robinh 2007 dec. 01. - 14:29:11
(63/123)
ja és még annyi, hogy engem az udvarhölgyes- gyerekszülõs szál zavart. teljeseb feleslegesnek, erõltettnek éreztem a sztori szempontjából.
robinh 2007 dec. 01. - 14:25:10
(62/123)
szerintem olyasminek van beállítva, amilyennek leírtad.
naívság lenne azt hinni, hogy évtizedek alatt ne lenne akár egy uralkodónak is nehéz pillanata, amikor megtörik, ha csak egy ember szeme láttára is.
hogy éppen hol van a gyengéje, tökmindegy, a film szerint itt. a királynõ is ember, felesleges olyan illúziókat táplálni, hoyg tökéletes lenne, és miért lenne tökéletlenség, ha valakinek érzelmei vannak.
a néhány történelmi pontotlanság a laikus nézõ számára gyakorlatilag lényegtelen. filmes szempontból lényegtelen.
a történelem egyébként is történészek közötti kompromisszumok halmaza.
ha valaki a lehetõ legnagyobb pontosságot kívánja, azt keresse a szakirodalomban, de egy ekkora monumentális filmtõl elvárni hogy pontos legyen, felesleges dolog. nem azért készítették, és az emberek nem azért nézik. nem a feladata. persze nagyot ne hazudjon, ne rugaszkodjon el túlságosan, de azért nem kell izzadságszagúan tepernie azért, hoyg mindenkinek megfeleljen- amúgy is lehetetlen ez.
a történelmi film legyen érdekes, izgalmas, nézhetõ, és keltse fel a figyelmét annak, akinek bejön a téma. ha érdekli,úgyis utánamegy. de, mégegyszer mondom, ekkora filmtõl elvárni a tökéletes pontosságot, hülyeség.
kessy6 2007 nov. 30. - 22:49:39
(61/123)
En meg nem lattam a filmet,de tekintve,hogy keves olyan konyv van,amit ne olvastam volna Erzsebetrol,a szenvedelyes uralkodorol,aki minden porcikajaban no volt,megis (a kor nagy meglepetesere) kituno stratega,kemenykezu uralkodo,aki felviragoztatta Angliat azzal,hogy felismerte,hogy orszaga jovoje a gyarmatositas es a kereskedelem,aki pont azert nem ment ferjhez,mert nem akarta,hogy ferfi uralkodhasson felette,aki idos koraban is olyan eles elmevel rendelkezett,hogy a legjobb gondolkodokat is csapdaba tudott csalni.....ha ot ebben a filmben tenyleg igy allitjak be,akkor lehet,hogy jobb,ha meg sem nezem... :(
Bar en elfogult vagyok a mini sorozattal szemben,amiben Erzsebet sajat irasait,leveleit,naplojanak bejegyzeseit es verseit hasznaljak,de azert remeltem,hogy a masodik resz nem lesz olyan hatasvadasz,mint az elso volt....
Kivancsi leszek azert,csak lehet nem moziban nezem majd.....
Hesztia 2007 nov. 30. - 00:38:08
(60/123)
Minden szavaddal egyetértek.:(
Hesztia 2007 nov. 30. - 00:34:20 Előzmény Seemann
(59/123)
Sajnos összességében egyet kell, hogy értsek veled, de azért Kapurt nem nevezném rossz rendezõnek (elvégre elkészítette õ a film elsõ részét is, ami ugyan szintén nem épp a történelmi hûségrõl híres, de attól még remek alkotás), pusztán rettenetesen elszalad vele a ló. De nem csak vele, hanem Michael Hirsch-sel is, akinek pedig az elsõ rész, ill. a Tudors c. sorozat forgatókönyvét is köszönhetjük. Nem értem, mi ütött beléjük.:(((
6/10
Ludvik Jahn 2007 nov. 30. - 00:16:11 6/10
(58/123)
Évek óta vártam erre a filmre, de mély csalódásomnak kell hangot adjak:
- A történelmi összevisszaság -ami az elsõ résznél nem okozott problémát, lévén a remek forgatókönyv és a drámai szituációk majd tökéletesen mûködtek- itt kezd rendkívül zavaróvá válni (bár ez lehet, hogy csak engem idegesít rettentõen)
- Az elsõ rész végén Erzsébet mint érinthetetlen ikon, sorsával megbékülõ kemény és határozott asszony jelenik meg, akirõl minden további nélkül el lehetett hinni, hogy igazán nagy tettekre lesz még képes. A második részben egy férfi után ácsingózik düh-és érzelmi kitörések közepette, csak ez, minden más lényeges esemény háttérbe szorul. Ezt tényleg komolyan goldolta a rendezõ???
- Nem tudjuk meg, ki volt valójában I. Erzsébet, miért tisztelik az angolok egyik legnagyobb uralkodójaként, vezéri képességei és lenyûgözõ tekintélye nem mutatkozik meg.
- Rayleigh néha úgy beszél vele, mint holmi ostoba fruskával szokás, semmi tiszteletet nem mutat, nehéz elképzelni, hogy egy ilyen erõs nõ ezt bárkitõl is eltûrné (lásd elsõ rész, Robert Dudley)
- A csatajelenetek enyhén szólva is kívánnivaló hagynak maguk után, ráadásul a film alapján egyáltalán nem érzékelhetõ, mitõl is olyan jelentõs az Armada legyõzése,mi forgott kockán
- II. Fülöpöt ennél egysíkúbban és ostobábban már nem is lehetett volna ábrázolni.
- Walsingham jelenléte teljesen súlytalan, nem világos,miért õ a királynõ legfontosabb tanácsadója. Testvérének árulása tökéletes funkciótlan, értelmetlen cselekményszál, ugyanúgy a családi idill bemutatása.

