Sz Peter 2014 márc. 02. - 18:40:10
(129/209)
Miért, egy eszeveszett diktatúrát mivel lehet fenntartani? :)
offtopic
Sz Peter 2014 márc. 02. - 17:16:29
(128/209)
Szóval az E-11 Blaster Rifle-ok a StarWars-ból jobban bejöttek volna? :)
offtopic
Sz Peter 2014 márc. 02. - 13:44:00
(127/209)
Szerintem teljesen irreleváns, hogy milyen fegyvereik vannak a katonáknak.
Ez amúgy sem sci-fi inkább fantasy és jók oda azok a P-90-esek. ;)
tomy88trance 2014 febr. 28. - 23:28:28
(126/209)
Jó film volt ez is akárcsak az elsõ rész, nagyon várom már a harmadik részt!
7/10
Danzsé 2014 febr. 27. - 16:06:13 7/10
(125/209)
Ennél sokkal jobbra számítottam. Csalódás volt az 1. részhez képest. Túlzottan rámentek az érzelmi hatásokra a filmben, amivel elmegy a film 2/3-a, az akció csak az utolsó harmadban kezdõdik. Ráadásul befejezetlen is, amit nagyon utálok egy filmnél. Nálam 7/10.
abisztriczky 2014 febr. 22. - 21:16:50
(124/209)
Ki fogja szinkronizálni Donald S.-et? Az õt eddig rendszeresen (más filmekben is) szinkronizáló magyar színész sajnos nemrég elhunyt.
Kennyke93 2014 febr. 06. - 12:33:37
(123/209)
Magyarországon 2014. március 28-án jelenik meg a film 1 lemezes DVD, 2 lemezes DVD, Blu-Ray és az elsõ két filmet tartalmazó gyûjtemény formájában.
8/10
Scott_Cossack 2014 febr. 04. - 00:11:43 8/10
(122/209)
Szerintem abban tévedsz, hogy az emberi lelemény a kommunista diktatúrákhoz hasonlókon kívül sok egyéb elnyomó rendszert képes produkálni. A filmben szerintem egy másfajta, leginkább a XIX.század végén, XX. század elején virágzó gyarmatbirodalmakra jellemzõ berendezkedést látunk.

Létezik egy viszonylag népes, luxuskörülmények között tobzódó "polgári" réteg, amely ezen körülményeket az elnyomás alatt álló területek kiszipolyozásával tartja fenn. Ennek a rétegnek ugyanúgy része Hó elnök, mint bármelyik, a lehetõ legidétlenebb módon kikent-kifent kapitóliumi mitugrász.

Az ilyen társadalmakban pedig nagyon is megfigyelhetõk azok a jellegzetességek, amiket a filmben látunk: a csillogó-villógó felszín, a látszat, mely remekül takarja (legalábbis a kiváltságos réteg tagjai számára) a rendszer velejéig romlott mivoltát. Ezt szolgálja a viadal és a résztvevõk körüli felhajtás is. És ezt a kiváltságosok szó nélkül be is veszik (valószínûleg sokuk egyáltalán nem fogta fel, hogy egy gyerekek kibelezésén alapuló valóságshowra nyáladzik). Ez az az elem, amelyben leginkább eltér egy általunk megszokott, "klasszikus" diktatúrától, ellenben nagyon is jellemzõ a nyugati nagyhatalmakra.

Éppen ezért szerintem ezt a filmet pont egy nyugati országban lehetett (azaz lehetett volna) jól megcsinálni.

A hatalom Katniss miatti felbolydulása is érthetõ, ugyanis való igaz, hogy sok diktatúrában "passzivizálódik" a jónép, azonban a sérelmek és a frusztráció továbbra is jelen vannak, és akkumulálódnak. Egy kellõ karizmával és jó képességekkel rendelkezõ, a rendszerrel nyíltan szembeszegülõ lázadó pedig könnyen indíthatja el olyan események láncolatát indíthatja el, amely a hatalom bukásához, vagy legalábbis meggyengüléséhez vezethet. (Jó példa erre a mexikói forradalom idején Pancho Villa vagy Emilio Zapata, vagy az ír Michael Collins, aki néhány ezer ír parasztfiúból szervezett hadseregével képes volt egy világbirodalom képviselõit tárgyalóasztalhoz ültetni).

