10/10
alex4427 2008 febr. 14. - 16:30:59 10/10
(28/128)
Itt biztos tudják (a forgalmazó cég):
uip@uipduna.hu
Pataki Andrea
hozzászóló 2008 febr. 14. - 14:33:14 Előzmény alex4427
(27/128)
Ki Julia Roberts magyar hangja a filmben?
Elõre köszi a választ!
Fontos lenne!
10/10
alex4427 2008 febr. 13. - 15:40:42 10/10
(26/128)
Persze, nagyon fontos a mondatod második fele is!
Csak én azt akartam hangsúlyozni, hogy K-Európa lerendezésén is dolgoztak az urak! (Errõl nem igen szoktak beszélni! Nálunk meg pláne nem! A mi nagy(ságos) filmeseinket (Jancsó, Szabó István, Sándor Pál stb.) nem érintette meg a téma. Talán majd egy amerikait!)

Mindenesetre az biztos,hogy jó film a Charlie Wilson háborúja, ha ilyen vitát, ennyi gondolatot ébreszt!
Dius 2008 febr. 13. - 13:13:05
(25/128)
Amerika folyton minden konfliktusba belemászik, "helyrepofoz, megment," ..és aztán ott hagy egy egész országot, nemzetet magatehetetlenül, tétlenül, segítség nélkül. Nem tudom, melyik csapás nagyobb szerencsétleneknek...
Így hangzik pontosan a mondat.

Az, hogy mindenütt "ott vannak", valamennyire tudható volt eddig is, - csodálom is, hogy ennyire publikussá tehette a film mindezt.
10/10
alex4427 2008 febr. 12. - 17:26:54 10/10 Előzmény Dius
(24/128)
Amerika folyton minden konfliktusba belemászik, "helyrepofoz, megment" - írod!
És ne kerülje el a figyelmünket az sem, ahogy a filmben is elhangzik: Afganisztán "lerendezése" uán már K-Európán "dolgozik" az amerikai külügy!
10/10
alex4427 2008 febr. 12. - 17:23:15 10/10 Előzmény Hesztia
(23/128)
Én is a feiratost szeretem, de ennek jó a szinkronja!
Egyébként, nem értem, hogy miért nem lehet legaláb egy (-két) feliratos kópiát is forgalmazni!?
Mage 2008 febr. 12. - 01:44:22
(22/128)
Szavamat adom, utálni akartam Charlie Wilson háborúját. Annyira amerikai. Tom Hanks játszik benne és Julia Roberts (aki pontosan annyira alkalmas a karizmatikus, keresztény, szélsõjobbos, gazdag és elszánt nõ szerepére, mintha a soron következõ Holocaust-filmben egy néger kosárlabdázó alakítaná Hitlert).

Az elsõ öt percben valóban fel szerettem volna állni a székbõl és hazamenni, Tom Hanks ugyanis a levegõbe rajzolt térképen magyarázza, melyik ország hol található közel-keleten, ami Amerikában nyilván extra minõségû, szinte elérhetetlen mûveltséget jelent, az óceánon innen viszont még néhány évig szánalmasnak tekinthetõ (aztán mi is csatlakozunk mentális vákuumhoz).

Eltelt az elsõ öt perc, és onnantól jó volt. Szellemes, részletgazdag, lendületes, Philip Seymour Hoffman alakítása pedig végképp perdöntõ: Charlie Wilson háborúja élvezhetõ és korrekt film. Igaz, a humoros párbeszédek a második félidõre leülnek, gondolom, szándékosan, hogy érezzük a katarzist és vegyük komolyan a mondanivalót.

