Dyrtyho 2009 dec. 31. - 15:48:02
(227/387)
Pénteken és szombaton egyszerre játssza két adó ? Na ilyenre sem volt még példa.
10/10
Luke Ryan 2009 dec. 22. - 11:24:19 10/10
(226/387)
Nekem tetszett.
De a Sötét Lovag jobb! :)
10/8
3/10
nedhil 2009 dec. 10. - 18:04:56 3/10
(225/387)
Mindig is hallottam a Batman filmekrõl, de csak ma jutottam el odáig, hogy megnézem. Talán nem kellett volna. A történet még elmenne, de a párbeszédek, a monológok szörnyûek, és a vágás is néhol. 3/10.
tdk 2009 nov. 26. - 19:42:39
(224/387)
Én kicsit inkább pozitívan csalódtam a filmben, már legalábbis a második részhez képest, amit tavaly láttam. Nem vártam tõle sokat, azt hittem, valami unalmasabb film lesz. Ehhez képest sok volt az akció, és valahogy a sztori is kidolgozottabb, mint a másodikban. Tulajdonképpen, ha függetlenítem a régi részektõl, akkor egész jó kis film, amolyan mai elvárásoknak megfelelõ.

Bár elismerem, a Liam Neeson-os vonal, még ha érdekes ötlet is, kissé elcsépelt. Batman cuccainak a "forrása" is érdekes, hogy bemutatásra kerül, ebbe a filmbe beleillik, de a régi epozódokban jobb, mert ott ilyen dolgokat nem tud meg a nézõ, és úgy misztikusabb minden.

A különbözõ emberek félelmei, ahogy megjelennek, az is tetszett, de ezeken kívül is van még jópár hatásos rész, mint pl. a befejezés.
gerhajdu 2009 nov. 26. - 11:59:13
(223/387)
Ezt hittem, most majd megnézem ezt a részt. Az eleje nem volt rossz, de aztán meg is untam. Az elsõ fél órából is annyit lehetett érteni, hogy ez az egész a félelemrõl szól. Mondom "Aha, biztos." aztán kikapcsoltam.
mucsai 2009 nov. 18. - 21:16:15
(222/387)
Nekem csalódás volt ez az új film, egy zagyvaság, sok sémával, pl. Liam sokadik mester figurájával, erõltetett gondolati háttérrel és mégis hiteltelenül.
Nem mintha a hitelesség követelmény lenne egy Batman-filmnél, de az elsõ négy film nem akart többnek látszani, mint ami: kalandos, kicsit fantasztikus mese, kis humorral, érdekes fantáziateremtményekkel.
Ez az új film viszont egy akciókrimi, lélektani hátérrel, plusz mindent meg akar magyarázni, és ettõl teljesen hiteltelen.
Mert a mesebeli sárkányt nem kell megmagyarázni, az van és öl, az üssed üssed botocskámat sem kell megmagyarázni, hogy hogyan mûködik, és a mese mûködik. Ez a film viszont nem. Mert nem mese, kriminek, thrillernek viszont hiteltelen és zagyva.
9/10
Atis88 2009 nov. 18. - 15:36:40 9/10
(221/387)
Na ez egy jó film lett, de a 2. része ütõsebb.
hoodoo198803 2009 nov. 10. - 23:06:58
(220/387)
ez a beszéd! Én egy ettõl független filmet várok, ami még csak pletyka szinten létezik, hogy majd 2011ben kezdik forgatni, de a sötét lovag visszatér megfilmesítésében, ha lesz, valszeg stallone lesz az öreg batman, ami valljuk be jó választás lenne (nem csak mert a személyes kedvencem:) ) tekintve azt, hogy néz ki batman ebben a képregényben:)
Leonidas 2009 nov. 10. - 22:46:09
(219/387)
nem azt mondtam, hogy te írtad, tudom félreérthetõ volt. Csak ott hoztam fel, hogy nem vagyunk egyformák valakinek ez jön be valakinek a régi. Csak volt egy hozzászóló aki ezt a véleményét nem épp racionálisan és nyomdafestéket tûrõen fejtette ki :P

egyébként szerintem a HL joker abszolút megszállott. A Nicholsonos meg õrült. Kettõ közt pedig, kettejük játékában és karakterében mutatkozik meg a különbség. Valamint szerintem nem igaz, hogy nem játszótérnek tartja a világot. Gondolj csak bele, hány morális, erkölcsi megingást követelõ tervet agyalt ki.

