Téma: Cloverfield

ádám almája 2008 aug. 20. - 23:28:19
(183/383)
Az amerikaiakat mintha vinzaná az összes sötét zug, erdõ, bokros, rekettyés, aluljáró, metróalagút, szennyvízcsatorna, bármi, amiben alien, jeti, bogár, dinoszaurusz, pszihopata zombik serege vadássza a szerencsétlen, nehéhelyzetû állampolgárokat. Ráadásul a négereket kifejezetten szeretik.
ádám almája 2008 aug. 20. - 23:21:11
(182/383)
Szerintem nagyon ratyi volt. moziban láttam, a vége felé már kezdtem rosszul lenni. Viszont van benne egy igazán ötletes dolog, mégpedig az, hogy ha kézikamerás az egész film, és fiatalok futkosnak vele ész nélkül ide-oda, akkor nem kell megmagyarázni semmit. Kedvencem a vasbetonhuzalos jelenet:)
PredatorNo1 2008 aug. 17. - 21:46:57
(181/383)
A godzilla copy sem igaz :S:S Köze nincs a dinókhoz, se a hüllõkhöz, inkább Silenthillböl meritettek, de nagyon jó hogy az elején el sem tudod képzelni mi lehet az és csak a végén derül ki hogy is néz ki valójában !
PredatorNo1 2008 aug. 17. - 21:44:48 Előzmény Jeliza-Rose
(180/383)
Nem értek egyet :S A kamera nem kapott nagyobb ütést...max a helikoffernél de ha õk túlélték :D Az viszont érdekes hogy nem merült le de sztem ez annyira nem gáz, nem értem te melyik filmet nézted, de akkor van vége amikor baja lesz a kamerának mert ledobnak egy atomot vagy fenetudja mit, ez a VÉGE meghalnak meg a szörny is...
PredatorNo1 2008 aug. 17. - 21:38:01 Előzmény Miru-miu
(179/383)
Teljes mértékben egyetértek az elõzö hozzászólóval, én úgy néztem meg a filmet, hogy annyit hallottam róla, hogy nem jó és, hogy egy kameráról megy az egész, de unatkoztam elkezdtem nézni..
Az elsõ 15 perc tök uncsi volt azt hittem ilyen lesz az egész, erre BUM, és elkezdtek pörögni az események, és beleéltem magam így megdöbbentõ volt a story, egy teljesen hétköznapi emberek hétköznapi dolgot mûvelnek és akkor hirtelen megpecsételõdik a sorsuk, ennek ráadása ként nem spóroltak az effectekkel sem ! Rám nagy hatással volt, jól mutatja hogy milyen az ember ha egy ilyen káoszba kerül.

