Keló Scofield 2014 jún. 16. - 22:14:33
(400/620)
Igen, de bármennyire szurkol az ember a fõhõsnek, nem volt BOLDOG élete. Közhely, hogy a pénz nem boldogít, de itt talán ez a mondanivaló. Vagy "Carpe Diem"? J. Belfort ezt játszotta, börtön lett a vége.
Az egyszerû ember meg utazik a metrón, bûntudat nélkül a családjához.
Õszintén mondom, ez kemény, ezért is írtam már többször, hogy ez nem csak vígjáték.
breeder 2014 jún. 16. - 20:27:32
(399/620)
OFF

Igen, valami Csuklyást fószert játszott:
hu.wikipedia.org/wiki/Jonah_Hill

01:15-nél tûnik fel benne!
https://www.youtube.com/watch?v=YRdQIuvZvLs

ON

--Spoiler--

A Wall Street farkasa film végén, amikor a nyomozó megy haza a metróval, arra elõször azt hittem, hogy az utasok azért bámulják, mert felismerték az újságból. Aztán leesett, hogy másról van szó, mert gyakorlatilag hiába kapta el az egyik legnagyobb gazdasági csalót, ugyanolyan szürke kis hivatalnok maradt, mint volt, nem lett belõle sztár. Ez az egy jelenet nagyon megmaradt bennem. Eléggé elgondolkodtató! :)

--Spoiler Vége--
Keló Scofield 2014 jún. 16. - 19:35:03
(398/620)
OFF

J. Hill játszott a Django-ban? Többször láttam, de nem emlékszem rá, pedig az epizód szereplõkre is próbálok odafigyelni.
Más! SPOILER

A "Kapj el ha tudsz" vége az, hogy mint a legjobb hamisító a világon az FBI-nak dolgozik.
breeder 2014 jún. 16. - 19:25:36
(397/620)
Jonah Hill a Django elszabadul címû filmben is játszott. DE ott valami egészen kis szerepet kapott. Gondolom ott pacsizott össze DiCaprio-val. Aztán valószínû, hogy ide A Wall Street farkasába már DiCaprio ajánlotta be õt. :))

Igen, a Kapj el ha tudsz is hasonló (igaz) történetet dolgoz fel, mint ez.
Egyébként annak a végére már nem pontosan emlékszem, csak arra, hogy DiCaprio-t ott is elkapják.
Keló Scofield 2014 jún. 16. - 15:53:54
(396/620)
Igen, J. Hill-t nem tudom hol találták, de tökéletes volt a szerepre. A Belfort feleségét játszó cicababa meg szándékos volt, nagyon jól néz ki, de utána pont.:) Fõhõsünk õt is átverte, gondolok itt a szobás kamerás jelenetre.
Egyébként nekem a "Kapj el ha tudsz" c. film is eszembe jutott errõl, mert a végén nem tudjuk hogy mi a vége:)))
breeder 2014 jún. 16. - 02:08:34
(395/620)
Amúgy szerintem a karakterek rendben voltak, nem csak DiCaprio játszott jól.
Pl nekem Jonah Hill játéka is tetszett, meg McConaughey is jó volt a nagy wall street-i brókar szerepében!
Naomi Lapaglia-t viszont nem tudtam hova tenni. Õ inkább egy csodaszép c*nci mókus, mint színésznõ. DE nélküle is kevesebb lett volna a film, így mindenképpen kellett egy ilyen nehézbombázó csaj is, aki eljátssz a fõszereplõ nejét. :)
breeder 2014 jún. 16. - 01:53:07
(394/620)
Jaja, a tollas jelenet tényleg nagy! Elõször a frissen felvett (haver) kollégáival játssza ezt el, aztán a film végén is még egyszer (ráadásként). :)
Keló Scofield 2014 jún. 16. - 01:29:08
(393/620)
Scorsese szinte csak jobb filmeket csinált, de van egy ilyen, ami Leo nélkül átlagos lenne.
Szóval: "Adja el nekem ezt a tollat" :)
breeder 2014 jún. 16. - 01:13:30
(392/620)
"Mert ez nem csak vígjáték."