Samantha Mortonnak lehetett volna több idõt adni a kibontakozásra, mert a jelenet, amikor megtudja, hogy árulását leleplezték egyenesen hibátlan.

Remélhetõleg harmadik rész már nem készül, mert az elképesztõ kosztümökön kívül kétséges, hogy a tehetségtelen alkotók bármi másról érdemben tudnának szólni. Pedig igen ígéretes volt az alapanyag....
6/10
Sarolt 2007 nov. 29. - 10:51:17 6/10
(57/123)
Cate Blanchett megjelenése, alakja mindig is lenyûgözött, nagyon karakteres színésznõ, ebben a filmben is kifejezõen játszik szerintem.
Blanchett mellett Samantha Morton (Stuart Maria) és Geoffrey Rush (Walsingham) alakítása tetszett.
Clive Owen szerelmesen néz, de semmi több...
A smink és a jelmez is nagyon jó szerintem, de a forgatókönyv... hajaj, szerintem is elég unalmas volt a film.
Osztok-szorzok...: 6/10.
9/10
gretel 2007 nov. 29. - 01:59:26 9/10
(56/123)
"A rendezõ szegény benvándorlóként puncsolni akart az angoloknak, ugyan már hosszabítsátok meg a tartózkodási engedélyemet, és akkor én megrendezem azt a filmet, aminek semmi köze a történelemhez, továbbá rehabilitálom Erzsébetet, a mai kor puha szirupos igényeinek megfelelõen. "

...csak hogy vilagos legyen, hogy mit nem ertek; a fenti megjegyzes ketelyt ebresztett bennem a kritikadat illetoen, hogy esetleg a film megiteleseben szemelyes averziok is szerepet jatszanak es ettol hiteltelenne valik szamomra.
9/10
gretel 2007 nov. 29. - 01:52:23 9/10
(55/123)
A szavakat ertem egytol egyig, csak azt nem ertem, hogy honnan veszed es hogy mi koze van ennek a film minosegehez.
shikaka 2007 nov. 29. - 00:08:09
(54/123)
Sokat vártam, nem tetszett...


Az még oké, hogy 'királydráma'. Nekem kicsit sok volt Elizabeth szenvedõ arca, de leginkább az, hogy ezt nem egyszer kellett percekig nézni.
A történet pofonegyszerû: a királynõ nem tud dönteni, hogy elsõsorban nõ vagy uralkodó. A végén rájön, de addig az említett probléma miatt szenved, ami miatt mások is (a nézõk egy része is) szenvednek.
Egyszóval kicsit unatkoztam...


