Téma: Az õslakó

5/10
brixxi 2010 ápr. 07. - 12:50:43 5/10 Előzmény sonnygrey
(98/318)
Azt hogy "nem értik" fejtsd már ki légyszi hosszabban. Hogy mit nem értünk mi tudatlanok.
5/10
brixxi 2010 ápr. 07. - 12:49:18 5/10 Előzmény sonnygrey
(97/318)
Ez egy tipikusan idióta hozzászólás. "Nem tetszik a film ami nekem nagyon? Akkor te primitív vagy, tudatlan, uninteligens." Igen! Ezek érvek!
sonnygrey 2010 ápr. 06. - 14:31:54
(96/318)
tudjátok, sok olyan igazán jó, nagyon jó film van, amit a kedves nézõközönség lehúz a fenébe, pedig csak korlátolt agyi folyamataik miatt nem értik... tisztelet a kivételnek!
eddig sem tudtam felfogni, hogyha valakinek már az elsõ kockától nem áll össze a film, és nem érti, akkor miért húzza le a pontjait, és miért ír butaságokat róla?!
amint látom, ez a film is hasonló gödörbe került a hozzászólásokat illetõen!
nem szeretnék megbántani senkit, de akinek a Disney filmek valók, azok ne kezdjenek bele keményebb diókba! én sem állok neki új Duna hidat építeni...
1/10
NADAL14 2010 ápr. 01. - 18:49:06 1/10 Előzmény brixxi
(95/318)
Teljesen egyetértek veled !!Nagy káosz az egész film és semmire nem kapunk magyarázatot ,ha csak arra nem hogy Jézus se alkotott semmit:))
5/10
brixxi 2010 márc. 28. - 13:56:37 5/10
(94/318)
Szerintem is szar a film. És amiket írsz, azok alapján te vagy primitív. Érdekesnek nevezhetõ a film, viszont annyira hihetetlen, hogy gáz lesz az egész. És nem azért hihetetlen, mert hogy eddig él - az még elmegy egy filmben - hanem hogy mindig minden idõben ott volt, ahol éppen történt valami. (Buddha, Vangogh...) És mindig a kor aktuális leghíresebb emberének a barátja volt...
Aztán meg persze teljesen véletlenül a fia is oda kerül...

nem jó film és kész.
1/10
NADAL14 2010 márc. 23. - 20:53:46 1/10
(93/318)
Attól még hogy ez a film nagyon rossz ,,és ez a véleményem miért lennék primitiv?Sokakanak tetszik látva a pontozást de szerencsére nem vagyunk egyformák!!Nekem nem jött be de ahogy látom nem vagyok egyedül..
1/10
NADAL14 2010 márc. 22. - 21:44:58 1/10 Előzmény Milhouse
(92/318)
Ezért jó hogy ilyen különbözõek vagyunk ,mert ez nekem se tetszett .A pontozás miatt néztem meg de nagyott csalódtam !Vontatott dialógusokkal teli értelmetlen filozófálás.Brrrr -ezt a filmet nem ajánlom senkinek!Spoiler-a csúcs idiotizmus a film vége, amikor az öreg aki a fia ,feldobja a talpát mikor rájön ki ez az elõõsember!!
10/10
Milhouse 2010 márc. 17. - 06:07:42 10/10
(91/318)
Nagyon izgalmas a film rég láttam ilyen kellemes hangulatú fordulatos filmet.
Három színészt kifejezetten kedvelek jól játszanak.
3/10
NADALFAN 2010 márc. 14. - 21:05:12 3/10 Előzmény Charles Foster Kane
(90/318)
hú ez a film istenkáromlás:))máglyára az alkotókkal...egyébként szerintem nagyon gagyi !!!
6/10
Charles Foster Kane 2010 márc. 10. - 10:09:36 6/10
(89/318)
"A barátságos összejövetel drámai fordulatot vesz."

