Téma: Az új világ

witty girl 2008 aug. 21. - 11:06:45
(36/96)
Két szóval jellemezném a filmet: hosszú és unalmas.
Vikke 2008 aug. 04. - 14:13:25
(35/96)
Elkezdtem, de vontatott volt, nem fogott meg igazán.
2/10
ed209 2008 aug. 03. - 10:47:24 2/10
(34/96)
Nem, hogy nem kötelezõ ez a film, hanem kimondottan ellenjavalt mindazoknak, akik hasznosabban is el tudják tölteni azt az idõt amit erre szántak, de akik mindenáron filmet akatnak nézni, azok is inkább túrjanak elõ valami mást! A dögunalom enyhe kifejezés erre az alkotásra, a történet bárgyú, egyedül a néhol látványos képi világ tudná elvinni a hátán, de sajnos nem elég erõs hozzá! Az amúgy is iszonyú vontatottság után pedig jön a kritikán aluli befejezés (egy hang közli, hogy mi történt késõbb, majd egy rövid, természetfilmekbõl kölcsönzött jelenet együttes), mindez eladva folyamatosan ostoba arcot vágó Farrell-el!

"Az indiánok autentikus világa ... " :-) ugyanmár, az biztos egy másik film! :-)
Humpy 2008 júl. 29. - 22:32:20
(33/96)
Senkit nem akarok rávenni arra, hogy ez a film kötelezõ. Csak sajnálom, hogy kevés hsz emeli ki, nagyon sok korhû jelenet van a filmben, ami külön érdekesség.
Korábban írtam: "Az indiánok autentikus világa évszázadokkal ezelõtt letûnt de nem veszett el. Errõl is szól ez a gyönyörû film."
Akiknek ez mond valamit, azok nézzék meg. Akiket kevésbé érdekel a fehér/európai kultúrák összecsapása az indiánok különleges világával, azoknak ez a film biztosan nem lesz nagy élmény.
2/10
budy01 2008 júl. 29. - 20:26:05 2/10
(32/96)
Hát én most néztem meg itthon a filmet, elég silánynak tekinteném. A képi hatások szépek, de ennyi. Szerelmi történetnek unalmas, a drámaiság az éhezés idõszakában nem tükrözõdik eléggé. Szerintem nagyon vontatott (nem a hossza a baj, egyszerûen alig van mondanivalója). Azért mert Farrel és Bale játszik benne, maximum a producert lehet dícsérni. Nem is adtam többet 2 pontnál.
marie1 2008 jún. 30. - 21:28:26
(31/96)
A történet inkább szokvány, és a rendezés sem valami fényes. Ahogy már elõttem is írták, inkább csak szép képkockák egymásutánja. Viszont mégis magával tudott ragadni erre a két órára,végtelen romantikájával..bele tudott húzni a szerelem érzésébe. (Persze az isteni külsejû pasasokat,Farrelt, és Bale-t látván ez nem volt nehéz. :-))
10/10
Juls 2008 jún. 08. - 11:10:26 10/10
(30/96)
Gyönyörû történet...
5/10
efes 2008 máj. 14. - 17:06:39 5/10
(29/96)
Persze, hogy érdemes, ezért adtam rá 5 pontot. Hogy miért nem 10-et, arról szóltam az elébb...:)
Humpy 2008 máj. 14. - 17:01:10 Előzmény efes
(28/96)
A film elsõ fele nekem továbbra is drámai, nagyon jó képi megjelenítéssel, tartalmas párbeszédekkel. Az alánarrálásokkal sem volt bajom, minthogy két ennyire eltérõ kultúra esetén ezt nem is lehet sokkal jobban megoldani. A legizgalmasabb jelenet, amikor az erõd parancsnokát (Captain Smith) visszaviszik az indiánok az övéihez. Itt percek alatt szembesülhet a valósággal, hogy nincs és tán soha nem is lesz egyetértés a két világ között. Ha a film nem sokkal ezután ért volna véget akkor az egyik kedvencem lenne. A második, elég hosszúra sikerült rész azonban tényleg sokszor giccses és valamiféle Hollywood-i sémára készült. Egy szuper rendezõnél ez valóban nem fordulna elõ, ebben teljesen egyetértek. Azért így is érdemes megnézni.
5/10
efes 2008 máj. 05. - 21:48:01 5/10 Előzmény Humpy
(27/96)
Ez mind szép, de bármilyen jó szándékú indiánosditól még nem lesz film ez a mozgóképre rögzített játék. Ha rajongástól mentesen olvastad volna szösszenetemet, megérthetted volna: azt kifogásolom, hogy ez nem film, csak egy laza szövetû képfolyam, parttalan ál-irodalmi (vagy csak szimplán gyenge) ömlengéssel alánarrálva. Szép és hatásos képek, OK. Be lehet ezeknek dõlni, lehet értük rajongani, ám ezektõl még ez nem film, így alkotóját sem fogom rendezõnek nevezni, legfeljebb akkor, ha rendez is valamit. Valami értékelhetõt, és nem ilyen mûfajtalan, de mûfajt nem teremtõ giccset. Én ezt a pasast (Terrence Mallick-ot) egyszerûen nem hiszem el. Már eleve gyanús, ha valaki nem képes két órában (kínzó vizelési inger-mentes mozifilmhosszban) fogalmazni, ezt pl. Tarr Bélának, Kurosawának el tudom fogadni, ennek a faszinak nem, ergo, azok meg tudják tölteni tartalommal a hosszabb hosszt, ez nem.