A film ugyanis komolyan veszi magát, különösen a történelmet, amirõl annyit kell tudnunk, hogy bármit teszünk, bármennyit tanulunk, fogalmunk sincs az egészrõl. Tudták és vállalták ezt az alkotók. Az egyetlen tény, amirõl nem szabad megfeledkezni a bõ másfél óra alatt, hogy mindig az a pozitív hõs, aki mögött a kamera áll. Az ember okvetlenül drukkol az araboknak, annyira gusztustalanok az oroszok, a moziból kifelé jövet mégis érdemes lehet felidézni, hogy a játéknak és csokoládénak látszó bombákat jellemzõen nem a ruszkik, hanem az amerikaiak alkalmazták az ellenséges területeken.

A jelenlegi silány felhozatalban mindenképp szerencsés választás.

7 / 10
Dius 2008 febr. 10. - 23:03:57
(21/128)
Elõször is, nem vígjáték. Van egy-két jó poén benne, de attól nagyon nem vígjáték!
Teljesen ledöbbentem, hogy mennek a háttérben a szövetkezések, a pénz és a fegyverek leosztása, az egész rendszer olyan hihetetlenül egyszerû (a film szerint, legalábbis).
Ami nagyon tanulságos,a film végén elhangzó idézet, mely eddig és ezek után is oly sokszor tanubizonyságot tett. Amerika folyton minden konfliktusba belemászik, "helyrepofoz, megment," ..és aztán ott hagy egy egész országot, nemzetet magatehetetlenül, tétlenül, segítség nélkül. Nem tudom, melyik csapás nagyobb szerencsétleneknek...
Tom Hanks nagyon jó a filmben, Julia azonban...bárki megtette volna, ...és a frizurája??
5/10
Sarka 2008 febr. 10. - 22:11:04 5/10
(20/128)
.... háááát! szerintem tipikus amerikai film :( az õ átlak iq-jukhoz leegyszerûsítve! ... mert ugye ilyen egyszerüen megoldható egy szovjet-afgán háború!
viszont a szereplõválasztás bejött. t.h. nagyon "beérett" :) j.r.-t ahogy megöregítették, zseniális :) p.s.h. végig imádtam a figuráját :)
9/10
kobax 2008 febr. 08. - 18:09:20 9/10
(19/128)
Kifejezetten jópofa film, eltekintve a szokásos "jenki maszlag"-tól.
Én mondjuk a magam részérõl nem nevezném vígjátéknak, mert azért annyit nem röhögtem rajta. Inkább poltikai - történelmi dráma. De hát ez egyéni...
Jó tudni, milyen körülmények között képezték ki azokat, akik ma terroristaként robbantgatnak.
murci 2008 febr. 08. - 14:46:52
(18/128)
"Aki postázta John Rambót..." ezt a címet adnám, ha nem kommentet írnék.
mekkora poén, hogy egyidõben adják a mozik ezt a két fimet...

igen, egyetértek Stéphanieval. nagyon jó film.
de dícsérni csak fellengzõsen tudok... eleve thx pl. Aaron Sorkinnak, a westwinget zabáltam tõle, bár néha zavart a demokratapárti sóder a sorozatban, de úgy van humora h. közben súrolják még a pátoszt is. Sûríteni, korképet adni, bekukkantani a kor kulisszái mögé, de kiröhögni is amit ott látunk, ahhoz nagyon ért (és ez remek).