Na de mind1 tényleg értelmetlen összehasonlítani ilyen szempontokból a filmet, és a karaktereket.
Leonidas 2009 nov. 10. - 22:33:24
(218/387)
mondjuk ez jogos. De a módszer akkor sem egy D.A. hez méltó, akiben annyi ember bízik.
9/10
Andrew8 2009 nov. 10. - 22:29:30 9/10
(217/387)
A Frank Milleres képregényeket is olvastad a 80-as évekbõl? Na e 2 Nolan film azokon alapul. (Long Halloween, Batman elsõ év, The Killing Joke)
sandros5000 2009 nov. 10. - 19:13:55 Előzmény Leonidas
(216/387)
Leonidas most elbeszélünk egymás mellett, én azt a mondatodat cáfoltam, hogy a Nolan féle gonoszok, különösen Joker jobban hasonlít a képregényre, ez nem igaz és ezt írtam le.

HL egy nyammogó p.... azt visszavonom, azt akartam írni hogy õrült vagy pszichopata de az én véleményem továbbra is az hogy engem nem fogott meg HL játéka, bár én elég sok Batmant olvastam, és nekem egyszerûen nem jött be. Velem nem tudta elhitetni hogy egy mániákus õrült, akinek az emberélet semmi és a világ számára egy játszótér.
Szerintem nem volt gáz, hogy úgy írták meg hogy Joker volt Bruce szüleinek gyilkosa, mert akkor szegényebbek lennék, a Táncoltál már az ördöggel sápadt holdfényben szállóigével, és a ki teremtett kit veszekedõs jelenettel.
Ha ez gáz volt akkor az is az hogy Bruce meg akarta ölni a tárgyaláson saját maga, ami szintén nem volt a képregényben, és hogy egy maffiavezér löveti le ez is van akkora gáz mint az elõzõ.

Szerinted Heath volt a jobb és szerinted tökéletesebben formálta meg a karaktert, legyen, én nem így gondolom.
Viszont soha nem szaroztam a filmet, és nem adtam rá 0,01 csillagot nem igazán szoktam pontozni, mert hosszabban írom meg a véleményemet, és nincs szükség pontokra.

Én az elõbbi hsz-ben csak azt kifogásoltam hogy szerinted a Nolan gonoszai jobban hasonlítanak a képregény gonoszaira, mint Burtoné. S ezt írtam le, hogyha a képregényt vesszük alapul akkor 2-0 Burton-nek mint Nolan-nek.
Littlebear 2009 nov. 10. - 07:49:07
(215/387)
:) :)
Leonidas 2009 nov. 09. - 22:56:25
(214/387)
Akárhogy nézem Heath Ledger nem volt nyammogó p*csfej...

Ellenben Nicholson ugra-bugrált, olcsó poénokat szórt, a maskarája is gagyi volt. Maga az ötlet is gáz, hogy õ volt Bruce szüleinek a gyilkosa.

Spoiler a sötét lovaghoz:
Ledger jobban hozza a megszállott szociopatát,nem az a célja, hogy mérges gáz lufikkal irtsa ki a várost, hanem, hogy mindenkibõl kihozza a lehetõ legrosszabbat (pl Dent, a civilekkel teli hajó vs. rabhajó és maga Batman) ezért tökéletes ellenfele batmannek.

