Téma: Ambulance

4/10
rajdi 2022 máj. 20. - 10:43:47 4/10
(17/57)
Én csalódtam. Van amikor jót tesz a filmélménynek hogy ha az ember nem tud semmit a filmről és úgy nézi meg, de most épp ez tett be nekem. Annyira semmi nem volt meg előre, hogy azt sem vágtam hogy ki rendezte, vagy hogy játszik benne Jake Gyllenhaal, amíg fel nem tűnt. A felvezetés után egy izgalmas akció thrillert vártam, drámai vonallal / befejezéssel, erre egy végtelenül logikátlan, humorral erőlködő akció katyvaszt kaptam, teletolva a kötelező és már fárasztó klisékkel. A filmben mindenki az ellenkezőjét teszi mint ami logikus lenne, vagy amit az életösztön diktálna, így meg nagyon idegesítő volt. Na meg hosszú. Tényleg elbírt volna fél órányi rövidítést. Sajna aki Jake Gyllenhaal miatt egy Forráskód, Éjjeli féreg, vagy Az utolsó műszakra számít, az nem lesz vidám. Ha kaja lenne, ez a film inkább egy tipikus chips kólával. Meg kell nézzem az "eredetit" a Netflixen hogy helyre álljon a világ rendje 😉
8/10
Anna Dé 2022 máj. 17. - 23:34:33 8/10
(16/57)
Jó kis film volt ez. Én nagyon élveztem. Elsőre is. Szeretem az ilyen pörgős mozikat. 8 pont. De azt nem tudom mire vontam le kettőt. Talan egy kicsit zavart hogy annyira szép benne a mentős csajszi. :D
6/10
Lemmon 2022 máj. 08. - 10:54:56 6/10
(15/57)
Egyszer végig lehet szenvedni. Hatásvadász, tele képtelenségekkel. Nagyon közepes.
5/10
sawyerx 2022 ápr. 28. - 14:09:26 5/10
(14/57)
3 hete ráaludtam, hogy objektívan tudjam értékelni. Örülök, hogy Bay visszatért erre a vonalra, a régi akciófilmjeit évente újranézem, már a képi világból felismerhető a rendezése.
Nem volt rossz, de messze elmarad a régiek minőségétől, amit nem lehet a meghúzott büdzsére fogni. Utólag inkább néztem volna meg egy bankban játszódó túszdrámát ugyanezzel a kiindulással, egy mentős üldözést másfél óráig lehetetlen normális és logikus tartalommal megtölteni.

Ami tetszett:
- képi világ, még a sok drónnal és rengeteg vágással is
- a földhözragadt fizika, ami a mai akciófilmekben ritka
- önreflexió, korábbi filmes utalások, a kötelező meleg-szál okosan való beillesztése
- menő felvezetőjelenetek a kulcsjelenetekhez, Bay mestere az epic rendőri-katonai beállításoknak

Ami nem tetszett:
- elmaradt a fülbemászó filmzene
- skicc főszereplők: a bankrablók csapata mind felejthető, a hatóság egész jó, de a film második felére ők is kifulladnak, főleg a nagyszájú csaj poénjai fárasztóak
- jelenetekhez igazított kényelmes pálfordulások, nyálas ideologizálás - kirabolnak egy bankot, lelőnek egy rendőrt, menekülés közben még jó néhánnyal végeznek, velük kéne szimpatizálni?
- a srácok úgy indulnak el bankot rabolni, mint más délután a boltba, még maszkot sem kell húzniuk, holott a főnöknek a szakmában már van múltja bőven
- a rendőrök tök hülyék, nem tűnnek fel nekik a kartell által lenyúlt mentők, nem veszik észre a mentő hátuljából kiugró fickót, nem veszik észre a mellettük elhúzó lefújt mentőt, stb...
- beküldenek egy minigunt a rendőrök közé és csak a főnök kap találatot akkora rotálás közepette, a többi mind elcsattog épp előttük a betonon, aha
- a kartell búvóhelye azt a benyomást kelti, hogy vagy a pénz fogyott el, vagy a kreativitás, az ottani leszámolás elég összecsapottra sikerült

Egyszer nézhető film, és jobban Bad Boys-hangulata volt, mint a hivatalos 3-nak.

