sipka 2007 aug. 27. - 20:17:07
(16/156)
Még moziba kerülése elött láttam az elõzetesét valamelyik külföldi csatornán. S nagyon jónak tartottam!!! Alig vártam, hogy végre megtekinthessem. El is jött a nagy nap, és elmentem megnézni..... majd egy kicsit csalódottan távoztam :( Végülis nekem nincs NAGY bajom a filmmel, de azért van pár olyan momentum, amelyeket ha kihagynak, egy nézhetõ, (sõt megkockáztatom) JÓ film is lehetett volna. Például: Colin Farrel karakterét nem szerepeltetném, illetve Ben Affleck és Jennifer Garner játszótéri "küzdelmét" is vágóasztalra küldtem volna... Szerintem ettõl a két zavaró "tényezõ"tõl megszabadulva, máris egy jobb film perget volna le az emberek szeme elött.... Szerintem, a leggázabb jelenetek mindvégig "Célpont"hoz köthetõek. Aki végig nézte a film stáblistáját, azok gyarapodhattak még egy kínos jelenettel: Colin Farrel a kórház egyik szobájában fekszik, teljesen bekötözve. S egyszer csak megjelennik egy légy a szobában. Colint ez teljesen feldühiti, így felkap egy injekciós tût, és eltalálja vele a legyet.... Remélem, hogy ennél sokkal jobb "Daredevil"-es film fog készülni a közeljövõben.
1/10
Semprini 2007 aug. 27. - 01:46:59 1/10 Előzmény zszoltan
(15/156)
Hát most hogy így mondod... tényleg paródiának tûnik... ha annak szánták volna az alkotók, az sokmindenre magyarázat lenne... (bár Colin Farell elképeszttõen arcpirító ripacskodása még egy paródiában is túlzás lett volna) Csakhogy NEM annak szánták! Ezt teljesen komolyan gondolták, az pedig elég szomorú. Készült már elég sok viszonylag jó képregényfilm ahhoz, hogy egy ilyen összegányolt fércmunkát nem fogadjunk el film gyanánt. Ezt én mint közönség kikérem magamnak!
zszoltan 2007 aug. 25. - 20:57:17
(14/156)
A vak ügyvéd éjjel Fenegyerekként a háztetõkrõl vigyázza a város álmát? :) Nem lehet, hogy a pali csak átver mindenkit a vakságával? Batman is komoly erõfeszítéséket tett személyazonossága elfedésére. Apropó Vin Diesel (alias Riddick): egy jó éjjellátó készülék nappali fényben tényleg megvakul...

Ez biztos, hogy nem egy Batman-paródia? No, ha kijön rá a lépés, belenézek. És ahogy azt Daredevil is mondhatta volna egy kemény beszólással: majd meglátjuk. ;)
1/10
Semprini 2007 aug. 22. - 13:43:40 1/10
(13/156)
Jaj, dehogy nézem! Nem õrültem meg! :-P
PEva11 2007 aug. 22. - 13:08:22
(12/156)
Akkor az Elektrát véletlenül se nézd meg! Hiper fárasztó, és kissé kusza. A Fenegyerekre épül, de még annál is sz**abb.
1/10
Semprini 2007 aug. 22. - 11:54:29 1/10
(11/156)
Sokáig meg sem akartam nézni ezt a filmet, de aztán egy ismerõsömtõl kölcsönkaptam DVD-n és megadtam magam - kár volt!
Ilyen ostoba, gagyi, szánalamasan gyenge képregényfilmet még nem láttam!! És még Scumacher Batman-fimjeit kritizálják! Akkor erre mit mondjunk??! Ebben a filmben szinte minden és mindenki rossz!
Az, hogy a fõszereplõ nem lát de azért "mégis" lát, ezzel az egész agyon van csapva. Az erõltetett, mátrixos jellegû akciójelenetek szánalmasak, nevetségesek, sõt unalmasak. A sûrû vágásoknak köszönhetõen sokszor alig látszik valami. Amikor Fenegyerek és Elektra a libikókán összeverekszik (az ELSÕ találkozásuk alkalmával!), az majdnem annyira nevetséges, mint Tobey Maguire tánca a Pókember 3-ban.
A hab a tortán a Colin Farell által "játszott" Célpont, aki felismerhetõen Gary Oldman-klisékbõl építkezik, de karikatúraszerû, komolyanvehetetlen, idétlen figurát hoz, amiért Arany Málnát érdemelt volna! XD
Jennifer Garner nem sok vizet zavar, de az õ karaktere is teljesen valószerûtlen, végig azt éreztem a filmben, hogy a készítõk hülyének nézik a nézõket. Ben Affleckrõl meg inkább nem mondok semmit, kár pocsékolni rá a betût, õ viszont kapott is Arany Málnát - teljes joggal...
Az biztos, hogy ha ez lett volna az elsõ képregényfilm, amit megnézek, egy életre elvette volna a mûfajtól a kedvem!
Szerencsére nem így történt.:-)
Bov 2007 aug. 11. - 10:52:31
(10/156)
sztem is elég gagyi lett, ben affleck, mint vak, ááh :)
archan 2006 okt. 14. - 21:17:45
(9/156)
Sziasztok.
ez a film röhejesen gyenge,annyi borzasztóan fárasztó és gagyi rész van benne,amin még nevetni sem lehet,messze az egyik legrosszabb képregény feldolgozás,és nincs benne semmi drámai.
F.Torres 2006 szept. 12. - 15:33:42
(8/156)
macskanõ? xDDD na ne röhögtess...
9/10
Necros 2006 szept. 08. - 22:18:35 9/10
(7/156)
Egyetértek. :) A nagyon béna Pókember filmeket simán bealázza.
A képregény is nagyon jó, de ajánlom a dupla DVD második lemezét, ahol errõl beszélnek. ;) Zseniális emberek alkották a képregényeket!
A Daredevil-en kívül szerintem még az X-men, a Batman, a régi Superman, a Sin City és a Macskanõ filmek tartoznak a jó képregény feldolgozások közé.
1. Sin City - Batman - régi Superman - Daredevil - X-men
2. Macskanõ
3. Pókica...
Egy inteligens ember 2006 jún. 21. - 21:18:42
(6/156)
Szerintem kifejezetten különleges ritkaság. A Batman filmek-ben meghal a fõhõs barátnõje? A pókemberben meghal? Nem tudom mit akarsz nekem bebizonyítani. Jó feltámad, de nem ebben a filmben. Most ezt nem gúnyolódásból mond-
tam, hanem azért hogy a lehetõ legjobban elmagyarázzam a véleményemet. ( Mármint csak azt a mondatot hogy: ,,Jó
feltámad, de ............" )
amatõõr 2006 jún. 21. - 17:40:25
(5/156)
Nekem is tetszett, élvezhetõ filmecske, egy esti kikapcsra tökjó.