A szereplõgárda ennek ellenére jó, sõt nagyon jó. Bár a spanyolokat játszó színészek kicsit túlzásba viszik néha. (gondolom rendezõi koncepció volt, hogy minden spanyol idegbetegnek látszódjon)


A díszlet és jelmez zseniális, nekem nagyon beadta. Ha van erõssége a filmnek, ez az!
(bár néhány dolog - pl. az armada - nem korhû)


A film legrosszabb pontja a 'történelmi hûség', ebben a formában lehet választani a mese és a szándékos propaganda között. (attól függõen, hogy direkt vagy figyelmetlenségbõl kezelték - khm - szabadosan a tényeket)

A legalja az, hogy Walsingham azt sugallja, hogy Mária lefejezését a spanyolok provokálták ki. Persze attól, hogy ez elhangzik (és kvázi felmenti a királynõt) még nem lesz igaz...



Ha hollywoodi királydrámaként nézem, akkor a film egy erõs négyes a színészek és a díszlet miatt. 10/6
Történelmi filmként csúfos bukta, de ezt már megszokhattuk :( 10/2
10/10
Baly_123 2007 nov. 28. - 09:43:53 10/10
(53/123)
Én sem értek egyet, mert szerintem a film elég korhû volt, és a történelmileg is helyes. Szerintem jól festi le azt, hogy milyen nehéz is uralkodni. Sok viszály, sok nehéz döntés, és még ráadásul a szerelemnek sem engedhetnek. Nekem tetszett a film.
tigramave 2007 nov. 27. - 23:24:05
(52/123)
...és van aki érti, de nem ért egyet vele.
Seemann 2007 nov. 27. - 18:50:04
(51/123)
A zenéket illetõen: a Mennyei királysághoz pedig a 13. harcosból ollózták ki, vollständig. Extra gáz, ciki, kiábrándító, nem utolsó sorban piti.
Seemann 2007 nov. 27. - 17:58:49
(50/123)
Szerintem rajtad kívûl mindenki érti...
molnibalage 2007 nov. 27. - 17:15:33 Előzmény Meredydd
(49/123)
És mi ebben a meglepõ? A Brokeback Mountain trailere alatt meg az Remény Rabjai zenéje ment a film végérõl.
9/10
gretel 2007 nov. 27. - 02:38:01 9/10 Előzmény Seemann
(48/123)
Ezt erti valaki???????????

"A rendezõ szegény benvándorlóként puncsolni akart az angoloknak, ugyan már hosszabítsátok meg a tartózkodási engedélyemet, és akkor én megrendezem azt a filmet, aminek semmi köze a történelemhez, továbbá rehabilitálom Erzsébetet, a mai kor puha szirupos igényeinek megfelelõen. "
Obránszky Ármin 2007 nov. 25. - 14:00:25
(47/123)
Egye fene, megpróbálok majd felülkerekedni a vágyon, h itt is vitába szálljak veled. Ha történetesen nem fogja elnyerni a film a tetszésemet, akkor leszek olyan kegyes, h nem cincálom szét az érveidet. :-)

"Megmámorosodott a rendezõ Cate Blanchett kisugárzásától, valóban lehengerlõ alakjától, és nem tesz mást csak õt kamerázza, szirupos zenei aláfestéssel, alulról, felülrõl, hátulról, oldalról, lóval, ló nélkül, forogva…"
Ha ez tényleg így van, akkor annyira rosszul csak nem fogok szórakozni. :-)
zso-fi 2007 nov. 25. - 13:14:05
(46/123)
rég láttam ennyire unalmas filmet...emiatt biztos emlékezetes marad...sztorit kb 20 percben össze lehet foglalni...borzalmasan hatásvadász...gicces képek...Clive Owen pedig alig pislog és ugyanolyan meredt fejjel néz minden filmben...
Meredydd 2007 nov. 25. - 11:37:30
(45/123)
Engem csak az érdekelne... hogy vajon az Elisabeth- The golden age ajánlója alatt miért A SZIGET zenéje fut? Persze imádom, és rettentõ jó a zenéje, de akkor is furcsa számomra, hogy egy másik film fõcím dala fut a bejátszás alatt.
fzsl 2007 nov. 25. - 08:00:55
(44/123)
Erõtlen, kidolgozatlan és közhelyes (néha muszáj volt nevetnem). Egyszóval uncsi...