zegorias 2014 márc. 30. - 17:56:26
(149/209)
Az elsõ részt rettenetesen untam és most hozták ugyanazt a szintet...Számomra annyira érdektelen, fantáziátlan, unalmas a történet, hogy kínszenvedés volt végignézni mindkét részt. Az elsõ másfél órában gyakorlatilag semmi nem történik, a végén van egy kis kaland, de az is rém vontatott a végét már dupla sebességen néztem, csak legyen már vége. Túlértékelt filmnek tartom és úgy gondolom rontja az amúgy szimpatikus Jennifer Lawrence renoméját.
8/10
King Diamond 2014 márc. 27. - 20:20:32 8/10
(148/209)
Annak ellenére, hogy az elsõ résznél azt írtam, hogy moziban fogom ezt is megnézni, mégsem így történt. Így, utólag belegondolva, annyira mondjuk nem is nagy baj, mert itthon, a nagy tévén és az 5.1-es házimozi rendszerrel is éppen eléggé élvezhetõ volt. Azóta sem olvastam a könyveket, és nem is tervezem a közeljövõben. Hasonlóan jó volt, mint az elsõ része. A történet onnan folytatódott, ahol abbamaradt, és végig lekötött, jó volt a cselekményvezetés. A második fele hasonló volt az elsõhöz, de remek volt, egyáltalán nem éreztem unalmasnak, vagy koppintásnak. A színészek is jók voltak, az új szereplõk is. Kár Philip Seymour Hoffmanért, mert egy érdekes karaktert alakított, és nagyon remélem, hogy a harmadik és negyedik részhez már a legtöbb jelentét leforgatta még a halála elõtt. Számomra egy másik pazar karakter, a maga rövidke szerepében pedig a Fõbékeõr-nek nevezett fickó volt. Brutális volt abban a pár jelenetben. Remélem, hogy a további részekben is szerepelni fog. A magyar hangok maradtak, kivéve ugye, hogy sajnos már nem Helyey László volt Sutherlandé, és az új karakterek is remek hangokat kaptak.
Most is azt tudom mondani, mint az elsõnél, hogy várom a következõ részt. De most már inkább abban vagyok biztos, hogy nem moziban fogjuk megnézni, hacsak nem lesz 3D-s.
8/10
offtopic
imrenyibalazs 2014 márc. 26. - 11:20:06 Előzmény spekimen
(147/209)
Lehet Spoileres!

Ezzel nagyjából egyet értek és nekem a film is tetszett, nekem 9/10, de más nem kell, hogy egyet értsen ezzel a pontszámmal;... és a 144-es kommentre azt írnám, hogy bár a film igazándiból fikció, ahogy a DOOM 3 BFG Edition is például, de lényeg: van, hogy emberek a hatalom birtokában mindenféle borzalmat akarnak tenni mással és éppen azon gondolkozom, hogy ha meglenne a csúcstechnológia az életben, hogy a létfenntartás mûködjön, beleértve az orvosi kezeléseket is (technológiailag), az öncélú kegyetlenkedés, barbár vérengzés szórakozásból és még sok minden nincs kizárva.
Spoiler és OFF! Valóban régen a gladiátoroknak is megvolt a több kasztja, továbbá valami ez után is érvényes lesz a mi földi valóságunkban, ahogy ez régi civilizációkban is ment, az, hogy a társadalom egy része összetart valamilyen szinten, mert az emberek egymásra vannak utalva; de ha a társadalom teljes jogú tagjai és aritsztokratái akármilyen gépekkel és technológiával bírnak, akarhatnak akár megkínozni szórakozásból másokat, akik a társadalomban valamilyen módon kegyvesztettek és a perifériára szorultak.
Az ember természete sokféle, néha nagyon nem szép.
Nagy1A 2014 márc. 26. - 00:38:17
(146/209)
Pontosan!!! Már több mint egy óra lement, de igazán fogalmam sincs mi a fenérõl szól, lapos, unalmas, elnyújtott, ötlettelen sztori, rettenetesen üres neorómai díszletekkel,...... kedvenc szinészeimmel........sajnos!! Sutherlandet, Harrelsont, Hoffmant ( R.I.P.) és Tuccit, Toby Jonest felvillanva, együtt még nem láttam........külön-külön már csak a miattuk is megnézem a filmjeiket.........de ebben a rettenetben, együttvéve sem tudnak lekötni. Na most végre be a vízbe, 100 gyors, nincsenek krokodilok....ki a vízbõl.......õserdõ....na nekem ennyi elég!! Röhejes, hogy a kínálatban ott volt a M.A.S.H. is, 1970-bõl, de a család kedvéért, ma ezt néztük meg.....de holnap már jó mozi lesz!!!!
2/10
kistejes23 2014 márc. 24. - 22:24:49 2/10
(145/209)
Egyszerüen nem értem mi ebben a nagy szám. A történet valami eszméletlen gagyi és kiszámítható! Egyedül a fõszereplõ szinészi játéka baromi jó!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 24. - 10:50:02 8/10
(144/209)
kíváncsi vagyok, hogy a következõ rész is úgy kezeli e majd magát mint egy hetente kijövõ cliffhangeres sorozat
de következõ részben legalább lesznek jó színésznõk Jennifer mellett
gyapif 2014 márc. 24. - 10:44:03
(143/209)
Szerintem nagyon gyenge,unalmas.
10/10
rubber 2014 márc. 23. - 23:24:16 10/10
(142/209)
Igazából én annyira nem akarom fejtegetni mélyen szántóan most a filmet csak annyit fûznék hozzá engem az elsõ rész nem igazán tudott megfogni sõt ennek köszönhetõen a második résznek eléggé nehen álltam neki viszont én kellemesen csalódtam szerintem izgalmas volt élvezhetõ és jobb mint az elsõ rész sõt várom most már a következõt :) Én ajánlóm!
1/10
meridian74 2014 márc. 23. - 22:15:13 1/10
(141/209)
Amúgy a képi világ és megjelenítés az rendben van, az tökéletes. Csak éppen üres a film, történet szempontjából...
1/10
meridian74 2014 márc. 23. - 22:14:11 1/10 Előzmény domo.robi
(140/209)
Csatlakoznék az elõttem szólóhoz:

