Gildesh 2010 jan. 02. - 23:46:10
(61/141)
Nagyon tetszett a film. Szerintem csodásra sikerült, képileg, zeneileg is nagyon a topon van.

Viszont volna egy kérdésem: nincsen meg valakinek a magyar dalszövegek? Mert sokszor nem lehet érteni a kórus szólamát (például a csapásoknál), pedig nagyon megragadó a dallam. Neten biztos nincs fenn, csak néhány. Megköszönném.
10/10
offtopic
Noncika 2010 jan. 02. - 19:07:12 10/10
(60/141)
Ja és ez OFF volt, csak félrenyomtam:)
10/10
Noncika 2010 jan. 02. - 19:06:23 10/10 Előzmény twillight
(59/141)
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt valamilyen vallással kapcsolatos gyerekkori trauma miatt csinálod? Mert oké rajtad kívül vannak még egy páran akik nem vallásosak, mégse ezzel töltik az idejüket mint te, csak nem járnak templomba és nem foglalkoznak a hittel kapcsolatos dolgokkal. Én keresztény hívõ vagyok, mégsem kezdem el a Tóra, vagy a Korán valódiságát firtatni, elfogadom, hogy õk abban hisznek amiben.
10/10
Dudlicsek 2010 jan. 01. - 23:50:52 10/10 Előzmény twillight
(58/141)
Kicsit mintha beszûkülten állnál a dologhoz. Egy picinykét beszûkülten.
twillight 2010 jan. 01. - 23:13:16
(57/141)
Majd ha rögeszmésen nem emlegetik folyton ezt a szörnyûséget mint kívánatos dolgot, akkor majd abbahagyom én is.
offtopic
twillight 2010 jan. 01. - 23:12:09 Előzmény Dudlicsek
(56/141)
Muszály foglalkozni a problémával, mert nem múlik el, inkább a fejedre nõ. És mind láttuk annak mi a következménye.
10/10
Noncika 2010 jan. 01. - 15:13:12 10/10 Előzmény twillight
(55/141)
LoL:D:D
Hogy neked ez már mennyire rögeszméddé vált és hány filmnél írsz ezekrõl:D
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 31. - 15:05:23 10/10
(54/141)
Hát akkor ne foglalkozz vele, ha így gondolod.
twillight 2009 dec. 31. - 11:57:42
(53/141)
Elhiszem hogy egy Disney-s ugráláson elszórakoztál. Csakhogy nem ez a lényeg.

A Biblia valóban érdekes. Támogatja az abortuszt, érdekes látni a fasizmus gyökereit, a rabszolgatartás preferálását, hogy nincs problémája a pedofíliával, hogy milyen végtelen sok ellentmondást és hazugságot tartalmaz (és ennek ellenére a mai napig igaznak tartják egyesek), hogy a lopás és gyilkolás mennyire isteni parancsolat a hívõk számára, hogy mennyire a kivételezést támogatja, hogy mennyi értelmetlen áldozati szertartást ki bírtak találni (áldozz egy kecskét minden menstruáció / spontán magömlés esetén), és hogy mennyi tévinformáció kering a tartalmáról stb. stb. stb.
Nincs még egy ilyen elborult irakfirka a világon.
ghalleck 2009 dec. 30. - 22:35:47 Előzmény twillight
(52/141)
Tisztelt twilight!

Képzeld el, NEM vagyok vallásos ember, de olvastam a Bibliát, számos értékes gondolatot találtam benne, - és remekül szórakoztam ezen a filmen.
Ezt add össze!
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 28. - 19:04:47 10/10
(51/141)
"A VALLÁSban nincs humor és könnyedség. Vagy teszed az egészet úgy ahogy mondják, vagy elevenen fogsz kínoztatni örökkön-örökké. Ennél szörnyûbb dolog pedig nincsen."

A vallásban rengeteg humor van. Ajánlom figyelmedbe az evangéliumok azon történeteit, amelyekben megcsillan Jézus humora, például.
Hasztalan sürgetsz kielégítõ példákért-te úgyis jobban tudod százszor mint én -nem igaz? ;-)

És ez nem vallásos szellemiségû film. Gyerekeknek készült szórakoztatási és elgondolkodtató célból.

Ne vedd ilyen komolyan ezt a rajzfilmet. Vedd komolyan azokat a dolgokat amelyeket tényleg komolyan kel venni.
Ha nem tetszik szíved joga. De ne kérj rajta számon ilyesmit, pláne ne úgy, hogy ezáltal másokat lefikázol.
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 28. - 19:00:12 10/10
(50/141)
NA! Na na na!!! Ejnye no!
Nem személyeskedünk! Ne legyél udvariatlan! Én nem ütöttem meg ilyen hangnemet veled szemben-szánalmasnak sem én neveztelek!
Ajánlom figyelmedbe a szabályzatot. Olvasd el figyelmesen.

Azok történetek, amelyek nem történtek meg még nem feltétlenül mesék. A mesék és a mítoszok megkülönböztetését is ajánlom figyelmedbe.
Ha utánanézel megérted mirõl beszéltem.

