Mara60 2013 nov. 24. - 09:52:19
(49/209)
Mikor elõször elolvastam az eszmefuttatásodat én is azt akartam írni, hogy elég felületesen nézhetted meg ezt a filmet, ha olyan aprócskának nem nevezhetõ különbség sem tûnt fel, hogy a két történet épp az ellentéte egymásnak. Mivel épp ellenkezõ mondanivalót hordoznak.
A BR, akárcsak a Legyek ura azt üzeni, hogy az emberbõl bizonyos szituációkban bármikor elõjöhet a vadállat.
Az Éhezõk viadala viszont azt üzeni, hogy a választás, a döntés a tiéd. És csak akkor lehetsz valódi gyõztes, ha hû tudsz maradni az elveidhez.
Vagyis nem véletlen, hogy az Éhezõk viadala a BR alapelvét használja fel, hiszen ezen az elven mûködik az összes Valóvilág, és Survivor is. És a film mint egy tükröt tart a média és az egész mai társadalmi trend elé. Azok elé, akik folyamatosan azt sulykolják az emberekbe, hogy minél kegyetlenebb vagy, annál jobb vagy.

És nem véletlen, hogy ez a könyv, ez a film a fiataloknak készült. Merthogy õk a legveszélyeztetebbek ebbõl a szempontból. És engem nagyon jó érzéssel tölt el, hogy szerte a világon fiatalok ezrei kapták fel a fejüket a filmre, és gondolkodtak el rajta.
Így amikor tizest adnak rá, ti is legyetek egy kicsit türelmesebbek. Mert a pontokat nem a film stilisztikai értékeire, vagy a színészek játékára adják, hanem arra, amit a fõhõsök képviselnek.
Tekintsétek, hát annak, ami. Egy voks az emberség mellett.
10/10
BlackCos 2013 nov. 24. - 00:29:14 10/10
(48/209)
Az elõzõt tanhu-nak címeztem.
10/10
BlackCos 2013 nov. 24. - 00:05:32 10/10
(47/209)
Mintha kissé arrogáns lennél, nem baj az mindig szórakoztat. :D
Szerintem az a lopás, ha egy történetet elejétõl a végéig lemásolnak, vagy legalábbis a jelentõs részét átveszik. Battle Royale-t nem olvastam, csak láttam. Elhiszem, hogy a könyv nagyszerû, de a film véleményem szerint nagyon messze van attól. Nem jó a rendezés, a párbeszédek, színészi alakítások röhejesek stb. Menekülõ emberhez meg nem sok köze van, persze hogy nem emlékeztet rá. Az Éhezõk viadalának az elsõ része hasonlít a B.R.-hoz, annyiban hogy mind a kettõben fiataloknak kell kinyírniuk egymást és a végén csak egy gyõztes lehet. A második könyv-film már nemigen hasonlít rá, a 3. könyvvel meg szinte semmilyen párhuzamba nem hozható. Ezt nem nevezném lopásnak, fõleg ha még jobbra is csinálják meg. Ez egy ifjúsági regénybõl készült és fõként az ifjúságnak szóló film. Ergo nem hinném hogy te vagy a megcélzott közönség, amit azért nem kéne figyelmen kívül hagynod. Gondolom az elsõ részt is csak azért pörgetted végig,(persze elõítéletek nélkül) hogy mikor fröcsögsz a filmrõl, akkor közben elmondhasd, hogy te bizony láttad és nem csak a semmibõl beszélsz. Amúgy meg nem sokat tudsz róla. Az a baj, hogy sokan meghallják a tini szót egy filmmel kapcsolatban, akkor már rögtön azt gondolják, hogy az már csak szar lehet, pedig nem, még ha többségben az is.
10/10
sello13 2013 nov. 23. - 23:33:11 10/10
(46/209)
egészen egyszerûen zseniális lett.
jooasszony 2013 nov. 23. - 22:36:42
(45/209)
Végigolvastam a könyveket és megnéztem a filmeket. Nekem az elsõ rész sokkal jobban tetszett mint a Futótûz. A jelmezek nagyon jók. Õszintén szólva kicsit csalódott voltam a 2. rész miatt.
10/10
Jozsi_74 2013 nov. 23. - 21:58:47 10/10
(44/209)
Emberek, ez valami eszméletlen volt! Most jöttem ki az IMAX terembõl és nem tudok többet írni, hiszen szavakat se találok.
Nagyon szomorú, de lenyûgözõ, gyönyörû és elgondolkodtató!
kybuck 2013 nov. 23. - 19:41:54 Előzmény kybuck
(43/209)
Nagyon érdekel és mindenképpen megnézem - itthon, fotelban, szinkronosan, a forgalmazót pedig csókoltatom.
abisztriczky 2013 nov. 23. - 17:16:19
(42/209)
Állítólag a fõszereplõ leányzó kapott már valamiért Oscar-díjat. De itt nem igazán remekel. Az Éhezõk viadalában inkább az Arany Málna díjra lenne alkalmas.
Babi néni 2013 nov. 23. - 13:36:49
(41/209)
Öljék egymást a tinik EZAAAAAZ!!!!

