5/10
Gabriella54 2010 márc. 19. - 11:03:40 5/10 Előzmény zee944
(111/151)
Csak Stohl volt jó, a többiek - hogy Hamlet szavaival éljek - néma csend. AR katasztrofális, hiteltelen, amatõr, persze ugyanez vonatkozik a szereplõk 99 %-ra. Még Blaskó Péter tetszett!
De könyörgöm: miért kellett ebbe a sz@rba ennyi pénzt fektetni? Ha Pécset akarták bemutatni (amit a város egyébként bõven megérdemel!) színvonalasabb és élvezhetõbb sztorival is elõállhattak volna!
tanhu 2010 márc. 19. - 09:59:47 Előzmény ptlklszl
(110/151)
A Katedrális, a beavatással, a vizsgával és a különféle szinteken történõ harcokkal a kozmikussal is ott van az elsõ résztõl az utolsóig csakhogy a rendezõ kapitálisan elszarta az egészet, fontos dolgokat egy villanás erejére mutatott csak be,lényegtelen marhaságokon meg "ötórai teázott" a kamera.A folytatásból nagyon remélem ez a dilettantizmus beleértvén egyes színészek sírnivaló alakítását kimarad.Emlékezz csak arra a jelenetre amikor a pár veszekszik és megjelenik a fekete jármû aztán váratlanul abbamarad a veszekedés holott,nem azon kaptak hajba, hogy gyufával vagy öngyújtóval gyújtsanak e rá,hanem nagyon is vérre menõ dolgon,különösen egy féltékeny és hirtelen kezû pasi és szenvedélyes "társa" esetében mint a filmen szereplõ figurák.Ez a szélsõséges váltás érzékelhetõ volt ugyan de csak kevéssé...
10/10
ptlklszl 2010 márc. 17. - 17:49:47 10/10 Előzmény tanhu
(109/151)
Köszönöm a választ!
Már gondoltam rá, hogy elolvasom a könyveket, de most megerõsítettél, úgyhogy mindenképpen nekilátok.
A Katedrális megjelenését azért tartom értelmetlennek, mert a fil összesen ha öt percet szánt nekik, ami kevés a megértéshez...
Erre szokás mondani, ami sok film kritikájaként elhangzik, hogy amit csak többszáz oldalas utánaolvasással lehet megérteni, az nem olyan jó.
Hidd el, láttam már olyan filmet, ami zavarosra sikerült, pedig az alapját képzõ könyv maga a csoda. (És erre is igaz volt, hogy a könyv nélkül érthetetlen... Ez volt Az arany iránytû)
tanhu 2010 márc. 16. - 14:41:14 Előzmény ptlklszl
(108/151)
A Katedrális megjelenítése nemhogy hülyeség hanem az egésznek a lelke,ha figyeltél akkor néhány részlet némileg utalt is különös tevékenységére már magában a filmben is.Azonban ha ezt a regényt elolvasod akkor ott sok egyébre választ kapsz majd, ami most így homályban maradt, és evvel együtt arra is rá fogsz döbbenni, h a világ egyik legremekebb és legeredetibb sf-ét tartod a kezedben,ami jóval megelõzte a korát,és akkor született amikor a Da Vinci-kód féle vagy a mátrix féle pl. történetek még platformon sem voltak fõleg nem ilyen megdöbbentõen vérprofi színvonalon!Gyõzõdj meg róla magad,az a jó ha nem hiszed el amit mondok, annál nagyobb lesz a meglepetés.Hisz az említett Katedrális regény nem csak sf, hanem történelmi kaland és egyben ezeken a kereteken jócskán túlmutató- a mûfajt direkt hagyom el m árulkodó kulcs lehet,és tõlem nagyfokú orcátlanság- a mai hihetetlenül primitív botrányosan népszerû regényeket már egyetlen lapjával is tartalmasságával és meghökkentõ eredetiségével leiskolázó mû!
A filmre fanyalgóknak meg csak annyit, oly sokan beszopták a csak látványban lebilincselõ ám másban szégyenteljesen megbukott mindenhonnan silányul összelopva fércelt felpörgetett Pocahontas giccset az avatárt,hozsannákat zengtek róla ilyen eredeti olyan eredeti,hát bármi elmondható róla, ám azt állítani, h eredeti volna kb annyira hiteles mint a legtöbb politikus esküjének komolysága...vagyis röhej.
Hangsúlyozom ha egy történet nem úgy lesz tálalva, ahogy azt az író elképzelte, arra mérget vehetsz, h nem azért történt, m a szerzõ fejében is zavar van,ez fényesen be is igazolódik akkor ha olvastad Fonyódi regényeit és tudod, h azokban ezen zûrök, logikai balfogások még dicstelen nyomelemként sem képviselik magukat,egyetlen esetben sem, ami több mint jelzésértékû...
10/10
Rilla3 2010 márc. 16. - 08:10:00 10/10 Előzmény ptlklszl
(107/151)
SPOILER
A kardra és az idõmegállításra éppúgy a forgatókönyvíró Fonyódi Tibor Katedrális címû regénye adja meg a választ, mint a 20. perc körül elhangzó "azonnal küldjenek intervenciósokat" - mondatra...
zee944 2010 márc. 14. - 04:51:04
(106/151)
Nem volt ez olyan rossz egyébként. Az kifejezetten értékelendõ, hogy nagyot vállaltak, és tényleg egy kalandfilmet akartak csinálni Magyarországon, magyar helyszíneket felhasználva. Az egyáltalán nem baj, hogy a Da Vinci-kódból és az Indiana Jones harmadik részébõl lopkodtak össze mindent. Inkább azt nem értem, hogy ha már ilyen nagyratörõ volt a koncepció, miért kellett ilyen tévéfilmesen megvalósítani.

