Téma: Godzilla

9/10
mro26 2015 júl. 31. - 19:03:23 9/10
(343/383)
Egy érdekes dolog a Godzilla vs Mechagodzilla IMDB-s oldaláról, ami érinti ezt a filmet és a '98-as "Godzilla" filmet

,, Godzilla vs Mechagodzilla is the only Japanese Godzilla movie that saw a release in Hungary. It had a limited run in cinemas in 1989, but was met with unfavorable reception and was quickly forgotten. Due to this, the American Godzilla (1998) directed by Roland Emmerich managed to debut to astonishing success, whereas the more Japanese-inspired later American reboot, Godzilla (2014), was again badly received. Some movie fans speculate that this is because this movie, along with the rest of the Japanese series, is so obscure in parts of Europe that Hungarian (as well as some other European) audiences thought Emmerich's adaptation was the original work, and they expected to see more of it."
9/10
mro26 2015 júl. 17. - 18:43:42 9/10
(342/383)
Ennek a filmnek az a legnagyobb baja (amit a rendezõ is elismert, no nem a hibát hanem az ihletet amibõl merített), hogy a Jaws filmet vette alapnak, amiben a cápát magát keveset mutatták így tartották fent a feszültséget.
Na ezzel az a gond, hogy ott sem így tervezték csak sok gond volt a robot cápával így kevesebb jelenetet vettek fel vele. De még ott e véletlennek köszönhetõen jól mûködött a jól megírt szövegek és karakterek miatt, addig itt az emberi szereplõk nem voltak erõsek ami nem lett volna baj, ha több szörnyjelenetet kaptunk volna.
Ha a Pacific Rimhez hasonló filmet kaptunk volna sokkal nagyobbat ütött volna... Remélem a folytatás már ilyen lesz :)
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 17. - 09:07:40
(341/383)
Lássuk be: Godzilla nélkül nem sok esélyünk lett volna.
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 12. - 21:53:51
(340/383)
pedig sajnos az emberiségnek itt nem sok lövése van, a makacsságunk meg a fegyvereink több kárt okoznak mint hasznot,
:( (mondjuk repülõgépet nem használnak, csak koptert) :S

És ha a kis pici MOTU-k elszabadulnak?- azt hiszem jöhet az utolsó kenet az emberiségnek !
Fél? (negyed !) év alatt az egész világot uralni tudnák.
nem igaz hogy csak a fõszereplõ látta!

Azt pedig nem nevezném dramaturgiának hogy a legszebb harci jelentek szinte azonnal agyon vannak csapva.
Inkább rendezõi tahóság :(

Úgylátszik csak a jó öreg japánok tudnak ehhez a témához hozzányúlni (bár a jean reno-s verzió nem volt rossz - de jó sem)
Talán meg kéne kérdezni õket :)


addig is:
a filmnek 10/ 5 a Tûzgyûrû jobban bejött...
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 21. - 22:00:36
(339/383)
"A rendezõt most legszívesebben képen törölném."

Miért, te adtad rá a pénzt? ;)
mate55 2015 jún. 21. - 21:46:58
(338/383)
Sokat vártam ettõl a filmtõl, de nagy csalódás volt. Nem is értem miért Godzilla a film címe, mikor konkrétan 15 percet szerepel a fimben. Egyszerûen felfoghatatlan a számomra, miért nem mutatták a harcokat. Mindig csak elkezdõdött egy izgalmas jelenet és abban a pillanatban vége is lett, majd rátért a fõszereplõkre. Inkább éreztem azt, hogy a film arról szól mi történik az emberiséggel, hogy ha szörnyek csapnak össze egy városban finoman szólva. Végén a látványosabb harcokat is az emberek szemszögébõl mutatta inkább. Pedig, hogy ha minden egyes harcot végig mutatott volna kb 10 percben akkor azt mondom na ez szuper volt és várom a folytatást. A rendezõt most legszívesebben képen törölném.
a bal mellsõ lábam 2015 máj. 19. - 02:16:09 Előzmény Kumpirka
(337/383)
Na, abból már baj is lehet...
5/10
Kumpirka 2015 máj. 16. - 21:40:10 5/10 Előzmény stupek2
(336/383)
És ez a faszi fogja rendezni az egyik Star Wars filmet!
1/10
Morfondír 2015 máj. 15. - 09:42:42 1/10
(335/383)
életem legrosszabb filmélménye, talán csak a Tûzgyûrûhoz fogható...
Egyetlen kérdés merül fel bennem e két film kapcsán: MIÉRT? :D
Senkinek sem ajánlom, talán a CIA-nek vallatás céljából!
5/10
Kumpirka 2015 ápr. 24. - 23:46:45 5/10 Előzmény Kumpirka
(334/383)
Bell-t akartam írni, nem Apacheot. A lényeg, hogy csapatszállító helikopterrel támadják a bigyót, támadó heli helyett. Agyrém.
5/10
Kumpirka 2015 ápr. 18. - 22:47:29 5/10
(333/383)
Ekkora nagy zagyvaságot, mint ez a film! Apache helikopterrel és kommandósokkal mennek az 50 méter magas izére. Érted?! Nem katyusával vagy annak amerikai megfelelõjével, nem föld-föld rakétákkal vagy Gauss-fegyverrel, hanem kézifegyverekkel! Vicc.
2/10
stupek2 2015 márc. 13. - 17:51:06 2/10
(332/383)
Az már baj nálam, ha nem a filmet nézem, hanem a hibákat.

