_cola_ 2008 márc. 05. - 20:39:38
(48/128)
Nagyon jó film! Mondhatni Tom Hanks színvonal. (^^,) A film komoly témát ölel fel, de mégis jópárszor nevettem. Hogyan beszéljünk komoly témáról emészhetõen? Hát így! És a vége is nagyon jó lett. SPOILER Lobog az USA zászló, de Charlie Wilsonnál a pont! :) /SPOILER. A szereplõk is jók lettek, Tom Hanks nagyszerû, mint általában, Julia Roberts is jó, Gust pedig a kedven karakterem a filmbõl. Még annyit, hogy mindenképp eredeti szinkoronnal nézéttek! Szerintem úgy sokkal jobb.
Karolka 2008 márc. 04. - 21:12:28
(47/128)
Most fejeztem be és meg kell mondjam, tetszett!! Nem volt hosszú, tömör, frappáns, fordulatos! Szerintem a szereplõk is jók voltak! 10/10!
1/10
Gomezz 2008 márc. 03. - 10:23:44 1/10 Előzmény Niome
(46/128)
A jó poén ismérve pont az, hogy hányan nevetnek rajta!
Ha 100-ból egy akkor az szar, ha kilencven akkor az jó.
Ez a film minden tekintetbõl "100-ból egy"!
Niome 2008 márc. 01. - 14:30:45 Előzmény Gomezz
(45/128)
Julia Roberts mindig is csúnya volt. Hehe
Az elkésett dokumentum kontra paródia pedig talán azért jött ilyen késõn, mert talán nem tehették meg, hogy ezt nyilvánosság elé tárják? hmmm... ilyeneken is el kell gondolkozni.
A poénokon való röhögés, pedig, szerintem, eléggé szubjektív.
9/10
Brambilla 2008 febr. 28. - 19:46:21 9/10
(44/128)
Julia Roberts engem is idegesített egy kicsit, mindamellett szerintem akkor is 2007 egyik legjobb filmje
És sose késõ felnyitni valamirõl az emberek szemét...
1/10
Gomezz 2008 febr. 28. - 19:36:03 1/10
(43/128)
Ja és a Julia Roberts még soha nem volt ennyire közönséges és ronda, minr ebben a filmben.
1/10
Gomezz 2008 febr. 28. - 19:31:16 1/10 Előzmény Pip
(42/128)
Ezek szerint nem ugyanazt a filmet néztük.
Mert amit én néztem azon rajtam és a haveromon kívül senki nem nevetett azon a három poénon.
A Tom Hanks tényleg jó mint midég, de ettõl még nagyon gyenge a film.
Olyan mint egy elkéset dokumentum film paródia.
Pokopoko 2008 febr. 25. - 18:15:23
(41/128)
Szerintem is óriási film volt. Pergõ ritmusú, jó színészi játékkal. Jól bemutatja a politakai játszmákat és akik okos és jó ügyért harcol, hogyan tudja elérni amit akar a nemzet az emberiség javára. Szerintem nagyon sok jó poén volt. Legalábbis akik bent ültünk minden poénon nevettünk.
Szerintem megéri a pénzét, persze attól függ mit keresel !
Pip 2008 febr. 24. - 23:22:06
(40/128)
Nem értek igy egyeseket....de tényleg nem.
Frenetikus film volt zseniális humorral, és ismét tökéletes Hanks alakítással. Nem beszélve Philip Seymour Hoffman-ról aki aztán pláne döbbenet volt :)
Csillagos ötös film.
thb 2008 febr. 22. - 23:11:30
(39/128)
Ennyire rossz filmet még nem láttam. Szánalmas, hogy erre pénzt költöttek és megcsinálták.

Aki el akar menni megnézni, inkább fogja meg a mozijegyek árát, és tépje ketté a pénzt. Megspórol magának másfél óra unalmas szenvedést.

Unalmas, unalmas, unalmas, tényleg nem ajánlom senkinek. Ócska és szerencsétlen film, egy nagy nulla.
1/10
Gomezz 2008 febr. 19. - 17:59:24 1/10 Előzmény Rorirori
(38/128)
Nagy csalódás volt a film, legalább is ahhoz képest hány díjat nyert!
Volt pár poén és pár drámai pillanat, de összességében unalmas volt.
Ha egy hétköznap este megnézem a TV-ben az ok, de ezért moziba menni kár volt !
5/10
Rorirori 2008 febr. 18. - 14:17:34 5/10 Előzmény Mannings
(37/128)
Szerintem nem azon múlott, hogy mennyire voltam felkészült Amerika afganisztáni politikájával kapcsolatban. Pont az volt a bajom, hogy közhelyes volt, az egyetlen dolog, ami érdekes volt a fimben számomra abból minden lejött már az elõzetesben sajnos.
Elhiszem, hogy van akit szórakoztat, szerintem inkább elkeserítõ amit a filmen láthattunk csak pont az ironikus hangvétel miatt nem lett elgondolkodtató a mû, amire pedig szükség lett volna.
9/10
Brambilla 2008 febr. 17. - 16:47:24 9/10
(36/128)
Az idei Oscar jelöltek nagyon jók kell hogy legyenek, ha megelõzték ezt a filmet. Az Amerikai Gengszter mellett ez az, amit nyugodtan lehetett volna jelölni, sõt ezt még inkább.
