Téma: Babylon

5/10
Atis88 2023 márc. 26. - 20:24:03 5/10
(41/61)
Idegesítő céltalan örjöngő káosz, tanulsága talán nincs is, de mondanivalója sem sokkal több. Az viszont plusz pont, hogy relatíve jók a szereplők és a történet azért valamilyen szinten bemutatja a korabeli filmtörténetet.
8/10
Ildikó Nóra 2023 márc. 25. - 19:26:10 8/10
(40/61)
A történet, a filmzene, a ruhák, helyszín, a berendezés, a film hangulata, a szinkron tetszett. Nekem túl hosszú volt a film, 1-1 (felesleges) jelenetet nagyon elnyújtottak. Brad Pitt (megérdemelte volna a jelölést), Tobey M. (kár, hogy rövid szerepe van a filmben) alakítása tetszett, Margot R. többször is idegesítő volt.
5/10
pihes 2023 márc. 25. - 15:03:35 5/10
(39/61)
ÖT/TÍZ és befejezésként felvonultatja a T2-t, ami egy mérföldkő volt a filmtörténetben, nem véletlenül.
6/10
The Cortez 2023 márc. 25. - 01:20:26 6/10
(38/61)
„Én csak a része akarok lenni valami nagyobbnak, hogy a része legyek valami fontosnak, ami időtálló, ami jelent valamit.”

A mozi előtt tisztelgő, és a 20-30-as évek Hollywoodját kritizáló, szatirizáló őrült, kaotikus kokaintrip, Tobey Maguire-rel a háttérben, egyben a legemlékezetesebb mellékszerepben. Kissé hasonlít a Volt egyszer egy Hollywoodra (ráadásul itt van belőle Brad Pitt & Margó Robi), illetve Baz Luhrmann műveit is megidézi, főként az A nagy Gatsbyt (abban viszont megint csak Maguire játszott). A film baszottul pörgős, csak ritkán vesz vissza a tempóból, ezáltal viszonylag hamar elrepül az a bizonyos 3 órás játékidő. Az alkotás tele lett pakolva zülléssel, korabeli csapatásokkal, meztelenkedéssel, baszással, drogozással, elborult ötletekkel, altesti poénokkal, túltolt jelenetekkel- meg trágárkodással, továbbá szánalmas óbégatásokkal-ripacskodásokkal.
Az elvadult bulik mellett, kiválóan bemutatja a filmkészítés kulisszatitkait, a gyakran pattanásig feszülő idegeket, a sztárkultuszt, valamint a némafilm hangosfilmre cserélését. Karakterfejlődések nem igazán, helyettük felemelkedés-bukás, tündöklés-lejtmenet történetszálak láthatóak. Diego Calva figurájában benne lett volna a potenciál, de inkább egy nevetséges balfasz szintjére süllyesztették, ki egy drogos kurva miatt vágja haza az életét + karrierjét. Margó Robi kegyetlenül irritáló, ám ebben semmi újdonság nincsen. Maguire része egyszerre groteszk, feszült, nyomasztó, bizarr és deviáns.
Párszor fel lehet röhögni a látottakon, a fényképezés plusz a színhasználat pedig veszettül jó. A lezárás egyrészt egy látványos LSD-flash, másrészt egy erőltetett, hatásvadász baromság, amelyben klasszikusokból való bevágásokat mutogatnak.
10/10
ligetiz51 2023 márc. 22. - 07:29:20 10/10
(37/61)
Talán Tarantino Volt egyszer egy Hollywood c. remekműve inspirálta, de időben visszavitte a 20-30-as évek Hollywoodjába.....és kitűnően sikerült. Mindkét filmben főszerepet játszó Brad Pitt és Margot Robbie ebben is remekül játszik. Persze nem egyenletesen zseniális a film, vannak benne túltolt részek is, de többnyire nagyon ötletes, jó.
10/10
steelprophet 2023 márc. 21. - 23:47:23 10/10
(36/61)
Akkora film, hogy a fal adja a másikat! Amúgy Hollywood hőskoráról, az álomgyár kialakulásáról(is) szól. Meg arról a beteg, perverz, dekadens világról ami talán azóta is tart. Telis-tele zseniális jelenettel( ami már lehet máskor már valahol felbukkant, de ez nem megy a film rovására). Margot Robbie mint mindig, most is tündököl.