6/10
3/10
Johnny_Cash 2022 ápr. 25. - 00:11:48 3/10
(13/57)
Nem szoktam ilyet csinálni, de nem sokkal a fele után kijöttünk a moziból, annyira időpocsékolásnak tűnt. Mint akciófilm közepes, a két és fél óra játékidő viszont enyhén szólva túlzás, a párbeszédek erőltetettek es sokszor inadekvátak, a poénok nagyon gyengék, és természetesen itt is megjelenik az oly divatos lmbtq és blm szál ami nélkül manapság már szinte nem is készülhet film, és amivel ha az embernek egyébként nem lenne baja, csak-csak elérik hogy felidegesítse magát amiért lassan mindenhol ezt kapja az arcába. Röviden összefoglalva, egy mozijegy árát szerintem nem éri meg.
6/10
Wonder1 2022 ápr. 24. - 17:01:38 6/10
(12/57)
Nekem még mindig a "HEAT"(szemtől szemben) bankrablós jelenete a NO1.maga a film 1x nézhető.autós üldözések,robbanások kicsit megdobják a film izgalmát...de amúgy semmi! ..ui; és akkor Clark ügynök azt mondta,hogy a férje ....kicsodaaa?ja..a férje
4/10
Drizari 2022 ápr. 22. - 23:17:40 4/10
(11/57)
Esetleg 6-os. Lövöldözésben, autós üldözésben, látványos újonc mozizóknak. Mozivásznon élvezhető is azoknak, akik nem láttak még minőségi akció filmeket, mint mondjuk A védelmező, vagy a Bourne filmek. Nálam ez 4/10
4/10
ittas 2022 ápr. 20. - 21:40:33 4/10
(10/57)
Nagyon vártam Gyllenhall miatt, de nagy csalódás a film összességében.
Hosszú, unalmas, sablonos, a kamera is sokat ront az egészből.
10/4
10/10
Alibaba0888 2022 ápr. 15. - 15:39:58 10/10
(9/57)
10/10 Fantasztikus film! Minden perce izgalom es még vicces jelentek is vannak a filmeben. Imadtam! Az ev egyik ha nem a legjobb filmje!
Lenor10 2022 ápr. 14. - 19:51:16 Előzmény Fantoo
(8/57)
Azta micsoda film szakertelem :D Huh…

A filmjei egyediek csak ugy mint maga a szinesz stilusa… Cseppet sem felejthetoek, egyaltalan nem hetkoznapi tucat mozikat csinal ! Kb korunk egyik legjobb szinesze !
Fantoo 2022 ápr. 11. - 22:12:46
(7/57)
Nem tudom honnan ered Michael Bay új kamerakezelési technikája, ami eddig nem volt jellemző rá. A film 80%-ban túltolt fókusz és kaotikus vágásból áll. Totális káosz az egész, amivel gondolom az akciójeleneteket akarta fokozni, de visszafelé sült el. Szinte alig lehet látni egy épkézláb jelenetet. Ezek pl. a Transformers filmek alatt nem voltak rá jellemzőek. Egyébként nem lenne rossz, mert jól sikerült a színész választás. Jake Gyllenhaal-nak sok felejthető karaktere volt, de itt nagyon jó figurát alakít, feldobta a mozit, és a többiek sem rosszak. Ha valaki káosznak találja a Mátrix 4 utolsó akciójelenetét, akkor ehhez nem tudom mit fog szólni. Nagyon vártam a megjelenést a magyar mozikban, kár volt ezzel elszúrni.
9/10
Cl@udi@ 2022 ápr. 09. - 23:42:52 9/10 Előzmény Böhöm
(6/57)
Top komment. Egyetértek mindennel.
10/10
Böhöm 2022 ápr. 08. - 20:18:26 10/10
(5/57)
Klasszikus akciófilm, az összes ezekben megszokott klasszikus panellel, de valahogy mégsem közhelyes hatást keltve. Tömény látvány, hang és akció, nulla intellektuális mondanivaló - ami ide nem is kell. Ez a stílus kimaxolva, ezt szerintem ennél sokkal jobban nem nagyon lehet csinálni. Nagy vásznon, komolyabb hangosítással jön át a lényege ennek a filmnek, megkockáztatom, hogy például laptop kijelzőn és hangszóróval nézve még unalmas is lehetne. De a saját terepén, egy jó moziteremben kategóriájának legtetejét képviseli.
10/10
Giorgio88 2022 ápr. 08. - 10:23:48 10/10
(4/57)
Bad Boys 1 Mark Mancina zenéjével és mindössze 19 milliós költségvetésével, 1995-ben nagy dobás volt. Bad Boys 2 2003-ban 130 millió dollárba került . Ezek önálló és nagyívű művek. Pearl Harbor meg egy csoda. Ennél viszont a 2005-ös dán Ambulancen film amcsi remake-jeként, magyarul ezzel az eleve szegény ember vízzel főz forgatókönyvvel abszolút maximumot hozta ki belőle szerintem. Pain and Gain zseniális , viszont igaz történetként ott a forgatókönyv adott volt. Bay a magyar vonatkozása végett még kapott is egy hazai viszonylatban kiadós pert a nyakába, mert humorosan állított be egy halálesetet.
10/10
Giorgio88 2022 ápr. 07. - 23:24:46 10/10
(3/57)
Ez bizony a 40 millió dolláros hollywoodi költségvetéshez képest kiváló alkotás. Minden perce mondhatni profin ki van dolgozva. 10/10. Michael Bay mindig tudja a tutit. :)
Unhandy84 2022 márc. 29. - 22:58:38
(2/57)
Azt kapod amit egy Bay-filmtől elvársz!
Az elejétől pörgős és izgalmas!
10/10
Edmond Dantes 2021 aug. 02. - 08:46:38
(1/57)
Ennek a filmnek a dán eredetijét https://www.imdb.com/title/tt0400156/ 2005-ben forgatták. 79 perc tömény szórakozás, feszült, szó szerint véres dráma és véresen abszurd humor ragyogó ötvözete, akár egy Tarantino-filmben. (Streaming-szolgáltatónál elérhető.) Vajon mit hoztak ki belőle az amerikaiak?