offtopic
kata3 2011 júl. 06. - 16:37:28
(49/109)
Jó, nem faggatlak tovább...inkább tudatlanul halok meg, mintsem... :-D
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 06. - 16:33:03
(48/109)
De nem erre értettem. ;D
offtopic
kata3 2011 júl. 06. - 16:11:40
(47/109)
Már megint lemaradt a mosoly a végérõl. :-D
offtopic
kata3 2011 júl. 06. - 16:07:10
(46/109)
Igazán nem kötözködöm, hiszen megígértem. :-)
Csupán bátorkodom megkérdezni, mielõtt magamra haragítalak (humor, humor), hogy mi az, amit ezen máshogy értettél?
Ezt írtad:" Több ilyen film kellene minden nap. Zseniális."
offtopic
gabriella_ 2011 júl. 06. - 15:48:40
(45/109)
.... :D
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 06. - 15:45:52
(44/109)
Miért nem én? Végül is én írtam azt is, de máshogy értettem. :)
offtopic
kata3 2011 júl. 06. - 15:36:46 Előzmény gabriella_
(43/109)
Igaz, "a fene egye meg", elvégre nõbõl vagyunk, vagy mi fene? :-D
Kiveséztük, az elmélet már megy! :-DD
kata3 2011 júl. 06. - 15:20:22
(42/109)
Miért nem Te? :-)
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 06. - 13:08:49 Előzmény fordvagyok
(41/109)
Vegyétek úgy, hogy ezt én írtam. ;)
offtopic
gabriella_ 2011 júl. 06. - 00:47:31
(40/109)
""még ha ez a nõnek nem is számít" szerintem számít, és értékeli is egy nõ :-)"

Igazad van, na! Átlátsz rajtam, a fene egye meg, csak finomkodni akartam! :D Igazából én is így gondolom... Én is értékeltem anno, de erre írtam, hogy ez nem mûködik hosszú távon, illetve úgy a helyes, hogy ritkán mûködik, ahogy írtad: Kaboséknál is mûködött.

Na, most már elméletbõl tök jók vagyunk... :D
offtopic
kata3 2011 júl. 06. - 00:35:17
(39/109)
"Nyilván érzékeli a különbséget" naná, még szép, hogy érzékeli :-D
"még ha ez a nõnek nem is számít" szerintem számít, és értékeli is egy nõ :-)
"hosszú távon ez nem mûködõképes" iiiigen, de embere válogatja, látod, Kabos és felesége 33 évig bírta!
"az áhított kinézetû pasi, de többet nem tud felmutatni" és ez sem lehet hosszútávú :-)
De végül is teljesen igazad van: a középutat kellene megtalálni, na az nehéz... :-o :-D
offtopic
gabriella_ 2011 júl. 05. - 23:56:42
(38/109)
Jól beszélsz! :))

Ez igaz, amit mondasz, hogy legalább valamennyire kell, hogy tetsszen az illetõ - azért is írtam, hogy egy bizonyos szintig volt nekem is "mindegy" a kinézet...

Az meg, hogy a csúnya/csúnyább férfi jobban bánik a nõvel, mint pl. egy helyesebb.. Igen, ebben is van igazság, sõt! Ez így van. Nyilván érzékeli a különbséget, még ha ez a nõnek nem is számít, és többet megtesz/elvisel, más a hozzá állása az emberhez. Viszont azt hiszem - legalábbis magamból kiindulva - hosszú távon ez nem mûködõképes. Persze a fordítottja sem: ha megvan az áhított kinézetû pasi, de többet nem tud felmutatni... Nyilván az arany közép út a megfelelõ, de azt megtalálni... :S :)

De örök talány marad nekem is kis Kabos, meg Kern is - õt Greg említette, de hát mit mondjak, hagyjuk inkább... Jó színészek, illetve Kabos már csak volt sajnos, csajaik is voltak dögivel, ahogy hallhattuk, úgyhogy talán nem is kell ezt megfejteni. :)
offtopic
kata3 2011 júl. 05. - 20:10:30 Előzmény gabriella_
(37/109)
A téma kapcsán és Kabos kapcsán két mondás jut eszembe:
1. azt mondják, a ronda férfi tud igazán bánni egy nõvel....talán, mert neki meg kell dolgoznia a sikerért. Nem úgy, mint a többi férfinak, akinek talán egyszerûbb a dolga, "könnyebben" megy a hódítás.
2. és van egy régi mondás, miszerint a férfi, ha az ördögnél egy fokkal szebb... :-DD
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/34893/fenyvesi-gabi/ha-csak-egy-fokkal-szebb-az-ordognel-zeneszoveg.html

De a viccet félre téve, igen el tudom képzelni elméleti síkon, hogy valaki beleszeret a másik személyiségébe. De, nem tudom ki hogy van vele, azért kell valami még. Legalább 1 dolog, (legyen az bármi) amire szívesen nézek, ami megfog.

