy díjat, hgy legalább egyet kapjon életében, ha már akkor alapon.
perry 2011 febr. 25. - 17:54:49
(28/189)
Aforizmák /bölcsességek/ gyûjteménye, szóval nem nyakatekert igazságok könyvbe rendezve.
perry 2011 febr. 25. - 17:45:17
(27/189)
Á, csak utána néztem és a Zarathustra elsõ könyve nagy kedvencem.
perry 2011 febr. 25. - 17:33:14
(26/189)
Bizonyára mondd neked valamit a demencia = szellemi leépülés akkor megérted a következõket:

"1884 januárjában Nizzában elkészült a Zarathustra harmadik része, és még ebben az évben meg is jelent.

Augusztusban Heinrich von Stein meglátogatta Sils-Mariában. Ez év novemberétõl 1885 februárjáig Mentonéban és Nizzában írta meg a Zarathustra negyedik részét, ami 1885-ben magánkiadásban jelent meg. A Zarathustra megírása után betegsége egyre inkább kezdett eluralkodni rajta, egyre felfokozottabb izgalmi állapotban dolgozott a minden értékek átértékelésén.
Az Ecce homo kézirata

Utolsó periódusában megjelent fontosabb munkái: Túl Jón és Rosszon(1886), A morál genealógiája(1887), A Wagner-ügy(1888), Bálványok alkonya(1889).

Összeomlása után jelent meg Az Antikrisztus és legvégül az Ecce Homo, amely önéletrajz jellegû .

1889. január elején Torinóban bekövetkezett Nietzsche szellemi összeomlása. Tébolyult leveleket és táviratokat címzett barátaihoz és idegenekhez egyaránt, amelyeket hol "Dionüszoszként", hol a "Megfeszítettként" írt alá. Teljes szellemi összeomlása után édesanyja, majd anyja halála után húga gondozta 1900-ig, amikor Nietzschével - csaknem tizenkét év szellemi elborultság és fokozatos bénulás után - Weimarban végleg végez a szifilisz késõi stádiumaként fellépõ paralysis progressiva[3].

Röckeni sírját egy épülõ szénbánya miatt akarták eldózerolni, úgy tûnik, ez a terv meghiúsult.[4]"
perry 2011 febr. 25. - 17:28:23
(25/189)
Két válaszom lenne:

1. Mint minden más Tarr film lassú és a képek gondolati tartalma alapján értelmezhetõ.
Mûvészfilm, így aztán nem az a kifejezetten csak szórakozásra szolgáló mozi.
2. Bizonyára sok embert egyáltalán nem fog megérinteni, érdekelni és gondolkodásra késztetni.
Én csak saját felelõsségre ajánlom.:)
perry 2011 febr. 25. - 17:23:05
(24/189)
Szerintem kár ebben a stílusban kérdezned, de én nagylelkû vagyok.

"A cím arra a lóra utal, amelyet Friedrich Nietzsche pillantott meg 1889. január 3-án, torinói lakásából kilépve. A kocsi elé kötött ló megmakacsolta magát, mire a kocsis ostorral ütlegelni kezdte. A filozófus odalépett a lóhoz, majd hatalmas zokogásban kitörve átölelte. Miután szolgája hazavitte, ágyba tette Nietzschét, aki innentõl kezdve élete hátralévõ 10 évét némán, szellemi leépülésben töltötte."
Igaz ez csak a film inspirációja.
perry 2011 febr. 25. - 17:19:09
(23/189)
A valami Berlini Filmfesztivált.
twillight 2011 febr. 25. - 17:02:46
(22/189)
Egy család egy napjáról az akármilyen esemény kapcsán. Legalábbis a hivatalos promó szerint. Amit jóelõre megírtak. Mert ezt ugyan meg nem nézi senki.