Stohl egyébként messze kilóg a sorból, pozitív értelemben. Ilyenkor azért látszik, hogy tehetséges gyerek, kár, hogy a fél ország elõtt örökre kicsinálta magát a rettenetes ripacskodó ValóVilág-szarsággal.
zee944 2010 márc. 14. - 04:44:16 Előzmény kevinspéci
(105/151)
De az nem Catherine Zeta-Jones ám...
10/10
ptlklszl 2010 márc. 14. - 00:43:04 10/10
(104/151)
Ez nekem NAGYON TETSZETT!
Kétségtelen, hogy nagyon vártam, és úgy ültem le elé, hogy ez istenkirálycsászár lesz végre, mert érdekes a történet és elég jók a színészek és a karakterek, tehát elfogult vagyok, de szerintem objektíven tekintve is biztató.

---SPOILERES---
Vannak benne fura jelenetek, mint Stohl kocsija, vagy az a kard az altemplomban, amiknek a valószínûsége a nullához konvergál, de ez van. (Amúgy megmondaná nekem valaki, hogy Alföldi idõmegállítós jelentének mi volt a lényege???)

A második résszel én már teljesen meg voltam elégedve, de a harmadikban nem éreztem a határozottságot. A legalább kétszer ennyi idõre való anyagot sûrítették, és még azt sem tudták eldönteni, hogy be akarják-e fejezni. Ez nem volt annyira nyerõ.

Tenki Réka iszonyatos vinnyogásától (mandulafa!) eltekintve szerintem a karakterek jók voltak (legfeljebb egy kicsit sablonosak), a színészek illettek hozzájuk. A társulat tagjai nem színészek, de megpróbálták. Amen.

Egy abszolút hülyeség volt a dologban: a végfõcím alatti monológ. Nem értek olaszul, de az nekem inkább feszültséget sejtet, mint lezárást. (Pedig ennyire nem hiszem, hogy biztos a folytatás, bármennyire is szeretném...) Szerintem már a kávézós jelenet is sok volt, egy misztikus kriminek nem az a dolga, hogy idõnként elhitessen az emberrel valamit, majd a végén bebizonyítsa, hogy semmi nem úgy van, ahogy lennie kell. Géniusz szerepét annyira megbonyolították, hogy filmen értelmezhetetlen. Könyvben csak-csak visszaolvas az ember, de itt ez marhaság volt.

De most már legalább beleõrülök, ha nem lesz folytatás!
Természetesen, bár annyira értékeltem, objektíven nem 10/10 a film, de nekem annyira hiányzott már ez a kevés is, hogy maga volt a katarzis.

Üdv:
£@ç!

PS: Mellesleg valaki írt már a Katedrálisról szóló könyvrõl. Ez mi?
Mert ennek a szervezetnek a megjelenése volt a másik nagy hülyesége a filmnek, szívesen utánaolvasnék...
offtopic
t'nak 2010 márc. 10. - 16:40:50 Előzmény tanhu
(103/151)
Ha visszaolvastad volna az elõzõ megjegyzésemet, láthattad volna, hogy általában az okkult-babonás témát tartottam szarnak; a sorozat ennek a szarnak a kicsit sárga, kicsit savanyú megvalósítása:
"És mi ebben a soriban a kultúra? Hát a kultúra kvintesszenciája, gyöngye, mit kiizad magából - a babona. Elõadják a DanBrown-ponyvaokkult provinciális változatát. Gratula."
offtopic
kevinspéci 2010 márc. 10. - 14:36:59
(102/151)
Meg amikor az elsõ részben Timi popóját mutatják, az szinte egy az egyben CZJ jelenete a Briliáns csapdából...

http://www.youtube.com/watch?v=TMh8o-wj31s
offtopic
kevinspéci 2010 márc. 10. - 14:25:53 Előzmény Angyal00790
(101/151)
Basszus, ez súlyos. De komolyan. :DD
kevinspéci 2010 márc. 10. - 14:19:05 Előzmény hunika
(100/151)
Hát a végére tényleg össze lett kutyulva. Fõleg amikor a szöszi elkezdett az utolsó jelenetek egyikében "rálepõdni..." a dolgokra. Szerintem már baromira érthetetlen volt, ki kicsoda, mi a célja, szerepe stb...