"A római birodalom titka a sokszínû, virágzó kultúra és a viszonylagos jólét volt. Ott az emberek szerették a civilizált életformát, és nem kellett állandó félelemben tartani õket. Mai hasonlattal élve: nem fegyverek kötötték õket a hatalomhoz, hanem a mobiltelefonjuk és a média.
"

Na, ez ponotsan így van. Annyit tennék hozzá, hoyg a film ott baltázza el az egészet, hogy a körzetekben párszáz, max 1000 embert mutatnak egyszerre, míg a Capitolium hipermodern hightech óriási metropolisz.

Olyan mintha pár ezer ember tartana el pár milliót.

Nem mellesleg olyan csúcstechnológiákat mutatnak be, amelyek szintjén az általános éhezés megszüntethetõ lenne, és a magas színvonalú közgyógyászat is biztosítva lenne.

A film meg ótvar szar. Nem hiszem el azt, hogy most tényleg lenyomták ismét a torkunkon az elsõ részt, csak kicsit másképpen befejezve. Nem mellesleg a film végére rakták azt, amivel az egész film kezdõdhetne és szólhatna, végre történne is valami benne.
EZ EGY NAGY NULLA!
1/10
offtopic
meridian74 2014 márc. 23. - 22:00:48 1/10
(139/209)
"Mindig azt érzik, hogy a pohár félig üres."

Ezt a közhelyt hagyjuk má.

A pohár akár félig van teli akár félig üres, akkor sincs tele, azaz egyik esetben sem TELI.
Én pedig teli poharat akarok.
3/10
csanyi82 2014 márc. 23. - 15:29:11 3/10
(138/209)
Borzasztó unalmas, hatásvadász ömlengés. Tartalom nulla, a falat kapartam tõle, még mindig megy, mikor ezt írom.
spekimen 2014 márc. 23. - 12:25:38
(137/209)
OFF
Én most az amerikai polgárháború elõtti idõszakra gondoltam, mert utána azért javult a helyzetük a rabszolgáknak, de addig simán lehet mondani, hogy úgy bántak velük, mint egy éhezõk viadala béli film aréna játékában.
Igen még 50 évvel azelõtt sem voltak emberszámba véve, de azért mégse volt már olyan a helyzetük mint 200 éve.
ON
Niceday 2014 márc. 23. - 11:50:40
(136/209)
/OFF

200 év... ? Minek annyit visszamenni...?
"1955 márciusában egy 15 éves fekete kislány, Claudette Colvin, nem volt hajlandó átadni a buszon a fehérek számára fenntartott helyét egy fehér férfinak, ezért letartóztatták. Decemberben az eset megismétlõdött, amikor Rosa Parks ugyanígy cselekedett, és akit ezért szintén letartóztattak."