Üdv
Miru-miu 2008 aug. 13. - 03:10:01
(178/383)
Szerintem nem maga a történet a lényeg -ahogyan sok más filmben sem- ,hanem az AHOGYAN megesik a szereplõkkel.Nem megnézni kell,hanem beleélni magunkat.Ha valaki igazán empatikus és nagy beleérzõ/átélõ képességgel rendelkezik,akkor jobban tudja értékelni a filmet.
Ha csak kívülállóként nézem,akkor bizony visszakövetelném a moziban a jegy árát.Ha beleélem magam,akkor elég megdöbbentõ...
Képzeljétek el,mi lenne,ha velünk esne meg!
Ha nem kézikamerával szaladgálna valaki,akkor kevésbé lenne "hiteles" a folyamat.
Bár egyetértek,hogy a színészi játék és a forgatókönyv is hagy maga után némi kívánnivalót,de csak így tudjuk azt a kevés embert nyomon követni,akikkel a nézõ azonosulhat a film során.
6/10
J@nee 2008 aug. 10. - 13:13:43 6/10
(177/383)
Hali!
Az film kommentekben laikus vagyok,de ahogy a többi kommentet láttam,elég vegyes érveket találtam.A véleményem az,hogy maga a film története jó lenne,csak ez a kézikamerás megoldás,szerintem nagyon elrontja a film varázsát.Ami még negatív tulajdonsága a filmnek az a vége,nagyon kár,hogy nem mutatják,hogy a szörnnyel mi történik,"dönts el,hogy mi lesz magadtól" lesz vége.Meg az sem tetszett,hogy a fõszereplõ Rob és Beth is meghal.Azt nem mondanám,hogy csak idõpocsékolás megnézni a filmet,inkább azt mondanám,hogy nem érdemes megnézni!!! 6/10
6/10
Les 2008 aug. 09. - 22:12:55 6/10
(176/383)
Nekem nem nagyon tetszett a film. Kézi kamerás felvétel nagyon jó lett, de történet annyira nem fogott meg. Nekem valami hiányzik a filmbõl, de nem tudom mi. 6/10
Jeliza-Rose 2008 aug. 09. - 22:03:05
(175/383)
Iszonyatosan rosssz film! :S
Se eleje,se vége,ráadásul idegesítõ az a kamera.Érdekes, bármi történt,a kamerának semmi baja sem lett... 10/0
7/10
másodikvélemény 2008 aug. 08. - 10:01:08 7/10
(174/383)
A hibái ellenére is nézhetõ film, bár az ötletbõl többet is ki lehetett volna hozni. Úgy látszik egyedül engem zavar, hogy a teljes film kézikamerás módszerrel készült.
b.bali123456 2008 júl. 31. - 09:12:54
(173/383)
Nekem, hogy õszinte legyek elösször nem jött be, de utána mikor megint megnéztem egyre jobban átéltem amit õk átéllnek, és sokkal jobban bejött! A film egész jó, a kézikamerás megoldás REMEK, nagyon nagy pozitívum, bár a végén szerintem a helikopter lezuhanása már nem kelett volna bele...
Amúgy az ötlet nagyon teccik,hogy a szörny az ûrbõl jön belezuhan a vízbe aztán szaporodik, a 2 részrõl 2 kép jelent meg amikor ott vannak a víz alatt a kis paraziták! De amúgy nekem a godzilla is nagyon bejött!
annasophia 2008 júl. 24. - 13:19:47
(172/383)
én mikor hallottam, hogy a filmben ez a blairwitches kézikamerás dolog fog játszani kicsit kétségbe estem, hogy nehezen fogom kibírni hányinger nélkül. de sikerült,és engem nagyon szórakoztatott ez a film, ez a megoldás.

ha rendesen vették volna fel ezt a filmet csak egy uncsi Godzilla-utánzat lett volna, de így egészen eredetire sikerült. egyszer mindenképpen érdemes megnézni. hatásos. (vagy hatásvadász?:D)
Nyivák 2008 júl. 22. - 12:44:01
(171/383)
Hátt...nem tom. Rohangáljatok majd ti is ötcentis vascsõvel átszúrt mellkassal egy óceánparti sokemeletes tetején 0 szélben...meg egyen meg a szörny helikopáterestõl aztán köpjön ki csak titeket egyedül! :):):)Biztos elõtte bementek valami Algopiryn gyárba ahol jól megmártóztak a keserû trötyiben-ez indokolná továbbá azt is, hogy miért rohangál a csaj lyukkal a testén-csak a rendezõ ezt nem tartotta fontosnak megosztani a közönséggel; habár lehet hogy a forgatókönyvben még benne volt, és most szegény forgatókönyvírót is szapulom a trehány munka miatt...jó szórakozást a folytatáshoz...de igényeseknek nagyon nem javaslom a filmet, sem a remélhetõleg nem készült folytatást.Rajzfilmek-mesefilmek ennél sokkal ésszerûbben vannak elõadva.Komolytalan szar, akár világosban nézem, akár halkan...akárhogy. Ha fizetnének érte akkor sem nézném meg mégy 1x.Pont.
10/10
cimo 2008 júl. 21. - 22:39:23 10/10 Előzmény Nyivák
(170/383)
Hát, hm... igen!
A vélemények túlnyomórészt a két végletet nyomják.

Pedig a kézikamerás effekt, szerintem rengeteget dob a hangulaton. Sokkal realisztikusabb, és könnyebb beleélni magunkat.
Nekem nagyon tetszett a film, várom a folytatást.
És az elöttem szólónak igaza van, valóban sokkal jobb egy film ha nem tudjuk az elõzményeket. Tényleg minta mi is részesei lennén és csak belecsöppennénk ebbe a szörnyû éjszakába :D

Mondjuk ha valaki világosban nézi és esetleg kis hangerõvel, akkor tényleg nem lehet magunkat beleélni a film izgalmaiba.
Dantes 2008 júl. 21. - 19:27:30
(169/383)
Szerintem nagyon jó kis film ez. Halett volna egy Godzilla 2 az a kutyát se érdekelné. Engem biztos nem.