A vértõl egyáltalán nem iszonyodom.- Láttam már közelrõl egynéhány súlyos balesetet, elé nagy vérveszteséggel.
És egyáltalán nem aszerint teszem függõvé, hogy tetszik é egy film avagy sem, hogy mennyi benne a vér.


Én csak azt mondtam, hogy ez egy bibliai történetbõl alkotott kedves rajzfilm, egy mese a szó legszorosabb, legártatlanabb értelmében.
Nem érzem jogosnak egyáltalán, hogy a nyers naturalizmus hiányát kéred rajta számon.
Neked nem jön be a mûfaj-legyen. De primitív dolog lefikázni azokat, akik szeretik.
Alapvetõ dolgokkal vagy tisztában-ha ezt nem látod.
twillight 2009 dec. 28. - 18:35:00
(49/141)
Nem mesék? Akkor te minek nevezed az olyan történeteket, amik nem történtek, nem történhettek meg?
Beszélõ kígyók? Haggyá' má'!


Tekintve, hogy a vallások történeteiket igaznak hazudják, minimum hogy nem finomítanak.


A Bambiról soha senki nem állította hogy csak egy mese, és emberek nem töltenek idõt és nem költenek pénzt Bambi imádására, és Bambiról soha senki nem mondta hogy Bambi parancsolatai szerint kell élned.

Mivel itt VALLÁSról van szó, így az ilyen fimecskék beetetés célúak, azaz cukrosbácsiskodás.
Arról nem is szólva, hogy késõbb SEM olvasnak/tudnak a sztoriról többet. Ez elsõkézbõl vett tapasztalat.


A vér iránti ellenszenved olyan, mint a meztelenség elleni ellenszenv. Nem csoda hogy annyi a pszichésen sérült gyerek. Nem lesz semmi bajuk ha látnak egy kis vért.


A VALLÁSban nincs humor és könnyedség. Vagy teszed az egészet úgy ahogy mondják, vagy elevenen fogsz kínoztatni örökkön-örökké. Ennél szörnyûbb dolog pedig nincsen.

Szánalmas vagy ha ezt nem látod.
10/10
Dros 2009 dec. 28. - 16:43:50 10/10
(48/141)
Elég szánalmas vagy :)
10/10
ginger116 2009 dec. 28. - 14:58:47 10/10
(47/141)
Egyik kedvenc mesém:)
szép történet.
10/10
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 28. - 14:38:43 10/10
(46/141)
"bibliai történetek = mesék

A gyerekeket meg ne ilyen cukorosbácsi módjára csalogassad, hanem tessék kiállni, és megmondani az igazat!"

1. Nem értek egyet. A bibliai történetek nem mesék. Nevezzük talán inkább mítosznak õket de az sem teljesen pontos megjelölés.

2.Ellentmondasz magadnak. A gyerekeknek tessék megmondani az igazat! Miféle igazat? Ha a bibliai történetek mesék, akkor a mese véres igazságával szembesítsük õket? Kissé serdültebb korban ezer örömmel.
Ha nem a mese igazságáról van szó, hanem egy súlyosabb igazságról, akkor méginkább áll ez a dolog.

Pl.: A Bambi könyvben lényegesen morbidabb mint rajzfilmen. A könyv esetében jóval magasabb is a korhatár.
De ettõl függetlenül miért ne ismerhetnék meg a kisebb gyerekek a sztorit kicsit lágyabb kiadásban.
A dzsungel könyve sokkal komolyabb és véresebb és sötétebb dolgokkal terhet, mint a rajzfilm-a67-es-amely szintén aranyos a maga Disneys módján.
Az Egyiptom hercege szerintem az elõbbi két rajzfilmfeldolgozásnál jóval mélyebb és komolyabb még így is.
Nem cukrosbácsiság az, hogyha a kisgyerekeket a maguk korában nem akarjuk még szembesíteni egy rajzfilmben mindenáron a fröcsögõ vérrel és a feldarabolt emberekkel, stb. Majd késõbb úgyis olvasnak errõl eleget, és látnak ilyet eleget.
Amúgy a kisgyerekeket foglalkoztatják a morbid dolgok és a vér egy bizonyos szinten de emiatt dõreség lenne rajzfilm formájában is ezt eléjük tárni.
Véleményedbõl hiányolom a humor és a derû és a könnyedség szempontjainak figyelembevételét. ;-)
twillight 2009 dec. 28. - 10:33:32 Előzmény Noncika
(45/141)
Nah, amerikaiak...
twillight 2009 dec. 28. - 10:32:16 Előzmény Dros
(44/141)
Úgy van, Mózes egy idióta.
twillight 2009 dec. 28. - 10:31:36 Előzmény Dudlicsek
(43/141)
bibliai történetek = mesék

A gyerekeket meg ne ilyen cukorsbácsi módjára csalogassad, hanem tessék kiállni, és megmondani az igazat!
10/10
DarkGirl 2009 dec. 26. - 18:15:42 10/10
(42/141)
na engem is. olyan széééép. :)