/ON
spekimen 2014 márc. 23. - 10:34:18
(135/209)
Ez a rész sokkal jobb volt, mint az elsõ, élethûbben adta vissza a könyvet.
Nem értem azokat akik tini filmnek mondják vagy mossák össze pl. az Alkonyattal, amit zsigerbõl utálok és amit egyszer néztem végig, mert kíváncsi voltam mi ez a nagy felhajtás körülötte.

144-es hsz.-nek mondom, hogy bizony véleményem szerint élhetnek így emberek, hogy azon szórakoznak, hogy nyírják ki mások egymást. Az elsõ viadalok még lehet viszakozást és megrökönyödést váltanak ki, de aztán, ahogy telik az idõ úgy válik egyre elfogadottabbá, sõt akik ebbe születnek bele és ezen nõnek fel, azok meg ezt veszik természetesnek. A legtöbb ember aszerint "mûködik" amit látott maga körül vagy beleneveltek kiskorában. A legegyszerûbb példa erre a rabszolgatartás. 200 éve még a nagy demokrácia hazájában Amerikában is a rabszolgákra úgy tekintettek mint az állatokra és úgy is bántak velük.
Sz Peter 2014 márc. 22. - 22:12:05 Előzmény Zathar
(134/209)
"akik a nézõket kápráztatták el"

Igen. Méghozzá azzal, hogy MEGÖLTÉK EGYMÁST!
8/10
Viki1080 2014 márc. 22. - 21:23:57 8/10 Előzmény Zathar
(133/209)
OFF
Azért 26 évesen tudnod kéne már,hisz elvileg suliban tanultad,hogy a gladiátoroknak is több kasztja volt és biza az alsóbb szintû gladiátorok mindegyike állatok ellen küzdött és meghalt.A magasabb szintûeknél meg ugye a mindenkori cézárra volt bízva az életük,hisz a harc végén nem volt mindegy merre lendül a keze így azokból a kasztokból is sok gladit kivégeztek... No meg ezer+1 gladiátoros film is bemutatja ha nem is tanultad onnan azért tudhatnád:)

Talán olvasd el a könyveket és rájössz miért is diktatúra ez és milyen fajta:))
Semmi baj sincs a reakciókkal.

ON Nekem nagyon tetszett,sikeresen megvalósítottak majdnem mindent a könyvbõl/kifejezetten tetszettek a poszáták/
Az egy annó nem tetszett pont a könyv miatt,de ez rendben volt,alig várom a harmadik/2 részes/részt,mert az már igen komoly dráma lesz nem holmi kis "tini film"ahogy egyesek emlegetik,bár sztem ennek egyik része sem holmi kis nyálas tinisz*r,mint pl az alkonyatok...
8/10
Viki1080 2014 márc. 22. - 21:12:49 8/10 Előzmény suncipoci
(132/209)
Tökéletes a vége,hisz a harmadik könyvben/ami 2 film lesz/innen folytatódik a dolog...
6/10
suncipoci 2014 márc. 20. - 12:13:07 6/10
(131/209)
Egyértelmûen csalódás a film vége!
Zathar 2014 márc. 19. - 11:11:45 Előzmény artupku
(130/209)
Ne haragudj, de ebben a diktatúrában semmi valódi sincs. Aki egy kicsit ért az emberekhez illetve társadalmak mûködéséhez, annak abszurd a filmben ábrázolt társadalmi felépítmény, és nem azért, mert annyira megrettentõen "hû de kegyetlen és zsarnok tud lenni az ember, ha nála a hatalom", hanem mert egész egyszerûen az emberek nem így mûködnek, legyenek gazdagok vagy szegények. Ilyen öncélú kegyetlenkedés nem generál elegendõ támogatást egy rendszer fenntartásához, és ezzel nincs mit vitázni, pont. A filmben szereplõ, vérengzésnek örvendezõ emberek érzelmi folyamatai teljesen irreálisak, valóságtól elrugaszkodottak.

Lehet jönni a szovjet diktatúrával, mint példa, de ott az egyszerû katonaállami terror helyzete állt fenn, ahol az erõs erõvel uralkodott a gyengén. Itt az oligarchiák nem örvendeztek pezsgõzve az alsóbb rendû nép nyomorán, legfeljebb tették, amit tenni kell, hogy hatalmon maradjanak, de semmiképp nem demonstrálták.

Ettõl függetlenül a filmet nem kell komolyan venni, és akkor szórakoztató élményt tud nyújtani.

A gladiátorjátékokról pedig annyit, hogy a gladiátorok valójában a legritkább esetben haltak meg. Hivatásos sportolók voltak, akik a nézõket kápráztatták el, semmi értelme nem lett volna megöletni az aranytojást tojó tyúkokat.