HIBÁK:

Spoiler

A füst terjedési sebessége = az elõtte futó nõ sebességével
Godzilla gépbõl van , olyan kockafejû
A japán metró állomásai egymástól olyan messze vannak, hogy közben akár godzillatámadás is történhet.
A földrengés nem természeti katasztrófa.
Nem mûködik a mobilhálózat, de a pasi megnyugszik, mikor megtudja, hogy a vezetékes hálózat se.
Egy teljesen kiszámíthatatlan állat haladási sebességét elõre ki tudják számítani.
Már rég országos katasztrófa van, de a helyszíni bárban mulatoznak, és fel vannak háborodva, mikor elmegy a villany.
Katasztrófafilmhez képest sehol semmi sikoly, csak nézik mit csinál a szörny.
Be van dugulva egy híd forgalma, de a szélsõ sávban a tankok elférnek!
A buszsofõr meg középen indul el, azt leszakad elé a kötél, nem tud továbbmenni, de egy perc múlva már nincs ott a kötél és továbbmegy(?) A legnagyobb lövöldözés közepette elindul a forgalom a hídon.
Mindenki tudja, hogy a szörny közelében elmegy az áram, mégis számítógépvezérelt szuperrepülõket küldenek ellenük. Ugye már tudjuk mi lesz a vége?
Ha naplementekor ugrassz ki egy repülõbõl ejtõernyõvel, késõ este lesz, mire leérsz a földre.
A godzillának Hammer orgona hangja vagy esetleg lelassított delfin hangja van.
Az amerikai hadsereg azért gyárt bombát, hogy hatástalanítsa.
Minden bombán van visszaszámlálómû, még akkor is, ha Godzillának szánják!

A filmben érzelem nélküli emberek szerepelnek. A fiú nem siratja az apját, az elveszett gyerek szüleit sem mutatják.
Nekem 2-esnél többet nem jelentett ez a film.
a bal mellsõ lábam 2015 márc. 05. - 13:20:56
(331/383)
Szerintem aki nem HD tévén tudja megnézni, az felejtse el. Lehet, hogy amúgy sem néz ki jól, de ahhoz túl sok pozitív hsz jött a látványra.
Amúgy nyilván egy gyilkos nagy nulla, ordas nagy ganékupac színészi munka, rendezés, forgatókönyv, de hát nem vártam mást.
SPOILER veszély
Azt viszont rosszul tûröm, hogy sorozatosan éjjel történnek a "látványos" események, amibõl annyit láttam, mint egy hangoskönyvbõl.
A végén mar morogtam is, hogy de jó rádiójáték ez, szólnak veszettül a szimfonikusok, s má megen reggelre tudok meg mindent. Szerintem ha minden eszközön minden éjjeli jelenet jól látszana, akkor sem normális dolog. MINDEN kulcsjelenetet sötétben forgatni. Feltûnt a kanmuto: sötét van, oké, kell a para. Hawaii jelenet: sötét éjjel. Vasúti híd akció: totál sötét. Ejtõernyõs bevetés: éjszaka. Utolsó "nagy jelenet": zéró fény. Szerintem ez full LED full HD-ben is nettó fahszság.
A nappali jelenetektõl sem ájultan el, nem egy Avengers szint, de sztem a top50 sincs képileg. Amikor az elején a fanszia mûvésznõ 4x fut a robbanás elõl, az film+2 nívódíj. A nappali disztroj fõleg képernyõkön fut, mint brékin nyúzni.
Az az utolsó mondat olyan "tudásról" árulkodik, ami messze alulmúlja még egy délutáni gagyi sorozat kreativitását is. ("Lehet, hogy a szörnyek királya lett városunk megmentõje?" Egy kérdés, b. meg!!! Uristen.)
Nem kis átverés...
5/10
Larvitar 2015 febr. 16. - 07:45:31 5/10
(330/383)
Csalódás volt ez a film... Unalmas volt; többet vártam tõle... Godzilláról meg szinte semmi nem derül ki... 10/5.
robgros 2015 febr. 08. - 02:18:01
(329/383)
Ha Emmerich haverunk nem barmolta volna el Godzit a 98-as filmben, vagy nem készíti el, gyanítom, ma egy csepp kritika nem érné a háza táját.
Amúgy azt hiszem, azért hasonlítgatják sokan a másik szörnyhöz-nem tudom, a kaiju kifejezés illene-e rá-, mert nem mindenkinek volt/lehetett szerencséje megnézni a klasszikus figura tombolását Japánban a régebbi széria filmjeiben és náluk a 98-as változat volt az 1. film és ezzel az etalon.
9/10
mro26 2015 jan. 24. - 19:45:34 9/10 Előzmény Péter Hanol
(328/383)
Mert Amerikában a japán (eredeti és igazi) Godzillának nagyobb kultusza van mint mondjuk nálunk.
1/10
Péter Hanol 2015 jan. 24. - 18:17:54 1/10
(327/383)
Szánalmas! Remake!
De minek! Hogyan!
Nem találok a filmere szavakat! 10/0
Érdekes, hogy amerikában tarolt. Érthetetlen, hogy miért.
1/10
vasárnapinézõ 2015 jan. 11. - 08:06:14 1/10
(326/383)
Valami van a sötétben. 0/10
2/10
molnibalage 2014 dec. 07. - 19:42:17 2/10
(325/383)
Úgy látszik, hogy ez az év az elõzõvel az agyatlan AA filmek éveit jelentik majd visszatekintve, godzilla, pacific rim, végjáték...
Sz Peter 2014 nov. 17. - 16:00:13
(324/383)
Végre valakinek leesett! ;)