10/10
frutta82 2010 márc. 11. - 09:11:42 10/10
(99/119)
Nekem nagyon tetszett a film, és kijön dvd-n, meg is veszem!!!
Ami szerintem fura volt a filmben, az Erzsébet parókái....de ezt leszámítva 10 pont! :-)
9/10
DeborahUnicornia 2010 márc. 05. - 15:21:21 9/10
(98/119)
Kedves HungrikumBln! Megcáfolnám azt a fajta megszólalásod, hogy "nem volt egy észkombájn" Én elolvastam Báthorynak két saját kézzel írott levelének a másolatát... az is lényeges h mit említ benne, de amire fel akarom itt hívni a figyelmet az az, hogy akkoriban, a XII. századi magyar nemeseknek több mint háromnegyede nem tudott írni se, õ viszont igen, ami egyfajta mûveltségre utal; valamint a film alapján sok embert meggyógyított, ezek szerin t sok gyógynövénynek a hatását ismerhette, valamint sok gyógymódot is elsajátíthatott, ami szintén egyfajta okosságra utal.... Nem bántani akarlak, csupán védeni akarom Báthory "jó-hírnevét" ha egyáltalán beszélhetünk errõl.... sajn os túl sok emberben benne van a negatív kép róla...
9/10
DeborahUnicornia 2010 márc. 05. - 15:16:42 9/10
(97/119)
Végre készítettek filmet az egyik legvitatottabb és szerintem egyik leg félreismeretbb történelmi személyrõl :) Már régebben is foglalkoztatott Báthorynak az alakja, és álítólagos kegyetlenkedéseivel kapcsolatos dolgai. Ami meglepett, az maga a film hossza, de ez mit sem változtat a véleményemen, mert szerintem Báthorynak az igazi arcát mutatják és nem azt, amelyet az egész világ - sajnos tévesen - ismer. Én szentül meg vagyok gyõzõdve, hogy Báthory semmiféle szolgálólányokkal való kegyetlenkedést nem tett, csupán a környezete nézte irigy szemmel a vagyonát és rangját amelybõl ki akarták forgatni, és ehhez találták ki az állítólagos bûntetteket. Nagyon találó a szereplõnek az a megszólalása a film vége felé, ahol azt mondja hogy "Más korba kellett volna születnem". Ezzel a film készítõi azt is jelzik és próbálják alátámasztani, hogy Erzsébet a környezete reakciójának esett áldozatául leginkább...
Mancsi22 2010 márc. 03. - 16:37:15
(96/119)
Én is tegnap láttam a filmet és nagyon tettszett:)
És egyetértek....akinek foggalma sincs a történelemrõl és keveri II.Mátyást Hunyadi Mátyással (ahogy azt egy elõzõ kommentbe olvastam) az ne akarjon már okoskodni:S
Ez a silm igen is történelmileg hiteles, és nagyon látványos....És nekem egyesekkel ellentétben van némi közöm a történelemhez ugyanis 3-ad éves töri szakos vok.....
8/10
Katey88 2010 márc. 03. - 00:12:17 8/10 Előzmény teva56
(95/119)
Ha arra vártál, hogy akcióra ülsz be, akkor eltévesztetted a házszámot.
Alapból egy olyan ember ne üljön be egy ilyen tipusú filmre, aki nem szereti a történelmet.
Én ma láttam, és nekem tetszett, jól meg lett csinálva!
Virág111 2010 febr. 25. - 22:51:04
(94/119)
Egy érdekesség: a filmhez készült egy hivatalos ének, amit egy felkapott szlovák énekesnõ énekelt fel - Katka Knechtová.Ez az ének a film végén nem is hangzik el, ezt sokan kritizálták is,eleget foglalkozott vele a szlovák sajtó is. Maga az ének nem rossz -egy elég fura ó-szlovák ill.régi szlovák nyelven ( már ha egyáltalán lehet így nevezni, a szlovákok sem nagyon értik a szöveget, amolyan csehszlovák nyelv, a szlovákok szerint a szlovák nyelv ebbõl fejlõdött tovább ) lett felénekelve. A szlovák rádiókban még most is sokat játsszák, tetszett az embereknek.A webes keresõbe elég beírni:Katka Knechtova, Moj Boze, Official Video.
joodenes 2010 febr. 24. - 11:17:25
(93/119)
Nagyon nagy dolog, hogy szlovákok és csehek készítettek egy filmet a magyar történelem egyik (több) jellegzetes alakjáról és eseményérõl. Fordítva ugyanezt nagyon nehezen tudnám elképzelni.
A másik, hogy nem tudok sajnos ehhez foghatóan nézhetõ és nagyobb volumenû magyar történelmi filmet mondani az elmúlt néhány évtizedbõl. Gratulálok és köszönöm az alkotóknak, hogy emléket állítottak Báthory Erzsébetnek helyettünk.
teva56 2010 febr. 22. - 19:15:09
(92/119)
Hát ennyit nem szenvedtem még film nézése
alatt.Gondoltam egy jól megcsinált történelmi film elé ülõk le,mert érdekelnek
az ilyen filmek,és igen csak csalódás ért.
Számomra unalmas,szánalmas történet valahogy
nem is valódi az egész.
8/10
NADALFAN 2010 febr. 22. - 17:58:11 8/10
(91/119)
na ilyet még nem pipáltam -ez aztán totál káosz 10-esek kontra 1 -sek osztályzata -na kinek higgyek -érdemes megnézni??
3/10
carpatiane 2010 febr. 20. - 07:48:16 3/10 Előzmény Katona Gábor
(90/119)
Túl sok volt a cici, és túlságosan igyekezett film (Oscar díjat akartak?)
1/10
Katona Gábor 2010 febr. 17. - 16:52:00 1/10
(89/119)
Lehet, hogy hiteles, de nézhetetlen. Nagy kár érte. Sajnálom.
1/10
Bodkamano 2010 febr. 16. - 04:46:06 1/10
(88/119)
Meg annyi, hogy a szigoru vallasossag a protestantizmussal terjedt el. Elotte a papak is kurvaztak, gyereket nemzettek stb., a nok meg hol kurvasan hol erenyesen oltozkodtek.