Vídia. 2023 márc. 20. - 17:41:58 Előzmény jetset
(35/61)
"Igazán elmesélhetné valaki, hogy ennek a filmnek mi a mondanivalója"

lovefilms márc. 04. 23:04:26 másodperckor elmesélte,
már csak lejjebb kell görgetned..
de ne ijedj meg ha te nem így éreztél, akkor neked más film való
nem vagyunk egyformák, egyikünk tud zongorázni másikunk szépen csempézik
4/10
jetset 2023 márc. 19. - 08:57:40 4/10
(34/61)
És az egyetlen magyar szereplőre nem tudtak magyar színészt castingolni?
4/10
jetset 2023 márc. 19. - 08:55:03 4/10
(33/61)
Igazán elmesélhetné valaki, hogy ennek a filmnek mi a mondanivalója, mert sokak szerint van, de én nem fedeztem fel benne semmit. Az nem baj, ha egy filmnek nincs története (bár a végefelé még egy gagyi történetet beleerőltettek), csak képeket, érzeteket hozna egy korból, de az öncélúság az baj. Értelmetlen és elnyújtott jelenetek sorozata ez a film. Egyszer nézhető, csak néhol untam, de egyáltalán nem jó film.
k11zoltan 2023 márc. 18. - 13:50:30
(32/61)
Pár poén jó volt benn, de gondoltam, hogy nem az én filmem lesz.
Az Aviátor jobb volt, ebben a régi filmiparral foglalkozó témában (meg persze másban is).
Meg úgy emlékszem voltak még hasonló témájú filmek, de már nem is emlékszem a címükre.
9/10
Shakespeare_07 2023 márc. 08. - 02:50:44 9/10
(31/61)
Annyit fűznék még hozzá, hogy Margot Robbie számomra egészen fantasztikus volt. Aki ismeri a művészvilágot, aki egy kicsit szagolt már bele ennek a mélyére, az tudja és érti, hogy mennyire hiteles. Ez a bohémság, őrület, báj, kifelé magabiztos, befelé valójában borzasztóan gátlásos, szorongó, a kapcsolatra alkalmatlanság... Diego Calva pedig az a fajta kívülálló, aki kívülről esik bele ebbe a világba, esetlenül. Mintha csak magamat látnám. :)
9/10
Shakespeare_07 2023 márc. 08. - 02:44:08 9/10
(30/61)
Én is viszonylag ritkán szólok hozzá, de az előttem szólókhoz csatlakozva, ezúttal "tollat ragadtam"... Ez a film egy igazi remekmű. Úgy repült el a moziban ez a három óra, mint egy atomvillanás. Lehet, hogy én vagyok éppen olyan élethelyzetben, amikor ez a mondanivaló üt, de engem borzalmasan eltalált. Ez a film úgy remek, ahogy van. A történet, a színészi játék, a mondanivaló. A látvány, a zenék, a végkifejlet... 9/10. De igazából még akár a 10-est is meg tudnám neki adni. Kiváló!
10/10
lovefilms 2023 márc. 04. - 23:04:26 10/10
(29/61)
csatlakozom az előttem szólóhoz! Nekem is ez életem első kommentje és azért fogtam bele, mert nagyon elcsodálkoztam a negatív kritikákon. Nem baj ez, mások vagyunk, de fontos, hogy több oldalról véleményezzük a filmet. Nekem életem egyik legnagyobb filmje, imádtam... csodálatos eposz, csak ajánlani tudom a filmművészet és a mozi igazi szerelmeseinek. Számomra ez a film legalább olyan megindító és magával ragadó volt, mint pl. a Cinema Paradiso, csak sokkal többet mutatott meg a világból, mélyebbre ásott. Egyszerre volt izgalmas, érzelmes, lüktető, extrém, elborzasztó és felemelő. Megjelenik benne a legsötétebb mélység, mocsok és a legtisztább emberi minőség is. Nagyon erősek a kontrasztok. Rendkívül sokat adott minden tekintetben, rég volt már ilyen film élményem. Egyszerűen csak belezuhantam és feloldódtam ebben a kultikus, őrült kavalkádban és iszonyú jó volt. Tudtam volna még tovább is nézni... A rendező zseniális és ez a film nálam a top az eddigi alkotásai közül - bár a többit is nagyon szerettem. A zene csúcs - mint minden filmjében. Tetszett, hogy a fő tétel rímelt a La-la-land zenéjével. Brad Pittet csak imádni lehet ezért az alakításáért (is) és a többi színész is nagyot hoz. Minden Oscar-t megérdemelt volna ez a movie és csakis azért Oscart, mert annyira amerikai - amúgy meg még nívósabb filmes díjakra volna érdemes, mert a művészi hatás és minőség túlmutat az Oscar mércén. Lehet, ez csak egy vélemény, de szerintem sok filmrajongó gondolja így. Hála az égnek, hogy manapság, az ostoba vígjátékok és dög unalom akciófilmek világában még ilyen alkotásokra is van lehetőség - és remélem, talán igény is, részemről biztos :-)
10/10
Zsoca29 2023 márc. 04. - 22:29:04 10/10
(28/61)
Életem első hozzászólása.....csak mert ez a film többet érdemel 7,2-es átlagnál.