aki nem látta, ne olvassa tovább, mert elmesélek sokmindent.
Szóval az apját kinyírják, hát nyilván, különben miért kezdene el a gonosz ellen harcolni, lásd pókember stb, ez sablon a képregényekben. Elektra apját kinyírják, hát, õ is gonosz, a gonoszoknak ez a sorsuk. Elektra meg nem hal meg, (jó meghal, de feltamad), hisz tudjuk, született egy elektra képregény és film is, amiben elmesélik, hogy hogy támad fel, szóval én õt sem sirattam.
De hát jó film nekem is tetszett, nem egy különleges ritkaság, de kétségkívül élvezhetõ.
5/10
Newcastle United 2006 jún. 21. - 14:16:02 5/10
(4/156)
Én is meglepõdtem azon egy kicsit amikor meghalt a fõhõs nõje, ez valóban szokatlan.
Egy film viszont attól nem lesz még egy drámai alkotás, hogy meghalt valakinek valakije - nem is a halál a lényeg - mert ezzel az erõvel az összes akciófilmet, horrort vagy thrillert vehetnénk filmdrámának is, holott egyaltalán nem azok.
Egy inteligens ember 2006 jún. 21. - 12:05:51
(3/156)
Figyelj, kinyírják Elektre apját már eleve ez drámai, ugye hogy elvárta volna magától - a fõszereplõ, a Fenegyerek - hogy megmentse. Már eleve ezt egy nagy kudarcnak éli át,
mivel a szerelme apjáról van szó. Aztán kinyírják Elektrát.
Ja és ugye az elején kinyírják az apját. De a leginkább azért
drámai mert Elektrát is megölik. Hogy nem a szokásos sab-
lon, hogy: ,, a szerelme úgy is biztos túléli, hiszen a fõsze-
replõ szerelmérõl van szó". És szerintem pont emiatt emel-
kedik ki a többi képregény közül, hogy van benne egy ilyen nagyon szomorú dolog. Ha tévéújság szerkesztõ lennék akció-drámának írnám. Vagy fantasztikus akció-drámának.
5/10
Newcastle United 2006 jún. 21. - 11:05:30 5/10
(2/156)
Én semmi igazán drámait nem találtam benne, esetleg néhány helyen ömlengést. A film egyébként a mai képregényfilmek dömpingjében a gyenge kategóriába sorolható.

4/10
Egy inteligens ember 2006 jún. 16. - 09:48:16
(1/156)
Imádom ezt a filmet. Az tetszik benne hogy olyan drámai. Hogy olyan drámai is, meg akció is, de van benne romantika is. Ben Affleck csodálatosan játszik. De a többiek is. Ja és még van benne humor is, amikor Ben Affleck haverja a cukor-tartót kicseréli a sótartóra, és Ben Affleck vak létére észre veszi, eltereli a figyelmét és visszacseréli, a haverja meg megissza a sós teát.