Jó, tudom, te gondolom a Lamborghini-s jelenetet vetted alapul, amit én írtam be a mondandómba. De hidd el, tisztában vagyok vele, hogy ez a film komolyabb tartalommal bír. Csak nekem b*romi unalmas volt az egész. Scorsese ennél sokkal jobban megrendezett filmeket is készített már (szerintem). Lásd alant, amiket felsoroltam.:)
De hát nem vagyunk egyformák, mindenki más filmet tart jónak. :) Nekem ez most kevésbé tetszetõs film volt.
breeder 2014 jún. 16. - 01:08:24
(391/620)
És ki írta azt, hogy ez vígjáték! Igen, (veled egyetértésben) szerintem sem az, hanem dráma. :))
A beletekerést illetõen meg az a véleményem, hogy volt már nem egy, nem kettõ film, amit végignéztem és utólag nagyon sajnáltam, hogy nem tekertem bele, mert jobban jártam volna. Azóta megfogadtam, ha egy film untat, és ilyen d*gós-kef*lõs, tré, semmitmondó jelenetekkel van teli, akkor ezeket a részeket nem fogom végig megnézni, hanem csak a fontosabb momentumokat. Számomra ez a film, egy jó alapsztoriból építkezõ, gyenge cselekményvezetésû film! Ha az alapsztori nem lenne, meg gyenge lenne a színészi játék, még pontozni sem pontoztam volna. Röviden ennyi a véleményem. Egyébként Scorsese-tõl sokkal szívesebben nézem meg a Taxisofõrt, vagy a Viharszigetet, vagy a Nagymenõket. Szerintem azok a filmek ezerszer jobban össze vannak rakva, mint ez.
Keló Scofield 2014 jún. 16. - 00:48:56
(390/620)
breeder kolléga úr! Nézd végig a filmet, ne tekerj bele. Mert ez nem csak vígjáték.
breeder 2014 jún. 16. - 00:26:08 Előzmény Keló Scofield
(389/620)
Keló kolléga úr nem azt írtam, hogy áttekertem, hanem hogy beletekertem a filmbe! :D
A kettõ fogalom között azért elég nagy a különbség! Mert ha áttekerek jeleneteket akkor valóban f*ngom se lenne a
filmrõl, és akkor nem írtam volna egy árva mukkot sem, max annyit, hogy unalmas, és nem néztem végig!
De láttam minden jelenetet! Szóval az alapján ítéltem meg a filmet. Plusz meghallgattam Réz Andrásék véleményét is, hogy õk mit mondnak...:)
sanderson 2014 jún. 15. - 17:26:22
(388/620)
Ez volt a harmadik DiCaprio fõszereplésével készült film, amit nem néztem végig. Eredet és Nagy Gatsby a másik kettõ. A part és a New York bandái sem tetszett, de a többi filmje nagyon jó, tehetséges színész.
breeder 2014 jún. 15. - 15:41:44
(387/620)
Hidd el, ha nem tekerek bele, akkor is ugyanez lenne a véleményem! :)))
Keló Scofield 2014 jún. 15. - 15:29:29
(386/620)
Ez valóban felemás vélemény, ha a film felét át tekerted.
Vannak apróságok benne, amik nagyok.
breeder 2014 jún. 15. - 01:07:40
(385/620)
Jó kis elemzés! Réz Andrással véleményével nagyon egyetértek!

Egyébként a filmrõl érdemben nagyon nehéz nyilatkozni, mert voltak ugyan jó részek benne, meg az alapsztorit is jónak tartom, de kb a film felétõl egyáltalán nem kötött le a történet.
Szóval itt fogtam és beletekertem, és csak pár jelenetnél állítottam meg a médialejátszót, hogy közben tudjam valamelyest követni a történéseket. Úgy 1 óra 55-nél kapcsolódtam be újra. Aztán 2 óra 10-nél újra beletekertem! És ez így ment egészen a végéig.. :S

Szóval felemás véleményem van a filmrõl! Egyik oldalról tetszett (mert vicces, ugyanakkor kellõen drámai a történet, sõt mi több tanulságos is ), másik oldalról nem tetszett (mert tele volt unalmas jelenetekkel, amiben csak d*gtak d*gtak és d*gtak, meg ment az üres szövegelés).

5/10
Keló Scofield 2014 jún. 14. - 22:38:20 Előzmény Suziy
(384/620)
Nem passzol a káromkodásod a filmhez! Ez egy "Amerikai paródia x".
1/10
Suziy 2014 jún. 10. - 19:11:01 1/10 Előzmény Deniel Project
(383/620)
Hát ja Igazad lehet, miért ne lehetne! Úgy rémlik volt valami táncos filmje is!
8/10
Deniel Project 2014 jún. 09. - 19:43:01 8/10 Előzmény Suziy
(382/620)
Régebben amikor Leonardo DiCaprio fiatalabb volt, nem igazán díjaztam színészi munkáját. Ahogy cseperedett fel, egyre nagyobbakat alakított, egyre komolyabb hangvételû filmeket vállal el. Három órás történet és mégis lekötötte figyelmemet, végig pörög, nem egy unalmas darab.
A mondanivalója számomra: Merj belevágni ha elõbbre akarsz jutni, de ne minden áron, mert lehet megszívod...
1/10
offtopic
Suziy 2014 jún. 05. - 13:46:50 1/10
(381/620)
Ne várj túl sokat, és akkor nem érhet csalódás. De, ha már itt tartunk: az "Eszkimó asszony fázik" remek film. Csak azért mondom, hogy tudd...és ne nézd meg...
„A mentális egészség megteremthetõ, de csakis: Nyugodt körülmények között, tabletták nélkül ..." Jó szórakozást