2. Sok csalad(kb olyanok voltak mint ma egy 300 fos roma kompania)tagjai ugyanazt a nevet viseltek. Zrinyi Miklosbol is volt egy rakassal. De pl. a hires Csak Mate aki 1300 korul elt is III. CSak Mate lenne sorszam szerint.

3. A birtokokat ok is raboltak. pl. a katolikus egyhaztol-azoktol koboztak el, azert is tertek at a protestantizmusra..... Szoval tolvajt loptak meg.... A perbefogas nem volt ritka. Ki tudja, lehet igaz a leszbi jobbagylanyok vereben furdo grofno legendaja?????
1/10
Bodkamano 2010 febr. 16. - 04:39:53 1/10
(87/119)
Borzalmasan sz..r film.

CSak rabol az ember idejebol 2-3 orat. A kulsosegek jok lennenek, a szineszek se rosszak, de a forgatokonyv es a tortenet szanalmas, unalmas, total nem hiteles (persze vivni tanul;-DDDD mint valami izompina egy gagyi amerikai filmbol). A legszanalmasabbak a szerzetesek voltak-a vatikani James Bondok. Persze szlovakok, es ok talaltak fel a gorkorit, a fenykepezogepet, a videokamerat, az ejtoernyot....
Az is szanalmas, hogy levelet ir bombazas kozben, meg satrakba teszik az agyukat.
Akkoriban tobb nyelven beszeltek az emberek (irni ugye csak latinul meg franciaul irtak normalisan, magyar helyesiras nem volt, mindenki ugy irt, ahogy jonak gondolta), a fonemesek meg foleg. Persze egymast megertetni nem volt nehez. Szlovak nyelv nem volt, de voltak akkor is szlav nyelvjarasok. De ugye az urak sokszor magyarul sem beszeltek (ekkor meg igen: egymas kozott), de Londonban, Pragaban,Becsben, Madridban sorolhatnam is a francia volt az udvarok nyelve (kiszoritotta lassan a latint).

na ne nezze senki sem meg ezt a szemetet....
10/10
HungarikumBln 2010 febr. 12. - 22:59:43 10/10
(86/119)
Aki ismeri a szlovákokat, annak nem furcsa, hogy sajátjuknak érzik a Báthory Erzsébet történetét. Ugyanis az õ nyelvükben a történelmi Magyarországra (Uhorsko) nem ugyan az a szó, mint a mostanira (Mad'arsko).
Uhorsko szerintük nem egyezik meg Magyarországgal, úgy gondolják, hogy nem volt nemzetállam (kb. úgy tekintenek rá mint Belgiumra vagy Svájcra).
Mivel az õ vidékükön lakott Örzse :) ezért arra egy komoly legenda is lett.

Felvetette valaki, hogy beszélhetett-e szlovákul.
Báthory Erzsébet nem beszélt nyelveket, valamelyest tudott németül. Nem volt egy észkombájn..
Nem is kellett egyébként szlovákul tudnia, a cselédlányokat az ország minden részérõl hozatta, ált. tudtak magyarul.
1/10
inbruges 2010 febr. 10. - 10:31:56 1/10
(85/119)
Azt hiszem ezt a filmet csak a másik Báthory Erzsébetrõl szóló film (A grófnõ) után fogom megnézni, mindenesetre a belinbkelt kritikák alapján nem várok semmi jót ettõl.Egyébként is igen bizarr, hogy szlovákok forgattak ebbõl a történetbõl filmet....
fredi60 2010 febr. 10. - 10:18:21
(84/119)
Jó lenne tudnunk, hogy a tótok hogyan beszéltek akkor. Biztos, hogy nem magyarul. És nem hinném, hogy latinul (ami Magyarország hivatalos nyelve volt akkor).
10/10
pupac80 2010 febr. 10. - 01:09:51 10/10
(83/119)
De!

A filmben szereplõ két jelenet a szlovák szöveggel,illetve énekkel történeti bajok vannak. Tudnivaló ugyanis,hogy szlovák nyelv és szlovák identitás a 18. századig nem létezett,legalábbis társadalmi formájában. (A film a 16.-17. század fordulóján játszódik) Nem a szlovákokkal van bajom,pusztán azzal,hogy nagy butaság a film készítõi részérõl,hogy szlovákul szólaltatnak meg néhány 16. század végi felvidéki jobbágyivadékot. A Báthory Erzsébet szájából a film végén elhangzó zsolozsma szlovákul számomra pedig nonszenz! Beszélt egyáltalán Báthory Erzsébet szlovákul?
Röhejes, és vérlázító!
10/10
pupac80 2010 febr. 10. - 00:45:47 10/10 Előzmény HungarikumBln
(82/119)
Nagyon jó filmnek tartom. Remek korrajz egy legendáról.
S a mienk.
Ajánlom mindenkinek!
10/10
HungarikumBln 2010 febr. 08. - 20:09:23 10/10
(81/119)
Szerintem nagyon jó film.
Csak az kár, hogy ennyire késõn jutott el Magyarországra.
5/10
Barbicsi 2010 febr. 07. - 11:01:00 5/10 Előzmény yellow10
(80/119)
egyetértek, borzasztó.