Talán azért maradt le a legrangosabb díjról, mert túl provokatív. Nekem nagyon tetszett, de az Akadémiának nem biztos, hogy bejön, ha a saját kormányukat/rendszerüket rossz színben tûntetik fel.
Mike Nichols talán a legnagyobb provokátor, gondoljunk csak a 22-es csapdájára vagy az Angyalok Amerikábanra. Különleges témák, különleges rendezésben.
Nagyon keményen keveredik a humor és a durva valóság.
Hatalmas és eredeti poénok vannak benne, közben sokkol a menekülttábor képeivel.
Tom Hanksbõl nem néztem volna ki, hogy ennyire jól el tud játszani egy ilyen karaktert, teljesen hiteles volt, mintha egész életében ilyen szerepekben játszott volna.
Szerintem ez a 2007-es termés egyk, ha nem a legjobb filmje.
gemini22 2008 febr. 17. - 11:55:52
(35/128)
Na, bocs a duplázásért.
gemini22 2008 febr. 17. - 11:53:53
(34/128)
Igen, tök mindegy, hogy világháborús, koreai vagy vietnámi háborús, vagy afrikai mészárlásról szóló filmet nézek, könyvet olvasok, egyszerûen nem tudok napirendre térni (nem is szabad) afelett, hogy milyen könnyen lehet embereket meggyilkolni. A háborúkban néha csak egy gomb megnyomásán múlik, hogy éppen megmenekül-e néhány ember, hiszen egy rohadt rakétával vagy egyetlen gépfegyverrel is rettenetes pusztítást lehet végezni. Azok az áldozatok pedig arcnélküliek, hiszen a katona, aki felszáll a helikopterrel, parancsot teljesít, és nem mérlegelhet, hogy aki odalenn fut, az most lázadó, terrorista, ellenség vagy éppen csak egy ártatlan civil. De vajon így van-e?
A filmben az egyik katona folyamatosan a feleségérõl (?) beszél, miközben a tüzelésre készülnek. Ez akaratlagos figyelemelterelés a részérõl, hogy csak munkaként fogja fel azt amit tenni készülnek, vagy tényleg lehet ennyire hidegvérrel gyilkolni? Nem hiszem. Ép ésszel kibírni egy ilyen helyzetet- lehet, hogy nekem nem menne.
10/10
alex4427 2008 febr. 17. - 11:10:52 10/10
(33/128)
Szörnyû dolgok történtek mindkét oldalon (mint mindig, mindenhol – egy háborúban) !
Még a nyolcvanas évek végén volt egy szovjet dokumentumfilm (Kiégett fiatalok vagy vmi hasonló volt a címe): döbbenetes volt a háborúból élve (vagy inkább élõ-halottan) visszatért fiatalok beszámolója!
Nem tud soha többé visszailleszkedni a civil életbe!
Egyébként ugyanez a helyzet az Irakból visszatért amerikai katonákkal is!
gemini22 2008 febr. 17. - 10:09:23 Előzmény Mannings
(32/128)
Teljesen egyetértek azzal, amit írtál. Lehet, hogy nem néztem volna meg, ha elõzetesen már nem olvastam volna közel-keleti eseményekkel kapcsolatban könyveket. Gondolok itt Ken Follett-regényekre, törikönyvekre meg hasonlókra.
Na jó, a színészek miatt (TH, PSH és a "visszatérõ" JR) megnéztem volna, de lehet, hogy sokkal kevésbé tartanám jó filmnek.
Ami borzongást váltott ki belõlem, és nem csak "villanásként" futott át az agyamon, hogy milyen szemét világ volt akkor is, az a jelenet, amikor az egyik szovjet helikopter pilótafülkéjében "ülve, átélhetjük", milyen lehet így halombalõni az embereket. Nem is tudtam végignézni, mert olyan morbid volt, mintha egy rossz számítógépes játék futna, amiben a pálcika alakokat kell eltalálni és csak a számláló hiányzott a képernyõ szélérõl.
Az idézet pedig tökéletes befejezés, szerintem.
10/10
Mannings 2008 febr. 16. - 23:18:21 10/10
(31/128)
Ha valaki tisztában van a 70-80 évek történéseivel akkor csapkodja a térdét,én 28 éves vagyok de úgy látszik koraérett gyerek lehettem mert ültek a poénok.
Nem degradálni akartam csak a film végén arra jutottam hogy ha valaki nem felkészült a 80-as évek Amerika afganisztáni politikájával az unatkozni fog.
5/10
Rorirori 2008 febr. 16. - 10:41:26 5/10
(30/128)
Minden alapfeltétel megvolt, hogy egy jó film készüljön (jó alapsztori, jó színészek) de szerintem ez sajnos mégsem sikerült.
Egyszerûen unatkoztam a film közben, pedig jól bírom még a nagyon lassú filmeket is. Sajnos se humoros, se elgondolkodtató nem lett a film. Még el is aludtam rajta.
könnycseppek 2008 febr. 14. - 19:11:01
(29/128)
Ha jól emlékszem, Tóth Enikõ (mint általában;-)).