Én sem állítom (a neten itt-ott fellehetõ, kissé elragadtatott kritikai írásokkal ellentétben), hogy ez lenne az 1984 2.0-ás verziója, de azt igen, hogy megvolt benne a potenciál, hogy az legyen. Sajnos az írónõ, úgy tûnik, végül is nem ezt akarta kihozni a történetbõl. A filmnek dicséretére váljék, hogy a kötelezõ szerelmi dráma mellett igyekszik a komolyabb üzenetekkel rendelkezõ elemekre is hangsúlyt fektetni.
Peppo 2014 febr. 03. - 15:07:49
(121/209)
Jobb lett, mint az elsõ. A karakterek kevésbé idegesítõk, a forgatókönyv is jobb lett, és ez a rész könyv nélkül is érthetõbb, mint az elsõ volt. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a következõ. Könyvben a harmadik szerintem sokkal rosszabb volt az elsõ kettõnél. Remélem, a filmek maradnak a javuló színvonalnál! Szegény P.S.H. már nem lesz benne. :(
2/10
Szabeeeh 2014 febr. 02. - 22:31:28 2/10 Előzmény abisztriczky
(120/209)
szerintem ez nagyon gyenge lett... nem érdemes megnézni. :/
abisztriczky 2014 jan. 30. - 21:21:51
(119/209)
Én ugyan még nem láttam, de ebben ki szinkronizálta Donald S.-t?
perry 2014 jan. 29. - 20:40:25
(118/209)
"tini mozi ócska párbeszédekkel, logikátlan döntések" írta valami makkocska itt néhány hozzászólással alant.
Bár a film tényleg közönségfilm és még azt sem mondanám, hogy hibátlan alkotás, de egyet nagyon jól tud vagy ha pregnánsabban akarnám kifejezni megvalósítja az ok és okozati összefüggést.
Mert ugye létezik vagy létezett totalitárius hatalom. Akár merre kutakodunk az emberiség történelmében minden ponton megtalálhatóak, akkor pedig miért ne lehetne megtalálni a nem is olyan távoli jövõben, ahol a kevesek kiváltságát milliók "verejtékével" teremtik meg. Ami nem más mint az élvezetek halmaza a kiválasztottak számára , valamint a hatalom bizonyos tudata az egy számára a "szeretett" elnöknek. Aki némi öniróniával de a rend és a szép új világ fenntartójának képzeli magát.
persze ehhez a hatalomhoz kiszolgálókra van szükség és bizony ha az a magasabb érdekkel ütközik, ott emberek tûnnek el a színrõl. A Hamlet szindróma bárkit elérhet benne lennei egy társadalomban egy világban csak akkor mûködik ha elfogadjuk a szabályokat. A kérdés ki szegi meg azokat elõször, a hatalom elnyomása mindig sebekkel jár a védtelen számára. A védtelen lázadása pedig a forradalom, az a harag mely a vélt vagy valós igazságtalanság megtorlására jött vagy jön létre évezredek óta.
Csak ugorjunk át a szomszédos Ukrajnába és már igazolva látjuk mi az a társadalmi gõg és az emberek válasza erre.
Az éhezõk viadala: Futótûz nem jó mozi, de jó történet mesélés, arról milyenek vagyunk mi emberek. Megalkuvók, mert érdekeink vannak, hõsök mert nem akarunk mások lenni a vállat magatartásunkkal ellentétben.
Vagy csak egyszeregyen élni akarunk kötelezettségek nélkül mert sokkal több bennünk a hedonista életösztön mint a bármelyik irányban történõ elkötelezettség.