Ezt például nem is értem... Valaki találkozott ilyen "drámai fordulattal"? Mert én csak egy beszélgetõs teadélutánt láttam.
6/10
Charles Foster Kane 2010 márc. 10. - 10:06:56 6/10 Előzmény BenHarding
(88/318)
"Az alapötlet jó, a megvalósítás szerintem kevésbé."

Ezzel a mondattal értek leginkább egyet a beírások közül. Így van. Valóban nem azzal van gond, hogy egy házban játszódik. Amúgy az alapja emlékeztet Stephen King novellákra, King egy baromi jó sztorit hozott volna ki belõle. Éppen azért, mert Õ baromi jól tudja bemutatni, hogy emberek - pláne zárt térben - hogyan reagálnak megdöbbentõ, gyakorlatilag lehetetlen szituációkra. Ez itt nagyon gyenge volt.

És hiába hitette el, hol pedig bizonytalanította el a szobában lévõkkel a mondandóját, mert számunkra nem volt tétje. Mi rögtön az elejétõl tudtuk, hogy Õ az, akinek mondja magát. Így a nézõt megfosztották annak lehetõségétõl, hogy maga is kétségek közt legyen.

Egyrészt valóban azért, mert egyszer sem sikerült sarokba szorítani, másrészt azért, mert meg sem próbálták elhitetni velünk, hogy neki van valamilyen indítéka arra, hogy kitalálja ezt a mesét.

És itt jön a következõ probléma. Nem voltak karakterek. Ha nincsenek karakterek, szétesik a történet. Folyós lesz. Mivel nincs jelentõsége, hogy ki mit reagál. Egy filmben nincs olyan, hogy "négy átlagos tudós". Pláne egy kvázi kamaradrámában. El kell határolni egymástól õket, hogy a reakciójuknak legyen jelentõsége. Épp ezért lett volna érdekes a diák, akit behoztak a képbe. De õ sem lett karakter, semmivel sem volt érdekesebb, ha az õ szájából hangzott el egy kérdés, mintha egy tudóséból. Minden szereplõ kizárólag az író szócsöveként funkcionált, és ez baromi nagy hiba.

spoiler!

