Téma: Életrevalók

10/10
ovimami 2013 dec. 26. - 08:27:05 10/10
(377/537)
Az egyik legnagyszerûbb film amit láttam! 10/10
mushi 2013 dec. 23. - 23:38:05
(376/537)
a nyomorék milliomos szál abból a szempontból fontos, ha már itt tartunk, hogy adott egy ember, aki bármit megtehetne a pénzével, annyi van neki, viszont képtelen rá, mert székhez, géphez és emberekhez van kötve. ezzel szemben itt egy csóró srác, aki meg bármit csinálhat a világon, van hozzá ép keze, lába, gerince, mindene. õk ketten így egészítik ki egymást. a csóró "felnyitja" a szemét az élet szépségeire, a saját energiáját osztja meg vele. mint mikor egy szomorú embert próbál valaki felvidítani.
az oscar-témát viszont nem keverném ide. ha ilyen szempontból nézzük, akkor meg nem az az elsõdleges dolog a filmben, hogy van benne egy nyomorék. igaz, hogy mostanában az oscart ilyenek miatt adják, de maga a rendezés, a téma, az egész miatt megérdemli, nem csak a korlátozott ember miatt.
9/10
gyereamozibabe 2013 dec. 23. - 23:06:35 9/10 Előzmény Superalonso
(375/537)
nagyon csóri lehetsz, hogy a "milliomos nyomorék" témán rugózol. Asszem volt egy kritika, ami hasonlóan közelítette meg a dolgot. Soha nem akarok ennyire nélkülözni mint ti, mert szemmel láthatólag az irigység elvette a józan ítélõképességeteket. Kezet foghatsz azzal a kritikussal.
A véleményem errõl a filmrõl, hogy Életem Legjobb Filmje. Hibátlan! Nincs fölösleges jelenet. Nincsenek üres párbeszédek. Már csak a zene miatt is fantasztikus. És ahhoz képest, hogy nem akciófilm, pörgõs, mert a jelentek egymásba érnek. Nem érdekel, hogy végülis miért nem fogadták el az oscar jelölést. (pedig a franciák ezt küldték ki) Mindent elmond, hogy 1950 óta a legnézetebb Európai film. Mindenütt a világon abszolút kedvenc. Még a kifigurázott németeknél is.
grace08 2013 dec. 09. - 13:22:05 Előzmény Superalonso
(374/537)
Én eleve nem egy "nyomorék" szempontjából közelíteném meg a témát, mert nem tudhatom milyen lehet így élni, milyen hullámvölgyeken megy át, szóval nem hiszem, hogy meg tudnám ítélni milyen hatással van rájuk a film.
A másik az, hogy számomra ez a film elsõsorban nem egy egészséges és egy testi fogyatékos, hanem sokkal inkább egy jómódban élõ, értelmiségi, illetve egy a társadalom perifériáján kínlódó, sok szempontból egyszerû ember barátságáról szólt. A különbözõségük nem abban állt, hogy az egyik tudott járni, a másik nem. Persze ez is, de a barátságuk nem ettõl volt rendkívüli és szokatlan.
Az Oscar-díj mindenkinek mást jelent. Számomra nem mérvadó.
8/10
gyapif 2013 dec. 09. - 10:49:34 8/10
(373/537)
Azt hiszem hatot is kapott.
8/10
gyapif 2013 dec. 09. - 10:48:52 8/10
(372/537)
Az,hogy nem kapott Oscart az szerintem semmit nem jelent,mert néha olyan filmeket is kitüntetnek emme díjjal mint pl. a Bombák földjént,ami szerintem egy nagyrakás sz*r.
Gyuri49 2013 dec. 08. - 12:52:58 Előzmény gyapif
(371/537)
Szerintem is zseniális film! Aki ennyire kritizálja, ahogy az elõttünk hozzászóló is tette, az nem értett belõle semmit, illetve olyat magyaráz bele aminek semmi köze a film lényegéhez! Hogy miért nem jelölték Oscárra? Ezernyi filmet láttam amit nem jelöltek, miközben valóban fantasztikus film volt! Tehát megismétlem: zseniális film, kitûnõ szereplõkkel.
Még egy megjegyzés: valaki írta,, hogy miért nem készítettek inkább egy palesztin (nincs ilyen nép, csak az ott élõ arabokat nevezik így!) zsidó filmet! El kell, hogy mondjam: készítettek már és mindenkinek javasolom a megnézését, a címe EXODUS (1960) és Paul Newman a fõszereplõje! Abban szinte minden benne van, hogy mi is az igazság az arab (muszlim) – zsidó viszállyal kapcsolatban, még akkor is ha nem ez a viszály a fõ szál benne!
8/10
gyapif 2013 dec. 06. - 11:23:55 8/10
(370/537)
Nagyon nagy film!
Superalonso 2013 dec. 05. - 15:47:50 Előzmény grace08
(369/537)
Én is tisztában vagyok vele, hogy a filmet valós események ihlették, de pont azért is csináltak belõle filmet, mert a készítõk úgy gondolták, hogy annak a nyomorék embernek az élete majd egy csomó embert meghat és elgondolkodtat (ami végül is bejött, mert sokan bekajálták amit láttak), de a valóság az, hogy a nyomorékok nagy része nem így él, mint ez a milliomos ürge, kvázi õk nem hiszem, hogy túlzottan együtt éreztek volna vele.....az egészséges emberek pedig azt láthatták, hogy az egészségnél nincs fontosabb az életben, mert hiába vagy gazdag, ha nyomorék vagy akkor ennek elõnyeit nem nagyon tudod élvezni, ilyen típusú filmeket pedig, ahol nyomorék ember is szerepel benne azért szokás készíteni, hogy társadalmilag jobban elfogadják õket és nem azért, hogy erõt adjanak vele ép és egészséges embereknek......na mindegy nem vitázom tovább, de ha akkora film lenne tuti jelölték volna Oscar-ra a külföldi film kategóriában, mégha nem is mindig igazán jó filmeket szoktak jelölni, ám ez esetben jogos volt, hogy nem lett jelölve, mert a funkcióját nem töltötte be a film.
grace08 2013 dec. 04. - 18:53:48
(368/537)
Nem. A "nyomorék-szálat" azért fonták bele,mert a valóságban
is "nyomorék" volt a férfi, akirõl a film szól.
9/10
-csengõzoli-- 2013 dec. 04. - 18:53:31 9/10
(367/537)
Meghajlok elõtted, igazad van!
Valószínûleg halálra röhögnénk magunkat,amint egy palesztin és egy zsidó eldumálgat a gáza övezet bombázásáról,sokkal jobb lett volna,ha te írod a forgatókönyvet!
Akkor talán a filmek fokmérõjének számító Oscart is megkapta volna, mint pl az oly magas mûvészi szintet képviselõ Rocky vagy a hihetetlen mély tartalommal rendelkezõ Bombák földjén, mely ráadásul hatot is kapott.
Superalonso 2013 dec. 04. - 17:12:35
(366/537)
Igen általában ilyen válaszok akkor szoktak születni, ha valaki kifogy az érvekbõl!!!

