5/10
fickieboy 2022 aug. 21. - 10:32:26 5/10
(9/29)
...úgy látszik, én csak LopaziLopezzel ültem egy moziban, a többiek valami mást néztek. Ez a film egy fércmű! Nem bántóan rossz, inkább csak tökéletesenérdektelenülbaromiraunalmas. Igazából, nem is akartam hozzászólni, - láttam már sok pocsék filmet, - mégsem éreztem szükségét, hogy megírjam, milyen rossz is volt - szerintem!
...mégis, akkor miért írok most? - pont a hozzászólások miatt, pont amiatt, mert elolvastam ezt a sok "remek" hozzászólást, - vélhetően az alkotók rokonságától,- és ezen felbuzdulva megnéztem ezt az "alkotást". Kár volt hinni nekik, és remélem más nem esik ebbe a hibába.
Kár volt hinni annak, hogy valaki filmkritikusi terminológiát használva validálja a hozzáértését, miközben homlok egyenest mást ír, mint amit én láttam. Különösen megragadott a "jók kidolgozott karakterek" hozzászólás. Nem tudom, itt a posztoló mire gondolt, mivel a film legnagyobb gyengéje az, hogy a karakterek egyáltalán nincsenek kidolgozva, nem tudni kik ők, mi motiválja őket, honnan jöttek, hova tartanak...etc.
A forgatókönyv gagyi, összeollózott egy rakás filmből, (Bor, mámor, Provence, Házibuli, Nagyfiúk, Forró rágógumi, etc.) helyenként már-már nevetségesen következetlen.
"A régi osztálytársak újra találkoznak, - egy esküvőn, ez eddig még oké lenne, de! 10 éve nem látták egymást, mégis a teljes násznép belőlük - és néhány hozzájuk csapódó random arcból - áll." Come on, ez komoly? Persze ez csak egy példa a teljesen életszerűtlen történetből. A párbeszédek banálisak, az alakitások hiteltelenek, egyszerűen nem hiszek nekik; nem hiszem el, amikor jól érzik magukat, - egy olyan bulin, amit az évszázad bulijának aposztrofálnak, de leginkább egy lagymatag esküvő reggel négykor feelinget hoz, - nem hiszem el a barátságot, nem hiszem el a szerelmet, a drámát és ha már itt tartunk, nem hiszem el a nagy beteljesülést sem! Nem hiszem el, mert az egész hiteltelen, leginkább egy életbiztosító reklámjának színvonalát hozza.
A már említett karakterekben semmi újdonság; menő fiú, vagány csaj, okoska törp, szerelmes pár, jó csaj, jó pasi, looser és még megannyi ezerszer látott figura. - de tényleg, mekkora kreativitás kell ahhoz, hogy valaki Mucsira a mindig káromkodó morcos fazon szerepét ossza?
Apropó Mucsi, -akit egyébként imádok, de kaphatna már végre egy jó szerepet, - szóval a vele eladott filmben igazából ő csak egy mellékszereplő, ahogy Jordán Tamás, Szabó Simon, vagy Szacsvay László is. Persze, tekinthetnénk ezeket cameonak is, de akkor várnék valamilyen geget, egy személyes utalást, valamilyen poént, nem pedig egy semmitmondó statiszta szerepet. Ez így olyan mintha a Ferrarimat arra használnám, hogy farhátért menjek vele az aldiba. Kár ezekért a kihagyott lehetőségekért.
Azért van a filmnek jól működő pillanata is, igaz csak egy, de ne legyünk telhetetlenek, a jelenetben, amikor a "zenész" fiú eljátssza a dalát a többieknek, - a dal kifejezetten jó, a szövege zseniális, remélem még találkozom vele valamilyen platformon.
egyébként imádom a magyar filmeket, szerencsére sok jó film is készül, de ez most sajnos nagyon mellé
ment.
10/10
Tuti Ágika 2022 aug. 19. - 19:47:28 10/10 Előzmény LopaziLopez
(8/29)
Talán, azért mert valakinek tetszik.
5/10
LopaziLopez 2022 aug. 18. - 23:04:49 5/10
(7/29)
Egyszerűen nem értem a 10/10- ket??? Gyenge forgatókönyv, hiteltelen figurák, életszerűtlen az egész. Kár az időért.
10/10
Tuti Ágika 2022 aug. 17. - 19:41:33 10/10
(6/29)
Nagyon jó film! Ajánlom mindenkinek!
10/10
btti 2022 aug. 10. - 07:52:10 10/10
(5/29)
Fantasztikus! Óriási élmény volt. Köszönjük a filmet.
10/10
blood.1 2022 aug. 08. - 01:39:14 10/10
(4/29)
Megtévesztő! Nem egy nyáresti vígjátékot kapunk - legalábbis szerintem -, hanem egy drámát, ami néhol komolytalannak veszi magát, de a torkunk azért néhol el tud szorulni. Jó film volt.
10/10
Zalkaziza 2022 aug. 07. - 18:44:37 10/10
(3/29)
Az előzetes alapján azt gondoltam, hogy egy habkönnyű nyári vígjátékot fogok látni. Ez nem így lett, inkább egy vígjátéki köntösbe bújtatott drámának nevezném. Egy nagyon mély film, jól kidolgozott karakterekkel, hiteles társadalom rajzzal. Ajánlom mindenkinek!
10/10
acsab 2022 aug. 06. - 19:15:40 10/10
(2/29)
Meglepően jó film ! - A béna filmajánló alapján az ember valami nyári lötyire számít, de ennek a filmnek van eleje, van vége, és semmit nem tol túl. Teljesen életszagú a film, a néző mégis elégedetten jön ki a moziból.

A sokak számára ismeretlen, fiatal színészek remekül teljesítettek, és külön öröm, hogy egy filmes stáb végre tovább mert menni Balatonfürednél és Tihanynál. - Bátorító 10/10 csapatnak!
9/10
lapointe 2022 aug. 05. - 00:00:18 9/10
(1/29)
Kellemes nyáresti szórakozás, főleg a szereposztás sikerült nagyon jól. Epizódszerekben vezető magyar színészek, a főszereplő fiatalok is helyesek. Bár a befejezés kicsit nyálas, végig érdekes, érzelmes és nem erőltetettek a poénok, mint sok magyar vígjátékban. Őszintén sokat nevettünk a film alatt.