Egy dolog bizonyos választhatunk melyiket szeretnénk amíg van szabad választásunk és amíg a manipulatív média engedi és nem "keverik" le a valóságot.
Már pedig azt csodálatosan jól lehet manipulálni, és itt megy át a film kissé szuperprodukcióba mert ha olyan könnyen lehet egy totalitárius rendszert csak úgy pikk-pakk átvágni, de tény ez jó érzés a nézõnek, hogy ez is sikerülhet.
Végül pedig az igazi tanulság számomra az ami a filmben is elhangzik egy szereplõ szájából:
"Csak túlélõk vannak nem gyõztesek!"
Igen, az emberiség a fene nagy túlélésen igyekszik, gyõzelem -ez?
Tomi9046 2014 jan. 26. - 22:52:29
(117/209)
Ez mégis miért van, hogy már csak a Mammutban adják és ott is csak este 10 kor? Hogyhogy ilyen gyorsan lekerült a többi mozi kínálatáról?
Ticsi91 2014 jan. 26. - 17:14:11 Előzmény Aggiep007
(116/209)
netzoli 2014 jan. 26. - 15:38:12 Előzmény Aggiep007
(115/209)
A youtube.com-on megtalálod.
Aggiep007 2014 jan. 25. - 23:01:53
(114/209)
Tudna valaki segíteni?
Szeretném megszerezni valahonnan Panem himnuszát, de sehol sem találom.
Konkrétan a zene kellene csak.
Elõre is köszi!
juvem 2014 jan. 25. - 09:26:28 Előzmény Mikkamakkamocska
(113/209)
tini mozi?!
Ahogy néztem az eddigi kommentjeidet... a filmeket nem neked találták ki mert csak szapulod õket!
Izgalmas film volt és egyértelmû volt már az elején, hogy mi lesz a cselekmény! Viszont a körítés szerintem jó volt!
SPOILER
Ez egy átmenet rész volt az "összefogásról" aminek az volt a hátránya, hogy a viadalból viszont keveset kaptunk! De a forradalmat valahogy elõ kell vezetni és szerintem ezt teljesen jól megoldották! A színészekkel semmi gond nem volt, volt benne pár epizódszereplõ de összességében a nagyobb nevek jól csinálták amit csináltak!
Mikkamakkamocska 2014 jan. 21. - 01:53:21
(112/209)
tini mozi ócska párbeszédekkel, logikátlan döntések pontosabban semmit nem döntenek a szereplõk csak sodródnak, 0 színészi játék, egy hülye írta a hülyéknek mert azoknak tetszik, majd pár év múlva a amikor felnõ a rajongótábor még azt is tagadni fogja, hogy hallott errõl a borzalomról
antiszudorika 2014 jan. 09. - 19:22:10
(111/209)
Biztos elolvasom könyvben, ezt a részt nagyon jól odatették
2/10
Ruma 2014 jan. 03. - 05:22:44 2/10
(110/209)
Nem lehet egy szórakoztató amerikai sci-fi-n számon kérni, hogy a hatalom természetét, mûködését olyan elemi erõvel és pontosan mutassa be, mint számos fantasztikus magyar film (pl. Mephisto, Az ötödik pecsét, A tanú).
Ezért csak azt emelném ki, hogy a nagyon lassú felvezetés ellenére (a vágó elfelejtett vágni!), voltak figyelemre méltó mozzanatok; például a „gladiátorok” harcát közvetítõ, a hatalmat szolgáló show mûsor, és annak vezetõje (Stanley Tucci) nagyon tetszett.
A felszabadító szerepébe sodródó fõszereplõt (J. Lawrence) pedig nem lehet nem szeretni.
Ha megígérik, hogy a következõ részben már senki nem rohangál majd a százéves (egyébként nagyon aranyos) nagymamával a hátán az erdõben, azt is megnézem.