Téma: Cloverfield

1/10
balazs1983 2008 febr. 20. - 02:14:46 1/10
(63/383)
Sziasztok.
Jo regen irtam le a velemenyem a filmrol es visszatertem megnezni, h az otthoni kozonseg mit gondol rola. (azota nem terek magamhoz, akkor sz*r ez a film..) De mindegy nem irom le ujra, mindenkinek termeszetes, h megvan a sajat velemenye es ezt tiszteletben is kell tartani. Igazabol 1 oka van amiert ujra irok...
EFES-nek cimeznem a kerdest, miszerint: Te szazalekot kapsz a jegyeladasbol, h ennyire veded ezt a sz*rt? Ertsd mar meg, h az emberek tobbsege (igen bevallom a kommersz 99%-ba tartozom, aki szorakozni jar moziba)nem azok a dolgok miatt jar moziba, amikre te hivatkozol! Mi jo filmeket szeretnenk megnezni! Es ez nem az! Es ha valaki ezt leirja, akkor ne akard meggyozni, hanem fogadd el!
10/10
Lery 2008 febr. 19. - 22:59:37 10/10
(62/383)
*moderálva*
megenged 2008 febr. 19. - 21:47:26
(61/383)
Úgy gondolom hogy csak én és nézõ1 ért a filmekhez.A többiek csak mennek az új és egymás után.A porton 6,4en áll a szavazat eredménye.Ez mindent elárul.Mi ketten visszatérünk még és álljuk a rohamokat amíg megnem utáltatjuk ezt a szenzációr forradalmian nagy habi,gagyi filmet.oksi?(alig várom az osztásokat-jöhetnek!...)
10/10
Hoz_Hun 2008 febr. 19. - 15:34:20 10/10
(60/383)
Én is megnéztem és azok közé tartozok akiknek nagyon tetszett. Sajnálom, hogy páran így lehúzzák ezt a filmet, nekem nagy élmény volt. Amikor elõszõr halottam hogy ilyen nagy monstrum szörny mászkál benne csak legyintettem. Anno sem a King-kong a Godzilla meg aztán pláne nem jött be (ami azt illeti kifejezetten utálom mindkét filmet). A Blairwitch project szörnyû csalódás volt szintén (ami a kézikamerás vonalat illetei). Még is ez a film marha jó lett annak ellenére, hogy kb a kettõ keveréke. Pont az tetszett, hogy az egyszerû emberek szemszögébõl mutatják az eseményeket. Bele tudtam magam élni. Ha esetleg ûrlény(ek) lettek volna jobban bejött volna, de így is jó volt. A világok harcának egy változatát így simán megnézném.
Na mindegy. Igaza volt annak aki azt mondta, hogy ezt a filmet valaki vagy nagyon szereti vagy nagyon nem. És a másik táborral ellentétben én nem hülyézem le (vagy más modon sértegetem) azokat akiknek nem tetszett. Nem fogok hetekig visszajárni, hogy mindekit meggyõzzek az én szemléletmódom a helyes (ugye bár, sokat emlegetett Nézõ1 barátunk).
Egyszerûen nem vagyunk egyformák.
ercypici 2008 febr. 19. - 13:26:12
(59/383)
Én tegnap este néztem meg a filmet, és szerintem nézhetõ, én leszek a 3. tábor: D
nekem egy közepes filmnek ment el,voltak benne értékelhetõ dolgok voltak benne nem...de szerintem ez annak tetszik, aki beleéli magát az "áldozatok" szerepébe,aki meg csak nézi annak szar,nekem konkrétan a sztori marhára nem tetszett,meg télleg elgondolkodok h. ki ilyen önfeláldozó?
nekem az tetszett benne h. végre nem lett mki szuperhõs,átlag emberi fejjel gondolkodtak,nem úgy, mint a legtöbb horror meg akciófilmben,amikor hirtelen mkinek szuper képességei lesznek, hanem ösztönösen cselekedtek,és elég hülyék voltak:D
de én ezen a fórumon már egyszer megjegyeztem,ajánlom mkinek h. mielõtt megnéz egy filmet járjon utána!!!!!
én tudtam h. mire megyek,h. szörnyes amerika elpusztul stílus,és szerintem azért mert vkinek más a véleménye mint azoknak kiknek nem tetszik nem azt jelenti h. nem láttak még filmeket és õk hülyék...egyszerûen ízlések és pofonok!!!!;)
1/10
nézõ1 2008 febr. 19. - 09:38:10 1/10
(58/383)
Nem bántok én senkit :-) Egyszerûen nekem fájt nézni és csak azt szeretném, ha a nézõt nem a nézõtéren éri a meglepetés. Ha arra bukik, hogy a hangerõtõl remegjen a gyomra és ne az izgalomtól, ha nem szereti tudni, hogy mi van a képen - kivéve reklám! -, ha nincs igénye azonosulni a fõhõssel, akkor szíve joga, hogy imádja a filmet. Gyerekkoromban megnéztem egy csomó filmet, ami most nem jön be, természetes, hogy különbözõek vagyunk.(Van akinek a bebetv is tetszik...:-) )
De ugye azt tudja mindenki, hogy a kritikusok fizetést kapnak? Ahogy mi is fizettünk újságírónak, hogy szépet írjon valamirõl, úgy a slágerlisták sem a valós tényeket tükrözik, hanem az eladási kényszert. A tömeg olyan, hogy odamegy, ahol tömeget lát. Ezért egy premiernél pénzt, energiát, tapsolóembert nem kímélve kell nyomni az árút, mert a nyájszellem erõsebb mindennél, aztán a legtöbben ha már ott voltak, önérzeti alapon inkább azt mondják, hogy tetszett nekik.
Visszatérek, mert szerintem ez a film annyira jellemzõen korunk nihilista jelképe, hogy minimum tudjon róla, aki megnézi. Mindenkitõl elnézést, akit megbántottam önérzetében! De egy hasonlatot még had vessek ide: Egyszer jártam egy koncerten, ahol egy elõadó a torkáig lenyomott egy mikrofont és úgy hörgött fél órán keresztül (errõl cd-t is adott ki!) A közönség örjöngve tapsolt a végén. Aki érti mire gondolok, azt csókoltatom ;-)
Dantes 2008 febr. 19. - 08:53:03
(57/383)
Tiniknek szóló netes olalak?
Úgy mint a rottentomatoes ami 79%-ra értékelte, vagy mint az IMBD, ami szintén hasonló pontot adott rá?
Hát ha ezek neked tiniknek szóló oldalak...
10/10
Lery 2008 febr. 19. - 00:24:06 10/10
(56/383)
***SPOILER***