Ezt a filmet nem véletlenül nem jelölték Oscar-ra (pedig a Weinstein Company terjeszti), el kéne kicsit gondolkodni rajta, mert örökre szóló barátság kialakulhat 2 egészséges ember közt is, nyílván a nyomorék-szálat azért tették bele, mert így a sok "ostoba" majd bekajálja és azt hiszi mekkora filmet látott.....pedig nem.
9/10
offtopic
-csengõzoli-- 2013 dec. 04. - 16:58:48 9/10
(365/537)
Remélem nem haragszol meg,de úgy érzem belefutottál egy olyan filmbe,amelyik meghaladja az értelmi képességeidet.
Pedig nem bonyolult.
Superalonso 2013 dec. 04. - 15:24:34
(364/537)
Ha errõl szól, akkor minek bele 1 tolókocsis ember hm (2 különbözõ vallású ember is elég lett volna pl. egy zsidó meg egy palesztín, megkockáztatom nagyobbat is ütött volna Oscar szempontjából)???........továbbra is tartom, hogy a film üzenete farízeus, és totál felesleges volt így legyártani.
9/10
-csengõzoli-- 2013 dec. 04. - 14:21:10 9/10
(363/537)
Ez a film nem a "nyomorékok"-ról szól.
Hanem arról,hogy bár látszólag lehetetlennek tûnik, de két teljesen más világból érkezett ember közt is kialakulhat mély, õszinte barátság.
Superalonso 2013 dec. 04. - 13:52:07
(362/537)
Látom, hogy nagyon sok ember isteníti ezt a filmet (magunk közt szólva tényleg elég jó), node elgondolkodtunk azon 1 percet is, hogy kinek szól, kinek készült vagy mit hívatott képviselni.

Szerintem sokkal hitelesebb lett volna, ha nem egy gazdag milliárdos életén keresztül mutatják be a nyomorékok életét (mert a nyomorékok zöme csóró, perifériára szorult ember sajnos, akik komoly küzdelmet folytatnak a mindennapi létezésért egyáltalán), éppen ezért pl. egy nyomorék, ha megnézi ezt a filmet nemhogy nagyobb kedve lesz élni, de még inkább meg akar majd halni, hisz még gazdag emberként is boldogtalan lenne valószínûszeg...kvázi ez a film az egészséges, ám boldogtalan, depressziós embereknek készült és nem a fogyatékossággal szembeni nagyobb fokú társadalmi szolidaritás húzódik meg a film mondanivalója mögött, kvázi fölösleges volt ilyen formában legyártani....SZERINTEM.

Nem hiszem, hogy ezután túl sok embernek megváltozna a fogyatékosokról alkotott, sokszor elõítéletekkel teli, negatív véleménye, ha mégis tiszteletem nekik.....bár akkor nem biztos, hogy értették a filmet.
Maminti. 2013 nov. 21. - 00:17:15
(361/537)
Nagyon felületesen nézted a filmet, ha ezt gondolod! Teljesen más a két történet, semmi közös nincs bennük.
A Miss Daisy sofõrje egy tipikus amerikai -kissé szirupos- film.
Az Életrevalók élettel teli, igényes humorú, parádés alakításokkal operáló alkotás, arról nem beszélve, hogy valós történeten alapul. Egyébként a film utolsó pillanataiban az igazi Philippe és ápolója, Abdel látható (aki fehér ember) egy hegyoldalban.
10/10
Bogoj 2013 nov. 19. - 16:34:19 10/10
(360/537)
azért az jelentõs különbség, hogy ez valós történet alapján készült, a Miss Daisy pedig egy színdarab alapján...
wallaby 2013 nov. 14. - 20:52:47 Előzmény fec76
(359/537)
Vagy csak annyit jelent, hogy félreismered a fiad, és tévesen nézed le.
10/10
fec76 2013 okt. 20. - 14:51:02 10/10
(358/537)
a 16 éves fészbukon, meg miszterbusztán szocializálódott fiam másodszor már saját maga egyedül nézte meg, amíg én dolgoztam. azt hiszem ez sok mindent elmond arról, hogy mekkora hatása van ennek a filmnek.