Nagyonj ó ötlet hogy semmit nem tudunk meg, mert honann is tudnák..néhány átlag ember, ugyan mit tudhatna az eseményekbõl? Csak menekül, próbálja túl élni, de nem tud semmit.

A kézi kamera tovább fokozza az érzést.

Tehetségtelen színészek? Miért? Jók voltak õk, a forgatóköny is korrekt, a rendezés is jó.
Nyivák 2008 júl. 21. - 18:58:39
(168/383)
Engem egy dolog érdekel amiután megnéztem egy filmet, éspedig:
amikor vége, a stáblista még megy én pedig ülök és bámulok és próbálom összegezni magamban a gondolatokat és érzéseket, melyeket a film ihletett. Namármost a következõre lyukadtam ki (persze csak átvitt értelemben, de lehet hogy ha még sokáig spanolom magam akkor meglékelõdik a fejem...): EKKORA EGY SZ..T!!!!ERRE ELPOCSÉKOLNI ENNYI PÉNZT!!!!EKKORA EGY TEHETSÉGTELEN SZÍNÉSZGÁRDÁT, FORGATÓKÖNYVÍRÓT ÉS RENDEZÕT ÉS IGÉNYTELENSÉGET!!!!!!SEMMI KONCEPCIÓ!!! SEMMI ÉLETSZERÛSÉG!!!VÉRLÁZÍTÓ!!!!!
Nem a kézikamerás cuccal van a baj. Az a boszis filmnél nagyon is bejött és a maga korában igenis elérték vele a várt hatást.Habár korábbi baráti társaságomban elõfordult néhány home videos felvétel, melyeket simán bele lehetett volna vágni, nyilván máshol is van ilyen-amúgy sem rajongok az ilyen elgondolású alkotásokért- de a véleményem az; hogy a jobbnál jobb teljesítõképességgel felruházott szerkenytyûket azért találták ki és van belõlük ezer féle, hogy egy fent jelzett témából készült filmet normálisan meg lehessen csinálni.Dobhártyát szaggatni és megvakulni otthon is lehet-az ingyen van- és ajánlatosabb is mert akkor legalább nem vágja le a villamos az ember lábát hazafelé.
kol3 2008 júl. 07. - 01:30:55
(167/383)
Már rég megvan a film csak most vetem rá magam hogy megnézem
Kezdjük ott hogy a kézi kamerás cucc nem igazán jött be nálam ( mikor futotak egyszerüen nészhetetlen volt)
Meg ez a szörnyes dolog is nem igazán volt ki dolgozva.A történet alapjában jó volt de jobban is ki lehet volna vitelezni a dolgot.Meg ott volt a csaj is mikor megmenteték át szurta egy vasdarabb a melkasát és egyszerüen futt tovább.
sylas 2008 júl. 06. - 09:42:14
(166/383)
nekem bejött ez a stílus - nem sok kézikamcsis film van
várom a folytatást ha lessz
és tényleg jó ötlet volna ha nem sokkal ez után kijön az a ver. amiben a hadsereg és a kormány részérõl követik az eseményeket

de lehet majd ha lessz folytatás mi is volt ennek az egész a háta mögött
9/10
I.Casillas 2008 júl. 02. - 10:23:40 9/10
(165/383)
Szerintem a film zseniális volt. Tetszett ez a kézikamerás felvétel valamint az hogy nem voltak benne igazán ismert szinészek ezáltal még jobban bele tudtam élni magam. Remélem lessz másik része is amelyikben más szemszögbõl (katonák) mutatják be a történéseket.
6/10
Hörcsögg 2008 júl. 01. - 02:53:13 6/10
(164/383)
Na muszáj volt megnéznem nekem is, nem szeretem ha a kommentelõk tábora ennyire megoszlik. Én nem mondom azt, hogy elpazarolt idõ volt, de azt sem, hogy nagyot ütött. Nem tetszett ez a full kézikamerás megoldás és kész. 6/10