ja, Godzillás/Jurassic Park-os poénokat én is vártam volna;)
ami tetszett: a hangulata. elég nyomasztó, de nem az a fajta, ami olcsó, hatásvadász eszközökkel akar a nézõre MINDENÁRON HATNI. látványvilág ütõs volt, sokkal gaggyibbra számította, mivel állítólag kisköltségvetésû. simán kenterbeveri a Godzillát, ami lehet, hogy nem jó példa a 10 év különbség miatt, de akkor inkább azt mondom, hogy a Legendát is üti. nekem a végefelé kezdett el nagyon tetszeni, nagyjából onnantól, amikor felszállnak a helikopterre. a felülnézetes jelenet nagyon emlékezetes ;)

ami nemtetszett: a szinészek szerintem nem voltak valami jók. valaki azt írta, hogy ide nem kellenek nagy nevek, mert az embereknek csak magukat kell adni, elvégre ez egy (ál)dokumentumfilm. szerintem ez butaság, mert sokszor sokkos állapotba került embereket láttunk a filmben, akik épp elvesztették valamelyik szerettüket, vagy barátukat. éshát ilyenkor elég bénák voltak az alakítások szerintem, ilyenkor lett volna szükség a "nagy nevekre", de legalábbis tehetséges színészekre. a másik, hogy az átlagember nem viselkedne ilyen hõsiesen ebben a helyzetben. lehet, hogy kár ilyenekkel foglalkozni ennél a filmnél, de szerintem pont ezek a dolgok azok, amik miatt nem lehet annyira azonosulni a szereplõkkel, holott ennek a megoldásnak elvileg ez lenne a dolga.

mellesleg vicces volt, hogy amikor a Brooklyn híd összedõlt, ugyan az a nyikorgó hangeffekt volt, mint a Godzillában :))

összességében: jó a hangulat, a sztori. ehhez igazából jöhetne még valami kiegészítõ pár évvel késõbb, ami magyarázatot ad a látottakra. nem feltétlenül folytatásra gondolok, inkább könyvre. Cloverfield univerzum rulez.

bocsi a sok szövegért.. :(
9/10
Csacsa88 2008 febr. 19. - 00:14:42 9/10
(55/383)
Na most végigolvastam az összes hozzászólást. Valami tényleg kell legyen a filmben ha ennyire felkorbácsolta a kedélyeket. Van akit a film dühít, engem a sok személyeskedés, meg az, amikor valaki megmondja h mi az igazság. Ha már ti megengeditek magatoknak akkor rászánom magam egy kicsit én is, mert hát már dühös vagyok ugye. nézõ1! Az elsõ hozzászólásodból kiderült, hogy ez a film nem neked való, de azért még visszajársz ide hogy ezt újra és újra tudasd velünk, ezen kívül még le is szidod azt, akinek tetszett a film. Nem igazán értelek. Érdekes hogy megemlítetted a tüntetéseket. Az elõbb viccesen írtam, de komolyan gondolom, hogy a film néhány jelenete bennem felidézte az akkor történteket. Persze lehet h te hátrébb álltál, és ezért nem ugyanaz az élményünk a dologról.
Biztos hogy kell ehhez egyfajta nyitottság, hogy az ember bele tudja élni magát. Van akiben nincs meg, van akinek más a hatásos, más a szórakoztató, ez teljesen normális. Anélkül engem is biztos zavartak volna a hibák amiket itt felsoroltatok, de úgy voltam h nem az a lényeg. Beleképzeltem magam a szituációba, amit megkönnyített a fantasztikus látvány és a hangok, és így bizony nagy élmény lett számomra a film. Amúgy én is félek hogy ezután megszaporodnak a kézikamerás filmek, de nem felejtem el h ez az elsõk között volt.
9/10
Csacsa88 2008 febr. 18. - 23:31:18 9/10
(54/383)
SPOILER is...