De...Kabosra én sem tudok mit mondani.
10/10
briggs 2011 júl. 05. - 20:07:10 10/10
(36/109)
Nagyon jó film,kicsit nosztalgiázik ilyenkor az ember.Sok jó szinész játszott a filmben,akik már nem élnek.Jó ujra látni öket.Gratu M1.10 pont.
kata3 2011 júl. 05. - 19:35:02
(35/109)
Mégis csak tudhatott valamit a Kabos a nõk terén, amit talán mi sosem fogunk megtudni. Felesége, Urbán Erika, a fiatalon gyönyörû színésznõ, akivel 33 évig élt együtt és aki 16 évvel fiatalabb volt férjénél. http://atv.hu/bulvar/20100122_urban_erika
ilali 2011 júl. 05. - 02:16:53
(34/109)
***SPOILER***
„ - De tessék bennünket is úgy kezelni mintha csak hazalátogattunk volna.”
***SPOILER VÉGE***
fordvagyok 2011 júl. 05. - 01:51:44
(33/109)
Több ilyen film kellene minden nap. Zseniális.
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 05. - 00:44:26
(32/109)
Ezt az egy filmjét láttam, ennek a hangulata pedig a korai Woodyra emlékeztetett. Ezt írtam, errõl a filmrõl, erre a topicra. Ha Kabos László egész pályafutására értettem volna (amirõl egyébként fogalmam sincs), akkor Kabos László neve alá írtam volna.

Úgy látom, nem úszom meg szövegértelmezés nélkül, tehát nézzük újra: "Errõl csak az jutott eszembe: Kiskabos, a magyar Woody Allen. Woody korai filmjeinek fílingje, irtó élvezetes filmecske. Remélem, nem mondtam ezzel túl nagyot és nem sértettem meg W. A. rajongóit :)"

Az elsõ szó: "Errõl" - tehát errõl a filmrõl lesz szó a továbbiakban. Következõ mondatban: "irtó élvezetes filmecske".
Komolyan ennyire nehéz a Veréb is madár c film topicjához írt két mondatot A veréb is madár c. filmre érteni? :)

Sajnálom, hogy kikerestem a Szombatból, hogy Kabost általában is szívesen hasonlították Woodyhoz.
De most következzen még egy idézet, ezzel a filmmel, azaz A veréb is madárral kapcsolatban: "both played by László Kabos, a kind of ginger Hungarian Woody Allen." http://filmjournal.net/kinoblog/2007/08/30/sparrows-are-birds-too/
9/10
greghouse 2011 júl. 04. - 23:35:35 9/10
(31/109)
Bocs, de közben megnéztem a House krimi (pontosabban "court room drama") változatát, kedvenc "Hazudj, ha tudsz"-omat Tim Roth-tal, teljesen House, csak krimi kiadásban...még Jennifer Beals is stimmel..
Tehát lemaradtam a vitáról.
A kis Kabos. Attól, hogy valaki kicsi, csúnya, és zsidó, még nem lesz zseni. W.A. az. Kern András is. De õk szerintem más pályán fociznak.
A Kern-rõl sokkal jobban el tudom képzelni (bár férfiember vagyok és gój), hogy szeretik a nõk. No, Gabriella, itt valahogy el tudnám hinni a "kisugárzás" dumát. Intelligens, okos, filmet is csinált, sõt, vezényelt is. Pedig õ sem Mel Gibson.
De azért a humora is teljesen más (jó értelemben), mint Kabosé volt. Kerné Woodys, Kabos inkább Mel Brooks, ha már ennél a felekezetnél tartunk. És mecsoda különbség....
De még mielõtt kivágnának zs..zás miatt, Kern és Koltai nagyjából ugyanabban az idõben csinálták elsõ filmjüket, a Sztracsatellát, illetve a Sose halunk meg-et. Az egyik egy W.A. féle álom, a másik egy visszaemlékezés.
A különbség? Kern filmjében elhiszem, hogy olyan bombázók mellett sem boldog, mint Udvaros Dorka. Koltai filmje meg szerintem rossz, úgy ahogy van, ha a zene nem lenne a kutya sem emlékezne rá, pedig Kern zsidóember, Koltai állítólag nem, és én Kernét védem, mint nem zsidó. Mert jobb.
Mindezt azért mondom, mert nem mindenki lesz humoros attól, hogy a saját zsidóságával poénkodik. Verebes se lett attól jobb.
Suszter maradjon a kaptafánál, a kis Kabos ezt jól tette, nem értett õ a filmkészítéshez, de jó komikus volt. Stand up. Ha már hasonlítás, Mel Brooks, de nem Woody Allen.
Bár halottakról jót vagy semmit.
(Ez arról jutott eszembe, hogy szegény Habsburg Ottó professzor úr most halt meg, és kapja a szennyet balról és jobbról egyaránt. Nem kellene.)
offtopic
lilahagyma 2011 júl. 04. - 23:07:13
(30/109)
Urbán Erika színésznõ volt a felesége: http://www.bulvaros.hu/cikk/vkhnn6/