Két-arc meg nem azáltal válik két-arccá, hogy leég a fél arca. Az egész filmen át kezd kibontakozni. Pl ha emlékszel arra a jelenetre, amikor Dent a szerencsére bízza Joker emberének életét és meg is ölné az embert ha batman nem avatkozik közbe. A filmben a kihozták belõle a maximumot és a halála szükséges volt. Most a következõ részben mit tudtak volna neki írni? hogy bankot rabol? az elég snassz lenne hozzá képest. Vagy hogy tovább forralja a bosszút Gordon ellen? már nem lenne eredeti.

szóval nekem idáig 2-0 a TDK javára :P de hát szerencsére nem vagyunk egyformák és mindenkinek más tetszik. De az hogy leszarozza a filmet és 0,1/10 re értékeli (kíváncsi vagyok mi az az egy tized pont) az erõs túlzás.
sandros5000 2009 nov. 09. - 22:19:28
(213/387)
Az utolsó mondatodnál nálad is egy nagy HAHAHAHA....

A Batman-nak elég sok irányvonala volt, ha fõ képregényvonalat nézzük akkor a Joker nem a nyamogó idegesítõ p*ccsfej volt, aki tudatosan gyilkolt, hanem a Nicholson féle mániákus õrült aki a halálos vigyorex gázzal gyilkolja aki az útjába került. Nekem nagyon tetszett a Jason Todd halála a második Robin halála címû epizód, ott amit Joker alakít az Enszben az nem semmi.
A Macskanõ már más tészta, õ ugye egy profi tolvaj volt, de nekem tetszett a zakkant macskanõ a Burton filmben.
A pingvin-rõl keveset olvastam bár tény hogy Burton horrorisztikusra vette a palit.

Nolan fõgonoszait nézzük az elsõ rész gonosza egy önbíráskodó ninja klán, hát nem valami eredeti, sõt számomra tré. Képregényben csak említést olvastam róla a Ku lan Gath-ról, szóval nem tudom hogy milyenek is voltak, de a filmben nem voltak az igazaik.
Joker róla volt szó, Kétarc mindenképp jobb volt mint a III. részben, csak hogy nem volt elég tere hogy kiforrjon túl korán meghal, és igazából nem is tekinthetjük fõgonosznak, ennek okán nem is tudjuk összehasonlítani a képregényhez.

Ahogy én számolom 2-0 Burton-nek...:)
norton15 2009 nov. 09. - 21:44:47
(212/387)
A filmre már nem is emlékszem, csak hogy Val Kilmer, Robin, és rossz film.:)
Leonidas 2009 nov. 09. - 21:40:46
(211/387)
Ha-ha

Azon akadsz ki, hogy a Bale-batmant (akin látszik is, hogy kivan építve, nem holmi Keaton nyüzüge) megütik, de bírja a strapát, az meg fel se tûnik, hogy a Burton-féle batmanben meg olyan mutatványokat, hajt végre amiket még a Rippelék sem tudnak, és sokkal nagyobb trutyibõl mászik ki.
Valamint mindegyik antihõs nevetséges és cseppet sem lehet komolyan venni õket. Pingvin kacsamobilban közlekedik, Joker rappzenére vonul be és táncol a harmadik, negyedik rész fõgonoszait meg sem említeném.

Azok a filmek elmentek 10 évesen. Ez sokkal komolyabb korosztálynak készült és a karakterek sokkalta inkább hasonlítanak a képregények karaktereire, mint idáig.
hoodoo198803 2009 nov. 09. - 21:17:23
(210/387)
.........na
hoodoo198803 2009 nov. 09. - 21:15:47
(209/387)
szia, batmant soha ne kérdõjelezd meg:D:D:D
hoodoo198803 2009 nov. 09. - 21:14:46
(208/387)
ja, buzitréfák voltak, de a batman és robin is, fõleg amikor méregcsókra licitálnak és batman elõveszi a batman forever feliratú hitelkártyát, na akkor akadtam ki:)