10/1
Superalonso 2013 nov. 23. - 13:27:41
(40/209)
Hát nem tudom.....nekem már az elsõ része sem jött be, nem tudom megnézzem-e ezt moziban???
Értem én a társadalmi üzenetet benne csak nem hat meg, persze ez a gyenge színészek miatt is lehetett az elsõ részben (pl. ezt a Jennifer Lawrence-t addig rúgdosnám acélbetkóssal míg végre valami ÕSZINTE érzelmet nem erõltetne az arcára).

Valahogy én úgy képzelném el, hogyha már a lét a tét meg hogy életem végéig habzsi-dõzsi akkor ott nincs haverság meg bratyizás mint az elsõ részben (néhányan összeálltak egy bandába), hanem ki többre mindenkit kicsinálni, mint ahogy az életben is mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti és nem a másikét......
10/10
Chaosium 2013 nov. 23. - 03:12:27 10/10
(39/209)
Nekem tetszett a film bár szerintem ez egy szomorú film. A könyveket még nem olvastam, de iparkodom megszerezni. Abban remélem pár kérdésemre választ kapok (a szokásos ki-kicsoda-mit-miértekre). Állítólag sokaknak tetszett.
"Sose hagyjon el benneteket a remény." Hogy ez mennyire egy megalázó mondat. Inkább elvesz mint ad. Gondolom ez is a célja. Most hogy ülepszik a film, egyre jobban érzem, remek kis film ez.
offtopic
Sonic8 2013 nov. 22. - 20:49:09
(38/209)
Valamelyik Moderátor pótolja már a SPOLIER-t!!!!!

Köszi.
Sonic8 2013 nov. 22. - 20:48:29 Előzmény abisztriczky
(37/209)
Akárhogy nézem ez a film össze lett csapva.
Az elõzõ részt egyenesen végig izgultam volt benne minden. Vérengzés dráma stb. Itt is elakarták követni de valahogy végképp nem jött össze.

***SPOILER PÓTOLVA***
Bemutattak csomó jó karaktert pl azt a harapós csajt és kb nem is láttuk csak azt a pár embert akik "szövetségesek" voltak. Ez mi már? Cinna halálát utána kb meg se említették. o.O Wtf.


Pozitívumok!

Ez a Finnick gyerek nagyon jó karakter. Örülök hogy nem nyírták ki. Na majd most elolvasom a 3. részt könyvben.
Katniss megint hozta a kis komoly túlélõ állszerelmes csajt. Peeta a kis szépfiú szintén hozta a formáját.
Philippe Seymour Hoffman meg szó szerint fölüdülés volt. Mondjuk a rossz oldal (Kapitólium) jobban állt neki.

Összességében nem használták ki az egész Arénát. Kb másfél óra azzal ment el hogy szenvedtek majd aztán 1 órás harc ami végig beszélgetés volt és az elején meghalt mindenki amit nem is mutattak bakker.

Hát nem tudom erre mint adjak.