Ami nagyon jól sikerült, az Stohl szövege. Sokszor vinnyogtam a hülyeségein. :)

Amúgy ahhoz képest, hogy az utóbbi évek leglátványosabb magyar filmjeként reklámozták, kutyapötse se volt ebben, pedig nem egy Gyûrûk urát vártam. (Bár lehet, látványosságon azt értették, hogy szép szögbõl lefényképezik a minaretet... Pff...)

Öszegezve: sok bennem a hiányérzet.
tanhu 2010 márc. 10. - 14:05:12 Előzmény t'nak
(99/151)
Ha figyelmesen olvastál volna,és egyáltalán olvasnál akkor elõzõ megjegyzésedet,nemhogy nem írod le ide, hanem már el is feleded.De látom te jobb' szereted a dobálózósdit mindeneknél.Lelked rajta.Az a baj, hogy ez a "bár szar és kicsi sárga de a mienk"lelkibeteg,lélekölõ bekódolás,megannyi hazug sztereotípiával,történelem hamisítással,semmibõl koholt kollektív bûntudatkeltéssel egészséges szemléletû dekódolásra szorulna,megjegyzem nem csak nálad, h egyáltalán értékelni, s nem rugdosni tudják sokan veled egyetemben a világon egyedülálló Magyar Géniuszt,aminek folyamatos ostorozását ha filmen látnád mélységesen elítélnéd,viszont dicshimnuszokat zengedeznél róla, ha külföldi támogatottsággal,és anyagi háttérrel érzékelnéd valódi fordulatszámú pörgését,szárnyalását lenne nagy álmélkodás,és lesz is!
5/10
frakeca 2010 márc. 10. - 08:29:24 5/10
(98/151)
Nekem tetszett Alföldi Róbert alakítása.
A három rész közül szerintem a második volt a legígéretesebb.
A legviccesebb jelenet számomra a harmadik részben volt, amikor a harcsabajuszú levéltáros bácsi csendesen megjegyezte a rájuk törõ fegyvereseknek: A bank a másik oldalon van.
A Stohl András alakította rendõrhöz hasonlóan sok mindent nem értettem. Miért kellett meghalnia a rendõr apjának az elsõ részben?
A tucatfilmek világában, amiket másnapra elfelejtünk szerintem klassz, hogy noha ezt a filmet a múlt héten vetítették, még most is fórumozunk róla.
Lehet, hogy meg kellene nézni még egyszer. Más szemmel. És megvilágosodnának az összefüggések.
Lucika 2010 márc. 09. - 22:17:26
(97/151)
8/10
offtopic
ghostraider 2010 márc. 09. - 15:10:19 8/10 Előzmény hangyás
(96/151)
A padlófeltörés kordonnal már a da Vinci kód elött az Indiana Jonesban is benne volt, hanem még volt elötte valami, de az biztos, hogy nem a da Vinci kódból jön :)
8/10
ghostraider 2010 márc. 09. - 15:08:39 8/10
(95/151)
Megnéztem és nagyon jó volt. Pozitívan ültem neki, ami nálam ritka fõleg magyar filmnél, de bejött amire számitottam.
A történet is jól van összerakva jól idõzített fordulatokkal. Voltak benne apróbb hibák, és olyan dolgok amik nekem túl magasak voltak, de összességében nagyon ott volt :)
A legjobban Erdélyi Tímea és László Zsolt tetszett benne, mivel iszonyatosan jól játszották a gonosz szerepet. Alföldi Robert is jó volt csak hát õ valahogy nagyon olyan volt nekem mintha saját magá akarná eljátszani és emiatt szerintem nem is neki való volt a karakter. Sajnos ez ugyan olyan hibája volt mint a Lumnitzer nõvérekben, de ennek ellenére 3 rész alatt megszoktam a stílusát.
Azoknak akiknek tetszett a da Vinci kód szívesen ajánlom, de azoknak aki Dan Brown fanok már nem annyira, de aki megnézi az megérti majd az okát miért.
8/10
offtopic
kevinspéci 2010 márc. 09. - 08:51:20
(94/151)
Nekem sokkal jobban tetszik, mint az "új". Mondjuk ez nem érdekel senkit... :DD
1/10
drfaj 2010 márc. 09. - 08:45:11 1/10
(93/151)
Szerintem az egész a pénzlenyúlásról szólt. 250 millió ezért kicsit túlzás. Ebbõl is látszik van itt pénz dögivel.... A "vezérigazgató" úr hozta szokott gyenge formáját és a "tenyérösszeérintõs" is elég gyengén hermonikált. Valahogy az egész gyenge volt....
hangyás 2010 márc. 09. - 02:28:17
(92/151)
Így van, szerintem is nézhetõ,de egy kellemes nyár estén jobban szólt volna. :)
A padló feltörõs rész a Da Vinci kódban is benne van, úgy tûnik a titkok mindig egy templom kõpadlója alatt vannak. :D

Összességében, szerintem picit elfuserálták, sokkal többet ki lehetett volna belõle hozni, Alföldirõl nem is beszélve, aki pokolian jó de lehetne jobb is.
De a szabad kõmûves Zsolnaiak, Janus Pannonius és Pécs remek húzás, mert magyar és mert a miénk!!!

És vájza forever! :D