Hallott már valaki Agyarországon tesztvetítésrõl?
fordjee 2011 febr. 25. - 15:37:27
(21/189)
MI a szarról szól ez a film?
csaken8 2011 febr. 24. - 23:50:28
(20/189)
Hát ez borzalmas! Azzal nézetném napokig, aki kitalálta:(
twillight 2011 febr. 24. - 21:58:32
(19/189)
Mint tudjuk, az elõzetesekbe a filmek legizgalmasabb részeit vágják össze. :D
kncs 2011 febr. 24. - 21:43:06
(18/189)
Húha, hát te aztán igazán korlátolt vagy. gratulálok!
kncs 2011 febr. 24. - 21:42:09
(17/189)
Húha, hát te aztán igazán korlátolt vagy. gratulálok!
fredi60 2011 febr. 24. - 12:13:26
(16/189)
Az eddigi kommentelõk figyelmébe ajánlanám azt a tényt, hogy az "elõzetes" alapján elég merész dolog véleményt nyilvánítani a filmrõl.
Ugyanis a 44 másodpercbõl 30 azzal telik, hogy mutatnak egy égõ petróleumlámpát. A maradék 14 másodpercben pedig a film címe, majd a rendezõje van kiírva!
Marx&Spencer 2011 febr. 24. - 02:11:31
(15/189)
Elitisták, intellektuelek...akasztani kellene az összeset. A mûvészet lényege az idõtálló értékteremtés...S ahogy egy iskolai felelésnél, úgy ennél az elõzetesnél is csak annyit lehet mondani: "Bélukám, még nincs meg a kettes...ennél kicsit meggyõzõbbnek kellene lenni..."
zetorov 2011 febr. 22. - 00:08:28
(14/189)
http://hircsarda.hu/4-kultura/17708-tarr-bela-ezentul-csak-reklamfilmeket-rendez/


Tarr Béla ezentúl csak reklámfilmeket rendez

Az Ezüstmedvével kitüntetett magyar rendezõ felhagy a filmrendezéssel és ezentúl csak reklámokat fog készíteni, amiket a terjedelmük miatt viszont nem filmek között, hanem helyett fognak tudni csak leadni.

Tarr Béla a reklámfilm mûfajában is a tõle megszokott motívumokkal dolgozna, ezért a frappánsabb reklámok 40-45 percesek, de egy karácsonyi Coca-Cola reklám akár 8 órás is lehet. „A kóla reklám koncepciója már tejesen össze is állt a fejemben. Egy snittben vennénk fel, ahogy a télapó felkel, megmosakszik, befogja a rénszarvasokat, a háttérben ezalatt 70 percig csillékben mennek az ajándékok. Aztán elindul, nyit a kép és másfél óra múlva látjuk, hogy Cserhalmi György a télapó, húz egy nagyot egy üveg kólából, köp, eldobja az üveget, ami agyonvágja Rudolfot. És mindezt fekete-fehérben” – mondta el egyik kész tervét Tarr.

Tarr Bélának nagy álma, hogy mosópor reklámot forgasson, amiben a mosatlan ruha és Cserhalmi György csillékben jön, és a végén is koszosak maradnának a ruhák, mert azok jobban mutatnak filmen, mint a tiszták.

A hírek szerint Tarr Béla elsõ munkája a Müszi remake-je lesz. A Tarr féle változatban a kopasz embert egészen otthonról követné a kamera hátulról, miközben a szél szemetet fúj a hátába, majd egyszer csak megáll és azt mondja „Müszi”. A következõ jelenetben elindul haza, 97 perc után hazaér, és átgondolja az életét.
szubjektív 2011 febr. 21. - 23:56:18 Előzmény Temptress
(13/189)
Nekem is. Napokig, ha nem hetekig voltam a film hatása alatt.
Nem tudom és nem is akarom megfogalmazni, hogy hogyan hatott rám a film, de úgy hatott, ahogy talán csak a Stalker, de persze mégis másképp.
Nagyon várom, hogy láthassam az új filmet.
A Werkmeister esetében mindenképp meg kell említeni, hogy Víg Mihály zenéje legalább olyan fontos alkotóeleme a mûnek, mint a mozgókép.
offtopic
pozsizsuzsi 2011 febr. 20. - 20:30:03
(12/189)
Mindenesetre már több, mint 20 országban megvették.
twillight 2011 febr. 20. - 19:51:41 Előzmény nostromo
(11/189)
Jól fejbe kéne rugdosni aki ezt kifizette
Mert a "mûvészeknek" joga van hülyeségeket kitalálni, de miért kell azt sokpízér' meg is valósítani? Sokan már a Gyûrûk Urán is panaszkodtak, vajon mit képzeltek ennél?

A díjról meg tudjuk, hogy az "életmûdíj"-ként lett átadva (lévén "utolsó film"), nem a filmnek szól. Pfff, Godot-ra várva kétszer...
Temptress 2011 febr. 20. - 19:03:20
(10/189)
A Werckmeister harmóniák mondhatom életem meghatározó filmje volt. Egyszerûen beszippantja az embert a hangulata. Ha ez a filmje legalább olyan jó, akkor már megérte leforgatni. És remélem a díjaknak köszönhetõen többen fogják megnézni filmjet ezután. Egy zseni ez az ember!