Én most adnék erre egy 10/8-at De majd még megnézem párszor.
abisztriczky 2013 nov. 22. - 11:36:21
(36/209)
Az új szabályt nem a fõszereplõ lány miatt találta ki az elnök (Donald Sutherland) valami más indokkal? Azért gondolom így mert az elsõ részben alaposan kibabrált velük azzal, hogy kikényszerítette, hogy kettõ gyõztes legyen, amennyiben egy körzetbõl valók élik túl.
9/10
Csemy_ 2013 nov. 22. - 10:32:00 9/10
(35/209)
javítva: lesújtó :)

Ez a rész sokkal jobban sikerült, mint az elõzõ és érdemes megnézni moziban. Véleményem szerint megéri a mozijegy árát...!
9/10
Csemy_ 2013 nov. 22. - 10:27:23 9/10
(34/209)
Nem hiszem, hogy átgondoltad ezt a filmet és pont azért van vele kapcsolatban lesúlytó véleményed, mert a felszínen kapirgálsz és csak az ominózus szerelmi szál fog meg a történetben...;-)
10/10
BlackCos 2013 nov. 22. - 04:24:46 10/10
(33/209)
Tényleg teljesen felesleges az összehasonlítgatás, a lopás az nem ez. Másrészrõl a Battle Royale film felejthetõ darab, sokszor kifejezetten gagyi is. Az Éhezõk viadala minden szempontból minõségibb munka, még a hibáival együtt is és szerintem a második film még jobbra sikerült, én jól szórakoztam. :)
10/10
kicsijyz 2013 nov. 22. - 02:21:41 10/10
(32/209)
Könyvben is ez volt a kedvencem, és filmben is felülmúlta minden várakozásomat, egyszerûen keveselltem ezt a két és fél órát. Volt benne humor, dráma, izgalom, remek színészi alakítások...Csillagos ötös!

A Battle Royale rinyát meg már hanyagolni kéne. Egyrészt mert az irodalom és egyéb mûvészetek sok-sok ezer évesek, és már semmi sem eredeti, csak az, ahogy megalkotod. És igazából ez egy örökös körforgás, minden ihletet merít mindenbõl. A BR-t még nem olvastam, így én inkább történelmi párhuzamot húzok. A gladiátorok rémlenek valakinek? Akik egy arénában harcoltak életre-halálra, hogy szórakoztassák a népet? Aztán mintha lázongás is lett volna... Vagy a nevek, vagy az ital, amit arra használtak, hogy meghánytassa õket és többet tudjanak enni - a hányós módszert bizony a rómaiak is ismerték. De gáz ez a Suzanne Collins, hogy a történelembõl lop!

A felirat: marhára nem igaz, hogy nem éri meg feliratos filmet behozni. Csak nem mindegy, hogy mit. Ezen is már egy héttel elõtte foglalt volt MINDEN jegy az éjféli premierekre, és ma is teli voltak a termek. Akkor mi a fenérõl beszélünk? Én megértem, hogy valaki nem tud egyszerre koncentrálni a kettõre, de ez csak "gyakorlás" kérdése, annyi párbeszéd meg nincs benne, hogy ne lehetne elolvasni.

A Catching Fire feliratát viszont valószínûleg nagyon elsietve csinálták meg, mert volt benne több Google fordító szintû megszólalás.
tanhu 2013 nov. 22. - 01:00:06
(31/209)
Pontosan!Ezt a szart meg sürgõsen felejtsd el.Amibõl lopták és szétcseszték az viszont filmben is könyvben és mangában is odab.sz.A Battle Royaleról van szó...A végjátéktól a filmtõl én is rettegtem,meg is volt rá minden okom...a könyv felülmúlhatatlan a film meg alulmúlható...
A tolvaLÁJT jelenséggel sajnos nem tehetsz semmit.Csak egyet az ilyen szemeteket- amik valami valóban eredeti és remek darabból mutálódtak a lájtner bájgúnár és erõsen feminin vonásokkal és magatartással riogató társai rajongóira élvezkedõ csitrik számára(írhattam volna dzsasztin bíbert is brrrr) az ilyen moslékot-nem fogyasztod.Ha Futótüzet akarsz akkor olvasd el a Trónok Harca sorozatot míg rá nem bukkansz na az égni fog mint a hétszentség,ennek a csitrimesének óriási a füstje, de láng az sehol...Ez hülyevúd még az Engedj be! címû kitûnõ mozit is sikerült úgy elcseszni ahogy az Oldboyt fogják...
10/10
CsiróCsiró 2013 nov. 22. - 00:28:48 10/10
(30/209)
Picit nehezen indult be, de aztán beindult és szerintem nagyon jól sikerült.

Aki szerette az elsõ részét, annak szinte kötelezõ.

...és továbbra is halálosan szerelmes vagyok Jennifer Lawrence-be... :-)