Téma: Aranybulla

offtopic
Sz. Péter 2023 jan. 21. - 20:20:38 Előzmény filoszemitabélus
(311/351)
Pedig azt a sok-sok EU-s pénzt, minden fillérét a magyar emberek jólétére fordítanák!
offtopic
Edmond Dantes 2023 jan. 21. - 19:12:11 Előzmény filoszemitabélus
(310/351)
Ha neked Magyarország = Lölő és Tsai Stróman Kft, akkor igazad van.
Norbert Szalai 2023 jan. 21. - 09:05:14 Előzmény Maci123
(309/351)
🖕
1/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 jan. 18. - 15:13:21 1/10 Előzmény Maci123
(308/351)
Na már megint megmondja valaki, hogy ki a magyar. Pontosabban a Magyar, ami nincs is, mert melléknév.
10/10
Maci123 2023 jan. 18. - 14:43:15 10/10
(307/351)
Az ukrán vezér sorozata ennyivel jobb? Remélem lesz sok hasonló sorozat , vagy film. Nem kérek hozzá szólást. Aki nem becsüli ezeket az erőfeszítéseket, szívében nem Magyar. Más országok fényezhetik történelmüket, azok biztos igazak.
9/10
CrewHU 2023 jan. 18. - 11:39:58 9/10 Előzmény Cron
(306/351)
Hello Cron. Ha mindenki innen közelíti meg a válaszadást ahogyan a válaszod a második részében fogalmazol, lehetne építő beszélgetéseket folytatni. Azaz korrekt, amit írtál. Azonban mivel én is ismerem minden irányból az alkotók egy részét és a magyar és nemzetközi filmes szakmát, ezért az itt fröcsögők nem tudhatnak mindent. Amit írtam korábban is, hogy ha valamiről ennyit beszélnek a legostobább kifejezésekkel, akkor az ellenkezője valósul meg. A Gyalog galopp és ezt a célt szolgálja. A kommunikációval foglalkozók ezekre azt mondják: még-még jöhet ilyen. Óriási nézőszámot érnek el vele. Talán nem véletlen, hogy az alkotók nem csődítettek több ezer tízes szavazót, csak röhögnek /rajtunk/. Hibák, dramaturgiai hibák minden filmen jelen vannak sajnos. Meg kell nézni az Oszmán Birodalom felemelkedése sorozatot, amelynek szerkezete ugyanez. Sikeres és a második évadba még többet költenek. Van benne történész és filmes feldolgozás, de többszörös pénzből. A lényeg, hogy ez Történelmi dokusorozat, tv minsiorozat edukációs céllal és ha elkészül a mozifilm, az a film. Az alkotók ezt mindig elmondták. Az hogy az egyik szereplő a Trónok harcával hozta párhuzamba az hiba volt, vagy zsenialitás, egy kommunikációs kérdés. Ha direkt csinálták a nézettség miatt, akkor zsenik az alkotók. Ha véletlenül, akkor félrevezető és érthető a nézők kis részének a kiakadása, de az eredmény ugyanaz. Sokan megnézik csakazért, mert ettől hangosak az újságíró kollégák. Azt állítani, hogy nem létezik ez a műfaj és kulturális csőd, az csakis a politika és RP miatt van. Láttuk a buzdító üzeneteket, az első rész ment a tévében és elindult az 1 pontozás üzenet áradata. Gratulálok az sivár életűeknek. A Kincsem jelen filmes piacon 5-6 Milliárd forintba kerülne, és az játékfilm Az Aranybulla minisorozat, amiben a történészek igen képben szerepelnek, ezért filmszínészi élményt a teljes időtartamban nem lehet várni, mert ez a műfaj ilyen. A moziban már igen, mert ott azt várjuk minden magyar és nemzetközi filmben. Tehát ezt a produkciót nem lehet hasonlítani játékfilmekhez, és a Trónok harcához semmiképp. A szakemberek tudják, annak vannak olyan forgatási napi költségei, amennyibe ez a sorozat összesen került. Felhőjáték Zsoldos Attila üzenetében az elgondolkodtató az, hogy ha elvileg a legnagyobb kortörténészt megkeresik, hogy vegyen részt a fejlesztésben a tudásával és az többször visszautasítja az felháborító. Az ő kutatásai és könyvmegjelenései a mi pénzünkből, az adófizetői pénzekből történik. Hány száz milliót kapott erre és hányan olvasták a könyvét? Erről nincs szó, hanem neki szakmailag ott kellene állnia egy közpénzes produkcióban, hamár ő a legjobb ebben és kérték tőle. Ridley Scott filmjeiben is lehetne kivetni valója, írhatna neki pajzsokról, kellékekről. A nézőt ez nem befolyásolja, mert nem akkora hiba. Többünk véleménye vagy így vagy úgy, de ezek az alkotók bevállalták ezt a műfajt, nem tökéletes, de a világszínvonalon a dramatizált sorozatokkal hasonlítva zseniálisnak is mondható, mint II. András király története.
Felhőjáték 2023 jan. 16. - 15:36:00
(305/351)
Zsoldos Attila történész az MTA tagja.: Olvastam a forgatókönyvet. A film készítői ugyanis eljöttek hozzám, elmondták, hogy lesz ez a sorozat és milyen jó lenne, ha én ebben szerepet vállalnék. Akkor még négy részről volt szó, az ember meg hiú, és hogy négy estén át terrorizálhatom a népet a magam Aranybulla-, illetve II. András-képével, vonzó ajánlatnak tűnt. És az is volt mindaddig, amíg el nem olvastam a forgatókönyv akkori változatát, nem tudom, hogy a film ahhoz képest miként alakult.

