Téma: Erõszakik

offtopic
gondil 2009 szept. 19. - 17:21:51
(197/437)
....Colin Farrel is:) nem véletlenül kapott Golden Globe-ot:)) a szerepéért.

De Ralph Fienes szintúgy fantasztikus volt a "p*cs gyerekeivel" :D együtt.
10/10
truefruit 2009 szept. 19. - 15:17:42 10/10
(196/437)
hihetetlen jó film, az egyik kedvencem. Colin Farrell zseniális benne:)
nálam abszolút 10/10
offtopic
gondil 2009 szept. 19. - 12:56:15
(195/437)
.....csak félig off :)
Lelkizõs bérgyilkosok témakörben ajánlanék egy másik filmet:

"Mesterfogás" (Max et Jérémie) 1992-ben készült francia, olasz film.
fõszereplõk:
* Philippe Noiret (Neruda postása; Cinema Paradiso stb.)
* Christopher Lambert (Hegylakó; Metró; Bizánci tûz; a többit inkább fedje jótékony homály)
offtopic
gondil 2009 szept. 14. - 15:48:43 Előzmény Ádü17883
(194/437)
Mivelhogy ez nem kifejezetten vígjáték :))

Élvezetes keserû-édes humora van a filmnek :)
1/10
Ádü17883 2009 szept. 13. - 22:03:53 1/10
(193/437)
Egy pozitivuma volt a filmnek, hogy szép helyen játszódott. De ezen kivül semmi! Most komolyan másfél órán át az égvilágon semmi nem történt. Attól meg nem lesz egy film vígjáték, hogy mondatonkét nyolc "fucking" van benne. Nagyon vártam a filmet, talán ezért is csalódtam ekkorát.
offtopic
gondil 2009 szept. 12. - 17:47:16
(192/437)
Hihetetlen szituációk és párbeszédek sorozata, kiszámíthatatlan végkifejlet - remek.
10/10
malacgomba74 2009 szept. 09. - 19:07:04 10/10
(191/437)
Tegnap volt szerencsém megnézni. Nagyon-nagyon jó film.
Nem igazán sorolnám a vígjáték kategóriában.
Farell egyszerûen csúcs benne!!!
8/10
lng 2009 szept. 02. - 10:11:34 8/10 Előzmény Evil Angel
(190/437)
Egy hete néztem ezt a filmet, hozzá tartozik hogy utánna voltam "Brûzs"-ben, a harangtoronyba nem mentem fel, igazából a film miatt mentem el ha már Belgiumban jártam.
Egyébként most láttam újra a Miami Vice-t és rájöttem hogy Farrel hatalmas szinész a Sonny karaktere aboszút nem hozható össze az ebben a filmben alakított karakterrel. Hihetelen amit Farrel ebben a filmben csinált. Ezek a poénok....
10/10
Evil Angel 2009 aug. 31. - 19:40:19 10/10 Előzmény STiZsolti
(189/437)
Abszolute egyetértek. "Persze vannak ízlések, meg vélemények.." igen, ebben is igazad van, de ezeket is kordában lehet tartani, mérsékelten is meg lehet fogalmazni, nem pedig szaroznianyáznipocskondiázni, ott ahol csak lehet. Szerintem is remek film, hatalmas színészekkel. Ralph Fiennes-nak különösen jól áll ez a kicsit eszelõs, õrült, "fõnökös" de valahol mégis érzõ és tisztelettudó karakter.
*** SPOILER ***

A vége különösen tetszett, amikor igenis a szájába kapja a pisztolyt, mert "egy ember ragaszkodjon az elveihez".. Jobb nem is lehetett volna.
***SPOILER OFF**
Colin Farrell számomra már megszokott az ilyen szerepben, de még mai napig meg tud lepni, amikor kibújik a "vagány rosszfiú" imidzsbõl és átvált az érzõbb emberi lénybe. Kifejezetten jól áll neki, szerintem. :)
Brendan Gleeson pedig.. jó volt újra látni a "Rémszem" Mordon effekt nélkül (természetesen az is nagyon jól áll neki, szerintem.. :)) Az õ sorsa volt a legfordulatosabb, legmeglepõbb számomra. Egy szó, mint száz, jót szórakoztam, igen jó film. :)
slacio 2009 aug. 20. - 21:50:06
(188/437)
nagyon tetszett! óriásiak a beszólások, csak tátottam a számat, nem tudtam hogy ez vígjátéknak készült, szerintem nem az, és hát a vége, az is jól el lett találva, a színészek, minden klappolt, a csaj is tetszett :)
9/10
hellbander 2009 aug. 16. - 17:20:18 9/10
(187/437)
a hozzászólásokat olvasva nagyon csalódott vagyok, mivel a film ki*aszott jó. Itt sokan nagyítóval keresik a vigjátékot, de hát mint az érthetõ nem is találják mert nem ehhez szoktak. barátnõmmel néztük meg a filmet és annak ellenére hogy néha szószerint belénkfagyott a mosoly még vígjáték szinten is jobban elszórakoztaott mint egy Ace ventura vagy valami ahoz hasonlo agyoneröltetett izé. Még órákkal utánna is emlegettük a beszólásokat és teli szájjal röhögtünk rajtuk (f*ckin Bruge, Shithole, Harry üzenete, a dagatt amerikaiak és még sorolhatnám) és Colin Farrell...hát emelem kalapom, mikor az elején csónakáznak Kennel és behuzott nyakkal dúzzog, és az a szemöldök, önmagában vicc. És a film mégse sikkad el mert Harry és Ken karaktere és komolyságuk egyfajta egyensúlyt visz az egézbe amitöl egyszerre lessz drámai és humoros ez a zseniális alkotás. Harry RULZ. kicsit elszaladt a ló. Jah és 10/9
8/10
lng 2009 aug. 11. - 15:32:49 8/10
(186/437)
Remek film, Farrel legnagyobb alalkitasa szerintem.
8/10
niick 2009 aug. 07. - 23:39:47
(185/437)
ez elég nyilvánvalóan nem vígjáték

akinek ez nem esett le, az biztos, hogy túl sokat néz maunika sót és barátai köztet...

