6/10
kevinspéci 2014 aug. 04. - 17:07:02 6/10
(169/209)
Röviden, mert nem érdemel több szót: vallatni lehetne vele, annyira rossz. Kusza, érthetetlen történet; ötletek hiánya; semmitmodó párbeszédek. A színészek nem rosszak, dehát ez édeskevés (nekem). Inkább A gyûrûk ura még százszor, mint ez akár egyszer.
8/10
bdius92 2014 júl. 30. - 12:38:24 8/10 Előzmény grace08
(168/209)
Nekem ez sokkal jobban tetszett, mint az elsõ rész és szerintem a következõ részek még jobbak lesznek. Egyedül azzal a gusztustalan "elõkelõkkel" nem tudok megbékélni.........
grace08 2014 júl. 02. - 15:25:31
(167/209)
Tini sci-fi ide vagy oda, nekem nagyon tetszett már az elsõ rész is, ezután meg egyenesen rajongó lettem. :)
Egy percig sem unatkoztam, pörgõs kis film némi mondanivalóval, pici romantikával...tetszik.
zord01 2014 jún. 23. - 17:59:20
(166/209)
Megnéztem végre ezt a filmet, és ez is - pont, mint az elsõ rész - nagyon hû volt a könyvhöz, és naaaaaaaaaagyon jó volt. Attól viszont rettegek, hogy a Kiválasztott is könyv-hû marad, mert szerintem a 3. könyvnek (és persze az egész sztorynak) borzalmasan rossz vége lett. Én totál lehangolt lettem tõle, napokig tiszta depis voltam, nem is értem, hogy hogyan lehet így befejezni egy könyvet. Minden idõk egyik legrosszabb befejezése. Szóval az eddigi két film zseniális, és nagyon hû a könyvekhez, de az utolsó filmtõl nagyon félek.
Charlie Sheen 2014 jún. 19. - 15:00:10
(165/209)
Oké, hogy a filmet véleményezed, de most érted. Ott ül a három forgatókönyvíró, látják, hogy az elõzõ rész irtó nagy siker lett a mozikban, mondják magukban, hogy írni kéne már a második részt, jajaja ott van a könyv, eddig is egy az egyben az alapján írtuk, bevált, akkor másodszorra is befog. Be is vált. Amúgy meg, milyen lenne ha teljesen másról szólna a film ,mint a könyv? Mindenesetre, akkor a 3 rész, amit mellesleg 2 filmre szedtek, majd tetszeni fog ,mert az már tényleg totál másról szól, és izgalmasabb is. :)
Charlie Sheen 2014 jún. 18. - 20:29:59
(164/209)
Arról a készítõk nem tehetnek, hogy a könyvben is így van az egész...
Aggiep007 2014 jún. 16. - 20:31:19 Előzmény Ticsi91
(163/209)
Köszönöm, igen, arra gondoltam, amit átküldtél.
Nagyon-nagyon nehezen találtam valahol külföldi torrent oldalon egy lemezt, amin rajta van. :)
De már megszereztem.
Nem tudom miért, de ez a zene nagyon tetszik.
Nagyon eltalálták. Olyan igazán himnuszosnak érzem.
Persze a mi magyar Himnuszunkat meg sem közelíti, de az már más dolog!!!

Még egyszer nagyon köszönöm!!!!
Mayer Ferenc 2014 jún. 02. - 16:45:31
(162/209)
Szerintem nagyon jó volt mind a két rész! Végre egy jó film..bár a beavatottat (divergent)nem überelheti, ha már hasonló!
5/10
csáknoriszakemény 2014 jún. 01. - 20:40:01 5/10
(161/209)
Az elsõ részhez képest nagy csalódás volt nekem színészek hozták magukat, de összességében elég gyengus lett. 10/5
/A liftes jelenet viszont hatalmas, J.L. nagyon dögös..:DD/
xzsoltzsoltx 2014 máj. 17. - 15:33:24
(160/209)
Jaj a SPOILER-t elfelejtettem, bocsássatok meg, szóval aki még nem látta ne olvassa az elõzõt! :D
xzsoltzsoltx 2014 máj. 17. - 15:31:34
(159/209)
Nem értem azokat, akik azt mondják, jobb volt mint az elsõ rész, izgalmasabb volt, jobban visszaadta, stb...
Na de hát ez egy az egyben ugyanaz volt, mint az elsõ!! Komolyan, nem hittem a szememnek, hogy képesek voltak kétszer leforgatni ugyanazt a filmet!