Nos, én pont naivan vacsorához időzítettem a film megnézését, és hát ugye tudjuk mi volt az első esemény a filmben, na az még nekem is elvette az étvágyamat. :) De ez a film, tényleg A FILM. Néhol gusztustalan? Persze. Megbotránkoztat? De még mennyire. Túloz? Természetesen nem is kicsit.
Nyilván én imádom a történelmet és ebből a szempontból nagyon is hiteles viszont(nyilván ha lefejtjük a "költői túlzásokat"). Becsapós lehet a dráma besorolás sokaknak, meg bármilyen besorolás, mert azt várják, hogy majd jön egy felvezetés, egy megoldásra váró probléma, egy kis háttérsztori a szereplőkről, hogy jutottak oda ahová, és végül a nagy katarzis, vagy csattanó.....na hát ez itt nincsen, ugye már azért az elején sejthető hogy ebből csak vesztesen jöhet ki mindenki a végén. És épp ezért tizezerszer jobban hasonlít a való élethez, mint bármelyik másik film.
Én is csak azt tudom mondani, amit egy korábbi hozzászóló is:
"hogy ez ember ne az órát nézegesse és ne a végét várja, hanem élvezze a MOZIT"
1/10
LZHorvath 2023 márc. 03. - 10:42:39 1/10
(27/61)
Röviden egy undorító, aberrált, minden jóízlést nélkülöző, visszataszító, ocsortány, prosztó, hányinger. A legkevésbé sem szórakoztató. Azon kívül nincs jó pontja a filmnek, hogy a színészek lehozták a karaktereket - bár nem tudom, hogy ez dícséret-e végignézve a gárdán, elvégre erre markolják fel a hatalmas gázsit.
Hosszabban; a potenciál ellenére, ami benne lehetett volna, a film fele a magyar F-kategóriás filmeket egy-az-egyben leképező idegesítő, céltalan őrjöngésből áll, 1/4 részben vért izzad, hogy elhitesse veled, hogy itt valami hatalmas nagy dráma történik - pl. Brad Pitt könnyes tekintete 3 percen keresztül, ahogy bebaszva nézni, ahogy a kígyó 5perce marja a csaj nyakát és körülöttük mindenki, valami megmagyarázhatatlan oknál fogva egymást lerántva borul - hatalmas nagy mondanivalóval, közben egy vontatott, semmit mondó, unalmas szar. A maradék 1/4 része pedig helyzetkomikumnak sem nevezhető borzasztó rossz ‘humort’ akar eladni...csak, hogy nem vicces, hanem rossz a végtelenségig! (ld. feljebb)
Életem legrosszabb film’élményei’ között biztos dobogós (és itt szeretnék eloszlatni minden kételyt, azaz NEGATÍV értelemben szólva) tökéletesen beillik olyan elhíresült ‘klasszikusok’ közé, mint az emberi százlábú, a saul fia vagy a halálbiztos. (És nem, azért mert valami díjat nyert vagy híres a rendező még nem lesz jó (ellenpélda a Volt egyszer egy Hollywood - ez kifejezetten tetszett), nevezzük nevén a dolgokat, nem kell beállni a birkák közé bégetni.)
Akik valamilyen csoda folytán ezek után is kíváncsiak rá, ki akarnak dobni a kukába 3 órát az életükből (a kukába dobás is értelmesebb döntés) és egy rettenetesen szart akarnak mozizni annak is melegen ajánlom, hogy legalább pénzt ne adjon érte. A film során 3x gondolkodtam el, hogy felállok és kimegyek.. nagyon sajnálom, hogy ezt rögtön az elején, az ötödik percben nem tettem meg, amikor is az elefánt nyakonszarta a parasztot és ennek hatására sikerült feltolni az autót, amin az elefánt volt, a hegyre - nem, ez nem vicc, tényleg ezzel nyitott a film. Akkor ezt még egy megbocsátható fogásnak gondoltam…hát nem…ahogy halad előre a történet, ennél csak lejjebb csúszunk a pöcegödörbe. Túlzás nélkül, mint ha a pokol bugyrait nyitogatnád és a film ebben fürdőzik.