(Ha már itt tartunk, nekem a képek sem szépek, túlságosan mesterkéltek, hatásvadászók. De ha dicsérni muszáj, hát ezeket említeném.)
Humpy 2008 máj. 05. - 10:02:22 Előzmény efes
(26/96)
Ez a film jó példája annak, hogyan lehet alapos körültekintéssel és elõkészületekkel történelmi filmet csinálni. Van aki csak nézi, de nem látja ezt a filmet (és sok ehhez hasonlót). Az indiánok autentikus világa évszázadokkal ezelõtt letûnt de nem veszett el. Errõl is szól ez a gyönyörû film. Tessék végignézni az extrában a ’Hogyan készült a film’-et. Akinek ez a film és rendezés egy 'NULLA', annak a véleményét értékelem ugyanolyannak.
Lyra 2008 márc. 29. - 12:50:44
(25/96)
nem volt katasztrofális... de a felénél már úgy éreztem, mintha 5 órája nézném...
Hesztia 2008 márc. 29. - 12:26:47 Előzmény efes
(24/96)
Nem is a filmrõl beszéltem.:)
5/10
efes 2008 márc. 28. - 16:22:53 5/10
(23/96)
Az rendben van, bár ott is sok a melankolikus méla, de ez egy f*s, már bocs.
2/10
bree-gee 2008 márc. 28. - 13:46:31 2/10
(22/96)
Határozottan nem tetszett, és hiába telt az idõ, nem lett jobb...:/
Hesztia 2008 márc. 28. - 12:57:51 Előzmény efes
(21/96)
Aki olyan filmet készített, mint Az õrület határán, az merje is rendezõnek nevezni magát.
5/10
efes 2008 márc. 24. - 14:25:04 5/10
(20/96)
* szerelõkre helyett szereplõkre - hiába, még mindig zaklatott vagyok.:)
5/10
efes 2008 márc. 24. - 14:23:17 5/10
(19/96)
Egész egyszerûen képtelen voltam végignézni. Az a "jajdeköltõi" és "jajdefájdalmas" narráció, ami rendre felhangzott az amúgy gyönyörû képek alatt szimplán és egyszerûen idegesített. Annyira, hogy töröltem is az egész sz*rt a vinyóról. Megharagudtam erre a Terrence Malick nevû f*szira, aki rendezõnek meri nevezni magát.

Hiába a szép képek, az igényes kivitelezés, Malick ha csak egy állandó, búvalb*szott kommentárral tud elmesélni egy történetet, akkor nem rendezõ. Ráadásul úgy, hogy ezalatt kiváló színészek tétlenül lézengenek a vásznon... Az öt pont csak a látványra és a szerelõkre, azok sminkjére és kosztümjeire vonatkozik. A film és a rendezés: NULLA.
8/10
Turorudi 2008 márc. 15. - 20:23:19 8/10
(18/96)
Remekmû! Egész biztos, hogy nem fog mindenkinek tetszeni. Nem egy közönségfilm és gondolom, azért is nem hallottunk sokat róla. Persze érdemtelenül.
Annak fog tetszeni, akinek tetszett a Nagy Sándor és/vagy a Határok nélkül pl. (Ajánlom is ezeket.) Nagy, epikus alkotások.
marky 2008 márc. 07. - 18:06:04
(17/96)
Hát ez pont az a film ami két táborra szakítja az igényes filmekre szakosodott fanokat. Nagyon súrolja már néhol az art-movie kereteit. Kétszer láttam, ambivelensek az érzéseim. A lassúsággal nincs gond, ez a tempó jó fazont ad a mûnek. Igazán az tetszett hogy gondolkodásra késztetett és rögzült sok gondolat bennem amikor Farell a törzs életébe résztvesz. A ZENE brilliáns, egyszerûen észvesztôen telitalálat, a képek, operatôr 10-es!!! A narrátor mondatai viszont nem ütöttek jól, gyakran elég szájbarágós, fáradt gondolatok hangzottak el. Szép film, ez kétségtelen, nálam 9/10, de hiányzik belôle valami plusz, de tényleg ne sok kellett volna, hogy elájuljak tôle.