Téma: Gran Torino

6/10
zee944 2009 ápr. 20. - 20:13:09 6/10 Előzmény Gabriella54
(65/405)
Az Elcserélt életek jó. Egyébként kedvelem Eastwoodot, néhány filmjét még kifejezetten élveztem is, amit õ rendezett, de igazából azok is közepesek. Szerintem nem annak köszönheti a díjait, hogy zseniális rendezõ, hanem hogy korábban színészként népszerû volt, most rendezõként megbízhatóan hoz egy közepes színvonalat (ez amúgy tényleg erény), és ezért rá mernek bízni egy csomó nagyobb projektet. A kettõbõl elõbb-utóbb díj lesz, pláne ha az Akadémiának is szimpatikus a tag.
6/10
offtopic
zee944 2009 ápr. 20. - 20:09:14 6/10
(64/405)
Meglehet, hogy egy nagy b*dös kocka vagyok, meg persze az is lehet, hogy csak te vagy igénytelen, aki minden f*sért odáig van.

Amelyik észrevételedre nem reagáltam, azt nulla pontra értékeltem.

"Titokzatos folyó, Millió dolláros bébi, Nincs bocsánat, Elcserélt életek, Letters from Iwo Jima, Dicsõség zászlaja, és végül Gran Torino csakhogy a legnagyobbakat kiemeljem amiket rendezett."

A Millió dolláros bébi, a Nincs bocsánat, és a Gran Torino az a három filmje, ami a legmagasabb értékelést kapta az imdb-n. A Nincs bocsánat, mióta csak megkapta az Oscar-díjait, azóta emlegetik, hogy mennyire nem érdemelte meg. A Millió dolláros bébi még jóval kiszámíthatóbb és giccsesebb film, mint a Gran Torino, az aztán végképp a középszerûség csimboraszója. Az, hogy valami tömegigényt elégít ki, az garancia lenne a minõségre? Ne röhögtess.

"Eleve az is kiderül a filmbõl, hogy nem is olyan rég volt a költözés kedves Eastwood bácsi mellé, szóval az egész érved amit fölhoztál itt helybe elvan b*szva."

Én úgy mondanám, inkább a te fejedben van elb*szva valami, hogy komolyan vetted a kérdést, amit költõinek szántam. Itt is az árnyaltság hiányával van a gond: egyik napról kezd el igazságot tenni. Nem kell ezt a koreaiakra leszûkíteni, Eastwoodnak mindenkivel baja van, mégis pár nap alatt kétszer is hõs lesz.

"Kiderül a filmbõl, hogy nem kicsit r*sszista, de ha egy pöppet is elkezd indulni a változás felé, akkor az már baj? Szerinted az emberek nem változnak?"

Akit addig szíved szerint lepuffantottál volna, mint egy kutyát, azzal nem kezdesz el két nap múlva bratyizni, csak mert dumáltál egy jót a húgával. Itt is a fokozatosság (vagy egy mindent átértékelõ drámai fordulópont) hiánya a zavaró. Nem ám, hogy Eastwood csak úgy ellenne a csajjal egy darabig, rögtön egy ötvenfõs ünnepségbe kell csöppennie. Olcsó húzás. Egyébként az emberek alapvetõen nem változnak. Így, csettintésre fõleg nem.

"Szerinted ha valakinek nekib*sznak 200 golyót és szinte az egész környék látta az esetet, majd mindenki k*ssolni fog? És a pap? Vagy az elvert csaj családja? Õk majd szerinted megint k*ssolni fognak?"

Ha elõzõ esetnél is k*ssoltak, mint azt a film is állítja, akkor miért ne? Ha egy negyvenfõs tömeg látta volna, azt mondom, OK. Egész környék? Páran kidugták a fejüket a házból az ordítozásra. Ez lóf@sz. Az elvert (elvert... haha) csaj családja kussol a film szerint, nem is láttak semmit, ahogy a pap sem.

"Önhibáztatás helyett, meg inkább hõst kiáltanak belõle. Úgyis fellehet fogni ahogy te mondod, de ez nézõpont kérdése."

A valóságban, ha fel sem merülne, hogy magukat hibáztassák, akkor azt gondolnám, le se szarták Eastwood bácsit. De a filmnek valószínûleg nem ez akart lenni az üzenete.

"Bocs a regényért, de jó lenne ha már rájönnél arra, hogy a filmeket nem jó "kritikus" szemmel nézni. Minden filmbe lehet találni hibákat.És ha úgy ülsz neki, hogy mindenért csak nyafogsz b*zdmeg, akkor semmi értelme nincs. De te olyan dolgokba tudsz belekötni amikbe teljesen értelmetlen."

Írtam itt vagy száz filmhez hosszabb véleményt, de te valahogy mindig ott kezded el verni magad, ahol úgy érzed, lesz egy rakás segítõpajtásod. Egyébként meg tanulj már vitakultúrát, ember! Vagy kommentezés elõtt próbáld meg benyugatózni magad. Én pl. nem kapok attól idegrohamot, ha valaki 6-ost nyom az én nagy kedvencemre, fel lehet ezt higgadtan is fogni, nyugi.
ebenbry 2009 ápr. 20. - 17:43:30
(63/405)
Szép film, szerencsére nincs benne atombomba, terroristák, párhuzamos világok, idióta szuperhõsök. Tetszett és jókat röhögtem a poénokon.
Clint Eastwood rendezõként és színészként is szuper.
9/10
Judybaba 2009 ápr. 20. - 16:36:56 9/10
(62/405)
Szerintem nagyon jó a film, bár sokszor szájbarágós, és hatásvadász, de akkor is megérdemel egy 9-est! :)
kisbogáncs 2009 ápr. 20. - 15:36:54
(61/405)
nekem is nagyon tetszett...
Dantes 2009 ápr. 20. - 14:15:32
(60/405)
Ja...hibátlan film. Attól meg hogy valaki egy oldalt ír róla, nem lesz egy nagy film-esztéta bármennyire is igyekszik úgy feltûnni.