Erre való a mozi! Nekem hatalmas élmény volt. A kézikamerás dologból az Ideglelés után csak így lehetett többet kihozni. Már amikor elõször hallottam róla akkor nagyon tetszett az ötlet. Nagyon vártam, és nem is csalódtam. Az eleje is pont jó, ahogy megismerjük a szereplõket, éppen ennyi kellett. Belevitték a szerelmi szálat, de azzal sem volt semmi baj. Végülis az határozza meg a késõbbieket is. Ahogy elkezdõdnek az események az nagyon hatásos. A szab-szobor feje lehet h túlzás, de kit érdekel. A tömegjelenet a hídon, az is el lett találva. Egy pillanatra felidézõdött bennem 06.okt.23.Deák tér :)
Az hogy visszamegy a csajért szerintem teljesen érthetõ. Ha bele próbálom élni magam gondolom én is ezt tenném... A nagy kezdés után végig izgalmas. Ahogy jönnek a kisebb szörnyek, meg egyre többet meglátunk a nagyból. Még az volt kicsit eltúlozva amikor bekapják Hug-ot, de mindegy az is belefér. A vége meg mi is lehetne más. Úgy látszik a kézikamerás filmeket csak a kézikamera éli túl.
Amúgy bátor dolog volt 9/11 után is lerombolni New York-ot. Az hogy a lakosság zombi lesz az nem olyan durva, de amikor omlanak az épületek, az kellemetlen lehet az amcsiknak. Még annyit hogy nagyon vártam, hogy az elején amikor kérdezgetik egymástól hogy mi a franc ez, valaki benyöghette volna: What's this? A fucking Godzilla? :)
adampierson 2008 febr. 18. - 23:15:18
(53/383)
Hi! Én pénteken láttam moziban és az az igazság hogy leszámitva az elsõ (kb) húsz percet nekem tetszett.
8/10
efes 2008 febr. 18. - 22:17:22 8/10
(52/383)
akkor neked is mondom, nyelvecske, ha már idecitáltad ezeket a jelentõs "filmes" szaklapokat: a rotten tomatoes (tehát a kritika oldal) 76%ra tarja, míg az imdb (a közönség) több mint 50000 szavazattal 7.9-re.
a rotten tomatoes, ha nem ismernéd a legnagyobb kritikai gyûjtemény a neten, baromi nagy merítéssel. 75% körüli eredmény igencsak jó minõsítést jelent, 100 kritikából 75 jónak ítél. és ebben benne van a post, a new york times, de a cahiérs du cinema, a variety meg sok más is..
nyelvecske 2008 febr. 18. - 21:59:16
(51/383)
Én cask pár részletet láttam a filmbõl, de az elég volt, sõt, sok is..
megengednek van igaza, mivel a jelentõsebb újságok is lehúzták a filmet (kivéve tiniknek szóló netes oldalak). jelentõs újságok alatt pl. a the washington post-ra gondolok és ha jól emlékszem a the new york times se írt olyan hû de sok jót az alkotásról, leszámítva a cgi-k megdícsérését

annak is hangot adtak, hogy remélik nem ez lesz a trend mostantól, ez a kézikamerás úgycsinálokminthadokumentumfilmetforgatnék jellegû movie, pedig sajnos elképzelhetõ
megenged 2008 febr. 18. - 21:06:49
(50/383)
Köztük vagy te is!
megenged 2008 febr. 18. - 21:06:23 Előzmény Dantes
(49/383)
Ez alatt nem azt értem h kevés kézi kamerával fevett szörny filmet láttak hanem alapból nem látnak bele a mögöttes dolgokba.Nekik már egy hangos robbanás is felér egy oscar díjjal.Érted?...
beegees 2008 febr. 18. - 20:18:00
(48/383)
szar
Dantes 2008 febr. 18. - 17:48:57
(47/383)
Igen, akkor hány kézi kamerával fölvett szörnyfilmet láttál eddig? Baromi kíváncsi lettem
megenged 2008 febr. 18. - 17:32:26
(46/383)
Nézõ1 nek teljesen igaza van.Csak azok látnak ebbe újat akik még nagyon keveset láttak.
1/10
nézõ1 2008 febr. 17. - 22:16:25 1/10
(45/383)
Ja! Erre én is kíváncsi lennék, mert akárhogy erõltetem az agyam, nem ugrik be. Lehet, hogy átszunyókáltam azt a részt, aztán a robajra meg felébredtem, de késõn :-(
10/10
Lery 2008 febr. 17. - 22:13:06 10/10
(44/383)
"Vagy hogy mi történt a megharapott csajjal? (ami egyébként ki is derül a filmbõl, ha picit fogyeltél volna, erre volt egy külön jelenet.)"

ez alatt mire gondolsz?