Csárlink egy bazi nagy lompos *** farkas piás usa képviselõ, aki körbeveszi magát - állampénzen - okos és csöcsös (õ mondja..) babákkal az irodájában és habzsolja az életet, mint olyan politikus, aki gátlástalanul kereskedik a szavazataival különféle bizottságokban, de nem tudjuk megutálni, mert (ha szólítja a történelem) jó is szorul belé, a jó cél érdekében ( = 1. a komcsik legyakása - a higegháboruban vagyunk, 2. ártatlan szenvedõk megsegítése a messzi Afg.-ban), szóval remek összetett a szerepe neki is és a cia ügynöknek még inkább - a két profi szíbész istenien ki is tölti a szerepet. És még akkor nem beszéltem a bazi nagy poénról, ahogy egymásra vetül néha a hidegh.-ban betöltött óriási, de háttérben lévõ szerepe és piti hátsó-texasi képviselõi mandátuma...
Julia R. szerepe már nem ragadja magával a nézõt, eléggé eszes, bájait még bevetni képes nõ, egy komcsifaló texasi milliomos hazafi amúgy, de tkp. mellékszerep...
tényleg nem érteni, erre miért kérték fel õt, aki eddig csak primadonnákat játszott. zavaró, a hírneve elvon6ja a figyelmet is - már akinek a szemében még celeb egyáltalán a néni (egy csontos tehén csak, már bocs. én soha ki nem állhattam a szélesszájú béka fejét, de ez mindegy.)
A filmben TomHanksnél kevesebbet szerepel ,de leginkább õ marad meg a retinánkon: Philip Seymour Hoffman remekel, alig ismerni rá amúgy, egy nagszájú, eszes, cinikus cia-s, a mindenkori háttérember, aki ha jól végzi a melóját, térdre rogyasztja a vörös ördögöt(Afganisztánban), de ha nem, akkor az ellen gyõz (mint pl. szept.11.)

Szóval nem tekintve az amcsi pátoszt (Thanks szemében a könnyfátylat kitüntetsée átvételekor), nagyon nézhetõ film. Bár egy mocskos háború titkos logisztikájárért izgulunk, közben végig is röhögjük a kb 100 percet. Ötös.
goodboy 2008 febr. 06. - 11:00:02
(17/128)
Erre a filmre én is kiváncsi lennék, érdemes megnézni, valaki írjon róla valamit légyszi.
WOrsi22 2008 febr. 06. - 10:58:04
(16/128)
Senki?
WOrsi22 2008 febr. 03. - 23:12:12
(15/128)
Látta már valaki a filmet?Milyen volt?
Hesztia 2008 jan. 12. - 00:47:32
(14/128)
Nem beszélve arról, hogy így sok esetben elvesznek az akcentusok. Hol tudja visszaadni egy szinkron az ízes skót, ír beszédet vagy mondjuk egy texasit?:)
Hesztia 2008 jan. 12. - 00:45:37
(13/128)
Tény és való, hogy a feliratok rém gyatrák szoktak lenni. Sokkal jobban járnánk, ha egy meg nem nevezett magyar felirat készítõ olvalon tevékenykedõk fordításai kerülnének fel.:) Nekem sem annyira jó az angolom, de a felirattal megtámogatva már tudok figyelni az elsikkadt részletekre is. Hiába jó a magyar szinkron (napestig tudnám sorolni a kedvenceimet), de az eredeti hanggal ritkán ér fel. Úgy nem hallom, hogy a színész hogyan intonál, mely szóra helyezi a hangsúlyt, és így azzal mit akar kifejezni. Sokszor a szinkron egészen félreviszi az adott karaktert - a saját szájíze szerint formálja azt -, nehol elvesznek a poénok, és ez nem túl jó dolog.
Hesztia 2008 jan. 07. - 00:16:44
(12/128)
Elõször eredeti hanggal szeretem nézni...meg másodszorra is.:) Ha vmit tvben adnak, és még nem láttam, akkor elviselem a szinkront, de ha választhatok, akkor maradok az elõbbinél.
hozzászóló 2008 jan. 07. - 00:11:00
(11/128)
Szerintem, ha lesz kedved nézd meg moziban.

Én megmerem kockáztatni azt, hogy már Tóth Enikó miatt megéri megnézni.
:-))))))))))))
Hesztia 2008 jan. 07. - 00:07:39
(10/128)
Tóth Enikõ valóban remek színésznõ, de így azt hiszem várok a dvd-ig vagy...:)
hozzászóló 2008 jan. 07. - 00:05:36
(9/128)
De jóóóóóóóóóóóóóóó... :-)))))))))))))))))))))9

Tóth Enikõ az egyik kedvenc magyar színésznõm, így az õ hangját is élvezhetem majd, ez szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!