a legalább némileg intelligens embereknek azért lejött, hogy ez egy lényegesen mélyebb, tartalmasabb film, mint akár a Blöff, akár vmi Ben Stiller-film

sztem inkább a könnyebben emészhetõ mûvészfilm kategória körül lehet
bár a besorolások elég önkényesek

mindenesetre nekem nagyon nagy élmény volt, úh min 9 a 10-bõl


a nem értõk meg menjenek, és nézzék meg mégegyszer a transformers 2-t, az való nekik...
9/10
CsengoZoli 2009 aug. 06. - 14:10:49 9/10
(184/437)
Szerintem nem gyökér mindenki :)!
A film nagyon jó, de megértem azokat is,akik este egy könnyed vígjátékot várva leültek a tv elé és óriásit csalódtak.
Én is jártam már így!
Ez nem egy klasszikus könnyed film,ami elé leülök és jót heherészek 90percig.
A humora inkább szatirikus, fekete humor.
Akinek ez bejön és rá tud hangolódni, az nagyon jól fog rajta szórakozni,aki pedig inkább a Ben Stiller-féle stílust kedveli,annak annyira nem ajánlom.
Nekem nagyon tetszett, az egyik legjobb film,amit az utóbbi idõkben láttam!
9/10
CrazyBoy 2009 aug. 06. - 11:32:22 9/10
(183/437)
Szerintem itt mindenki gyökér, szerintem a film nagyon jó.
10-bõl sok.
STiZsolti 2009 aug. 06. - 10:43:02 Előzmény kaisa
(182/437)
Rendben, vettem, értettem. :)
Erre a filmre akkor sem lehet kettest adni :D :D, bármennyire is nem "jött át"...
Ez pedig az én véleményem, hisz erre van a fórum :)

Te nem értetted, hogy én mirõl beszélek!

P

156 az iq-m ha érdekel...
2/10
kaisa 2009 aug. 02. - 12:06:14 2/10
(181/437)
milyen alapon fikázzátok egymás véleményét????? nem filmkritikusok vagyunk, hanem fórumolvasók, akik megosztják egymással az õ saját véleményüket. Én is tiszteletben tartom a tiédet, neked bejött nekem nem ettõl még nem vagyok kevésbé intelligens ( ha már az intelligenciáról beszélünk nem hiszem hogy a legkúltúrálisabb módon osztottad meg velünk a véleményed...XD) Az meg a másik, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel a film iránt, nem én vagyok az egyetlen aki kettest adott neki. Mi így gondoljuk te nem ízlések és pofonok mindenki szíve joga ettõl kap minden film más-más értékelést, ha ez nem tetszik ne bennünk keresd a hibát.....el kéne gondolkodni
pusz
10/10
fredi60 2009 júl. 30. - 21:06:14 10/10
(180/437)
Na, azért ne essél túlzásba! Gyõzikére pontot adni a pozitív számtartományból?? Lehetetlen. Mínuszokat meg nem enged a rendszer. :(
STiZsolti 2009 júl. 29. - 02:00:04
(179/437)
Végigolvastam egy csomó hozzászólást!
Állj! Nem azzal van baj, hogy valakinek nem tetszik a film...hisz emberek vagyunk, van béna sofõr és profi sofõr, nem ez a gond....

Hanem az , hogyha valakinek nem tetszik, az ne 1-est adjon, csak azért , mert Õ menõ és neki nem tetszett. Nem hiszem el, hogy ha mindent belevesz ( történet, színészek, zene, stb,stb ) erre 1-est lehet adni. Komolyan mondom ez a hihetetlen..és most jöhetnek a fikázások , állok elébe dumm-dummal :)! Márcsak a színészek játékáért minimum a 6-os, Tiiii nagy filmkritikusok...?

Üdv!
egy kisember
STiZsolti 2009 júl. 29. - 01:38:34
(178/437)
Basszus aki erre a filmre azt írja, hogy gyenge az nézzen Nils Holgersont, az való az értelmi szintjéhez...Nem voltam ide regsiztrálva , de felháborító, hogy mennyire ostoba barmok írkálnak ide!
Persze vannak ízlések, meg vélemények, dehogy erre a hihetetlen egyedien megszerkesztett, ultra színészi teljesítményekkel teli filmre azt 1-est meg 2-est adjon valaki, komolyan mondom fejbelõném , hamár ennél a filmnél tartunk.

A helyszín , a zene, a fordulatok, ultra, nem mostanában láttam ehhez foghatót!
Éjfél elõtt kezdtem, ááá mondom berakok valamit amire elalszok.

Hát felébredtem!

10 / 10