Továbbá én nagyon hiányoltam a drámai ívet. Nem volt íve a történetnek. A végére senki sem gondolta komolyan (nézõ), hogy õ valójában ezt csak kitalálta, hiába mondta azt. És az õskori követ is többször behoztam volna a történetbe, majd a végén, az utolsó bizonyításra tett kísérletnél jött volna az, hogy "hazudhattál volna róla". Mert ez egyébként egy nagyon jó bizonyítási módszer, de mivel ez sem volt helyére illesztve, ez is elvesztette a jelentõségét. És hát persze, mi lett volna jelentõsebb vég egy ilyen filmben, minthogy meghal a halhatatlan ember. Ha egy fegyver feltûnik az elsõ felvonásban, ugyebár... De hát annak sem volt jelentõsége.
Akkor lett volna valóban erõs a csattanó, ha lelövi, és utána tudja meg, hogy õ az apja. És ezzel a mi számunkra is csak a legvégén derül ki, hogy Õ tényleg az, akinek mondja magát.
Az egésznek így nem volt íve, nem volt drámája. Ez csak egy esszé volt. Annak sem túl elmélyült. Messze túlértékelt darabról van szó.
10/6 (Csak mert a dühítõ kategóriát nem érte el, eggyel lejjebb már az van.)
10/10
Milhouse 2010 márc. 04. - 02:21:23 10/10 Előzmény dv9
(87/318)
Ten
dv9 2010 jan. 11. - 22:19:04
(86/318)
Azért az vicces mikor az elején kiveszi a whisky-s üveget a díszdobozból akkor félig van benne, majd mikor már mindenkinek tölt alig hiányzik belõle valami :)
10/10
Rikus 2010 jan. 08. - 21:20:56 10/10
(85/318)
Meg kell valljam kicsit féltem ettõl a filmtõl, hogy unalmas lesz, de nagyon-nagyon kellemeset csalódtam. Az utóbbi idõbe látott filmjeim közül ez volt a legjobb. Aki szereti azokat a filmeket amiken lehet gondolkozni, annak csak ajánlani tudom.
Lehet hogy van benne néhány olyan dolog ami kicsit el van rugaszkodva a valóságtól, de az összes fantasztikus film is el van rugaszkodva a valóságtól. A vallási dolgokhoz pedig annyit, hogy zseniális! :-) Nekem személy szerint nagyon tetszett. A film nem a dogmatikus vallásokhoz és azok tanaihoz ragaszkodik. Nem hirdet kötelezõ vallási dolgokat, kötelezõ isteneket, csak szeretetet, vallástól függetlenül.
Akár alacsony költségvetésû film akár nem, legalább egyszer szerintem érdemes mindenkinek megnézni!!
6/10
BenHarding 2010 jan. 07. - 05:03:16 6/10
(84/318)
Nekem is sikerült végre túljutni rajta (már vagy 1 éve porosodik a vinyómon, de egész eddig nem tudtam rávenni magam, hogy megnézzem).
Az alapötlet jó, a megvalósítás szerintem kevésbé. Nem azzal van a baj, hogy a film végig egy szobában játszódik, sõt.. Viszont nem osztom sokak véleményét abban, hogy a párbeszédek jók. Némiképp tudományosabb kérdéseket vártam egy ilyen 'tudós' társaságtól, de olyanokat kaptam, aminél egy mezei ember is jobbakat tesz fel. Végig azt vártam, hogy sarokba szorítsák, ehelyett a kisgyermekek módjára vagy szájtátva csodálták a "semmilyen" válaszait, vagy hisztiztek rajta. Vártam, hogy a történelem valamely fals szeletét megcáfolja, amelyben részt vett (és itt most hagyjuk a Jézus-teóriát), majd logikusan és hitelesen levezeti hogy akkor ott mi miért történt. Ez sem kaptam meg. Sajnos a kérdések és a válaszok minõsége nálam nem érte el a kívánt szintet. Problémám volt még a társaság reakcióival is, illetve pont annak hiányával, mert ilyen horderejû kijelentéseknél amiket tett a végefelé (nem spoilerezek) kicsit mást várna az ember. Nekem ez nem volt elég életszagú, 10/6 a maximum.
10/10
Andre1456 2009 dec. 27. - 12:52:04 10/10
(83/318)
John Oldman történelemprofesszor váratlanul otthagyja az egyetemet. A kollégák felkeresik az otthonában, hogy adjon magyarázatot a történtekre. Mindenki megdöbben, amikor kiderül, hogy mi a valódi indoka. Oldman professzor ugyanis azt állítja, hogy valójában egy õsember, és tíz évnél tovább nem tartózkodhat egy helyen, a titka miatt. A kollégák persze képtelenségnek tartják az egészet, ám sem cáfolni, sem megerõsíteni nem tudják a hallottakat. A barátságos összejövetel drámai fordulatot vesz.
Hulkk 2009 szept. 16. - 17:21:59 Előzmény raptor.
(82/318)
Szerintem meg az a mondanivalója, hogy minden amit ma gondolunk a múltról, az pusztán feltevések alapján létezik, ami az évek során rengeteget torzult, minden történelemkönyv más és más dolgokat szõtt bele, és amit sokan a világról gondolnak az teljesen téves alapokon is nyugodhat (lásd Biblia).
raptor. 2009 szept. 16. - 02:11:15 Előzmény szotyacid
(81/318)
Ez nem mondanivaló, hanem egy felvetés, amire az egész történet épül.
Mondanivalója például Lars von Trier "Dogville" címû filmjének van,
ne keverjük össze a dolgokat.
szotyacid 2009 szept. 15. - 14:04:18
(80/318)
Valóban csak egy eszmefuttatás a film, de ettõl még van mondanivalója. Az a mondanivalója, hogy akár így is történhetett.
raptor. 2009 szept. 10. - 20:13:47 Előzmény PIP219
(79/318)
csakhogy ennek a filmnek nincs mondanivalója, pusztán logikai értelemben szórakoztató