Soha nem vártam még ennyire, hogy vége legyen egy filmnek. Sajnos mást nem tudok megmenteni, ezért csak a pénzt, amit kifizettem ezért az alantasságért, szeretném kimenteni utólagosan, ehhez nem szeretném, hogy bármiféle közöm legyen és több hasonló filmet gyártsanak a jövőben.
Kritikán aluli, nagybetűs HULLADÉK, sajnos mínusz pontot nem lehet adni, ezért ‘érdemelte’ ki az 1 pontot. Borzasztó, hogy ilyen filmekkel ‘etetnek’ minket, milyen lehet a többi amiben nem Brad Pitt játszik..?!
1/10
Ldesc 2023 márc. 03. - 00:26:53 1/10
(26/61)
Attól mert megosztó vagy nagy nevek játszanak benne nem lesz jó film, ez ismét beigazolódott… ez egy rakás szar… nem tudom szebben megfogalmazni… a végtelenségig ordenáré de odáig, hogy legszívesebben odaokádnál a moziterembe. Tökéletesen alkalmas arra, hogy megutáltassa veled a filmeket… a legjobb szándékkal mondom mindenkinek, aki azon gondolkodik, hogy megnézze-e, hogy töltse hasznosabban az élete azon 3 óráját, amit erre szánna és messziről kerülje el ezt… szerintem mindenki jobban járt volna ha ez a film annak az agyában marad aki kitalálta…
7/10
Istvan010 2023 febr. 13. - 11:30:24 7/10
(25/61)
Brad Pitt remekül színészkedett. Margot Robbie jól hozta az őrült karakter szerepét és ez Tobey Maguire-e is igaz, Diego Calva is ügyesen játszotta a szerepét. A film elég látványos, brutális, illetve az első fél óra elég masszív, hogy úgy mondjam.
3/10
Jaynitschka 2023 febr. 13. - 10:09:35 3/10
(24/61)
A történet jó, a látvány kitűnő és a színészek játéka zseniális. Ennek ellenére a film vontatott, sokszor nem tartja fenn a figyelmet és indokolatlanul elhúz némely jeleneteket, elérve ezáltal azt, hogy a pörgős, jelentékeny mozzanatokra a néző már elfáradjon. Bennem nagyjából az első egyharmad után megfogalmazódott a konklúzió: a fent felsoroltak tehát rendben vannak, vagyis a forgatókönyv és/vagy a rendező rossz. Aztán a végén kiderült, hogy ez egy és ugyanaz a személy. Ez lehetett volna egy Oscar esélyes hollywoodi nagyprodukció, de ezt egyetlen embernek sikerült tönkre vágnia.
Bazs83 2023 febr. 05. - 17:21:20 Előzmény JAE17
(23/61)
Hozzáteszem nem tudom milyen speciel EZ a film szinkronnal, mert nem nézek filmeket kb 3 éve csak angol nyelven, de én sokszor szakadtam a röhögéstől film közben a dumán.. Vannak olyan beszolasok vagy szóösszetételek amiket nem lehet vagy nem kell igazán magyarra fordítani, De ha valaki le is fordítaná vsz. nem röhögnék rajta! Eredeti nyelven viszont nagyon vicces.. Nem beszélve arról, hogy elveszik valami a karakterekből azzal ahogy leszinkronizálják az eredeti hangot.. Szóval ha eredeti nyelven nézed angol felirattal (pl. flixtorpontto én ezt nézem (nem ingyenes) vsz sokan jól /jobban fognak szórakozni. Igaz ha erről az oldalról filmeztek akkor nem fogtok nagyon moziba járni mert minden fenn van még a legújabb sorozatok legújabb epizódjai is.. De minden angolul :D Abszolút mértékben egyetértek egyébként Veled, főleg az utolsó mondattal.. :)
3/10
manias 2023 febr. 05. - 01:29:42 3/10
(22/61)
Nagyon vártam ezt a filmet. Ahogy elkezdődik áhh gondoltam az év filmje.. Örültem nagyon hogy több mint 3órás mert végre a jóból is sokat adnak.. De nem tartotta a lendületet. Elfogyott nagyon és borzasztó unalmas volt a felétől. Nagy kár érte.