Abban rengeteg történelmi hiba volt, amit fáradságos és aprólékos munkával lehetett volna csak kiigazítani. Hogy erre tettek-e kísérletet, nem tudom, de láttam olyan sajtófotót, ahol az a pajzs, amit II. András tart, az tragédia, heraldikus biztos nem látta, vagy ha igen, legott visszaadhatja a diplomáját. De még csak nem is ez volt a legnagyobb baj, hanem az, hogy a forgatókönyv általam látott verziójában olyan ideológiai elemek voltak, amikhez én nem kívántam a nevemet adni. A forgatókönyvvel kapcsolatban tettem néhány megjegyzést, de szóltam is, hogy ebben én nem akarok részt venni. Később még próbálkoztak, hogy mi lenne ha mégis, de mondtam, hogy nincs mégis és ennyiben maradtunk.

1/10
tesz-vesz 2023 jan. 16. - 12:16:41 1/10 Előzmény Kobaki
(304/351)
értelmes embernek hasznos lehet a történelem valódi ismerete, az ókori korrupciók ismerete.
de általában akik szeretik civilként a történelmet, azok valami romantikus világnak képzelik el, tehát számukra haszontalan.
1/10
csakesz 2023 jan. 16. - 11:59:34 1/10 Előzmény CrewHU
(303/351)
Akár hogy is magyarázzák a dolgokat ez egy nagyon gyenge sorozat mint film alkotás, és ez politika mentes megállapítás.
1/10
Cron 2023 jan. 15. - 23:48:41 1/10 Előzmény CrewHU
(302/351)
Tényleg elképzelhetetlen számodra, hogy ezt a sorozatot valaki "koncepciójával", rettenenes párbeszédnek szánt kiszólogatásaival, silány színészi alakításaival, unalmas zenéjével (a kamera szerintem rendben volt) önmagában förtelmesnek tartja, függetlenül attól, hogy hova ikszel (vagy éppen nem ikszel) négyévente. Esetleg ezt itt le is írja, hogy másoknak olyan időt takarítson meg, ami alatt esetleg másik (rossz vagy jó) filmet nézhet meg? Miért kell egyből iderángatni a politikát? Azt például hogyan sikerül megmagyarázni, hogy ugyan az a személy, aki erre egy pontot adott, egy másik NER-es filmre, a Kincsemre 9-et nyomott? Nem lehetséges esetleg, hogy csak szimplán véleménye van a filmről?
Felhőjáték 2023 jan. 15. - 20:49:09
(301/351)
Na de miképpen jönnek ide a zsidók? A kérdés költői, kéretik nem zargatni a hozzászólás íróját.
offtopic
Sz. Péter 2023 jan. 15. - 16:19:56 Előzmény filoszemitabélus
(300/351)
Igen, sajnálatosnak tartom, hogy egy ilyen fizetett, propagandista műsorvezetőt ( és tv-csatornát) sokan néznek és elhiszik azt a sok hazugságot, gyűlölködést amit terjesztenek.

Amúgy tévedsz, mert nem az én feladatom, jogköröm, hogy betiltsam.
De azért köszönöm amiért látatlanban megelőlegezted nekem ezt a posztot. ;)
filoszemitabélus 2023 jan. 15. - 16:02:56 Előzmény Sz. Péter
(299/351)
SAJNOS sokak által nézett) tv-csatornán.
offtopic
Sz. Péter 2023 jan. 15. - 15:54:48 Előzmény filoszemitabélus
(298/351)
Ezt most leírnád érthetően is?
filoszemitabélus 2023 jan. 15. - 13:47:09 Előzmény Sz. Péter
(297/351)
"sajnos sokak által nézett) tv-csatornán." Talán be kellene tiltanod a 3T nevében. Engem pl. nem izgat, hogy nézted e a Yeti7-est, vagy nézed e az ATV-n a nagyfülű műsorvezetőt. Végül is a Te esztétikai érzékedet rombolja a látvány.
offtopic
Sz. Péter 2023 jan. 15. - 10:33:32 Előzmény Kobaki
(296/351)
Én arra gondoltam, hogy kálmán nem befolyásol annyi embert mint a másik, aki a baromságaival műsort vezet egy (sajnos sokak által nézett) tv-csatornán.

2/10
offtopic
Kecskepásztor 2023 jan. 15. - 09:55:19 2/10 Előzmény Kobaki
(295/351)
Kálmán tudtommal már nem intendáns, de eléggé fent helyezkedik el a táplálékláncban. Ifj. Jeszy pedig kegyelemkalácsnak kapta a HírTv-s szereplési lehetőséget a Pesti Tv bukása után.
offtopic
Kobaki 2023 jan. 14. - 23:55:36 Előzmény Sz. Péter
(294/351)
Rosszul gondolod. Attól, hogy jeszenszkyvel gyakrabban találkozol, ő csak egy műsorvezető-publicista bohóc (bede 2.0), kálmánunk meg az M1 intendánsa, és akkora befolyása van, hogy tud egy milliárdot szerezni, hogy producerként eltapsolhassa.
offtopic
Kobaki 2023 jan. 14. - 23:21:22 Előzmény tesz-vesz
(293/351)
"értelmes ember nem a valójában haszontalan múlttal foglalkozik, amin nem lehet változtatni, hanem a jövővel, amin még alakíthat"
Aki a múltba mered, az se...el áll a jövőhöz - eredetileg a trianonozókat szoktam ezzel vigasztalni, de itt is aktuális.
offtopic
Kobaki 2023 jan. 14. - 22:52:48 Előzmény ligetiz51
(292/351)
"Még le se ment de már 1/10-ezik egyesek. "
Még le se ment, de te már 10/10-ezed. Több következetességet, NERtársam!