***SPOILER***

Nézzük csak sorban:
- egy kis ömlengés meg lelkizés a gettóben - pipa
- kiválasztás a szokásos cirkusszal - pipa
- egy kis vonatozgatás ide-oda - pipa
- felkészülés, elbeszélgetések, ki honnan jött - pipa
- élõ show, megint beszélgetések, ruhaforgás, hûûû de meglepõ - pipa
- viadal erdõben, mindenféle gagyi effektek elõcsalogatása a semmibõl - pipa
- mentsük meg mindig a jóképû hülyegyereket - pipa

Semmi, semmi újat nem adott ez a film az elõzõhöz képest, és az a legrosszabb, ha ezt a részt kihagynánk, és az elsõ rész is azzal fejezõdött volna be, mint ez (jáj kitört a forrradalom mert van egy kismadár reménysugár)), semmirõl nem maradtunk volna le a 3. részhez.
6/10
potya 2014 máj. 14. - 20:25:40 6/10
(158/209)
Csalódás volt az elsõ rész után. Kissé erõltetett, vontatott. Nem értettem a 4-es körzet karakterének lényegét (Mags, a néma nõ - Lynn Cohen), azt hittem meghatározó egyéniség lesz a filmben, valami ütõs sztorit kerekítenek ki belõle... de nem így történt. 10/6
kybuck 2014 máj. 11. - 00:04:26 Előzmény Rahar
(157/209)
Valóban több jobb jelenet volt, végül is ez el is várható egy folytatástól, ezáltal kicsit több lett a tétje a cselekménynek, de paradox módon ennek ellenére most nem volt jelen az az izgalom, feszültség, ami az elsõ rész nézésekor még megvolt, talán azért, mert tudható, hogy még lesz harmadik rész és akkorra tartogatják a puskaport. Sok múlik a színészi játékokon, a dramaturgián, ezektõl nem voltam túlságosan elájulva, és a csaj uncsi lelkizõs közjátékai is csak megszakították a cselekmény folyását, mert nem igazán voltak hihetõek, drámaiak. Ezen kívül kár, hogy Helyei László már nem szinkronizálhatta Donald Sutherlandot. Szóval nem volt rossz, de várjuk a harmadik fejezetet az igaz harccal az "igazi ellenfél" ellen.
7/10
Rahar 2014 máj. 10. - 00:05:47 7/10
(156/209)
Izgalmasabbra sikeredett, mint az elsõ rész. Jók voltak a harci jelenetek. Negatívumként csak a rendkívül kidolgozatlan háttérvilágot tudnám felhozni. Gondolom ennek az az oka, hogy csináltak egy túlélõs filmet, melyben az akció a lényeg és csak minimális figyelmet fordítottak a cselekmény szempontjából valóban másodlagos háttértörténetre, de ez a probléma az elsõ rész sikere okán elkészített második résznél már sokkal erõteljesebben megjelenik. Remélem ezt orvosolják a következõ két részben.
zegorias 2014 máj. 03. - 13:24:08 Előzmény Tamáss11
(155/209)
Igen találkoztam már olyan mozifilmmel melynek az elsõ része nem volt nagyon erõs...de csináltak egy nagyon jól sikerült folytatást (nem akarok most példát mondani, de tudnék bõven)...szóval adtam még egy esélyt jennifernek ezúttal hiába.
6/10
Viktor6665 2014 ápr. 24. - 00:26:59 6/10
(154/209)
Jobb, mint az elsõ rész.
8/10
Sadenal 2014 ápr. 20. - 20:43:01 8/10
(153/209)
Nagyon jó volt ez a folytatás is, külön tetszett, hogy összekovácsolódnak a karakterek. Kíváncsian várom majd a harmadik részt amelyben remélhetõleg elbukik a "Római Birodalom". :)


8/10
Tamáss11 2014 ápr. 20. - 00:53:09 Előzmény zegorias
(152/209)
Nem értem a hozzád hasonló kommentelõket. Nem tetszett az elsõ rész, kifejezetten unalmasnak találtad, de azért leültél és megnézted a folytatást ami több, mint 2 órás, de végig szenvedted. Tehát a Te logikád szerint én láttam a Lost elsõ részét, nem tetszett de azért végig kellett volna nézem azt a több 100 epizódot :D Kérlek, ne legyél ostoba és a harmadikat lehetõleg ne nézd meg. Szerintem meg remek, és várom a folytatást.
8/10
M.Zs.F 2014 ápr. 12. - 01:08:11 8/10
(151/209)
Elfogultságot kell bejelentenem magammal szemben e film kapcsán Jennifer Lawrence irányába. Nálam Õ fulltuti extra menõ csaj, s az eredeti hangját is imádom, s azzal néztem, szóval nekem tetszett. De azt hiszem ha nem Õ lenne a fõszereplõ akkor is tetszene mert alapvetõen ez nekem fantasy, s ez a mûfaj azért kedves mert az Én agyam ilyenkor kapcsol ki. Lehet benne szó fontos emberiséget érintõ kérdésekrõl, Én ilyenkor ezt nem nézem csak azt hogy ez nem most van hál' Istennek, s csal nézem, élvezem amit látok s hallok s that's it.

10/8
shoc 2014 márc. 30. - 23:11:47
(150/209)
Kisse szomorú vagyok.
Mert nem értem miert sikeres ez a film.

Van egy erõs vonal benne az elnyomott/hatalom.... De ezenkívül vontatott feleslegesen hosszú. Talán a tizenéves korosztálynak bejön a szereplõ gárda miatt.
Pedig az alaptörténet nem is rossz.