Nem szeretem az ilyen mû-okoskodók mû okoskodását.
10/10
lng 2009 ápr. 20. - 13:32:29 10/10 Előzmény zee944
(59/405)
Te beteg vagy, tudod mit hagyd meg nekunk az eastwoodos filmeket, es ne nezz tobbet. Ez a film egy remekmu.
7/10
Hörcsögg 2009 ápr. 20. - 10:54:53 7/10 Előzmény porty
(58/405)
:(
10/10
porty 2009 ápr. 20. - 03:41:06 10/10
(57/405)
cipzarfejukem,az elet se mindig izgalmas,de attol meg lehet erdekes
7/10
Hörcsögg 2009 ápr. 19. - 23:04:32 7/10
(56/405)
Egynek jó volt, elsõ fél óra nagyon ott volt, de az utána következõ 1 óra gyengus volt, lehetett volna izgalmasabb is. 10/7

SPOILER !!!!!!!!!!!!


köpéses jelenet nagyon ott volt :D
10/10
Husi_ 2009 ápr. 19. - 21:49:25 10/10
(55/405)
Zseniális film... Személyes Top 10-emben helyet kapott. 10/10 egyértelmû.
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 19. - 15:00:34 10/10
(54/405)
Ilyet ne is mondj! Amúgy most 31-én lesz 79 éves - úgyhogy bõven van még ideje, legalábbis szívbõl remélem!!!
1/10
Rájven 2009 ápr. 19. - 14:55:01 1/10 Előzmény staszirafi
(53/405)
Eastwood még él!!??? azt hittem már meghalt.
10/10
staszirafi 2009 ápr. 19. - 01:22:24 10/10
(52/405)
term azt akartam írni h nagyon JÓ kis történet=)
10/10
staszirafi 2009 ápr. 19. - 01:18:50 10/10
(51/405)
Szerintem nagyon jó film...Talán az egyik legjobb amit eddig láttam...Az elején elég vicces(én feliratozva néztem és vannak benne elég komoly dumák szóval sztem megérte olvasgatni), de a végére egy nagyon kis történet áll össze...én is elérzékenyültem a végén 10/10

Kedves zee...Ha majd egyszer lesz feleséged akit szeretsz évtizedeken át és egyszer elveszíted,a gyereke(i)d nagyívben szarnak rád, nem akarnak veled lenni csak azért jópofiznak hogy hagyd rájuk a házad, sztem neked is lenne akkora szerethiányod h vmilyen szinten közelebb engedj magadhoz vkit...a többi pedig a filmben is látható volt ment magától...(állandó ajándékok,meghívás stb...) persze ok nem megy ez a dolog egyik napról a másikrí de ez film...nem volt idõ arra hogy elteljen egy hét vagy kettõ amíg úgymond "megpuhult"...sztem nézd meg mégegyszer a filmet és gondold át h mit írtál...
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 19. - 01:18:21 10/10 Előzmény zee944
(50/405)
Középszerû? Nem egészen értem, mit értesz "középszerûség" alatt - talán olyan filmeket, mint a Titokzatos folyó, a Millió dolláros bébi vagy az Elcserélt életek? A legmegdöbbentõbb az, hogy Clint Eastwood a spagettiwesternek, háborús kalandfilmek és piszkos Harry-filmek után ilyen átlényegülésre volt képes és az utóbbi 4 évben simán leakasztott 2 Oscar-díjat a korábbi kettõ mellé! Azokat a színészeket már nem is említem, akik az õ filmjeiben való szereplésért vitték haza a szobrocskát.
Ha pedig ilyen a középszerûség, akkor azt büszkén, emelt fõvel vállalom és hirdetem: éljen!!!
10/10
blowurmind 2009 ápr. 17. - 00:14:57 10/10
(49/405)
jaja, nem írom le, mert még megbüntetnek :) de egy magyar mozis újság áprilisi számában olvastam, hogy ezentúl már csak a kamera mögött szándékozik állni.
9/10
ati1313 2009 ápr. 16. - 20:12:40 9/10 Előzmény blowurmind
(48/405)
szuper film,oscarra kell jelölni :)
10/9 et adtam.
Üdv.
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 16. - 20:02:46 10/10
(47/405)
Köszi szépen! Pont az imdb-n néztem, hogy tele van még tervekkel - kívánom, legyen a megvalósításukhoz ereje!
Tény, hogy ott nem tértek ki arra, hogy rendezõként vagy színészként folytatja-e a munkásságát!
superpat 2009 ápr. 16. - 19:47:17
(46/405)
Szerintem blowurmind arra célzott, hogy Eastwood bejelentette: színészként - valószínûleg - ez volt az utolsó filmje. Természetesen mint rendezõ tovább dolgozik, sõt rengeteg terve van. Egész pontosan azt nyilatkozta, hogy akkor búcsúzik el a filmrendezéstõl, amikor már nem tud újat "mondani" és azt is hozzátette, hogy valószínûleg akkor majd nem csak a filmrendezéstõl, de egyúttal az élettõl is búcsút vesz. Persze akinek "jó a füle" hozzá, az ezt úgy is értheti, hogy amíg él, és ereje engedi, addig alkotni fog.